Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

No właśnie kogo błędy ? Bóg za nie winien ? Czy człowiek ? Wszelkie zło na świecie to wpływ człowieka oraz przyrody. Bogu akurat nic do tego :P Chyba ;)
A ma baty w sumie za co ? ;) (zakładając, że jednak jest, choć sam jestem niewierzący) Za brak interwencji w tej sprawie ? ;-) A to w jego interesie jest, że ktoś miał pecha ?
Oj, pogmatwane to myślenie i to nieźle pogmatwane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no bo przyjmujac ze bog istnieje to po kiego wała jest?? zeby patrzec sie? kazdy na starcie powinien byc zdrowy, albo bog lubi przypalac mrowki (czytaj ludzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydyje że każdy odpowiada sobie sam na takie pytania albo i nie odpowiada... dla mnie to beż znaczenia co Bóg robi w niebie. A jeżeli komus żyje się lepiej a innemu gorzej to albo sam sobie zgotowała taki los, albo to przeznaczenie... ja osobiście uważam że na świecie musi być zachowana jakaś równowaga. Nie może być wszystko super i bezproblemowo. To moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../


Jeśli matka która jest w ciąży pije alkohol i pali papierosy, a dziecko które urodzi jest chore/upośledzone to czyja jest to wina, matki czy Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:14, Andrij napisał:

Jeśli matka która jest w ciąży pije alkohol i pali papierosy, a dziecko które urodzi jest chore/upośledzone
to czyja jest to wina, matki czy Boga?


matki. ale to bog strzworzyl swiat (przyjmujac ze istnieje) i on ponosi konsekwencje (prawne:). co zawinilo dziecko? jesli bog kocha wszystkich to chyba tylko jak michael J. wiecej nic niemam do powiedzenia bo to temat rzeka. a swiat to kupa kupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2007 o 22:31, Be-Yacz napisał:

matki. ale to bog strzworzyl swiat (przyjmujac ze istnieje) i on ponosi konsekwencje (prawne:).


Co za głupota. Będziesz miał syna, który zabije sąsiada i TY będziesz ponosił konsekwencje, bo przecież dzięki tobie on się urodził, ok? Bóg dobrze wie, że ludzie są źli o czym świadczy biblia.
"5 Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, 6 żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się"
Rdz, 6, 5.

Dnia 09.04.2007 o 22:31, Be-Yacz napisał:

co zawinilo dziecko? jesli bog kocha wszystkich to chyba tylko jak michael J. wiecej nic niemam
do powiedzenia bo to temat rzeka. a swiat to kupa kupy :)


Kocha tych, którzy na to zasługują.
"Bądź ojcem dla sierot,
A jakby mężem dla wdów,
A Bóg nazwie cię synem
I zmiłuje się nad tobą,
I wyrwie cię z dołu".
Syr, 4, 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2007 o 22:31, Be-Yacz napisał:

matki. ale to bog strzworzyl swiat (przyjmujac ze istnieje) i on ponosi konsekwencje.



A znasz takie zdanie "Ludzie ludziom zgotowali ten los"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez świat przewinęło się już kilka tysięcy najróżniejszych religii, politeistycznych i monoteistycznych, a Chrześcijaństwo jest jedną z nich, ale ja wierzę, że to jest ta właściwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:43, Luke Shadow napisał:


> matki. ale to bog strzworzyl swiat (przyjmujac ze istnieje) i on ponosi konsekwencje (prawne:).

Co za głupota. Będziesz miał syna, który zabije sąsiada i TY będziesz ponosił konsekwencje,
bo przecież dzięki tobie on się urodził, ok? Bóg dobrze wie, że ludzie są źli o czym świadczy
biblia.
"5 Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich
jest wciąż złe, 6 żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się"
Rdz, 6, 5.

> co zawinilo dziecko? jesli bog kocha wszystkich to chyba tylko jak michael J. wiecej nic
niemam
> do powiedzenia bo to temat rzeka. a swiat to kupa kupy :)

Kocha tych, którzy na to zasługują.
"Bądź ojcem dla sierot,
A jakby mężem dla wdów,
A Bóg nazwie cię synem
I zmiłuje się nad tobą,
I wyrwie cię z dołu".
Syr, 4, 10.




skoro powolujesz sie na biblie - to powiem ci, bys zwrocil uwage, na taki jeden "malutki" szczegol - a dokladniej - roznice w tym jaki jest bog w starym, a jaki w nowym testamencie. I teraz - w jakiego wierzysz boga - tego, ktory na dzieci, ktore rzucily w jakiegos starca kamieniem wysyla dwa wsciekle niedzwiedzie, ktore zabijaja 30 dzieci, czy tego ktory kaze nadstawiac drugi policzek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 23:05, Be-Yacz napisał:

haha.
bog nie istnieje. nigdy nic dla mnie nie zrobil. katolicyzm to wierzenie takie jak kazda inna
sekta. tyle


Zgadzam się wiele religi było i juz ich nie ma, Dlaczego z chrześcijaństwem miałoby byc inaczej? A poza tym to nie Bóg stworzył ludzi bo powstaliśmy w drodze ewolucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, nie ma dowodów na istnienie Boga, ale nie ma ich też na jego nieistnienie.

Ja wierzę, zresztą cuda których dokonują osoby święte łamią wszelkie ludzkie prawa i są nie do pojęcia dla rozumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no bo jak znalezdz dowod na cos co nieistnieje?

oki 2 dni temu widzialem latajacego penisa wielkosci 20 metrow. znajdz dowod ze mowie nieprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz że nie istnieje to daj dowód, tak jak ja nie mogę Ci udowodnić że istnieje, tak Ty nie możesz udowodnić mi że nie istnieje.

Obaj wiemy że to nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 23:14, Andrij napisał:

To jest tak, nie ma dowodów na istnienie Boga, ale nie ma ich też na jego nieistnienie.

Ja wierzę, zresztą cuda których dokonują osoby święte łamią wszelkie ludzkie prawa i są nie
do pojęcia dla rozumu.



te tzw. "cuda" ktore dokonuja osoby "swiete" w tej chwili moze i nie sa niewytlumaczalne - jednak nic w tym dziwnego - ludzki mozg dziala w bardzo ograniczonym zakresie - zaledwie okolo 7%, jesli u kogos dziala wiekszy obszr - to taka osoba jest uwazana za geniusza - mimo, ze wciaz to jest niewiele. Sia woli to wiecej niz wiele osob sadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 23:21, Andrij napisał:

Skoro twierdzisz że nie istnieje to daj dowód, tak jak ja nie mogę Ci udowodnić że istnieje,
tak Ty nie możesz udowodnić mi że nie istnieje.


W ten sposob mozna wierzyc we wszystko... w zloty sloik z miodem , w slonia z 2 trabami , w kaczynskich

wiec gdzie ta boskosc boga skoro nie jest niczym nadzwyczajnym i jego istnienie jest tak samo pewne jak w/w przeze mnie '' istoty ''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy sobie to głupio tłumaczą np. na pytanie gdzie był Bóg podczas 2wojny odpowiadją że czekał albo że dzięki niemu Ci wygrali tę bitwę a Ci tę wojnę.To powoli zamienia się w fanatyzm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że ten temat jest bezsensu, bo klócicie się o coś, co zależy tylko i wyłącznie od poglądów...? Nie przekonacie się wzajemnie tym bardziej, że to tylko forum;p Chyba dlatego przestałem się tu wypowiadać, ale musiałem powiedzieć to, co sądzę o tej beznadziejnej dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować