Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

<nie jestem Chrześcijaninem pełnym>
to ja już nie wiem
a jak można skomentować te cuda?
że niby np.w portugali rodzeństwo Łucja, hiacynta i Franciszek
mieli objawienie Maryjii i że słonce niby wirowało itp...

są na to dowody?

czy inne religie np.ISLAM też ma niby cuda
i je może udowodnić?<bo watykan niby udawadnia>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie pamietam co mi tam gadaja w szkole jakies pol roku temu xDD ale ten temat na historii byl poruszany i mimo ze moj nauczyciel nie za bardzo wierzyl w Boga mowil o Jezusie jako postac HISTORYCZNA i mowil jakie sa dowody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie chcę obrazic ani tym bardziej skrzywdzic ale osobiście myśle że pan Bóg jest wymysłem ludzkiej wyobraźni. Ludziktórzy bali się umrzec i chcieli życ po śmierci. I tak wymyślono boga który zamieszkał w niebie. A że każdy miał swojego wroga wymyślono dla niego diabła. A cuda? W cuda wieże ale nie sądze że robi je bug. Jeżeli kogoś uraziłem tym postem to serdecznie przepraszam. Osobiście szanuje zdania innych jeżeli wierza w boga. Mam nadzeje że moje zdanie też zostanie poszanowane. Ale zawsze trzeba miec świadomośc że można się mylic. Więc ja też nie jestem tego wszystkiego pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 12:45, Alchenik napisał:

Poniewaz nie pamietam co mi tam gadaja w szkole jakies pol roku temu xDD ale ten temat
na historii byl poruszany i mimo ze moj nauczyciel nie za bardzo wierzyl w Boga mowil
o Jezusie jako postac HISTORYCZNA i mowil jakie sa dowody.

Dowody na istnienie Jeusa jak najbardziej, lecz na dokonywane czyny cuda itp. "dowody" są równie pewne jak imie 3 żony Mieszka I :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 13:33, Alchenik napisał:

No to fakt przynajmniej nie znam dowodow na cuda Jezusa, ale tak samo nie ma dowodow
na to ze ich nie czynil wiec to jest takie malo sensowne gadanie

Czyli twierdzisz, że jeżeli nie ma dowodów, że piekanik może mrozić, to znaczy, że zapewne mrozi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 13:16, łidżet napisał:

W cuda wieże ale nie sądze że robi je bug.


W Tibii bug potrafi zrobić takie cuda, że ludzie spadają z krzeseł. Ale ta gra ogólnie ma sporo bugów.
Bóg to co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 13:50, Mogrim napisał:

> W cuda wieże ale nie sądze że robi je bug.

W Tibii bug potrafi zrobić takie cuda, że ludzie spadają z krzeseł. Ale ta gra ogólnie
ma sporo bugów.
Bóg to co innego...

Nie mieszajmy gier to spraw religijnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 14:02, ka1diusz napisał:

jak dla mnie bog istnieje i siedzie wysoko w niebie i poatrzy na wszytkich ludzi

Nie chcę cię urazic ale tak jak już mówiłem w boga nie wieże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że mówiłeś dlatego nie musisz powtarzać tego każdemu z osobna. Ja osobiście wierzę w Boga jak i we wszystkie czyny które dokonał. Chodź nie ma dowodów, że Bóg stworzył świat to i tak wierzę w to co mnie nauczono w domu, szkole, Kościele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 14:02, ka1diusz napisał:

jak dla mnie bog istnieje i siedzie wysoko w niebie i poatrzy na wszytkich ludzi


Jak dla mnie to możesz przestać nabijać posty. A jak juz to robisz to przynajmniej po polsku.


Szczerze mówiąc to bardzo możliwe sądząc po tym co się dzieje na Ziemi... To by było bardzo w jego stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 14:02, ka1diusz napisał:

jak dla mnie bog istnieje i siedzie wysoko w niebie i poatrzy na wszytkich ludzi

I na to godna odpowiedź: Nie chcę cię urazic ale tak jak już mówiłem w boga nie wieże.

Dwa tęgie umysły XXI wieku spierają się w niesamowitej dyskusji. Czekam na rozwinięcie! Takie argumenty nie mogą przepaść! Kontra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczytuję się na różnych forach o różnej tematyce. Nie ważne jakie to fora ... na każdym ten sam temat i to ostro rozwinięty bo przecież walka pomiędzy wierzącymi i niewierzącymi jest jak walka dobra ze złem. Wymiana poglądów każdego z użytkowników, przekonywanie, że jest tak, a nie inaczej, standardowe kłótnie ehhh. Nie żeby człowiek nie mógł wyrazić swojego własnego zdania ale według mnie tego typu tematy powinny być kasowane(1).
Pewnie zaraz ktoś obrzuci mnie ciepłym błotem z pokaźnym uzasadnieniem.

(1)PS:
Zresztą jak większość na tym forum ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Każdy może mieć własne zdanie.
Według mnie te tematy są cholernie potrzebne bo gdzie indziej możesz podyskutować na takie tematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o rozgłośnionym ostatnio eksperymencie CERN, który ma udowodnić jak powstał świat? Jeżeli eksperyment przebiegnie pomyślnie, może być to zaprzeczeniem istnienia Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:39, dyrdup napisał:

A co powiecie o rozgłośnionym ostatnio eksperymencie CERN, który ma udowodnić jak powstał
świat? Jeżeli eksperyment przebiegnie pomyślnie, może być to zaprzeczeniem istnienia
Boga.

Czemu? Wtedy KRK powie, że to było boskie działanie, boski impuls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować