Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III - recenzja

115 postów w tym temacie

Ciężko ocenić grę skoro po 2-3 dniach nie można jej już nigdzie dostać(poza elektronicznymi wersjami za 230zł+). Cała ta sytuacja dziwnie pachnie jakimś podejrzanym chwytem marketingowym. Cena nagle poszła w górę, większość sklepów nie sprzedaje, dziwne, oj dziwne.
Recenzja bardzo dobra. Zauważyłem tylko, że ci co oceniają grę na 9-10/10 mówią, że ich wciągnęła, nic więcej. Jak dla mnie to troche mało żeby dać tak wysoką liczbę.

@Wycek Jak rany gościa BYNAJMNIEJ NIE OZNACZA PRZYNAJMNIEJ, jak można to mylić, nauczcie się wreszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 09:32, stg_Olo napisał:

Ponadto brakuje mi po wyjściu z gry tego cudnego paska z postaciami na dole
jaki był w D2 gdzie można było popatrzeć na seciki i ubiory innych graczy(lub duszka
poległego hardcora)no i oczywiście jakiegoś global chatu bo teraz to oprócz znajomychjest
anonimowa pustka.


Jak najbardziej możesz przejrzeć sety i ubiór innych graczy, tylko w opcjach w menu głównym nie chce Ci się poszukać. Jeśli chcesz przejrzeć swój profil naciśnij przycisk P, jeśli znajomych to na liście znajomych kliknij prawym przyciskiem i wybierz odpowiednią opcję

Dnia 24.05.2012 o 09:32, stg_Olo napisał:

no i oczywiście jakiegoś global chatu bo teraz to oprócz znajomychjest anonimowa pustka.


I znów nie korzystasz z opcji. Przy oknie czatu jest opcja dołaczynia do publicznego czatu.

Po za tym po postawieniu kropki, przecinka czy jakiegokolwiek innego znaku tego typu stawiaj spację, bo nie wygodnie się Twoje posty czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIkt nie wspomnial o zabezpieczeniach Blizzarda , ja sam zostalem okradziony z czesci sprzetu.Pozatym na forach jest pelno ludzi ktorzy zostali okradzieni bo ich konta zostaly okradzione.Moim zdanim to wielki minus dla diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DIABLO III to pokaz dla speców od reklamy, jak powinno sie odpowiednio zareklamować i sprzedać produkt. Gra jest porządna, naprawdę kawał solidnej roboty. Aczkolwiek jak na polskie warunki gra jest droga. Problemy z zabezpieczeniami, wymuszony ciągły dostęp do internetu. BRAK wsparcia dla modów co dla mnie jest postrzałem stopę bo Diablo 2 przetrwało tak długo min. za sprawą modów. Grafika ładna aczkolwiek nie zaskakuje i nie wykrzywia ryja. Fabuła też jest dobra ale bez rewelacji. GRa zasługuje na 8, bo jest kawałkiem dobrze zaprojektowanej gry. Ale nie na więcej, w czasach gdy gracze widzieli sporo, zostali rozpieszczenie rożnymi systemami rozwoju w grach rpg, grami gdzie fabuła zostawała w głowie wiele miesięcy po przejściu gry. Diablo 3 niestety nie zaskoczył, i żeruje na sentymencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 09:52, KrisPL napisał:

NIkt nie wspomnial o zabezpieczeniach Blizzarda , ja sam zostalem okradziony z czesci
sprzetu.Pozatym na forach jest pelno ludzi ktorzy zostali okradzieni bo ich konta zostaly
okradzione.Moim zdanim to wielki minus dla diablo.


Jak się ma syf na komputerze, proste hasło albo hasło to login w takim wypadku nie ma, co płakać. Sam kiedyś zostałem okradziony w WoW z całego sprzętu, winą był gówniany darmowy antywirus i załapałem keylogger''a. Uzyskałem szybką pomoc ze strony Blizzarda odzyskałem dostęp do konta, ale już na sprzęt musiałem poczekać, bo trzeba było przekonać logi, lecz dostałem wszystko, co do joty. Dzięki tej sytuacji jestem dużo bardziej czujny, haseł teraz używam bardzo mocnych, oraz zainwestowałem w Kasperskiego i gdzie się tylko da hasło wpisuje z wirtualnej klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normal zajął mi ok 15 godzin, z tym że zabiłem każdego moba, odkryłem każdy kawałek mapy, zrobiłem wszystkie eventy, rozwaliłem każdą beczkę (czy odpowiedniki) i sprawdziłem każdego trupa w poszukiwaniu "skarbów". W momencie gdy zabiłem Diablo na Nightmare, miałem 51 lvl. Teraz w liczniku figuruje liczba niespełna czterdziestu godzin i jakoś specjalnie gra mi się nie nudzi. Śmieszą mnie ludzie, którzy robią speedruny, a potem płaczą że gra krótka. Moim zdaniem eksploracja świata jest podstawowym założeniem każdego RPG, od Action RPG przez jRPG i na MMORPG kończąc. Nigdy nie zaczynam głównego questa, dopóki nie mam zrobionego wszystkiego innego, do czego mam w danej chwili dostęp. Największe lokacje w grze są zrobione w trzech wersjach, więc jeżeli by tak nie zginąć ani razu, ani nie zrobić niespodziewanego reconnecta, to przy każdym przejściu gry doświadczysz czego innego. Portale (jaskinie, domki, ruiny itd) pojawiają się w innych niż poprzednio miejscach i prowadzą do innych niż wcześniej eventów. Oczywiście są takie, które się powtarzają i są na "sucho" osadzone w danym miejscu, ale jest ich zdecydowanie mniej. Nie rozumiem zarzutów co do grafiki, nie wyobrażam sobie tej gry z inną oprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Moderatorze z calym szacunkiem dla Pana wiedzy o Diablo 3 w/w wymienione opcje sa w użyciu od dnia premiery. Może ja to źle opisałem? ale jeżeli global chat ma oznaczać 14 osób online to troszkę za mało jak na serwer Diablo 3.A umundurowanie moich znajomych jest caly czas pod ścisłą kontrolą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja dobra. Automatyczne skille jakoś mnie nie przekonują i grafika ... Według mnie ocena 8.0 jest bardzo adekwatna dla typowego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z oceną. Diablo 3 samo w sobie to dobra gra i należy się ocena 8. Ale jako następca Diablo 2 to raczej mizernie wypada. Długości kampani czy słabej grafiki pewnie już nic nie naprawi, może jakiś dodatek rozbuduje możliwości rozwoju postaci, doda trochę więcej itemków itp. Ale raczej nie naprawią tego że to Diablo nie "smakuje" jak Diablo smakować powinno. Przyznam że to już Starcraft 2 bardziej uchwycił klimat jedynki chociaż i tak wole jedynkę.

Swoją drogą czy ktoś jeszcze uważa że postać Maghdy była jakaś totalnie bezsensowna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 09:44, Wojman napisał:

Po za tym po postawieniu kropki, przecinka czy jakiegokolwiek innego znaku tego typu
stawiaj spację, bo nie wygodnie się Twoje posty czyta.


A Pan Moderator mógłby sam nauczyć się pisać, jeśli chce uczyć innych ;). Jednak, oczywiście - chodzi o przejrzystość na forum, nie o poprawną pisownię - jasna sprawa, pożondek mósi być ;).

Co do Diablo III - z pewnością kupię, jednak jeszcze nie teraz. Nie za taką cenę... Na temat oceny autora nie mam zamiaru polemizować - zbyt wiele rzeczy zależy tutaj od subiektywnego odbioru, żeby taka dyskusja miała sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z recenzją się zgadzam, choć dałbym diablo 3 ocenę 9/10 , bo nie ma równie doblego hacka slasha co ta gra, jest po prostu najlepsza w swojej klasie i chyba najlepsze co wyszło na ekskluzywnie PC w ostatnich latach.

Nie mniej za mało napisane było o świetnej optymalizacji gry. ta gra chodzi płynnie nawet na 5 letnich kompach!

Widać, że Blizzard chciał sprzedać Diablo 3 ,a nie dorabiać producentów hardware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robson tak sie sklada ze nie mam syfu na komputerze,dlaczego startujesz z zalozenia ze mam syf na kompie tylko dlatego ze zhackowali mi konto.Regularnie robie skany,czyszcze rejestry ktd.Pozatym czyzby tysiace ludzi ktore zostale okradzione, to kazdy mial syf??Chlopie mam pare kumpli co maniakalnie opiekuja sie kompem a i tak zostaly okradzione.NIe lepiej powiedziec ze to jakas luka w ich systytemie a nie kurwa zganiac wine na usera bo ma syf na kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 11:27, KrisPL napisał:

Robson tak sie sklada ze nie mam syfu na komputerze,dlaczego startujesz z zalozenia ze
mam syf na kompie tylko dlatego ze zhackowali mi konto.Regularnie robie skany,czyszcze
rejestry ktd.Pozatym czyzby tysiace ludzi ktore zostale okradzione, to kazdy mial syf??Chlopie
mam pare kumpli co maniakalnie opiekuja sie kompem a i tak zostaly okradzione.NIe lepiej
powiedziec ze to jakas luka w ich systytemie a nie kurwa zganiac wine na usera bo ma
syf na kompie.


Trochę kultury. Jestem prawie pewny, że wina jest po waszej stronie (twojej i kolegów). Możliwość gdzie można coś złapać jest wiele czasem kompletnie przez przypadek. Dane do twojego konta mogły być przechwycone dawno temu, ale dopiero teraz wykorzystane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się nie zgadzał z oceną, na chwilę obecną Diablo 3 potrzebuje jeszcze trochę roboty, ale skoro w minusach jest "masa drobniejszych błędów" i zapewne wpłyneło to obniżenie oceny końcowej to dlaczego w recenzji Skyrima nie było "masa większych błędów" i nie obniżyło to oceny owej gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja całkiem dobra ale Mysza chyba Was tam w pracy poganiają z tym graniem co ? :D
Co do krótkiej kampanii. Radziłbym to zmienić bo to nie jest prawa i każdy gracz to praktycznie potwierdzi.
Grając od początku do końca zwiedzając w 90%-100%ach mapy i wchodząc w każde piwnice/jaskinie itp itd i tam też zwiedzać wszystko to grę na poziomie trudności normalnym idzie w przybliżeniu ukończyć co najmniej ~30h! więc nie wiem czy to takie krótkie. No właśnie i chyba tylko grałeś na normie ;/ A to poziom rozgrzewający :).
Ale 8/10 też dobrze :) Nie ma co tej gry rozkładać na atomy i każdy analizować.

Pozdrawiam.

PS:
Krótką kampanie to sobie robią Azjaci. Grając na seed runach gnając do głównych bossów nie zwiedzając nic, tylko tyle ile w poszukiwaniu punktu docelowego w który trzeba się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 jest dobrą grą, dopóki traktuje się ją jako osobną grę, kompletnie niezwiązaną z poprzednimi częściami. To co mnie bolało i wciąż boli, to ten ciągły brak klimatu i mizerni, zWoWowani bossowie, w tym Diablo, wyglądający jak skrzyżowanie hydraliska z jakąś pokraką. Tani, hollywoodzki kicz. Lepiej było, gdy do fabuły nie przywiązywali większej wagi i wszystko miało ten posmak niedopowiedzenia. Tutaj dowiadujemy się o planach wroga, skąd się co wzięło itd itd. Ogólny gameplay i poziom zabawy jest wysoki, ale pod warunkiem, że całkowicie się wyłączy warstwę fabularną. Seria Diablo nigdy nie zaskakiwała pod tym kątem, ale próba Blizzarda zrobienia z tego lore wyszła im bardzo mizernie.

Straszny jest też balans trudności gry, choć nie wiem jak to będzie jeszcze wyglądać na Piekle i Inferno. Z bratem, to normal i nightmare przeszliśmy nie wysilając się zbytnio, a swoim magiem ranię na samym początku pierwszego aktu Piekła, jakieś 3,8k dmg. A gramy zestawem mnich+wizard.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że idealną grą byłoby połączenie serii - klimatu i lokacji z Diablo 1, dodatkowo fabuły, lokacji i oprawy graficznej podobnej do Diablo 2 i system umiejętności i przedmiotów z Diablo 3. Oczywiście wszystko w mniejszych lub większych proporcjach. W takie coś bym bardzo chętnie zagrał.

Ostateczna ocena - 6/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 11:49, Braveheart napisał:

Recenzja całkiem dobra ale Mysza chyba Was tam w pracy poganiają z tym graniem
co ? :D


Każdy artykuł ma swój deadline :) I mówię to z doświadczenia.

Ja miałem takie odczucie grająca Demon Huntress, że AKT I to łatwizna, drugi to już taki normal (bodajże zginąłem raz czy dwa), trzeci to już bywało ciężko, a w czwarty to rzeźnia :P Ten poziom trudności rośnie z każdym aktem co wydaje się nawet logiczne.

Spoiler

Dużym minusem jest tylko to, że Azmodana w A3 ubiłem w 30 sekund waląc w niego tylko specjalnym atakiem :]
Belial był już nawet trudniejszy.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie zgodzę, że na Normalnym jest łatwiej niż w Diablo 2. To już jakaś brednia Myszastego. Chwila nieuwagi w grupie czempionów i śmierć gotowa nawet na normalu. To w "dwójce" nie dało się zginąć. Może odnośnie bossów rzeczywiście jest łatwo, natomiast sam poziom jest jak najbardziej okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem recenzję i niestety nie mogę się z jej autorem zgodzić - mam bowiem przeogromne uczucie czytając ją, że autor w Diablo III owszem może i grał, ale jedynie w weekend i w dodatku za krótko. Faktycznie w weekend występowały problemy, które autor opisuje, występowały też w noc po premierze (mi się udało zalogować do gry 40 min po północy), ale w ciągu tygodnia nawet wieczorami jest ok. Lagi się zdarzają, ale są na tyle sporadyczne, że nie przeszkadzają w zabawie. Nie jestem nawet pewien, czy nie były spowodowane aktualizacją oprogramowania (na moim komputerze) w tle. Zauważyłem, że Diablo III jest bardzo wrażliwe na transfer łącza - moje 4Mbit zapchane w połowie to w zasadzie gwarancja spadku pingu. Np w Guild Wars to nie występowało.

Mówię to z perspektywy 60lvl czarodziejki, która spędziła w grze 90h i jest w II akcie na poziomie Inferno. Nie zgadzam się z autorem, że tylko kilka skilli jest użytecznych, a reszta to "zapychacze". Takie wrażenie faktycznie można odnieść - na normalu i koszmarze. Na piekle jednak już często trzeba poważnie zweryfikować swój pasek umiejętności. Sam zostałem w zasadzie zmuszony do używania skilli, na które wcześniej nawet nie spoglądałem! Oczywiście w końcu używa się jedynie kilku umiejętności, które mieszczą się w slotach (o to przecież chodzi - po 60-tym lvlu zmiana umiejętności usuwa bardzo cenny buff Męstwa Nefalemów zwiększający szansę na znalezienie złota i magicznych przedmiotów). Dodać tutaj jednak koniecznie należy, że są to różne skille dla różnych osób grających swoimi postaciami. Przez 90h gry moją czarodziejką nie spotkałem nikogo (!) z identycznym ustawieniem skilli, których używam ja. A większość czasu spędziłem w grze publicznej. Ostatecznie znajduje się swój ulubiony i sprawdzony zestaw umiejętności, którego się nie zmienia, ale dla każdego jest on inny. By zobaczyć różnorodność użytecznych (!) kombinacji skilli odsyłam do forum Diablo III amerykańskiego. (Zabawne - na polskim jest masa "hejterów" i narzekaczy, a na amerykańskim ludzie się świetnie bawią i wymieniają doświadczeniami, hm... )

Poziom trudności. Tutaj zarzucić mu można w zasadzie wyłącznie to, że jest cholernie nierówny. Zwykłe potwory są w zasadzie proste cały czas. Po ukończeniu jednego poziomu i przejściu na wyższy czuć, że są silniejsze, ale tę różnicę szybko się "pokrywa" nowymi, lepszymi przedmiotami i znowu jest ok. Bossowie na koniec aktów - czasem jest trudniej, czasem prościej, walki są ciekawe i emocjonujące. Że przewidywalne? Tak, bardzo szybko wiadomo, kiedy zrobić unik itd, ale dzięki temu gracz ma szansę. Od koszmaru wzwyż zabijanie przez bossa na przysłowiowy "1 hit" nie jest niczym zaskakującym. Ale faktycznie - walki te nie są jakieś piekielnie ciężkie. Czego nie można powiedzieć o potworach rzadkich, którym zdarzają się takie połączenia umiejętności... Dość powiedzieć, że z poziomu Inferno cofnąłem się do I aktu na piekle by pomóc koledze. Trafiliśmy na niebieskie, rzadkie potwory. Moja 60 lvl postać walcząca bez wielkich trudności na poziomie Inferno zginęła w sekundę. Po wskrzeszeniu nie było wcale łatwiej... Ma to swoje uzasadnienie - to z rzadkich potworów jest najlepszy "drop". To za zabijanie ich w końcu otrzymuje się buff Męstwa Nefalemów. Ale są nieproporcjonalnie silniejszy do reszty "towarzystwa" i to czuć. Bardzo czuć.

Irytująca jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia wrażenie, jakby ją zwyczajnie przeoczono. Woda w kanałach. O ile Diablo III jest dobrze zoptymalizowane i chodzi dobrze nawet na słabszych, kilkuletnich komputerach (i mówię tutaj o 4-5 letnich) z dobrą ilością FPS, o tyle w kanałach zawsze (!) występuje znaczny spadek. U mnie (na karcie graficznej osiągającej trochę ponad 2 tys pkt w 3d marku 06) jest to spadek z zakresu 20-40 (w każdym innym rejonie) do 8-15 (w kanałach). Brak opcji wyłączenia efektu tam się pojawiającego to w moim odczuciu ogromna wada i olbrzymie przeoczenie. Spadek FPS występuje u każdego, kogo o to pytałem. I zawsze był to spadek mniej więcej o połowę. Epizod w kanałach jest dość długi, więc jest to istotna wada.

Poza tym z gry jestem zadowolony. Rozwiązania wprowadzone są zaskakująco ciekawe i się doskonale sprawdzają (cały czas w końcu mówię o moich odczuciach związanych z grą). "Osiągnięcia" są ciekawe i sprawia faktyczną frajdę ich zdobywanie. Spora część "wpada" nijako sama, zwyczajnie podczas gry. Ale ogromną część by zdobyć... Trzeba się nazwiedzać, napowtarzać lokacji i napracować... Ale jest to praca przyjemna i sprawiająca (bynajmniej mi) satysfakcję. Fabuła jest ciekawa i bywa zaskakująca, animacje są zrobione perfekcyjnie i ogląda się je z przyjemnością. Dobra polonizacja i możliwość zmiany języka gry w dowolnym momencie poprzez zwykłe wybranie języka z listy w opcjach gry - genialne.

Brakuje mi większej interakcji z innymi graczami i jakiegoś trybu PvP - ale ten jest przecież w planie, więc wystarczy poczekać. W tej chwili OBIEKTYWNIE, z perspektywy zwykłego gracza, a nie fana Diablo, dałbym grze 9, może 9+. Fan... A fanowi nie muszę nic mówić, bo sam da oczko wyżej ;-)

Pozdrawiam:
Murio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować