• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Apocalypticc

Stary komputer - co wymienić ?

Pytanie

Witam serdecznie, jak wszyscy wiedzą 15 maja po prawie 12 latach odbyła się premiera trzeciej części Diablo.
Co za tym idzie - nadszedł czas na zakup nowych podzespołów :)
Komputer kupiłem już parę lat temu, prosiłem informatyka o złożenie komputera na którym pójdą mi wszystkie aktualne gry i wszystkie które się ukażą przez najbliższy rok, tak więc złożył mi komputer, zapewnił że wszystko będzie śmigać a ja zapłaciłem i wróciłem szczęśliwy do domu, ale jak się okazało mój PC z trudem uciągnął aktualnego wtedy Assassins Creed 1 na max detalach i rozdzielczości 1400x900. Minęło kilka lat, źle nie jest bo nawet nowe produkty mogę uciągnąć na minimum z max rozdzielczością albo na średnich, np. Skyrim po ''pobawieniu się''. To jednak dla mnie za mało i wymagam czegoś więcej, tak więc przejdę teraz do konkretów: Chcę wydać jak najmniej pieniędzy (jak zresztą każdy) i dlatego nie chcę kupić nowego komputera tylko wymienić to co jest najbardziej potrzebne. Moje parametry:
Procek:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+
Taktowanie Rdzenia 2611.9 MHz

Ram:
4,00 GB 2-Kanałowy DDR2 @ 373MHz

Grafika:
NVIDIA GeForce 8600 GT
Pamięć Fizyczna 1024 MB

Płyta główna:
Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.
Model GA-M56S-S3 (Socket M2)
Dostawca Chipsetu NVIDIA
Model Chipsetu nForce 560

Obecnie pracuje i gram na WIN7.
Tak więc; co powinienem wymienić?
Dziękuję z góry za poświęcony czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.05.2012 o 12:01, Apocalypticc napisał:

Moje parametry:
Procek:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+
Taktowanie Rdzenia 2611.9 MHz

Ram:
4,00 GB 2-Kanałowy DDR2 @ 373MHz

Grafika:
NVIDIA GeForce 8600 GT
Pamięć Fizyczna 1024 MB

Płyta główna:
Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.
Model GA-M56S-S3 (Socket M2)
Dostawca Chipsetu NVIDIA
Model Chipsetu nForce 560

Obecnie pracuje i gram na WIN7.
Tak więc; co powinienem wymienić?
Dziękuję z góry za poświęcony czas.


Nie chcę Ciebie martwić, ale będziesz musiał wymienić praktycznie wszystko czyli: płytę, ram i procesor, grafikę.
Dlaczego? Bo jak wymienisz płytę to będziesz musiał wstawić inne pamięci, chyba, że któryś z nowych procesorów AMD ruszy na Twojej płycie. Nie wiem czy nie będzie wtedy potrzebny update biosu.

Nie wiem jak z zasilaczem, ale jeśli ma za słabe parametry to niestety także będzie musiał być wymieniony.

Może podaj kwotę maksymalną jaką jesteś w stanie zapłacić za części i zapytaj w tym temacie:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=61898

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować