Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy SW: TOR: MMO to najtrudniejszy rynek w branży

42 postów w tym temacie

MMO według EA w pigulce xD (mozna odniesc do ich innych gier w niektorych elementach)

Faza pierwsza - przed premiera
- nasze MMO jest najlepsze xD
- nasze MMO pokaze innym jak robic MMO
- nasze MMO o boziu padniecie na kolana xD
- preorderujcie bo sie ezgemplarze w cyfrowej dystrybucji skoncza takie zainteresowanie xD

Faza druga - premiera
- nasze MMO sprzedaje sie swietnie xD
- mamy miliardy abonentow wszyscy zadowoleni xD
- jestesmy swiadomi jak swietna gre zrobilismy
- zdajemy sobie sprawe z problemow technicznych ale pracujemy nad rozwiazaniem xD

Faza trzecia - troche czasu od premiery
- rynek MMO jest najtrudniejszy
- trudna sytuacja ekonomiczna
- spada ilosc abonentow
- zwolnienia
- gra nie tak swietna ale udalo sie zrobic ludzi w bambuko hype zrobil swoje xD
- oczywiscie bedziemy ja rozwijac tylko oczywiscie nie za darmo xD
- nie wyszlo
- miejcie litosc gracze, jestesmy tacy biedni i poszkodowani przez trudny rynek (litosc mode activated)

Faza czwarta - rok po premierze
- F2P badz jak kto woli Pay2Win xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam gdzie są teraz ci wszyscy fanboye co wmawiali wszystkim jaka ta gra jest świetna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo gra sama w sobie jest fajna, dopracowana, przemyślana. Ewentualnie można się przyczepić, że po dłuższym czasie nudzi monotonia zadań (chociaż czego spodziewać się po MMO... Dla mnie gra jest fajna, ALE nie zamierzam płacić za możliwośc grania w nią.... Najpierw za klucz 200zł, potem na abonament co miesiąc.... Kupiłem, pograłem miesiąc i odstawiłem czekając na F2P i szczerze mówiąc cieszę się, że mają problemy ponieważ dzięki temu ten model gry jest coraz bliżej :D Ponadto ostatnimi czasy gry od Bioware nie owijając w bawełnę lekko "ssą" więc takie dostanie po dupie też dobrze im zrobi. Nie mogą jechać tylko na renomie wydając byle co bo gracze i tak kupią, ponieważ to przecież jesteśmy my...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 10:55, Fang napisał:

A ja się pytam gdzie są teraz ci wszyscy fanboye co wmawiali wszystkim jaka ta gra jest
świetna?

wykupili subskrypcję na dwa lata wprzód to teraz ciągle grają sami się oszukując ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grę jeszcze nie grałem, ale wydaje mi się świetna, może dlatego że jestem fanem Star Wars. Kupię ją mniej więcej po roku od daty premiery licząc, że do tego czasu zniosą abonament na rzecz F2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zadowolony z tego iz SW tak leci na leb na szyje. Dzieki temu przekonalem sie (po 3 miesiacach...) ze gra jest nudna. I zaczalem grac w WoW-a. Mimo iz lata sie wzbranialem to widze teraz ze gra jest dobra (mowa o Wowie) Jestem fanem SW ale powinno robic sie gry typu Jedi Knight :) Robili gry tego typu bylo super, wzieli sie za MMO... Juz druga gra zaniedlugo zniknie z internetu. Swoja droga ciekawe czy wytrzyma dluzej niz Galaxis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek jak każdy inny.. po prostu gra słaba.

PS. Też jestem fanem SW (bo kto nie jest!) ale mogli zrobić chociaż klimat starej trylogii a nie kreskówki z CN. To mogło by się im udać, bardziej złożona, mroczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 11:09, DODO1992 napisał:

Ponadto ostatnimi czasy gry od Bioware nie owijając w
bawełnę lekko "ssą" więc takie dostanie po dupie też dobrze im zrobi. Nie mogą jechać
tylko na renomie wydając byle co bo gracze i tak kupią, ponieważ to przecież jesteśmy
my...


To normalne, bioware jest EA i robią teraz WSZYSTKIE gatunki jakie im każe robić EA. Chociaż nie potrafią robić mmo ani RTSów. Ale twardo robią i ich postawa świadczy o tym że są specami. Uprościli przez EA prawdopodobnie swoje nowe dzieła (debilny system dialogów w ich crpg i zdecydowana liniowość). Po prostu ta firma dla mnie jest już ruiną. Ale dlaczego ludzie są zapatrzeni w ich gry i zachwyceni? Bo stoi za tym marketing EA (Dragon Age to chyba ich najgorsza gra a jakie sukcesy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 12:08, Kafar napisał:

Dragon Age to chyba ich najgorsza gra a jakie sukcesy).

Jak piszesz o 2, to masz rację. Ale jak o 1, no cóż... To jeden z lepszych cRPG ostatnich lat. Aż dziwne, że z tak dobrej gry zrobili takiego crapa jakim jest DA 2.
Niektórzy piszą, że ToR przejdzie na F2P. Ludzie, to jest EA. Oni nic za darmo nie dadzą. Jakby mogli to by wołali pieniędzy za patche do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 10:55, Fang napisał:

A ja się pytam gdzie są teraz ci wszyscy fanboye co wmawiali wszystkim jaka ta gra jest
świetna?


Jestem tutaj, gra jest swietna. Pokaz mi cokolwiek co WoW ma lepszego, bo 1 rajd na rok i tak samo slabe PvP nie jest zbytnio konkurencyjne. Rift ma mniej uzytkownikow i znacznie lepszy support. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompleks WoW-a ? Gdzie coś o nim było pisane ? Hmm ? Akurat Blizz ma dobry support więc nie wiem o co Ci chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 12:43, Karanthir666 napisał:

To jeden z lepszych cRPG ostatnich
lat. Aż dziwne, że z tak dobrej gry zrobili takiego crapa jakim jest DA 2.


Pewny nie jestem, ale czy DA:O nie było jeszcze pod ''patronatem'' elektroników?

Dnia 30.05.2012 o 12:43, Karanthir666 napisał:

Niektórzy piszą, że ToR przejdzie na F2P. Ludzie, to jest EA. Oni nic za darmo nie dadzą.
Jakby mogli to by wołali pieniędzy za patche do gier.


Dają za free dlc do multi ME3. Haczyk tylko taki, że trzeba sobie odblokować nowe zabawki (niektórzy to robią przez prawdziwe pieniądze)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 13:03, Valium napisał:

Jestem tutaj, gra jest swietna. Pokaz mi cokolwiek co WoW ma lepszego


Kontakt z kilentem. W WoW''ie gościa odbanowali, bo przesłał do supportu obrazek z jednorożcem. W TOR grupa graczy dostała bana za PK na serwerze PvP, a kiedy zgłosili to na forum, moderator oskarżył ich o kłamstwo i fabrykowanie dowodów. Po paru dniach ich odbanowali, ale zamiast przeprosin gracze usłyszeli coś w deseń "błądzić jest rzeczą ludzką". I nie jest to jedyna tego typu historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2012 o 13:03, Valium napisał:

Jestem tutaj, gra jest swietna. Pokaz mi cokolwiek co WoW ma lepszego, bo 1 rajd na rok
i tak samo slabe PvP nie jest zbytnio konkurencyjne. Rift ma mniej uzytkownikow i znacznie
lepszy support. :)


Nie no, rocznie wchodzi wiecej raidow niz jeden. Co do pvp, faktycznie nudzi sie, ale po jakim czasie? Ile lat sie gra w WoW-a, a ile w ToR-a? Mial byc taki WoW killer a tutaj sie okazuje ze gra ledwo zipie, tworcy caly czas podaja jakies smiechu warte newsy, a gracze uciekaja dalej niz widzą.
Ja sie dalej zastanawiam jak mozna spieprzyc MMO z taka kasa i w takim universum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie dalej zastanawiam jak mozna spieprzyc MMO z taka kasa i w takim universum.
Pytanie za milion euro. And the winner is...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować