Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2007 o 20:18, Riverex napisał:

> Słuchaj chłopie powiedzmy o pewnym miejscu. Trzy dzieci trzy zdarzenia które które się
przydarzyły
> Papieżom. T się trafiło. Po śmierci Jan Pawła II się one zdarzyły. Zdarzyły, były to wszystko

> się spełniło. Więcej nie powiem. Bo to by był grzech opowiadać o tym poganom.
Ja co najwyżej jestem ateistą a nie "poganinem". I czy mógłbyś napisać to co wyżej jest cytowne
jeszcze raz tylko trochę bardziej zrozumiale?


Dobijacie mnie ludzie. Powiedzmy zapomnijmy o tym że coś pisałem bo ze mną przez net trudno się dogadać. Nie chcaiłem nikogo urazić. Wygląda jednk na to, że uraziłem. Jeśli ktoś się poczuł urażony przepraszam. Wiecie co ja u mnie jestem czarną owcą bo jako jedyny wieże w Boga. Poganin - osoba nie będąca Chrześcijaninem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:35, Aroski napisał:

Dobijacie mnie ludzie. Powiedzmy zapomnijmy o tym że coś pisałem bo ze mną przez net trudno
się dogadać. Nie chcaiłem nikogo urazić. Wygląda jednk na to, że uraziłem. Jeśli ktoś się poczuł
urażony przepraszam. Wiecie co ja u mnie jestem czarną owcą bo jako jedyny wieże w Boga. Poganin
- osoba nie będąca Chrześcijaninem

Spoko, nie poczułem się urażony. Poganów już dawno nie ma, a ateiści są jak najbardziej. Różnica jest taka, że ateiści w przeciwieństwie do pogan nie czczą bożków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 20:35, Mogrim napisał:

W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane, że kto odrzuca wiarę w Boga zostaje potępiony/.../

Ja czytałem komentarze katolików, którzy by się z Tobą w tej kwestii nie zgodzili. Dla nich bilans dobrych/złych uczynków znajdował się powyżej deklaracji.
Krótka piłka:
-jestem ateistą i:
a. pomagam innym, nie krzywdzę innych, itd.-generalnie jestem dobrym człowiekiem-idę do piekła
b. szkodzę innym, wyrządzam wiele krzywd-generalnie jestem złym człowiekiem-idę do piekła
Z takiego stanu rzeczy wynika, że moralność jest czymś, w przypaku ateistów, całkowicie pomijalnym i bezznaczeniowym. Więc może nie powinniśmy się nią w ogóle przejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:52, Aroski napisał:

Reszta się chyba obraziła bo tak nic nie pisze.Poganin - osoba nie będąca Chrześcijaninem

Nie tyle chrześcijaninem co wyznawcą Boga jedynego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam uważam, że ważniejsze jest to, co się uczyniło za życia, a nie to, w co się wierzyło. Bo niby czemu człowiek dobry ma nie iść do nieba tylko dlatego, że jego osobowość nie pozwalała mu na przyjęcie czegoś na wiarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 19:30, Aroski napisał:

No to gdzie mieszkasz przyjde wymienimy kilka zdań. Poganinem nie jesteś i to nie jest obraźliwe
określenie ponieważ jest wciąż aktualne. Nie ma samych osób wieżących.


Niewierzący to ateiści nie poganie.

Prosiłeś o adres. Chyba wystarczy, jeśli napiszę, że mieszkam pod Rzeszowem.Liczyłem na dyskusję na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"poganin «dla chrześcijan: wyznawca religii niechrześcijańskiej; też: człowiek niewierzący lub nieochrzczony» " (pwn.pl)

Hans olo
> Nie tyle chrześcijaninem co wyznawcą Boga jedynego.

Hmm, a czy w takim wypadku chrześcijanin jest dla żyda poganinem? Dla chrześcijanina i żyda Bóg Jedyny jest kimś innym. Dla żyda jest jeden Bóg - Ojciec, a dla chrześcijanina jest jeden Bóg składający się z Boga Syna, Boga Ojca, Boga Ducha Świętego. Chyba niczego nie pomyliłem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 21:19, Luke Shadow napisał:

Hmm, a czy w takim wypadku chrześcijanin jest dla żyda poganinem? Dla chrześcijanina i żyda
Bóg Jedyny jest kimś innym. Dla żyda jest jeden Bóg - Ojciec, a dla chrześcijanina jest jeden
Bóg składający się z Boga Syna, Boga Ojca, Boga Ducha Świętego. Chyba niczego nie pomyliłem.
;P

Ale to jest nadal Bóg jedyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 21:24, hans olo napisał:

Ale to jest nadal Bóg jedyny.


Wg chrześcijan tak, ale z perspektywy judaizmu trynitaryzm jest odejściem od ścisłego monoteizmu jaki zakłada judaizm i Stary Testament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, niby bóg jest jeden a w 3 osobach. niby to przenosnia i należy to konkretnie zinterpretować, ale wiele jest niejasności aby uwierzyć w jakąś religie i w boga, któregokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 21:36, pizmak666 napisał:

tak, niby bóg jest jeden a w 3 osobach. niby to przenosnia i należy to konkretnie zinterpretować,
ale wiele jest niejasności aby uwierzyć w jakąś religie i w boga, któregokolwiek


Skoro koncepcja trynitaryzmu do ciebie nie przemawia, nie musisz w nią wierzyć. Trynitaryzm nie jest jakimś dogmatem danym przez Boga, (a podobno pierwiastkiem pogańskim w chrześcijaństwie) więc myślę, że nie trzeba się tego trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 21:19, Luke Shadow napisał:

Hmm, a czy w takim wypadku chrześcijanin jest dla żyda poganinem? Dla chrześcijanina i żyda
Bóg Jedyny jest kimś innym. Dla żyda jest jeden Bóg - Ojciec, a dla chrześcijanina jest jeden
Bóg składający się z Boga Syna, Boga Ojca, Boga Ducha Świętego. Chyba niczego nie pomyliłem.
;P


Właśnie to mi się nie podoba, ze Chrześcijanami określa się tylko wyznawców Trójcy. Czy pierwotnie nie byli nimi Ci ktorzy uwierzyli w zmartwychwstanie Jezusa? Uważam, że osoby niewierzące w Boga w trzech osobach ale w Jezusa jako Mesjasza mają prawo nazywać się Chrześcijanami. Chyba się ktoś zgodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze nie muszę. chodzi o to ze trzeba tego chciec, chciec wierzyć i robić to, ale jest dużo sprzeczności w wielu religiach, niewyjaśnionych spraw, kłuci się religia z nauką i trudno jest dziś wierzyć w boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 21:42, Sithek napisał:

Uważam, że osoby niewierzące w Boga w trzech osobach ale w Jezusa jako Mesjasza mają prawo nazywać się Chrześcijanami. Chyba się ktoś zgodzi?


Wg tej definicji to i ja jestem chrześcijaninem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 21:47, Luke Shadow napisał:

Wg tej definicji to i ja jestem chrześcijaninem. :)


Nie wierzysz w Trójce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:35, Mogrim napisał:

W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane, że kto odrzuca wiarę w Boga zostaje potępiony i jednocześnie
jest napisane, że sama wiara nie wystarczy, więc nie wiem skąd twoje pomysły wynagrodzeniu
grzesznych pseudo chrześcijan.

Mam wrażenie, że jednak Jezus Chrystus to sprecyzował i z tego co wiem-nie będzie potępiał żadnego człowieka, który żył wedle nauk chrystusowych, choć np. nieświadomie. To znaczy, nauki Chrystusa pokrywają się z szeroko rozumianymi zasadami moralnymi. Dla mnie każdy człowiek, który żyje według tego czego uczył Syn Boży zostanie zbawiony - i wyznanie nie będzie grało roli. Gadasz teraz jak Żydzi, którzy uważali się za lud lepszy/wybrany a pozostałe były ''niegodne''. Czy też chrześciajnie badź muzułmanie ze średniowiecza - którzy uznawali zasadę żyj dla Boga albo giń.
Co do tych grzeszników - to czytaj ze zrozumieniem, tam była aluzja na temat, że nie wiara czyni człowieka dobrym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 22:02, Sithek napisał:

Nie wierzysz w Trójce?


Nie, wierzę w Jednego Boga, w jednej osobie. Wierzę, że Jezus był mesjaszem zapowiedzianym przez Boga, już w Starym Testamencie; Synem Bożym, Synem Dawida, Zbawicielem (etc), któremu "Duch Święty został udzielony bez miary" i w którym objawił się "charakter" Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 22:08, Luke Shadow napisał:

Nie, wierzę w Jednego Boga, w jednej osobie. Wierzę, że Jezus był mesjaszem zapowiedzianym
przez Boga, już w Starym Testamencie; Synem Bożym, Synem Dawida, Zbawicielem (etc), któremu
"Duch Święty został udzielony bez miary" i w którym objawił się "charakter" Boga.

Ale wierzysz w to co zawiera Ewangelia?
Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie.
J 14:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 22:23, Graffis napisał:

Ale wierzysz w to co zawiera Ewangelia?


Oczywiście, że tak.

Dnia 12.03.2007 o 22:23, Graffis napisał:

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie.
J 14:1


Und? :P
Moja wiara znajduje poparcie w ewangelii, a przynajmniej tak mi się wydaje (i mam taką nadzieję).
"15 Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» 16 Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. "
Mt, 16, 15-17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować