Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2009 o 21:37, ThimGrim napisał:

Oj, Mogrim, Mogrim... Co za bzdury. I do tego kompletny suchar...


No bzdury, przecież w Piśmie Świętym ateistów (u Dawkinsa) napisali pewnie coś innego.
Co konkretnie jest bzdurą?

PS
Dlaczego wszyscy zmieniają nicki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 21:42, Mogrim napisał:

> Oj, Mogrim, Mogrim... Co za bzdury. I do tego kompletny suchar...

No bzdury, przecież w Piśmie Świętym ateistów (u Dawkinsa) napisali pewnie coś innego.
Co konkretnie jest bzdurą?


Myślę, że na tyle ciekawy świata człowiek jak Ty sam potrafi wejść w google i poszukać czemu to bzdury. Chyba, że nie?

http://tnij.org/c6an

http://tnij.org/c6ap

Dnia 03.04.2009 o 21:42, Mogrim napisał:


PS
Dlaczego wszyscy zmieniają nicki?


Taka moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 10:48, Menajev napisał:

> /.../ > W atomie jest jednak więcej prawdy, /.../

Przepraszam, ze tak się wcinam, ale w atomie najwiecej jest prózni. Nie mniej, niz 99,99999999% - a i tak za mało napisałem po przecinku... O ile, oczywiscie, dotychczasowe teorie fizyki odzwierciedlają choc trochę rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 21:34, Mogrim napisał:

Nie przesadzajmy, jeśli ktoś czuje, że ma takiego a nie innego prapra...-dziadka, to
znaczy, że pewnie tak jest.

Ch*j z pośrednimi dowodami, Mogrim mówi, że wszyscy polegają na czuciu, więc tak jest.

Dnia 03.04.2009 o 21:34, Mogrim napisał:

Pozdrawiam wszystkich, którzy pochodzą od małpy.
http://www.youtube.com/watch?v=rrPosTPSXxw
Nie bierzcie przykładu z przodka.

Wielokrotnie habilitowany prof. Mogrim przedstawia dowody na tezę, jakoby człowiek i szympans nie mieli wspólnego przodka. Ciąg dalszy wykładu podczas Kabaretonu.

Dnia 03.04.2009 o 21:34, Mogrim napisał:

Ciekawe ile jeszcze takich drzewek runie.

Zanim debile zrozumieją, że wystarczy 6 dni. A skamieliny dinozaurów są tu dla picu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 22:26, SPLIT-DICKED napisał:

> Ciekawe ile jeszcze takich drzewek runie.
Zanim debile zrozumieją, że wystarczy 6 dni. A skamieliny dinozaurów są tu dla picu.


"Ignorance has alway been something I excel in
Followed by naivete and pride
Doesnt take a scientist to see how
Any clever predator could have a piece of me
Standing in the sun, idiot savant
Something like a monument
Im a dinosaur, somebody is digging my bones"

King Crimson Dinosaur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 21:34, Mogrim napisał:

Pozdrawiam wszystkich, którzy pochodzą od małpy.

Żaden człowiek nie pochodzi od małpy. Używasz populistycznych haseł, które nie mają z rzeczywistością nic wspólnego.

Dnia 03.04.2009 o 21:34, Mogrim napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=rrPosTPSXxw
Nie bierzcie przykładu z przodka.

Gdyby Ciebie trzymali w zoo też byś ześwirował. W końcu w ponad 99% mamy takie samo DNA ;P

Dnia 03.04.2009 o 21:34, Mogrim napisał:

Ciekawe ile jeszcze takich drzewek runie.

Deforestacja to negatywne zjawisko. Szczególnie jeśli ścina się zdrowe drzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:16, Miklak napisał:

Żaden człowiek nie pochodzi od małpy. Używasz populistycznych haseł, które nie mają z
rzeczywistością nic wspólnego.


Doprawdy? Co ciekawe, ludzie w ten populizm wierzą - vide posty tego nieuka dickheada (czy tam split-dickeda, dawniej squeglee, może nicków nie będzie zmieniał tak często jak religii) czy posta, na którego odpowiadał Rusty-Luke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 22:26, SPLIT-DICKED napisał:

Wielokrotnie habilitowany prof. Mogrim przedstawia dowody na tezę, jakoby człowiek i
szympans nie mieli wspólnego przodka.


Przecież wyraźnie napisałem, że jestem przeciwny temu, by osoby, które czują, że pochodzą od małpy były z tego powodu poprawiane. Nie mam zamiaru niczego dowodzić.

Dnia 03.04.2009 o 22:26, SPLIT-DICKED napisał:

A skamieliny dinozaurów są tu dla picu.


O, to tylko wg przedstawicieli jednej z twoich byłych religii. :)
Być może w ciągu 2 tygodni, przez które byłeś jej wyznawcą nie zdążyłeś się zorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:24, Mogrim napisał:

Doprawdy? Co ciekawe, ludzie w ten populizm wierzą - vide posty tego nieuka dickheada
(czy tam split-dickeda, dawniej squeglee, może nicków nie będzie zmieniał tak często
jak religii) czy posta, na którego odpowiadał Rusty-Luke.

(1) Niby macie to swoje "Szanuj bliźniego swego jak siebie samego", ale zapominacie chyba się do tego stosować.
(2) SPLIT-DICKED napisał "Mogrim przedstawia dowody na tezę, jakoby człowiek i szympans nie mieli wspólnego przodka", więc Twoje czepialstwo wynika tylko z braku szacunku, złośliwości i braku czytania ze zrozumieniem.
(3) Tobie wolno używać błędnym sformułowań, a u innych to od razu ignorancja, tak?

ThimGrim -=> Tak, to fragment okładki Metal Nation ;) Well done Sherlock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:40, Miklak napisał:

(1) Niby macie to swoje "Szanuj bliźniego swego jak siebie samego", ale zapominacie
chyba się do tego stosować.


Raczej miłuj. To, że stwierdzam, że ktoś jest idiotą nie znaczy, że go nie miłuję. To się nie wyklucza.

Dnia 03.04.2009 o 23:40, Miklak napisał:

(2) SPLIT-DICKED napisał "Mogrim przedstawia dowody na tezę, jakoby człowiek i szympans
nie mieli wspólnego przodka"
, więc Twoje czepialstwo wynika tylko z braku
szacunku, złośliwości i braku czytania ze zrozumieniem.


Cóż, jeśli jest jak zakładają niektórzy ewolucjoniści, że na początku powstało jakieś życie (oczywiście powstało samo z siebie, zaraz potem jak nic, które było na początku, wybuchło...), to wszyscy, nie tylko ludzie i szympansy, ale nawet chomiki i pluskwy mają tego samego przodka. Nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby wyróżniać szympansy.

Dnia 03.04.2009 o 23:40, Miklak napisał:

(3) Tobie wolno używać błędnym sformułowań, a u innych to od razu ignorancja, tak?


Gdzie użyłem błędnego sformułowania? Wg większości ludzi w tym kraju człowiek pochodzi od małpy - również na tym forum. To sformułowanie jest w tym samym stopniu poprawne co sformułowanie, że mają wspólnego przodka (choć to już rzadziej się pojawia) - i jedno i drugie zostało w tym samym stopniu udowodnione. Tzn. nieudowodnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:26, Mogrim napisał:

Nie mam zamiaru niczego dowodzić.

Ale o jakim czuciu ty mówisz? Bo Darwin nie obudził się nagle z uczuciem "Chyba pochodzę od małpy, czuję to!".

Dnia 03.04.2009 o 23:26, Mogrim napisał:

O, to tylko wg przedstawicieli jednej z twoich byłych religii. :)
Być może w ciągu 2 tygodni, przez które byłeś jej wyznawcą nie zdążyłeś się zorientować.

Z tego co wiem to w twojej sekcie zdania są podzielone. Przykro, że ty wybrałeś tę śmieszną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:34, SPLIT-DICKED napisał:

Ale o jakim czuciu ty mówisz? Bo Darwin nie obudził się nagle z uczuciem "Chyba pochodzę
od małpy, czuję to!".


Nie? A jak było? I jak ty do tego doszedłeś? Czy podobnie jak do kilkunastu religii, które "wyznawałeś"?

Dnia 04.04.2009 o 09:34, SPLIT-DICKED napisał:

Z tego co wiem to w twojej sekcie zdania są podzielone. Przykro, że ty wybrałeś tę śmieszną
stronę.


Nie przypominam sobie, żebym wstępował kiedykolwiek do jakiejś sekty.
W Kościele Katolickim zaś ani nie ma żadnych podzielonych zdań na temat dinozaurów, ani ja nie wybrałem żadnej strony.
Nie muszę też wspominać, że słowo "śmiesznie" brzmi absurdalnie w ustach człowieka, który o niczym poza metalem nie ma pojęcia, a stosowanie ordaliów przez Kościół próbuje udowodnić linkiem do wiki, w którym jest napisane, że ich zakazał. Proponuję najpierw nauczyć się czytać i rozumieć wiedzę na poziomie gimnazjum, a dopiero potem wypowiadać się, które poglądy na ewolucję są śmieszne, a które nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:43, Mogrim napisał:

Nie? A jak było?

Wychodzi szydło z wora. Skoro nie wiesz to nie gadaj. Na rekolekcjach o tym mówili? Jak tak to źle mówili.

Dnia 04.04.2009 o 09:43, Mogrim napisał:

Nie przypominam sobie, żebym wstępował kiedykolwiek do jakiejś sekty.

A ja żebym był religijny. Patrz, człowiek żyje własnym życiem i zajmuje się życiowymi problemami na ziemi po czym dowiaduje się, że wierzy w jakąś religię.

Dnia 04.04.2009 o 09:43, Mogrim napisał:

W Kościele Katolickim zaś ani nie ma żadnych podzielonych zdań na temat dinozaurów, ani
ja nie wybrałem żadnej strony.

Odrzucasz tylko najbardziej wiarygodną, bardzo sprytnie.

Dnia 04.04.2009 o 09:43, Mogrim napisał:

Nie muszę też wspominać, że słowo "śmiesznie" brzmi absurdalnie w ustach człowieka, który
o niczym poza metalem nie ma pojęcia, a stosowanie ordaliów przez Kościół próbuje udowodnić
linkiem do wiki, w którym jest napisane, że ich zakazał.

Ty to musisz mieć skopane życie, zapamiętywać takie rzeczy i miesiącami je wypominać... Ale skoro sprawia ci to przyjemność to proszę, jeszcze ze dwa czy trzy razy powtórz. Mnie to nie robi tobie pewnie sprawia taką radochę jak kazanie w kościele.
Proponuję najpierw nauczyć się

Dnia 04.04.2009 o 09:43, Mogrim napisał:

czytać i rozumieć wiedzę na poziomie gimnazjum, a dopiero potem wypowiadać się, które
poglądy na ewolucję są śmieszne, a które nie.

Z całym szacunkiem, ale sześcioletnie dziecko ci powie, że teoria wg której Ziemia ma 6000 lat jest śmieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:57, jedenzerocztery napisał:

Kiedy urodził się Jezus? Moze mi ktos podać dokładną datę, bo mam z tym problem.


06.06.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 10:04, ThimGrim napisał:

> Kiedy urodził się Jezus? Moze mi ktos podać dokładną datę, bo mam z tym problem.


06.06.06


Czyli teraz idize mu trzeci roczek :)
No, ale poważnei, chciałbym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 19:10, Rusty-Luke napisał:

Ośmieszasz się w dalszym ciągu.


A ja się dziwiłem, czemu po napisaniu posta 3/4 mojego bloku ryknęło wrednym śmiechem.

Dnia 02.04.2009 o 19:10, Rusty-Luke napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=21620
Zrozum, człowiek nie pochodzi od małpy i nikt poważny tak nie twierdzi. Ani papież, ani
biolodzy.

Piszesz ''poważy'', a potem wymieniasz papieża? ''Ośmieszasz się''.
A gdzie ja napisałem, że ktoś tak twierdzi? Ja napisałem tylko, że Kościół (za pośrednictwem tej konkretnej katachetki) mówi o sprawach, o których nie ma pojęcia, w dodatku podając fałszywe ''dowody'', okłamując tym samym ludzi, którzy nie są w stanie się wybronić (dzieciaki z podstawówki).

@jedenzerocztery
Jezus się nie urodził, bo jego matka była dziewicą. Poza tym on i jego własny ojciec i jakiś nekrofil to ta sama osoba, więc dedukuję, że Jezus to były mafiozo, który jest teraz w programie ochrony świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 00:09, Mogrim napisał:

Cóż, jeśli jest jak zakładają niektórzy ewolucjoniści, że na początku powstało jakieś
życie (oczywiście powstało samo z siebie, zaraz potem jak nic, które było na początku,
wybuchło...), to wszyscy, nie tylko ludzie i szympansy, ale nawet chomiki i pluskwy mają
tego samego przodka. Nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby wyróżniać szympansy.

Bo wspólny przodek nas i chomików żył wiele lat wcześniej niż wspólny przodek z szympansami. Szympans to jeden z naszych najbliższych kuzynów. 99,4% identycznych genów.

Dnia 04.04.2009 o 00:09, Mogrim napisał:

Gdzie użyłem błędnego sformułowania?

"Pozdrawiam wszystkich, którzy pochodzą od małpy."

Dnia 04.04.2009 o 00:09, Mogrim napisał:

Wg większości ludzi w tym kraju człowiek pochodzi od małpy - również na tym forum.

Większość osób w takim razie używa błędnych sformułowań.

Dnia 04.04.2009 o 00:09, Mogrim napisał:

To sformułowanie jest w tym samym stopniu poprawne co
sformułowanie, że mają wspólnego przodka (choć to już rzadziej się pojawia)

Nie, sformułowanie, że mają wspólnego przodka jest poprawne. To zakłada TE. Ignorancja...

Dnia 04.04.2009 o 00:09, Mogrim napisał:

- i jedno i drugie zostało w tym samym stopniu udowodnione. Tzn. nieudowodnione.

Ale na wspólnego przodka jest wiele poszlak, argumentów i odkryć, a o pradziadku małpie żaden rozsądny naukowiec nie wspomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 11:14, Menajev napisał:

@jedenzerocztery
Jezus się nie urodził, bo jego matka była dziewicą. Poza tym on i jego własny ojciec
i jakiś nekrofil to ta sama osoba, więc dedukuję, że Jezus to były mafiozo, który jest
teraz w programie ochrony świadków.


Tą wersję także wezmę pod uwagę ;)
Chciałbym by mi ktoś powiedział kiedy sie dokładnie urodził. Znana jest ta data?
Do wierzących – czy czujecie to „coś” podczas świąt bożego narodzenia? Czy jest to w jakiś sposób powiazane z religią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować