Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2008 o 15:39, dyrdup napisał:

A co powiecie o rozgłośnionym ostatnio eksperymencie CERN, który ma udowodnić jak powstał
świat? Jeżeli eksperyment przebiegnie pomyślnie, może być to zaprzeczeniem istnienia
Boga.


Hm... I myślisz, że ten eksperyment będzie wiarygodny?
Poza tym każdy początek, jaki by nie był może byc dziełem Boga i tym samym potwierdzeniem jego istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:39, dyrdup napisał:

Jeżeli eksperyment przebiegnie pomyślnie, może być to zaprzeczeniem istnienia Boga.


Niby w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem jakie są WASZE odczucia na ten temat. Jak eksperyment udowodni że świat powstał dzięki zderzeniom różnych czasteczek, to nie uwierze że Bóg jest tymi wszystkimi siłami fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 13:50, Mogrim napisał:

> W cuda wieże ale nie sądze że robi je bug.

W Tibii bug potrafi zrobić takie cuda, że ludzie spadają z krzeseł. Ale ta gra ogólnie
ma sporo bugów.
Bóg to co innego...


Masz świętą rację, Bóg ma o wiele więcej bug-ów nawet niż Tibia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 16:31, dyrdup napisał:

Ja pytałem jakie są WASZE odczucia na ten temat. Jak eksperyment udowodni że świat powstał
dzięki zderzeniom różnych czasteczek, to nie uwierze że Bóg jest tymi wszystkimi siłami
fizyki.


Póki co nie mógł powstać w wyniku zderzeniu cząsteczek, przynajmniej hipotezy(w tym BB) są nieco inne.
A nawet jeśli jakoś by stwierdzili, że faktycznie - na początku przed powstaniem Wszechświata nie było czasoprzestrzeni, za to zderzyły się dwie cząsteczki - absolutnie nie zaprzeczyłoby to możliwości istnienia Boga. Tak samo jak obecna wiedza temu nie zaprzecza.

Sam eksperyment jest bardzo ciekawy i może bardzo wiele pomóc/zmienić w naszym postrzeganiu świata i jego struktury/początków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 23:37, BioZ napisał:

A nawet jeśli jakoś by stwierdzili, że faktycznie - na początku przed powstaniem Wszechświata
nie było czasoprzestrzeni, za to zderzyły się dwie cząsteczki - absolutnie nie zaprzeczyłoby
to możliwości istnienia Boga. Tak samo jak obecna wiedza temu nie zaprzecza.


Ale wszystko co się dziej wokół ciebie zaprzecza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 23:37, BioZ napisał:

A nawet jeśli jakoś by stwierdzili, że faktycznie - na początku przed powstaniem
Wszechświata nie było czasoprzestrzeni, za to zderzyły się dwie cząsteczki - absolutnie nie > zaprzeczyłoby to możliwości istnienia Boga. Tak samo jak obecna wiedza temu nie
zaprzecza.

Wszystkim bogom, o których absolutnie nic nie wiadomo, nic nie zaprzecza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:00, squeglee napisał:

Czemu? Wtedy KRK powie, że to było boskie działanie, boski impuls.


A nie było ? Chyba nie wierzysz, że wszystko stało się ot tak po prostu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 21:33, Probos napisał:

> Czemu? Wtedy KRK powie, że to było boskie działanie, boski impuls.

A nie było ? Chyba nie wierzysz, że wszystko stało się ot tak po prostu ?

A co, uważasz, że potrafisz nawet w przybliżeniu założyć co było, impuls czy coś innego? Małpa nie zajmuje się rozbijaniem atomów, tak więc człowiek za cholerę nie pozna takich rzeczy. Nie nasz poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 21:34, squeglee napisał:

Małpa nie zajmuje się rozbijaniem atomów, tak więc człowiek za cholerę nie pozna takich
rzeczy. Nie nasz poziom.


My też się przecież kiedyś nie zajmowaliśmy rozbijaniem atomów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 21:39, squeglee napisał:

Ale wtedy nie byliśmy MY, nie ludzie ;). Jak ewoluujemy to może coś poznamy, ale wtedy
odkrywcą nie będzie homo sapiens sapiens.

Tysiąc lat temu ludzie nie zajmowali się rozbijaniem atomów. Mimo, że byli homo sapiens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 21:39, squeglee napisał:

Ale wtedy nie byliśmy MY, nie ludzie ;). Jak ewoluujemy to może coś poznamy, ale wtedy
odkrywcą nie będzie homo sapiens sapiens.


Aż tak daleko to nawet nie myślałem się cofać. Poprostu kiedyś nie było ani odpowiedniego modelu ani odpowiednich rozwiązań technologicznych. Bo przecież współczesny model atomu wymyślił chyba homo sapiens? A swoją drogą to chyba człon "homo" odpowiada za "człowiek"- czy nie? Więc jeżeli faktycznie cofnąć się daleko, daleko to był to homo ale nie sapiens. Czyli człowiek ale nie taki jak dzisiaj. "Człowiek" rozumiem tożsamo z "ludzie"- hmmm czy jest może jakaś różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 21:43, squeglee napisał:

OK, ale powstanie wszechświata to uberultymatywna kwestia, może się okazać, że w grę
wchodzą rzeczy zwyczajnie nie do ogarnięcia przez nasz mózg.


:D

Ja myślę, że to jednak kwestia a priorycznej przestrzeni infundybuły chronosynklastycznej, gdzie rotacja z dywergencji pola magnetycznego ma gradient dodatni. Także jest to możliwe do ogarnięcia przez nasz mózg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 21:58, squeglee napisał:

O ile nie zniszczy go bomba chromotronowa, która zatrzymuje czas.
Zgadzam się.

Bogowie istnieją kiedy się w nich wierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 21:58, squeglee napisał:

O ile nie zniszczy go bomba chromotronowa, która zatrzymuje czas.
Zgadzam się.


Ale w sumie kwestia ciekawa. Tak już poważniej. Uważasz, że istnieje jakaś bariera/poziom ograniczający dzisiejszych ludzi także nie ma sposobności by odpowiedzieli na pewne pytania. Z tym, że jeżeli ewolucja pójdzie dalej i powstanie nowy, lepszy, +3 do inteligencji człowiek to będzie potrafił już na te pytania odpowiedzieć. Right?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować