Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2009 o 09:57, jedenzerocztery napisał:

Kiedy urodził się Jezus? Moze mi ktos podać dokładną datę, bo mam z tym problem.

Tego chyba nie wiadomo.
Cytując wikipedię: Dokumenty chrześcijańskie nie zgadzają się między sobą w pewnych sprawach. Ewangelia Mateusza mówi, że Jezus urodził się, kiedy Herod był królem Judei, czyli przed 4 rokiem przed naszą erą, zaś Ewangelia Łukasza, że urodził się, kiedy Kwiryniusz zarządzał spisem powszechnym w Judei, czyli po 6 roku naszej ery. Aktualnie nie mam Pisma Świętego w domu, więc nie mogę sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie troche nie na temat bo nic o istnieniu Boga ale nie wiedzialem gdzie napisac- jak myslicie czy modlenie sie do Marii (odmawianie Zdrowas Mario i innych) to lamanie pierwszego przykazania bożego?? Bo spotkalem sie z taka opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 11:54, Starscream napisał:

Mam pytanie troche nie na temat bo nic o istnieniu Boga ale nie wiedzialem gdzie napisac-
jak myslicie czy modlenie sie do Marii (odmawianie Zdrowas Mario i innych) to lamanie
pierwszego przykazania bożego?? Bo spotkalem sie z taka opinia

Ja też mam pytanie trochę nie na temat, bo nic o istnieniu Boga - czy katolicy mają coś przeciwko używaniu przecinków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 14:12, Menajev napisał:


Ja też mam pytanie trochę nie na temat, bo nic o istnieniu Boga - czy katolicy mają coś
przeciwko używaniu przecinków?


Eee...nie wiem. W każdym razie - ( przyszli) protestanci raczej nie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 11:54, Starscream napisał:

Mam pytanie troche nie na temat bo nic o istnieniu Boga ale nie wiedzialem gdzie napisac-
jak myslicie czy modlenie sie do Marii (odmawianie Zdrowas Mario i innych) to lamanie
pierwszego przykazania bożego?? Bo spotkalem sie z taka opinia

Raczej wątpię, ostatecznie należy do tego samego Panteonu co Bóg, Jezus i święci. To chyba w teorii działa na tej zasadzie że się człowiek do niej modli, a ona wstawia się u swego syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 14:12, Menajev napisał:

> Mam pytanie troche nie na temat bo nic o istnieniu Boga ale nie wiedzialem gdzie
napisac-
> jak myslicie czy modlenie sie do Marii (odmawianie Zdrowas Mario i innych) to lamanie

> pierwszego przykazania bożego?? Bo spotkalem sie z taka opinia
Ja też mam pytanie trochę nie na temat, bo nic o istnieniu Boga - czy katolicy mają coś
przeciwko używaniu przecinków?

Przepraszam, pana, ale, nie, przypuszczalem, ze, znajda, sie, biedni, ludzie, ktorzy, nie, maja, lepszych, zajec, tylko, czepianie, sie, o, brak, przecinkow.
Musi byc ci ciężko w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 14:37, Starscream napisał:

Przepraszam, pana, ale, nie, przypuszczalem, ze, znajda, sie, biedni, ludzie, ktorzy,
nie, maja, lepszych, zajec, tylko, czepianie, sie, o, brak, przecinkow.
Musi byc ci ciężko w zyciu

A ja bym się jeszcze czepiał o brak polskich znaków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 14:37, Starscream napisał:

Przepraszam, pana, ale, nie, przypuszczalem, ze, znajda, sie, biedni, ludzie, ktorzy,
nie, maja, lepszych, zajec, tylko, czepianie, sie, o, brak, przecinkow.
Musi byc ci ciężko w zyciu

I jest - dookoła mnie pełno idiotów, część z nich nie potrafi nawet poprawnie po polsku pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:47, SPLIT-DICKED napisał:

Wychodzi szydło z wora. Skoro nie wiesz to nie gadaj.


Nie, ja się ciebie pytam, czy wiesz jak było. I stosuj proszę tę samą zasadę do siebie.

Dnia 04.04.2009 o 09:47, SPLIT-DICKED napisał:

Na rekolekcjach o tym mówili?


Rekolekcje poświęcone są zazwyczaj innej tematyce.

Dnia 04.04.2009 o 09:47, SPLIT-DICKED napisał:

A ja żebym był religijny.


Żeś religijny nigdy nie twierdziłem. Że byłeś "wyznawcą" co dwa tygodnie innej religii - tak. A to nie to samo. Choć teraz trzeba przyznać, że jesteś bardziej religijny niż wcześniej.

>Patrz, człowiek żyje własnym życiem i zajmuje się życiowymi problemami na ziemi po czym dowiaduje się, że >wierzy w jakąś religię.

Sekta a religia to nie synonimy.

Dnia 04.04.2009 o 09:47, SPLIT-DICKED napisał:

Odrzucasz tylko najbardziej wiarygodną, bardzo sprytnie.


Powtórzę jeszcze raz: niczego nie odrzucam. Nie widzę też powodu żeby twierdzić, że teoria wg której na początku nic samo z siebie wybuchło (reszta znana) od jakiejkolwiek innej hipotezy była bardziej wiarygodna. Ludzie zastanawiają się nad tym problemem od lat i coś czuję, że dzisiaj tego problemu nie rozstrzygnę, a tym bardziej nie mam zamiaru słuchać w tym względzie pouczeń licealisty.

Dnia 04.04.2009 o 09:47, SPLIT-DICKED napisał:

Ty to musisz mieć skopane życie, zapamiętywać takie rzeczy i miesiącami je wypominać...


Tak, mam bardzo ciężkie życie, ale dzięki skończonym kretynom mogę od czasu do czasu poprawić sobie humor.

Dnia 04.04.2009 o 09:47, SPLIT-DICKED napisał:

Z całym szacunkiem, ale sześcioletnie dziecko ci powie, że teoria wg której Ziemia ma
6000 lat jest śmieszna.


Nie paliłbym się tak do oceniania, co wg 6-letniego dziecka jest śmieszne a co nie, będąc samemu 16-letnim dzieckiem wygadującym podobne bzdury o ordaliach.
To czy dana teoria jest śmieszna potrafię ocenić samodzielnie - ta jest po prostu nieprawdziwa i nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 15:56, Mogrim napisał:

Sekta a religia to nie synonimy.


Dzisiaj to jak najbardziej synonimy.

"Nie widzę też powodu żeby twierdzić, że teoria wg której na początku nic samo z siebie wybuchło (reszta znana) od jakiejkolwiek innej hipotezy była bardziej wiarygodna."

Rozumiem, że według Ciebie o tym mówi teoria ewolucji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 11:26, Miklak napisał:

Bo wspólny przodek nas i chomików żył wiele lat wcześniej niż wspólny przodek z szympansami.


I...?

Dnia 04.04.2009 o 11:26, Miklak napisał:

> Gdzie użyłem błędnego sformułowania?
"Pozdrawiam wszystkich, którzy pochodzą od małpy."


Powtórzę: to sformułowanie jest w tym samym stopniu poprawne co stwierdzenie, że mają wspólnego przodka. To, że ty wierzysz w to drugie nie znaczy, że ci co wierzą w to pierwsze są w jakikolwiek sposób gorsi. A że są tacy - wystarczy przejrzeć posty w tym temacie.

Dnia 04.04.2009 o 11:26, Miklak napisał:

Większość osób w takim razie używa błędnych sformułowań.


Jak wyżej; nie tobie to oceniać, która hipoteza jest słuszna, a która nie.

Dnia 04.04.2009 o 11:26, Miklak napisał:

Nie, sformułowanie, że mają wspólnego przodka jest poprawne. To zakłada TE. Ignorancja...


Jaka znowu ignorancja? A gdzie ja napisałem, że mówię o tej konkretnej TE? Mówię o tej hipotezie, o której mówi większość osób. A że większość osób nie rozumie tej konkretnej TE, to świadczy tylko i wyłącznie o tym, że przyjmują ją jako prawdę wiary bez konieczności jakichkolwiek argumentów czy dowodów. W niczym nie są więc lepsi od tych, wg których ziemia ma 6000 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 15:58, ThimGrim napisał:

Dzisiaj to jak najbardziej synonimy.


Wg jakiego słownika/aktu prawnego i dlaczego akurat dzisiaj?

Dnia 04.04.2009 o 15:58, ThimGrim napisał:

Rozumiem, że według Ciebie o tym mówi teoria ewolucji?


Mówię o wszystkich nieudowodnionych hipotezach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko ws. teorii ewolucji Darwina. Otóż najśmieszniejszą rzeczą jest, iż większość ludzi uczepiła się jej jako "prawdy niepodważalnej", jedynej pewnej(?) i sprawdzonej(?), i każdy kto przedstawi stanowisko, że się z nią nie zgadza, zostaje zbesztany, wyśmiany(ciekawe tylko na podstawie jakich to "twardych" dowodów :D) i w ogóle jest ciemny, zalicza się do ciemnogrodu(kocham to słowo ^^) itp., itd. Hmm... - no tak. Ale proszę tych wszystkich "jaśnie oświeconych", "wykształconych", "mądrych i inteligentnych", aby wyjaśnili mi dlaczego ta ich "święta" TEORIA wciąż jest TEORIĄ, i pomimo tych: "udokumentowanych dowodów wywodzących się z paleontologii, biochemii, biologii molekularnej, genetyki, anatomii porównawczej, embriologii i biogeografii" nie została zaakceptowana w pełni jako prawda naukowa. I dopóki tak będzie, to nikt nie ma najmniejszych podstaw, by krytykować tych, co mają inne spojrzenie na ten temat.

I jeszcze krótki tekst Chestertona:

"W samym słowie „ewolucja", a także w jego znaczeniu, jest coś powolnego, łagodnego i kojącego. W rzeczywistości, w odniesieniu do rzeczy pierwszych, nie jest to bardzo praktyczne słowo ani bardzo przydatne pojęcie. Nie można sobie wyobrazić, w jaki sposób nic zaczęło być czymś. Wyobrażenia tego ani na jotę nie przybliży wyjaśnianie, w jaki sposób coś stało się czymś innym. Naprawdę o wiele logiczniej jest zacząć od słów: „Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię", nawet jeśli chce się powiedzieć jedynie: „Na początku jakaś nie­wyobrażalna siła zapoczątkowała jakiś niewyobrażalny proces". Bóg bowiem to nic innego jak imię tajemnicy, a nikt przecież nie sądzi, że człowiek może wyjaśnić stworzenie świata, a tym bardziej go dokonać. Ewolucję jednak mylnie bierze się za takie wyjaśnienie. Ma ona jedną fatalną cechę: wielu napawa przekonaniem, że zrozumieli nie tylko ją samą, ale i wszystko inne; podobnie jak wielu łudzi się, że przeczytało O pochodzeniu gatunków."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 15:38, Menajev napisał:

> Przepraszam, pana, ale, nie, przypuszczalem, ze, znajda, sie, biedni, ludzie, ktorzy,

> nie, maja, lepszych, zajec, tylko, czepianie, sie, o, brak, przecinkow.
> Musi byc ci ciężko w zyciu
I jest - dookoła mnie pełno idiotów, część z nich nie potrafi nawet poprawnie po polsku
pisać.

Przepraszam ze nie dalem przecinkow panie policjancie.
Nie jestem idiotą, po priostu to forum o grach i nie dbam zbytnio o polskie znaki i interpunkcje, nie jestem w budzie i nie wypelniam urzedowych pism
Ty za to masz orgamz po dodaniu kropki na koncu zdania
Takie czepianie sie szczegolow nie jest nigdzie mile widziane a na pewno nie swiadczy o wysokim IQ, tobie sie chyba wydaje ze im bardziej bedziesz upierdliwy tym bardziej lubiany i madrzejszy
niestety ale jest zupelnie na odwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 16:15, Mogrim napisał:

> Dzisiaj to jak najbardziej synonimy.

Wg jakiego słownika/aktu prawnego i dlaczego akurat dzisiaj?


Według słownika gwary czeskiej.

Dnia 04.04.2009 o 16:15, Mogrim napisał:


> Rozumiem, że według Ciebie o tym mówi teoria ewolucji?

Mówię o wszystkich nieudowodnionych hipotezach.


No to teoria czy hipoteza czy już w ogóle nie wiesz o czym piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 16:29, ThimGrim napisał:

Według słownika gwary czeskiej.


Wiem, że fanatyczni ateiści mają w zwyczaju używać słowa "sekta" na określenie każdej religii, ale to nie powoduje, że zarówno dla języka normalnych ludzi jak i języka prawnego te słowa to synonimy.

Dnia 04.04.2009 o 16:29, ThimGrim napisał:

No to teoria czy hipoteza czy już w ogóle nie wiesz o czym piszesz?


To wielki wybuch nie jest hipotezą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 16:08, Mogrim napisał:

Powtórzę: to sformułowanie jest w tym samym stopniu poprawne co stwierdzenie, że mają wspólnego przodka.
To, że ty wierzysz w to drugie nie znaczy, że ci co wierzą w to pierwsze są w jakikolwiek sposób gorsi.

To nie jest religia, że wszystko przyjmuje się na wiarę. To jest nauka. Jedno sformułowanie to bzdura na której potwierdzenie nie ma nic, a drugie to teoria naukowa, którą wspiera wiele odkryć. "Tylko" teoria, czy "aż" teoria, nie ma różnicy - nie można stawiać tych dwóch sformułowań na równi.

Dnia 04.04.2009 o 16:08, Mogrim napisał:

A że większość osób nie rozumie tej konkretnej TE, to świadczy tylko i wyłącznie o tym, że
przyjmują ją jako prawdę wiary bez konieczności jakichkolwiek argumentów czy dowodów.
W niczym nie są więc lepsi od tych, wg których ziemia ma 6000 lat.

Ta część osób, która twierdzi, że człowiek pochodzi od małpy nie zna się na podstawach TE. Więc jeśli, ktoś tak powie to staje się ignorantem. Więc tak, zgadzam się w tym punkcie.

Dnia 04.04.2009 o 16:08, Mogrim napisał:

Jaka znowu ignorancja?

Stawiasz na równi pra-dziadka małpę i wspólnego przodka. To jest ignorancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 16:56, Miklak napisał:

To nie jest religia, że wszystko przyjmuje się na wiarę. To jest nauka.


O tak, ile już w historii nauki było takich "drzewek", które okazały się bzdurą?
Prawda jest taka, że zarówno Ty, jak i 99% ludzi na ziemi WIERZY, że jest tak a nie inaczej, bo dowodów/argumentów albo nie znają, albo nie są w stanie sprawdzić.

Dnia 04.04.2009 o 16:56, Miklak napisał:

Stawiasz na równi pra-dziadka małpę i wspólnego przodka. To jest ignorancja.


Ignorancja nie ma tu nic do rzeczy, choć rzeczywiście nie powinienem stawiać tych dwóch hipotez na równi. Ta pierwsza ma przecież wielokrotnie więcej wyznawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować