Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tomb Raider ma być "najlepszą grą tej generacji"

21 postów w tym temacie

Moim zdaniem najlepszą grą tej generacji jest Uncharted 2. Filmowo, epicko, z elementami humorystycznymi. To czego wymagam od dobrego filmu znalazło się w tej grze. Jeśli Tomb Raider będzie miał to samo to z chęcią się z nim zapoznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma tytułu który jest najlepszy na obecnej generacji sprzętu. Bo albo się rżnie w trzy dupy bo twórcy gier nie znają słowa optymalizacja (i przy okazji przydałby się sprzęt kolejnej generacji by się nie rżnęła dana gra, czy to mocarny PC, czy nowa konsola), albo niczym się nie wyróżnia z tłumu beznadziejnych gier, których poziom spada na łeb na szyję, wszędzie uproszczenia, a nazwy gier mają te same tytuły tylko większy numerek na końcu a zawartość gorsza od poprzedniej części. Szczytem jest psucie tego, co w poprzedniej części gry było super. Chciałoby się na końcu napisać Polak potrafi...jednak tu lepiej pasuje, twórcy gier potrafią (spieprzyć wszystko). Liczy się hajs, tylko i wyłącznie (pozdrawiam zblokowane DLC na płytach).

Co to w ogóle za stwierdzenie ta "najlepsza gra generacji"?!

Tomb Raider? Ostatni jaki był fajny pochodzi z czasów gdy włosy Lary składały się z pięciu kawałków wielokątów. Sukcesu nie wróżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż strach pomyśleć jak ciężkie katusze będzie musiała znieść Lara, by w dniu premiery zyskać należyty szacunek i sławę. Mam nadzieję, że twórcy naprawdę dobrze wykorzystają kolejny rok na dopracowanie gry w najmniejszych szczegółach. Szczerze mówiąc to nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić potencjału tkwiącego w tej grze, a co dopiero nabierać wyobrażeń o jej efekcie końcowym ;)
Oj, trudne zadanie czeka Square Enix. Liczę że dostarczą mi tyle emocji bym co najmniej na miesiąc dał sobie spokój z grami - dla porównania, zakończenie Red Dead Redemption dało mi tydzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 16:46, KhazarOne napisał:

Tomb Raider? Ostatni jaki był fajny pochodzi z czasów gdy włosy Lary składały się z pięciu
kawałków wielokątów.


Świetne podsumowanie całokształtu sytuacji. Ostatnim dobrym TR był imho TR IV. TR V też dawał radę, ale jednak czegoś mu brakowało. Potem tragedia w postaci Angel Of Darkness. A dalej już tylko mało ambitne Tomb Of Persia, w których przygody i łamigłówek było jak na lekarstwo, za to mnóstwo tego, co gimbuski lubią najbardziej, czyli nawalanki.

A nowy TR? Szczerze, to co ta gra ma wspólnego z serią TR? Poza postacią bohaterki (zresztą również mocno zmienioną) - w zasadzie nic. To zupełnie inna gra, w której Lara występuje jedynie po to, by można to to było nazwać Tomb Raider i odcinać kupony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to już było, ale..no właśnie.. ;] Nie wyobrażam sobie równiejszego i bardziej dopracowanego tytułu niż...no właśnie ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 16:52, Tenebrael napisał:

Świetne podsumowanie całokształtu sytuacji. Ostatnim dobrym TR był imho TR IV. TR V też
dawał radę, ale jednak czegoś mu brakowało. Potem tragedia w postaci Angel Of Darkness.
A dalej już tylko mało ambitne Tomb Of Persia, w których przygody i łamigłówek było jak
na lekarstwo, za to mnóstwo tego, co gimbuski lubią najbardziej, czyli nawalanki.

Było jeszcze Anniversary, gdzie walki było mało. Ale to był remake jedynki, więc się nie liczy.

Dnia 29.05.2012 o 16:52, Tenebrael napisał:


A nowy TR? Szczerze, to co ta gra ma wspólnego z serią TR? Poza postacią bohaterki (zresztą
również mocno zmienioną) - w zasadzie nic. To zupełnie inna gra, w której Lara występuje
jedynie po to, by można to to było nazwać Tomb Raider i odcinać kupony.

No pewnie, bo przecież lepiej stworzyć dokładną kopię jedynki (w sensie oparte na tym samym schemacie) z nową grafiką i będzie 10/10, GOTY i wielka rewolucja. To jeden z najciekawiej zapowiadających się rebootów ostatnich lat - bo wywala z oryginału wszystkie pierdoły, które IMO mnie wkurzały (choćby przesadna "komiksowość", brak realizmu, itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ludzie teraz sie zachwycaja takimi crapami jak Assassins Creed, Mass Effect lub CoD a takie gry jak Batman, The Witcher lub Saints Row nie sa doceniane. Tomb Rider nawet jak by byl najlepsza gra tej generacji i tak by nia nie zostal poniewaz glowna bohaterka jest kobieta. Niestety teraz ludzie tylko lubia takie nudne postacie jak Drake, Niko, Shepherd albo ten z Infamous. Przeciez oni tak samo wygladaja. Jedyne postacie ktore sie wyrozniaja to Bayonetta, Lara, Kratos, Dante. Oh PLEASE !!! GET A LIFE PEOPLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma potencjał na najlepszą grę generacji, widać zapożyczenia z Uncharted, ale...to dobrze :). W przypadku Lary efekt frajdy grania może być nawet podwójny :).

Nie sądzę, żeby pojawiło się teraz cokolwiek, co odciągnęło by mnie od Diablo, ale życzę im jak najlepiej.

Co w ogóle jest uznane oficjalnie za "najlepszą grę generacji" ? Dobrze wiedzieć, jaki poziom jakości muszą osiągnąć :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 16:56, Henrar napisał:

No pewnie, bo przecież lepiej stworzyć dokładną kopię jedynki (w sensie oparte na tym
samym schemacie) z nową grafiką i będzie 10/10, GOTY i wielka rewolucja.


No tak, ale dogódź każdemu z osobna. Brak zmian (choćby Call of Duty) - ciągłe krzyki o brak innowacji, kulinarne odesłania do odgrzewanych kotletów. Zmiany? Toż to przecież zupełnie inna gra! Jak można nadać jej taki tytuł?! No i obie sytuacje to oczywiście odcinanie kuponów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 16:52, Tenebrael napisał:

> A nowy TR? Szczerze, to co ta gra ma wspólnego z serią TR? Poza postacią bohaterki (zresztą również mocno zmienioną) - w zasadzie nic. To zupełnie inna gra, w której Lara występuje jedynie po to, by można to to było nazwać Tomb Raider i odcinać kupony.


Nie idzie się nie zgodzić, bo z pewnością będzie to zupełnie inna gra. Gdy poprzednie odsłony z cyklu można było porównać do porządnej gry akcji połączonej z zagadkami i humorem, ta podpada bardziej pod słowa: dramat, strach i okrucieństwo - w stosunku do Lary. Może właśnie przez te wydarzenie wszystko inne przychodziło jej z taką łatwością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co zrobisz? Jakie zmiany wprowadzisz do serii, by nadal zachowała swój styl a jednocześnie się zmieniała? Co zmienisz w gameplay''u? Hmm? Tak się nie da - w pewnym momencie formuła się wyczerpie. TR i Unchartedy już praktycznie wyczerpały to w gatunku action-adventure, CoD zrobił to w swoim typie FPSów.

Zresztą wystarczy spojrzeć na to, jak zareagowali fani CoDa po ogłoszeniu Black Ops II - nie, ogromne zmiany, to już nie to Call of Duty, co dawniej. A reszta? Odgrzewany kotlet, na pewno. Jak, jako twórca gier, jesteś w stanie dogodzić dwóm skrajnym grupom graczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 16:46, KhazarOne napisał:

Tomb Raider? Ostatni jaki był fajny pochodzi z czasów gdy włosy Lary składały się z pięciu
kawałków wielokątów. Sukcesu nie wróżę.

A dla mnie wręcz przeciwnie, pierwszy TR w który dało się zagrać dłużej niż 10 minut bez zgrzytania zębami to Legend od Crystal Dynamics.

A co do newsa - PS3 nie mam, w Uncharted nie grałem, więc porównania nie będę miał - ale to co widziałem zapowiada się świetnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny news tłumaczący czemu czekamy i że będzie warto... Raz powiedział i wystarczy.
Poczekamy, zobaczymy. Nie ukrywam że zaraz po nowym Hitmanie jest to drugi tytuł na który baardzo czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 17:07, Kadaj napisał:

A co do newsa - PS3 nie mam, w Uncharted nie grałem

Spodobałoby Ci się - bardzo filmowa gra, liniowa i przede wszystkim ma tryb "Very Easy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 17:16, Henrar napisał:

przede wszystkim ma tryb "Very Easy"

To ostatnie na szczęście jest standardem w większości współczesnych produkcji, nie pamiętam kiedy ostatnio odpuściłem sobie granie w coś nowego bo było za trudne. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat długie serie to do siebie mają że ich forma po czasie spada wiele istnieje wiele przykładów i PoP chyba najlepiej to pokazuje.

Zna ktoś grę "KARATEKA" na Apple''a, NES''a i Pegasus''a?? Jak nie to napiszę że facet co ją stworzył zwie się Jordan Mechner znacie go?? Jeśli nie to ten sam koleś co odpowiada za pierwszego (ta tego naprawdę pierwszego) Prince of Persia. No póżniej wyszedł PoP2 znakomita gierka poprawiona grafika oraz inne elementy. Niestety rewolucja grafiki 3D sprawiła trudności i powstała pierwszy PoP3D, który był mega wtopą (wiem o co biega mam grę do dziś). I minęło sporo czasu i prawa do wydawania gier z serii weszły w posiadanie Ubisoftu (a najśmieszniejsze że prawa do marki ma nadal jej twórca - innymi słowy muszą z nim konsultować) i wydali wspaniałego PoP:SOT. Czas przyszedł na kontynuację PoP:WW który był inny ale napewno nie gorszy od poprzednika. No i ostatecznie PoP:TT czyli jeszcze lepsze zwieńczenie trylogii. No i długo nic na początku myślono o bardziej historycznym podejściu a zrobiono z tego inną grę(Assasins Creed lol) no i wystrzelili z nowym Prince of Persia (2008) który niebył zły ale brakowało mu magii serii piasków. No oczywiście należy wspomnieć o kolejnej przysłowionej wtopie PoP:TFS czyli próba wyłudzenia kasy z fanów trylogii. Choć i tak można powiedzieć że seria sobie lepiej poradziła niż całokształt Tomb Raider''a.

Bo ten to podsumować należy tak:
Tomb Raider I & II wspaniałe gierki tyle, że potem...
Tomb Raider III, Revelations oraz Chronicles to czyste odcinanie kuponów.
Tomb Raider Angel of Darkness WTF i am looking at??!!
Tomb Raider Legend no coś ruszyło w serii po czym niestety
Tomb Raider Undrerworld powtórka z TR III, R oraz C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować