Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2009 o 12:00, NerveConserve napisał:

A ja ci mówię, że to przypadek :D Chociażby taki jak to, że gdy osiągniemy sukces, zdarza
nam się burknąć, że to "dzięki Bogu".

Możesz sobie mówić, możesz sobie pisać, ale nie zmieni to faktu, ze w rzekomo natchnionej księdze rzekomo natchniony autor napisał, że zwycięstwo było zasługą JHWH.

Dnia 02.05.2009 o 12:00, NerveConserve napisał:

A teraz sprawdzimy twoją inteligencję. /ciach/ Co tu jest napisane?

A co mnie obchodzi katolicka (prawdopodobnie nieistniejąca) interpretacja? I gdzie tu, inteligencie wielki, widzisz naśmiewanie się z katolicyzmu?

Dnia 02.05.2009 o 12:00, NerveConserve napisał:

Przeczytać, wykuć na blachę, powtarzać jak mantrę co dwie godziny.

Jeśli chcesz, możesz sobie te bzdury nawet na czole napisać, ale nie każ innym uznawać ich za prawdę objawioną.

Dnia 02.05.2009 o 12:00, NerveConserve napisał:

Mogę mieć głęboko gdzieś co stoi w Piśmie, bo prawdę objaśnia i przekazuje odpowiedni
urząd. Kapewu?

Genialne podejście. Święta księga jest za mało święta jak dla Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 12:07, ThimGrim napisał:

sekciarstwie tegoż Kościoła.


Przecież dla ciebie każda religia jest sektą, więc jak dla ludzi twojego pokroju cokolwiek może świadczyć o sekciarstwie danego wyznania, skoro jest ono sektą z racji tego, że jest wyznaniem?

Ty też masz swojego guru dawkinsa, w którego ślepo wierzysz, ale na listę sekt jeszcze was nie wpisano. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 11:48, minimysz napisał:

> "Dał zwycięstwo"? Przypadek.
"Wyruszył więc Jefte przeciw Ammonitom zmuszając ich do walki i Pan wydał ich w jego
ręce
."
Podkreśliłam, żebyś nie przeoczył.

Moze dlatego, ze poswiecil kobiete?
Jahwik i kosciolek zawsze mieli ciekawe podejscie do tych, ktore daja zycie :)

"Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów".
Św. Tomasz z Akwinu (1225-1274r.), Ojciec Kościoła katolickiego.

"Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania mężczyzn".
Św. Jan Chryzostom (349-407r.), Biskup Konstantynopola.

"Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie".
Św. Augustyn (354-430r.), filozof i teolog chrześcijański.

"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych oraz możliwości wykorzystania do prac domowych".
Św. Tomasz z Akwinu (1225-1274r.), Ojciec Kościoła katolickiego".

"Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga".
Św. Ambroży (340-397r.), Ojciec i doktor kościoła.

"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł!
Ona jest swoistym piekłem".
Kapokrates, założyciel klasztoru.

"Kobiety są błędem natury z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu są rodzajem kalekiego, chybionego, upośledzonego mężczyzny?".
Św. Tomasz z Akwinu (1225-1274r.), Ojciec Kościoła katolickiego.

"Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić swej szczęśliwości wiecznej".
Tertulian (ok. 160-po 220r.), Ojciec kościoła.

"W miejscu w którym zatrzyma się ksiądz nie powinna przebywać żadna kobieta".
Ustalenie synodu paryskiego (846r.)

"Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła".
Ustalenie synodu w Coyaca (1050r.)

"Księża którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice".
Ustalenie synodu w Toledo.

"U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywołać wstyd".
Clemens Alexandrinus (215r.)

"Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ani otrzymywać listów".
Ustalenie synodu w Ewirze (IV w. n.e.)

"Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie przez macierzyństwo"
Św. Jan Chryzostom (349-407r.), Biskup Konstantynopola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 12:52, Mogrim napisał:

Ty też masz swojego guru dawkinsa, w którego ślepo wierzysz, ale na listę sekt jeszcze
was nie wpisano. A szkoda.


A nie mówiłem (pisałem)?

"uderz w stół, a katole się odezwą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To juz jest jasne dalczego ksieza gwalca malych chlopcow a nie dziewczynki , uprzedzeni od setek lat ~~

Po co sciagac celibat... kosciol powinien walczyc o legalizacje zwiazkow homo... dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 12:05, Mogrim napisał:

"Inicjatywa Boża w dziele łaski uprzedza, przygotowuje i wzbudza wolną odpowiedź
człowieka. Łaska odpowiada głębokim pragnieniom ludzkiej wolności; wzywa ją do współdziałania
i udoskonala ją." (KKK 2022)


Nawet nie udaję, że rozumiem co tu jest napisane. Żyję w głębokim przekonaniu, że moje myśli rzeczywiście są moje, moje czyny rzeczywiście należą do mnie, a swoje pragnienia wzbudzam sobie sam - z tego mniemania nie jest mnie w stanie wyleczyć groźba popadnięcia w heterodoksję, zwłaszcza, że "tradycyjna" nauka Augustyna po prostu nie trzyma się kupy. Pelagianizm (semi-pelagianizm) jest właściwą drogą i jezuici zadbali o to, żeby się przebił.


Minimysz

>Genialne podejście. Święta księga jest za mało święta jak dla Ciebie?

Dokładnie. Jest tak, ponieważ myślę logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 13:36, SoundWave napisał:

Moze dlatego, ze poswiecil kobiete?

Całkiem możliwe. A może JHWH nie miał żadnych planów wobec niej, wiec tatuś mógł ją zabić.

NerveConserve

Dnia 02.05.2009 o 13:36, SoundWave napisał:

Dokładnie. Jest tak, ponieważ myślę logicznie.

Logiczne myślenie i wiara w JHWH wykluczają się wzajemni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 14:34, minimysz napisał:

Logiczne myślenie i wiara w JHWH wykluczają się wzajemni.



W takim razie wstyd mi za to, że dzielę gatunek z czymś, co ma tak mierne pojęcie o logice (albo korzysta z innej definicji lub praw wyjętych wprost z alternatywnego wymiaru) i w dodatku nieustannie bełkocze.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/28/Azathoth.jpg

Czy to jakiś z twoich krewnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 13:36, SoundWave napisał:


"Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga.
To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie".
Św. Augustyn (354-430r.), filozof i teolog chrześcijański.

"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych oraz możliwości wykorzystania
do prac domowych".
Św. Tomasz z Akwinu (1225-1274r.), Ojciec Kościoła katolickiego".

"Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga".
Św. Ambroży (340-397r.), Ojciec i doktor kościoła.


lol zupełnie jak u muzułmanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 13:36, SoundWave napisał:

"Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki
powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów".
Św. Tomasz z Akwinu (1225-1274r.), Ojciec Kościoła katolickiego.


No akurat Tomasz z Akwinu tego, jak i wielu innych rzeczy nie powiedział/ nie napisał. Znaczy się poniekąd napisał ale to był cytat z... Znajdziesz sobie. Radzę weryfikować źródła.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 14:40, NerveConserve napisał:

> Logiczne myślenie i wiara w JHWH wykluczają się wzajemni.


W takim razie wstyd mi za to, że dzielę gatunek z czymś, co ma tak mierne pojęcie o logice
(albo korzysta z innej definicji lub praw wyjętych wprost z alternatywnego wymiaru) i

To miałoby sens, ponoć boga nie można zbadać naszymi naukowymi metodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 14:48, ThimGrim napisał:

No akurat Tomasz z Akwinu tego, jak i wielu innych rzeczy nie powiedział/ nie napisał.
Znaczy się poniekąd napisał ale to był cytat z... Znajdziesz sobie. Radzę weryfikować
źródła.

Cytaty z Arystotelesa. I? Zakladam, ze powtarzanie seksistowskich pogladow przez kosciolek religii pokoju i milosci jest ok? ;)
Zakladam, ze powtarzanie rasistowskich tekstow Hitlera tez byloby ok, bo w koncu to bylyby tylko cytaty?

@Zadymek
"To miałoby sens, ponoć boga nie można zbadać naszymi naukowymi metodami."
No nie? Jak to wspaniale sie zlozylo, ze naszego wielkiego tatusia nie da sie zbadac metodami tych zlych jajoglowych ;) Coz za zbieg okolicznosci! A moze nawet swietna oslona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 16:04, SoundWave napisał:

Cytaty z Arystotelesa. I? Zakladam, ze powtarzanie seksistowskich pogladow przez kosciolek
religii pokoju i milosci jest ok? ;)
Zakladam, ze powtarzanie rasistowskich tekstow Hitlera tez byloby ok, bo w koncu to bylyby
tylko cytaty?


Tomasz z Akwinu nie cytował Arystotelesa jako kogoś z kim się zgadza- wręcz odwrotnie, starał się pokazać, że Arystoteles pieprzy głupoty na temat tych 40/80 mężczyzny/kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dzisiejszy człowiek nie powinien patrzeć na kościół przez pryzmat księży gwałcicieli czy Radia Maryja. Co jak co, ale kościół jest wspólnotą, do której przystępujemy z własnej ( poniekąd po bierzmowaniu ) woli. Co do innych religii nie mam nic, a wręcz przeciwnie. Mam kolegów i koleżnki ateistów, prawosławnych, a nawet jehowego, jest tylko jeden warunek: Nie mogą narzucać swojej wiary innym. Co do samego Boga to każdy powinien się zastanowić czy wierzy czy nie... A propos, to powinny być bany za obrażanie osób o innej wierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chamstwem usiłujesz mnie przekonać, że masz rację?
Ciekawe, jakąż to "logiką" się posługujesz, że nie widzisz absurdu wiary w boga, który istnieje od jakichś 33 wieków (może nawet krócej), pojawia się tylko wtedy, gdy mu wygodnie, zsyła trąd za szemranie przeciw Mojżeszowi, by potem nie mieć nic przeciwko ofierze z człowieka czy innym wypaczeniom kultu. Już pomijam to, że święte księgi jego wyznawców pełne są kłamstw i zapożyczeń z innych religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 16:30, Muradin_07 napisał:

Co jak co, ale kościół jest wspólnotą, do której przystępujemy z własnej ( poniekąd po bierzmowaniu ) woli.

Fajnie by było. Szkoda, że to nieprawda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 16:33, Miklak napisał:

> Co jak co, ale kościół jest wspólnotą, do której przystępujemy z własnej ( poniekąd
po bierzmowaniu ) woli.
Fajnie by było. Szkoda, że to nieprawda :/


To samo chciałem powiedzieć. Gdzie tu własna wola jak od małego przechodzisz pranie mózgu najpierw w podstawówce na religii a potem jeszcze przez komunię. Koreańczycy też mają swojego wodza za boga i dobroczyńcę bo od małego przechodzą pranie mózgu w szkole a nawet w mieszkaniu, bo w każdym mieszkaniu w Korei (mowa oczywiście o Korei Północnej) jest głośnik, którego nie można wyłączyć, a przez który non stop nadaje się propagandę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 16:30, Muradin_07 napisał:

Moim zdaniem dzisiejszy człowiek nie powinien patrzeć na kościół przez pryzmat księży
gwałcicieli czy Radia Maryja. Co jak co, ale kościół jest wspólnotą, do której przystępujemy

Sa częścią kościła więc o co kaman?
Że co? Niby nalezy oceniać tylko dobre strony KK?

Dnia 02.05.2009 o 16:30, Muradin_07 napisał:

z własnej ( poniekąd po bierzmowaniu ) woli. Co do innych religii nie mam nic, a wręcz
przeciwnie. Mam kolegów i koleżnki ateistów, prawosławnych, a nawet jehowego, jest tylko
jeden warunek: Nie mogą narzucać swojej wiary innym. Co do samego Boga to każdy powinien

Ciekawie to brzmi w odniesieniu do ateistów:)

Dnia 02.05.2009 o 16:30, Muradin_07 napisał:

się zastanowić czy wierzy czy nie... A propos, to powinny być bany za obrażanie osób
o innej wierze...

Oczywiście jestem gotów się zgodzić na bany za obrażanie, ale w odniesieniu do ludzi o dowolnym światpoglądzie, nie tylko wierzących.

BTW Jest nawet taki paragraf-bardzo pojemny, bo nigdy nie wiadomo co kogo obrazi- durny swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 16:31, minimysz napisał:

Chamstwem usiłujesz mnie przekonać, że masz rację?



Ja nie chcę cię przekonać, ja chcę z ciebie zakpić! :D Już dawno przestałem wierzyć w skuteczność misji ewangelizacyjnych i mógłbym odpowiedzieć cytatem z cytującego Dawkinsa, którego niedawno podesłał ThimGrim. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 17:37, NerveConserve napisał:

Ja nie chcę cię przekonać, ja chcę z ciebie zakpić! :D

Jak na razie, tylko się ośmieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować