Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Raport: Na serwerach Star Wars: The Old Republic przebywa średnio niespełna 350 osób

43 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Ostatnie doniesienia o wyraźnie spadającej liczbie abonentów Star Wars: The Old Republic rodzą pytania o przyszłość gry. Jeden z jej użytkowników sam postanowił zbadać sytuację na serwerach.

Przeczytaj cały tekst "Raport: Na serwerach Star Wars: The Old Republic przebywa średnio niespełna 350 osób" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SW TOR to było pierwsze mmorpg którego postanowiłem nie kupować tuż po sprawdzeniu bety i w sumie nie żałuję, kolejne tygodnie pokazały, że ta gra nie oferuje nic za co warto było by płacić comiesięczny abonament. Wcześniej dałem się nabrać na Age of Conan, Warhammer Online (chociaż tutaj nawet dobrze się bawiłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 12:09, L33T napisał:

"To nie liczba subskrypcji spada tylko liczba logujących się do gry" :P

Bo casuale odchodzą, co nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jednak dziwi że w 1.3 chcą dać LFG bez cross server''a. Przy takiej ilosci osob już widzę jak to urządzenie sie sprawdzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić gra jest fajna i dobrze się gra :) Tylko jednak BioWare przesadziło z marzeniami i oczekiwaniami. Ja spokojnie czekam kiedy gra przejdzie na Free2play, a to nastąpi prędzej czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 12:46, Kopiec napisał:

To EA, szanse na to są marginalne, prędzej zamkną całe mmo.

Nie bardzo - to jest gra SW i tylko LucasArts może w zadecydować, co można z tym MMO zrobić a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 12:58, Koski napisał:

A mówiło się żeby zrobić KOTOR III? No to teraz mają!

Że jak ? Że obecne BW ma zrobić Star Effect 3? Nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu ludziom sie gra nie podoba. Ma wiele rzeczy zrobionych z podobna jakoscia jak w WoW''ie i wiele lepszych (walka - konkretnie brak auto ataku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 12:58, Henrar napisał:

> To EA, szanse na to są marginalne, prędzej zamkną całe mmo.
Nie bardzo - to jest gra SW i tylko LucasArts może w zadecydować, co można z tym MMO
zrobić a co nie.


LucasArts już dawno odcięło się od tej gry.

Ja właśnie parę dni temu aktywowałem ponownie grę. Tak się przyglądałem niektórym miejscom - dbałość o szczegóły na maksa. I wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, iż do niektórych miejsc wchodzimy TYLKO RAZ przez całą grę. Więc po co niepotrzebne te koszta? Ludzi na serwach jest bardzo mało (średnio 18 po południu, nawet serwy nie są dzielone na instancje). Trochę szkoda. Niech zamkną serwy, wypuszczą patch''a i niech zrobią z tego taki pseudo singleplay ew. grę do co-op''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:18, Valium napisał:

Nie rozumiem czemu ludziom sie gra nie podoba. Ma wiele rzeczy zrobionych z podobna jakoscia
jak w WoW''ie i wiele lepszych (walka - konkretnie brak auto ataku).


No i co, że nie ma auto ataku? Wrzucasz jakąś umiejętność na 1 slocie i klikasz lewym przyciskiem myszki na mobka.A odnośnie jakości - właśnie przez te koszta, niepotrzebne koszta (patrz mój post wyżej), ta gra jest skazana na porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:21, TobiAlex napisał:

LucasArts już dawno odcięło się od tej gry.

Odcięło się czy nie - to wciąż jest gra na ich licencji. Sony też musiało trzymać SW:G przy życiu, mimo że gra już dawno nie należała do rentownych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:23, Henrar napisał:

> LucasArts już dawno odcięło się od tej gry.
Odcięło się czy nie - to wciąż jest gra na ich licencji. Sony też musiało trzymać SW:G
przy życiu, mimo że gra już dawno nie należała do rentownych.


Ta, i to, że jest na licencji to gra musi istnieć, nieważne, że będzie przynosić straty? Ty to masz pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:35, TobiAlex napisał:

Ta, i to, że jest na licencji to gra musi istnieć, nieważne, że będzie przynosić straty?
Ty to masz pomysły.

Przy SW:G jakoś to działało. Tym bardziej, że LA za samą produkcję gry (i ToRa także) nie odpowiada. Wszystko zależy od licencji - jeżeli EA zgodziło się na support na x lat, to będą musieli tę grę jakoś utrzymać, albo skończy się na pozwach, jak to w USA bywa. Czyli przejdą na F2P, byle tylko wykrzesać coś z tej gry.

Lucas z ekipą tego tak łatwo nie odpuszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA nie robi gier F2P . Wystarczy popatrzec na wszystkie mmo ktore wydał. Od Ultimy , Simow ,Warhammera az do APB nie bylo f2p :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy policzono graczy na danym serwerze WE WSZYSTKICH instancjach.
To nie jest tak, że na1 planete zlecialoby sie 300 graczy i by stali obok.

Tutaj jedna planeta ma wiele swoich kopii, miedzy ktorymi gracze moga sie przenosic. Na srednich serwerach to na 1 kopii stolicy Imperium czesto jest 150 osob, a tych instancji jest wiecej plus inne planety.

Jak dla mnie to zwykle bzdury - pisze to jako osoba, ktora z gra miala stycznosc przez pare miesiecy, a nie pisze i komentuje CHOCIAZ NIE GRALO i hejtuje te gre, chociaz gralo 5 godzin na beta weekendzie.

Najwiecej krzycza chyba Ci, ktorzy o grze nie wiedza nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż próbujesz zakrzywiać rzeczywistość jak EA... Ta gra upada i pora się z tym pogodzić.


Nareszcie i osobiście mam nadzieję, że w końcu pociągnie EA wraz z Bioware za sobą. Gdyby jeszcze LucasArts poszło w cholerę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować