Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III - recenzja

115 postów w tym temacie

Diablo to bardzo dobra seria ale moim zdaniem trójka zostałą trochę zbyt zmodyfikowana a co się z tym wiąże pojawiło się wiele nie dociągnięć i bugów. Osobiście czekam na łatke ale grze mogłbym dać w chwili obecnej 7.5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam daje Diabolo 3 mocna 9. A to dlatego że już dawno mnie żadna produkcja tak nie wciągneła. Grafika też mi nie przeszkadza jest przyjemna dla oka. Jedyne co to czasem ciężko się zalogować, ale pewnie i to z czasem ogarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6/10 za sam "normal"? Nie no, Mysza, bez takich! ;D Za samą oprawę gra zasługuje na więcej, za czysty fun z używania skilli i posyłania na inny świat kilkudziesięciu mobków jednym ciosem... Gra ma oczywiście wady, ale coś jest na rzeczy, skoro nie mogę żony oderwać od kompa :D

Nie dla każdego "normal" będzie aż tak zły. Mi tam się bardzo podobał. Owszem, to tryb "spacerowy", grając barbem pierwszy raz nie zginąłem ani razu, użyłem może ze 4 fiolek na hp przez całą grę... Było więc łatwo i przyjemnie, ale właśnie dzięki temu można było bezstresowo doceniać różne smaczki - zwyczajnie nacieszyć się grą. Kosz i wyżej to już tak naprawdę tylko farmienie - tu już nie chodzi o "przyjemność", tu trzeba cierpieć xD

Zgadzam się w zupełności z oceną podstawową 8/10. Te całe -2 i +1 są dla mnie takie i jak sama gra dla wielu - kontrowersyjne ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"nowy system rozwoju postaci" jako plus hahah śmieszne bo w D3 nie ma rozwoju postaci .... jaki masz wpływ na rozwój postaci? ŻADEN .... względem D2 ten system a raczej jego brak jest dla bezmózgich ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Krótka kampania'' - nie zgadzam się. Pierwsze podejście zajęło mi (według licznika gry) ponad 23h. Zaliczyłem kilka ''dedów'' i właziłem w każdy kont.
Chociaż faktycznie Diablo II wydawał się dłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie Diablo 3 dostaje 10/10. Wiem, że ma trochę błędów, niedoróbek i tak irytowałem się podczas lagów i dc. To, dlaczego daję tak wysoką ocenę sprawa jest prosta od czasów WoW Vanilla żadna gra nie sprawiła mi tyle radość z grania razem ze znajomymi. Wyjdą poprawki, wyjdzie dodatek, a może i dwa to wtedy Diablo 3 urośnie do rangi legendarnej gry.

Jednego nie mogę tylko ścierpieć, a mianowicie marnej kompresji przerywników filmowych. Tak piękne animacje zasługują na wysoką jakość bo teraz na bardzo dużym monitorze kiepsko się to prezentuje.

Co do grafiki polecam zastąpić AA w grze wymuszonym najlepszym AA w starownikach karty gra prezentuje się lepiej tylko potem nie płaczcie że wam się zacina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to spodziewałem się jakiegoś 7/10 po tym co napisałeś wcześniej. Ale myślę że ósemka to dobra ocena i fakt, że można podejść do Diablo III tak jak napisałeś. Czyli jeżeli mam zamiar jak kupię Diabolo orać te wszystkie levele na maksa to tak, ta gra jest super. Ale pewnie większość tych "recenzji" na Metacriticu na czerwono była przez graczy, którzy wydali tyle kasy na jedno przejście gry. Swoją drogą uważam, że jednak jeżeli gra daje takie możliwości to powinno się ją po prostu rąbać ile wlezie. Ale ogólnie fajnie napisana recenzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie chyba jednak odpuszczę.

Gra tego typu, w zasadzie jakiegokolwiek typu, bez jakiegoś dreszczyku emocji i przynajmniej potencjalnego niebezpieczeństwa, kompletnie mija się dla mnie z celem, a poświęcanie ~20 godzin, żeby w końcu dotrzeć do WŁAŚCIWEJ zabawy, to jakaś pomyłka.

Już po becie czułem, że coś jest nie tak, gdy grając w coopie ze znajomymi kolekcjonowaliśmy potiony i przekrzykiwaliśmy się kto ma więcej - kompletnie nie potrzeba było ich używać, gra była na to o wiele, wiele za prosta.

Wolę już za jakiś miesiąc kupić sobie trzy razy tańszy Torchlight 2, a resztę kasy zostawić na mleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "właściwa zabawa"? Jeszcze z normalnego poziomu trudności nie wyskoczyłem, a mam około 12 zgonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony autor narzeka na brak taktyki na koszmarze, z drugiej strony za Chiny Ludowe swoją postacią podczas większej przeprawy nie uskoczy na bok, ani też nie odciągnie grupy przeciwników po to, aby wybić te kluczowe albo i pomocników. Jednym słowem - nie stosuje żadnej taktyki. A skoro nie stosuje to niech nie narzeka, że nie ma, bo jest.

Co do liczenia za grę "jak za zboże" to cena jest wszędzie na świecie taka sama i jest ona standardowa. Nie wspomnę też o tym, że za jednym podejściem nie da się przeczytać wszystkich dzienników, ksiąg, listów i tego tupu rzeczy.

Co do trybu normal to teraz narzekajmy na firmy, że wywiązują się ze zobowiązań. Blizzard od samego początku mówił, że ten tryb jest dla każdego nowego gracza łatwy, po to, żeby się zaznajomił z grą na spokojnie. Jak ktoś chce większych wyzwań - zostają wyższe poziomy trudności. Już koszmar w pewnym momencie robi się koszmarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką prośbę może z zupełnie innej beczki.

Czy autor mógły ujawnić na jakim sprzęcie testował grę i przy jakich ustawieniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszaty napisałeś:
"Jedyne, co mnie sfrustrowało w tym dążeniu do uproszczenia, to standardowo wyłączone informacje o działaniu > umiejętności. Aby dokładnie sprawdzić, jak one działają i co oferują (poza bardzo ogólnym opisem), należy odpowiednią opcję zaznaczyć w menu gry."

Fakt szczegółowe opisy są wyłączane, ale po najechaniu kursorem na daną umiejętność wsytraczy wcisnąć CTRL i opis się rozwija, nie trzeba nic włączać w opcjach na stałe :)

Co do reszty raczej się zgadzam, po prostu nie nastawiałem się, aż tak bardzo nie miałem wielkich wymagań wobec Diablo, może dlatego gra mi się przyjemnie. Jedynie co strasznie wkurza to nędzny drop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 08:13, dApo napisał:

"nowy system rozwoju postaci" jako plus hahah śmieszne bo w D3 nie ma rozwoju postaci
.... jaki masz wpływ na rozwój postaci? ŻADEN .... względem D2 ten system a raczej jego
brak jest dla bezmózgich ludzi

Ja wiem? w d2 był tylko pozorny system rozwoju postaci bo i tak każdy później szperał po forach za buildami a teraz bynajmniej w każdej chwili mogę zmienić skile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kopie i nie zabija. Ale oderwać się nie można...

^^ W moim wypadku jednak można. Dlatego dałbym pół oczka mniej - takie 7,5/10. Ogólnie jednak recenzja dobra - wszystko pięknie wyłożone: za co tyle i dlaczego nie więcej. W moich oczach odzyskałeś honor po kompromitującej recce BF 3 ;)

ps. Do wad dołożłbym jeszcze DRM. Wczoraj po 21 z randomowym squadem polazłem wreszcie ubić Diablo na normalu - wywaliło nas z gry, bo Blizz robił jakieś konserwacje na serwerach. I przez najbliższą godzinę już się zalogować nie udało (Diablo padł więc krótko po 23 ;)). Nad faktem, że nie mogę pograć w grę, którą kupiłem za ciężkie pieniądze wtedy kiedy ja chcę, a nie kiedy "łaskawie" pozwala mi na to Blizz ciężko IMO przejść obojętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie recenzja dość rzetelna dodałbym tylko że nijak ma się zdobywany lvl do itemów które dropią.Na grafikę można przymknąć oko na skile i drzewka również,tym bardziej że chcąc cokolwiek znaleźć przy użyciu Mocy Nephalemów nie możemy zmieniać skili.Uczciwie grając i zaglądając w każdy kąt niestety z tym dropem niewiele zdziałamy.Normal to jak napisałeś dziecinny poziom i poznajemy grę.Koszmar już jest bardziej wymagający ale nie az tak jak w D2.Natomiast hell to już inna para kaloszy.Rare moby z zestawem mur/lasery/wampiryzm/osłona dla melle klas to praktycznie samobójstwo bez dobrego gearu a skąd niby mamy go wziąść bo o dropie niestety możemy zapomnieć.Lvl 60 na hellu dropi itemy na 47-57 lvl z żałosnymi dość statystykami.W D2 mogłem sobie na koszu wydropić takie shako,oculusa i postać dawała radę,w D3 natomiast njalepszym rozwiązaniem to farmić kasę olać drop na koszu/hellu dobić jakimkolwiek sposobem lvl 60 i kupić w AH sprzęt.Po tym wszystkim możemy sróbować wejść na Inferno i zacząć powolną eksplorację.Zlotnik i kowal ze swoimi blokadami levelowymi są studnią na kasę bo i tak nic fajnego nie wykonam jaki nie będzie schematów a te dropią 1 na tydzień.Ponadto brakuje mi po wyjściu z gry tego cudnego paska z postaciami na dole jaki był w D2 gdzie można było popatrzeć na seciki i ubiory innych graczy(lub duszka poległego hardcora)no i oczywiście jakiegoś global chatu bo teraz to oprócz znajomychjest anonimowa pustka.Cała ta gra do momentu osiągnięcia 60 lvl i poziomu Inferno jest totalnie uzależniona od AH a nie od eksploracji terenu wlasna postacią.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować