Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szanowni Państwo, gracze to nałogowcy i psychopaci, których trzeba leczyć!

168 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2012 o 01:48, knopfler napisał:

Warto dodać że aspekt leczniczy został zupełnie zbagatelizowany, jako rzecz marginesowa.
Cały reportaż pokazuje tylko jakość dziennikarstwa TVP, który woła o pomstę. Reportaż
z imprezy poświęconej głównie biznesowi "okołogrowemu" został zrealizowany, jako przestroga
przed strasznymi grami, uzależnieniem i strasznymi problemami z pęcherzem po długotrwałym
graniu.

No wiesz... aspekt leczniczy gier chyba jest dość marginalny, więc tutaj akurat wielkiego błędu nie ma ^^
Właśnie nie wiem o czym jest ten reportaż, bo ani o imprezie, ani o uzależnieniach...
A jakość dziennikarstwa TVP pokazuje jak zmanipulowali wypowiedź Janusza Korwina-Mikke, gdy wypowiadał się na temat kampanii w internecie. Poszukaj, dla mnie po tym programie telewizja publiczna straciła resztki wiarygodności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam serie Fallout, moze zrobimy zrzute na bomby atomowe, zrobimy sobie schrony, kazdy z nas bedzie mogl wziac ze soba ograniczona ilosc osob i spotkamy sie za jakis czas... po wojnie... a wojna nigdy sie nie zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 01:53, Gorthak napisał:

No wiesz... aspekt leczniczy gier chyba jest dość marginalny, więc tutaj akurat wielkiego
błędu nie ma ^^

Na pewno jest marginalny, ale został podany jako marginalny w kontraście do problemów z pęcherzem i jakiegoś dramatycnego uzależnienia, które również są, jak mi się zdaje, podobnie marginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 02:14, knopfler napisał:

Na pewno jest marginalny, ale został podany jako marginalny w kontraście do problemów
z pęcherzem i jakiegoś dramatycnego uzależnienia, które również są, jak mi się zdaje,
podobnie marginalne.

Czy ja wiem... od gier na pewno dużo ludzi się uzależnia, szczególnie od internetowych, a leczenia to za bardzo się nie przeprowadza. Chyba, że w ramach eksperymentów... z marnym skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest nierzetelnego w tym reportażyku. Po prostu to nie jest o festiwalu gier, tylko o uzależnieniu od grania, co przecież nie jest rzadkością. Ja się tylko zastanawiam nad jednym, czy te osoby, które tam się wypowiadają wiedziały w jakim kontekście to robią. Bo jeśli nie, to o rzetelności dziennikarskiej nie może być mowy. Dobrze znamy politykę mediów, które stawiają na tanią sensację, więc może choć gram.pl nie będzie podążał za trendami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tracenie kontaktu z rzeczywistością- sam wiem, że w moim mieście jest siatka dealeró narkotykowych, a dzieci już od 10 roku życia zażywają narkotyki, palą papierosy czy piją nadmierne ilości alkocholu. Co jest lepsze? Wysłać synka/córkę do takich osób czy niech choć trochę zostaną przy komputerze? Oczywiście trzeba zmuszać by wychodzili, nie można się kisić w domu.

Brutalność- a filmy to co? Jak ktoś lubi horrory to należy go zapuszkować lub mieć na niego szczególną uwagę, tak? Przecież tam zabijanie jest bardziej realistyczne...

Żenada z tym TVP, nic tylko się czepiają, ale nie tych co trzeba, widać co Polacy mają w głowach, jeden malutki okrąg kóry mówi co złe, a co dobre. Jesteśmy mocno zacofani w porównaniu do innych krajów, a na dodatek u nas religia próbuje przejąć władzę. Ciekawe dlaczego o tym nie robią reportaży...
Prawda też, że można się uzależnić od komputera, ale przecież nie wszyscy są uzależnieni. Zawsze pisze się tylko o najgorszych przypadkach, to dlaczego nie piszą choćby o tym, że morderca, wróg publiczny, gwałciciel i pedofil pije wodę, albo oddycha powietrzem? To normalne że ludzie są różni i mogą być chorzy psychicznie, ale żeby wszystko na gry zrzucać to trzeba być (nie)inteligentnym średniowiecznym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo gracze które są w telewizje to idioci i chuligani! A niektórzy dziennikarze zawsze szukają tylko złe strony i lubią zepsuć cudze reputacje. A Wiedźmin to w końcu gra w mrocznym fantasie świecie. Przecież są gracze, którzy nie żyją tylko w przemocy i krwi. Od czego są gry przygodowe (Monkey Island), ekonomiczne (Anno 2070, Settlers) i logiczne (Braid) itd. I strategiczne np. StarCraft.
I nawet w granie też wymaga umiarkowanie. Są inne piękne rzeczy (piękne krajobrazy, sporty). Idioci w telewizji zrujnują nasza reputacja. Jak tak pójdzie dalej, to Prezydent każe założyć szpital-więzienia dla wszystkich gracze-wariatów tak jak było w Japoni (albo w Korei, nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"którzy zupełnie zapomnieli o bożym świecie i zatracili się w wirtualnej rzeczywistości, zaniedbują swoje obowiązki, dla których rodzina mogłaby nie istnieć."

W zasadzie mam wrazenie ze ludzie piszacy takie rzeczy pisza troche o sobie, troche jakby podprogowo chcieli ujawnic swoje kompleksy. Jesli tak jest zycze temu panu takiego zycia towarzyskiego jak ja mam. I to ze napieram ostro w WoW-a (chociaz ost sporo mnie) wcale mi nie przeszkadza w kontakcie z przyjaciolmi i w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no po prosut ten reportaż jest śmieszny...Ci reporterzy chyba byli tak zdesperowani żeby zrobić jakikolwiek intrygujący artykuł że zamiast żetelnej relacji (tak jak było w temacie) uczepili się tego żeby i tylko żeby wytknąć najgorsze wady rozgrywki wirtualnej i zrobić z nas zombie siedziące po 70 godzin przed komputerem......proszę no bez jaj


p.s. teraz moja mama by jeszcze gorzej mnie postrzegała gdyby zobaczyła ten reportaż xDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmych, hm. Reportaż jakich wiele było w telewizji, poza gadaniem o zabijaniu itp (szczerze mówiąc dla osoby która pierwszy raz widzi gry to jednak w większosći jest równa rzeź) drażni mnie to, że w telewizji, zwłaszcza "informacyjnej" 50% to wiadomosci o Bardzo Ważnym Polityku co kogo obraził, a pozostałe to właśnie- zgineło 1, 2, 5, 10, multikill, ultrakill osób. Taki trochę kocioł garnkowi przyganiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nihil Novi. Dokładnie tak samo wygląda większość artykułów i reportaży mediów na temat mangi i anime. Przyzwyczaiłem się.

Dobrze, że nie wszyscy tak "rzetelnie" wykonują swoją pracę jak darmozjady dziennikarze.

Acha, jest jeszcze coś. Zamiast wyżalać się tutaj i dyskutować między sobą (w miejscu gdzie każdy ma to samo zdanie i nikt inny tego nie zauważy) lepiej byłoby zalać ten oddział telewizyjny stosownymi sprostowaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy wyjdziesz na ulice zabijac po zagraniu w gre zalezy od predyspozycji indywidualnych a takze wychowania przez rodzine i srodowisko. Wiecej zbrodni ludzie popelniaja przez nie zaplacone podatki ktore bezprawnie naklada na nich panstwo. Kiedys ogladalem jakas kreskowke gdzie byla przedstawiona wojna roz kto jest zainteresowany odsylam do historii Anglii. Jeden gosc tam powiedzial "wkrotce naloza na nas podatek od podatkow" No coz u nas juz jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utrata kontaktu z rzeczywistością? Ja bym to przypisał reporterom opisującym pewne zjawiska w sposób całkowicie subiektywny, w oparciu o własne wyobrażenia, a nie obiektywne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować