Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard: Liczba graczy z zaatakowanymi kontami marginalna

34 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2012 o 13:22, Henrar napisał:

Część kont na pewno nie była nikomu dawana, gracze mieli antywirusy, itp. - i co? I konta
poszły w cholerę. No, ale oczywiście Blizzard musi być niewinny. Prawda leży po obu stronach,
ale nie przyjmuj, że Blizzard jest cacy, bo nie jest.


I teraz mi odpowiedz na pytanie - czy wystarczy sam antywirus i z tego Twojego opisu możesz wywalić kolejne 50% ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym przypadku jest :]
To że gracze nie dbaja o bezpieczenstwo - to już nie ich wina.
Henrar gdy wywrocisz sie na ulicy to przykladowo zwalasz wine na wlasna matke ze ci kasku i ochraniaczy nie dala na droge ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:31, Benlor napisał:

To że gracze nie dbaja o bezpieczenstwo - to już nie ich wina.

Oczywiście, że ich wina. Ale wiem niejako z doświadczenia, że części graczy konta poszły mimo posiadania zabezpieczeń i nie otwieraniu podejrzanych linków/podejrzanych maili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pamiętnika pracownika IT:
"User nie dba o bezpieczeństwo i nie patrzy na to co się instaluje,
User nie rozumie jak coś co ma go chronić może nie działać do końca jak trzeba i nie zapewnia pełnej ochrony
User chce wszystko jak najtaniej
User ma zawsze pretensje o każdą możliwą pierdołę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:32, Henrar napisał:

Oczywiście, że ich wina. Ale wiem niejako z doświadczenia, że części graczy konta poszły
mimo posiadania zabezpieczeń i nie otwieraniu podejrzanych linków/podejrzanych maili.


Z kad ty wiesz jakie oni mieli zabezpieczenia na wlasnym kompie ? Odwiedzales kazdego z osobna ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ujmijmy to tak - mam parę znajomych, którym konto w WoWie zostało opędzlowane. I nie są to osoby, które się na komputerach/zabezpieczeniach nie znają. Far from it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:45, Henrar napisał:

Ujmijmy to tak - mam parę znajomych, którym konto w WoWie zostało opędzlowane. I nie
są to osoby, które się na komputerach/zabezpieczeniach nie znają. Far from it.

Tia.. jasne - znajomy od znajomego co ma znajomego mówił że jego znajomy ma kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:51, Benlor napisał:

Tia.. jasne - znajomy od znajomego co ma znajomego mówił że jego znajomy ma kota.

Nie musisz mi wierzyć. W końcu to Internet. Ważne, że im wszystko zwrócili (poza jednym, ale on i tak rzucił WoWa w cholerę, ja zresztą też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 14:06, Cygi napisał:

Nie każdy posiada telefon komórkowy w ogóle.


Też nie problem, bo można kupić tokena do konta BN, a działa na tej samej zasadzie jak aplikacja na telefon komórkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 14:07, Wojman napisał:

Też nie problem, bo można kupić tokena do konta BN, a działa na tej samej zasadzie jak
aplikacja na telefon komórkowy.


Gah i tu pojawilo sie magiczne słowo "kupno". Przecietnej osobie sie w głowie nie miesci ze musiał by dopłacać do zabezpieczenia konta. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury. Osobiście znam osobę, której okradziono konto, a używała ona Authenticatora.
Blizzard ściemnia i nie potrafi przyznać się do dziur w systemie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować