Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Aby uzyskać zbawienie i życie wieczne wystarczy "tylko" szczeray żal i skrucha za grzechy w momencie śmierci. Podobno, bo to jeszcze nikt nie wrócił żeby o tym opowiedzieć.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 17:27, Alamar napisał:

/.../ Ciekawi
mnie Twoja opinia co do tego jako zatwardziałego katolika, skoro kośćiół idzie "do przodu"
to wy też może powinniście...

Swoją drogą, nie wiem dlaczego uważasz mnie za "zatwardziałego"? Jestem otwarty na argumenty...
O tym, że są uczeni księża, wiadomo od dawna. Może zresztą lepiej napisać, że księża są też uczonymi. Przykładem, znanym wszystkim był Kopernik.
Zadałem sobie trud przeczytania całego Pisma Świetego, czego większość katolików i niemal nikt z ateistów nie robi, i jakoś nie widzę sprzeczności, miedzy wiarą w istnienie Boga a nauką.
Tylko, błagam, nie dawaj przykładu spalonego na stosie Giordano Bruno, jako wstecznej roli Kościoła w nauce, spalili go za inne grzeszki, które miał na sumieniu, nie za wyznawanie teorii Kopernika.
Księża - naukowcy mają to do siebie, że nie muszą dbać o "granty" i nie rozpowszechniają bzdur o szkodliwym wpływie freonów na dziurę ozonowa, o globalnym ociepleniu (zobacz termometr dzisiaj), jak zajmują się nauką, to raczej poważnie. A tego dokumentu o którym piszesz nie znam, jak zapoznam się to odpowiem.
Jak dotąd, żaden znany mi fragment Pisma Świętego nie wyklucza istnienia gdzieś innego życia. Bóg jest też władcą czasu, to co hipotetycznie określono w Biblii jako dzień, w żadnym razie nie mogło być ziemskim dniem, ale sam to przeczytaj, jaka była kolejność tworzenia.
W Watykanie nie ma obserwatorium astronomicznego, księża astronomowie mogą w Watykanie co najwyżej opracowywać dane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 17:49, HumanGhost napisał:

Aby uzyskać zbawienie i życie wieczne wystarczy "tylko" szczeray żal i skrucha za grzechy w
momencie śmierci. Podobno, bo to jeszcze nikt nie wrócił żeby o tym opowiedzieć.. ;-)

No niestety :-D A przydała by się pełna solucja wraz z poradami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 18:01, Hubi Koshi napisał:

No niestety :-D A przydała by się pełna solucja wraz z poradami.


Hehe dobre. Ale wtedy to by było za łatwo. Nie ma solucji do życia, jest zabezpieczone zbyt dobrze. Ale sa pewni hakerzy, którzy próbują zobaczyć następne "misje". Nazywamy ich jasnowidzami. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2006 o 17:52, KrzysztofMarek napisał:

W Watykanie nie ma obserwatorium astronomicznego, księża astronomowie mogą w Watykanie co najwyżej
opracowywać dane :D


Nie mam zamiaru podważać Twej wiedzy ale z tego co widziałem na tym filmie to jest :)
A co do tego dokumentu to niestety nie znam tytułu, gdyż nie oglądałęm od początku a szkoda i akurat gazety z programem też nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 19:32, HumanGhost napisał:

> /.../. Ale sa pewni hakerzy, którzy próbują zobaczyć następne "misje". Nazywamy ich jasnowidzami.
;-)

Czasem też używana jest inna nazwa: "prorok" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:35, KrzysztofMarek napisał:

Czasem też używana jest inna nazwa: "prorok" ;)

Neee Prorocy są niczym Bill Gates, ogłaszający że ich nowy system operacyjny będzie działał o niebo lepiej niż poprzedni. Nikt im nie wierzy i nikt ich nie słucha dopóki ktoś nie stwierdzi "hej to naprawde działa :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:46, KrzysztofMarek napisał:

Bywają fałszywi prorocy. Np.: 640 kB pamięci wystarczy każdemu ;)


...i wejrzał w to szatan, i zaśmiał się i wymyślił gry komputerowe. ;D

BTW klimatu; "globalne" w nazwie nie oznacza, że pod każdą szerokościa geograficzną zrobi sie cieplej i można będzie uprawiać banany. Akurat w przypadku Polski bardzo prawdopodobne jest zwiekszenie rocznej amplitudy temperatur a klimat będzie miał charakter bardziej morski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 11:41, Fran napisał:

> /.../. Akurat w przypadku Polski bardzo prawdopodobne
jest zwiekszenie rocznej amplitudy temperatur a klimat będzie miał charakter bardziej morski.

Uwierzyłbym w efekt cieplarniany, który ponoć ma powodować zwiększona ilość dwutlenku wegla w atmosferze, gdyby nie drobiazg: żadne analizy składu powietrza nie wykazały wzrostu zawartości dwutlenku węgla. Być może winą należy obarczyć (oprócz PO, oczywiście) rośliny. Rośliny żyją na skraju klęski głodowej i zużywają cały nadmiar dwutlenku węgla...
Daaaawno temu podobno było w atmosferze więcej dwutlenku węgla, rośliny bujnie się rozwijały a z tych roślin powstał węgiel kamienny, brunatny i torf. Może nawet i ropa naftowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 11:41, Fran napisał:

...i wejrzał w to szatan, i zaśmiał się i wymyślił gry komputerowe. ;D

I tak sie narodził SzatanSoft :-]. Polecam zagrać w Fallout Tactics, w misji w której dostajemy sie do obozu zaawansowanych technologicznie bandziorków, odchodza niezmieskie cyrki :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 14:27, Vaxinar napisał:

> Dałeś mi do zrozumienia, że Stórca wykonuje wyroki, oj nie grubo się mylisz, to upadły
Lucyfer
> wykonuje wyroki, gdyż grzesznicy się odwracają od niego a szatan to wykorzystuje, ci co
chcą
> iść swoją drogą to Bóg nie będzie się im narzucał gdyż każdemu dał wolną wolę.

Wiesz do napisania odpowiedzi w Twoja stronę przekonało mnie Twoje zdania "to upadły Lucyfer
wykonuje wyroki".
Wiele ludzi dzisiaj i kiedyś chyba też wyobrażało sobie i wyobraża szatana jako jakiegoś faceta
z rogami na czerwonym tronie, jeszcze inni jak mrocznego kolesia ze skrzydłami itp. Czytałem
kiedyś taki artykuł pisany przez Teologa, w którym to on wyjaśnia, że szatan to nie żaden gość,
on w ogóle nie ma postaci jako takiej materialnej, w ogóle nie jest żadną osobą.
Tekst był przyznam dość skomplikowany i nie dało się go tak prosto zrozumieć, ale autor pisał
o tym, że Bestia jako taka to jakby "to co robi człowiek". Nieustanne wojny i wyniszczanie
się nawzajem, to właśnie jest cała Bestia wzięta z Ap. A nie jak niektórzy myślą, że to jakiś
gość z głową kozła.
Do dziś się zastanawiam czy tekst był pisany na poważnie.


(...) może powiesz zaraz że biblia nie mówi całej prawdy. Co jest metaforą to jest metaforą, a co dosłownie to dosłownie.
Nigdy nie będzie zgody biblii ze świecką nauką bo naukowcy z góry przekreślają jej fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 20:08, Harmegidon napisał:

(...) może powiesz zaraz że biblia nie mówi całej prawdy. Co jest metaforą to jest
metaforą, a co dosłownie to dosłownie.
Nigdy nie będzie zgody biblii ze świecką nauką bo naukowcy z góry przekreślają jej fakty.


1. Ja nic takiego nie napisałem, wręcz przeciwnie, zgadzam się z Biblią.
2. Chodziło mi o to, że czytałem artykuł o tym, że to raczej głupie wyobrażać sobie szatana jakop faceta z łbem kozła na tronie, czytaj dokładniej. I sam nie wiem czy artykuł jest prawdziwy. I jeszcze raz mówię - czytaj uważnie, bo prawda jest taka, że teologia zaakceptowała naukowe stworzenie świata !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Nie zapraszam więcej...

WIELOKROTNE POPEŁNIANIE TYCH WYKROCZEŃ, MIMO OTRZYMANEGO OSTRZEŻENIA LUB KARY, BĘDZIE SKUTKOWAŁO NIEODWOŁALNYM POZBAWIENIEM MOŻLIWOŚCI WYPOWIADANIA SIĘ NA STRONIE GRAM.PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 20:32, Vaxinar napisał:

1. Ja nic takiego nie napisałem, wręcz przeciwnie, zgadzam się z Biblią.
2. Chodziło mi o to, że czytałem artykuł o tym, że to raczej głupie wyobrażać sobie szatana
jakop faceta z łbem kozła na tronie,

Bez obrazy drogi towarzyszu ale Rogata postać diabła wzieła się z tego co pamiętam dopiero w początkowych wiekach chrześcijaństwa i była związana między innymi z pewnym celtyckim bóstwem (podobnym do greckiego Satyra), a poza tym chodziło chyba jeszcze o ogólnie istoty rogate :-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 20:40, Hubi Koshi napisał:

Bez obrazy drogi towarzyszu ale Rogata postać diabła wzieła się z tego co pamiętam dopiero
w początkowych wiekach chrześcijaństwa i była związana między innymi z pewnym celtyckim bóstwem
(podobnym do greckiego Satyra), a poza tym chodziło chyba jeszcze o ogólnie istoty rogate :-P.


O co Tobie w ogóle chodzi ? :/
Ja napisałem tylko o tym artykule, chcąc się z Wami tym podzielić i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2006 o 20:32, Vaxinar napisał:

1. Ja nic takiego nie napisałem, wręcz przeciwnie, zgadzam się z Biblią.
2. Chodziło mi o to, że czytałem artykuł o tym, że to raczej głupie wyobrażać sobie szatana
jakop faceta z łbem kozła na tronie, czytaj dokładniej. I sam nie wiem czy artykuł jest prawdziwy.
I jeszcze raz mówię - czytaj uważnie, bo prawda jest taka, że teologia zaakceptowała naukowe
stworzenie świata !


No to przepraszam że też cię źle zrozumiałem, czyli ma się rozumieć że wierzysz w to co mówi biblia, a po za tym to dziwne że teologia zaakceptowała naukowe stworzenie świata, zabardzo tych teologów nie rozumiem, bo jeżeli oni tak piszą to zaprzeczają nawet własnej nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować