Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2009 o 22:40, rob006 napisał:

> > > /.../ ??? O_o A gdzie tu informacja o tym, że kult był dany?

W Biblii. Nie ja ją przywołałem na dowód. To minimysz napisała, że "... nie wiesz, ze rzekomo już Kain i Abel składali ofiary JHWH?"

Dnia 23.05.2009 o 22:40, rob006 napisał:

I jak Biblia może sama udowadniać
swoją prawdziwość?

Biblia jest Biblią. Jak w nią wierzysz, nie potrzebujesz dowodu. Jak nie, to wierzysz, że to ktoś wymyslił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 21:31, ev1l_on3 napisał:

> > > /.../ > Takimi samymi czarami była podróż na księżyc 100 lat temu.

Naprawdę? Takimi samymi? Widać, że nie czytałeś Vernego. On zmarł trochę więcej, niz 100 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2009 o 22:42, KrzysztofMarek napisał:

Słońce też zmieniło położenie. Czy wyznajesz teorię Ptolomeusza? A z jaką prędkością
porusza się Ziemia w stosunku do słońca? 0,0002 sekundy starczy, zeby wszystko wzięło
w łeb. Do tego dodaj prędkość słońca wzgledem czego? Całej reszty wszechświata?


W ten sposób można gdybać i może okazać się że np. wszechświat jest w ciągłym ruchu. Jeśli wehikuł czasu będzie się opierał tylko na pozycjach względem ziemi to będzie to możliwe a jeśli w miejscu gdzieś w czymś(bo nie wiemy czy wszechświat jest już ostatnim obszarem) to nikt takiej podróży nie przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 22:44, minimysz napisał:

> Zatem ten kult był dany. Co było do okazania - sama to wskazałaś. Dziękuję.
Nie wykręcaj kota ogonem. Czasy, gdy rzekomo Kain i Abel żyli to nie XIII czy IX wiek
p.n.e. a początki istnienia ludzkości. Ciekawe bardzo, że przez wiele tysiącleci o kulcie
było cicho, aż do IX wieku p.n.e.

Oooo! To już nie XIII wiek p.n.e.?
"Oczywiście, że byłoby to możliwe. Nawet więcej: to jest faktem. JHWH to wymysł pre-Żydów sprzed około 33 wieków."

Dnia 23.05.2009 o 22:44, minimysz napisał:

Jasne. Jerozolima Dawida pewnie gdzieś w pobliskiej dolinie leżała, teraz biegnie nad
nią droga i archeolodzy jej nie znaleźli.

>
Jasne. Nawet pojęcia nie masz, jak duże były miasta, takie, jak Jerozolima, tyle lat temu. Troja (wieksza!) zajmowała raptem jedno wzgórze, które akurat Schlieman odnalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 22:56, qrex napisał:

/.../ > W ten sposób można gdybać i może okazać się że np. wszechświat jest w ciągłym ruchu.
Jeśli wehikuł czasu będzie się opierał tylko na pozycjach względem ziemi to będzie to
możliwe a jeśli w miejscu gdzieś w czymś(bo nie wiemy czy wszechświat jest już ostatnim
obszarem) to nikt takiej podróży nie przeżyje.

>
Owszem, to też może być prawda, że wszechświat zmienia położenie. To dodatkowa trudność w realizacji podróży w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 22:42, KrzysztofMarek napisał:

Ależ Ty nie chcesz zauważyć, że ja nie przedstawiam swojej wersji?

Są 2 opcje - albo kult został wymyślony, albo nie. Ona przedstawia jedną wersję, ty się z nią nie zgadzasz, więc jednocześnie przedstawiasz drugą. Dokładnie taka sama filozofia jak z twoją wiarą u ateistów. ;)

Dnia 23.05.2009 o 22:42, KrzysztofMarek napisał:

Słońce też zmieniło położenie.

Właśnie dlatego wspominałem o ustaleni punktu odniesienia, prawdopodobnie musielibyśmy znaleźć środek wszechświata, oraz ustalić dokładną szybkość jego rozszerzania się. Teoretycznie powinien wystarczyć jeden skok, aby tego dokonać.

Dnia 23.05.2009 o 22:42, KrzysztofMarek napisał:

Czy wyznajesz teorię Ptolomeusza? A z jaką prędkością
porusza się Ziemia w stosunku do słońca? 0,0002 sekundy starczy, żeby wszystko wzięło
w łeb.

Przy założeniu, że to Słońce jest punktem odniesienia, to różnica zaledwie kilku metrów - nawet nie trzeba byłoby lądować w przestrzeni kosmicznej, wystarczyłoby gdzieś wyżej w powietrzu. Do tego skąd pewność że trzeba byłoby brać to pod uwagę? Przecież my też się poruszamy, a wcale tego nie odczuwamy, w normalnym życiu możemy zignorować np ruch Ziemi wokół Słońca. Może z czasem byłoby podobnie?

Dnia 23.05.2009 o 22:42, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /.../ ??? O_o A gdzie tu informacja o tym, że kult był dany?
W Biblii.

W tej samej, wg której pierwsza kobieta powstała z żebra Adama? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 22:49, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /.../ > Takimi samymi czarami była podróż na księżyc 100 lat
temu.
Naprawdę? Takimi samymi? Widać, że nie czytałeś Vernego. On zmarł trochę więcej, niz
100 lat temu.


A czy Verne był na Księżycu? Tylko opisywał lot na Księżyc. Powieści Verne''a były tym samym czym dziś filmy science fiction. I co z tego że zmarł więcej jak sto lat temu? Nawet po jego śmierci lot na Księżyc był fantastyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 22:56, KrzysztofMarek napisał:

Oooo! To już nie XIII wiek p.n.e.?
"Oczywiście, że byłoby to możliwe. Nawet więcej: to jest faktem. JHWH to wymysł pre-Żydów
sprzed około 33 wieków."

Zamiast cytować to, co napisałam, zacznij trochę myśleć.

Dnia 23.05.2009 o 22:56, KrzysztofMarek napisał:

Jasne. Nawet pojęcia nie masz, jak duże były miasta, takie, jak Jerozolima, tyle lat
temu. Troja (wieksza!) zajmowała raptem jedno wzgórze, które akurat Schlieman odnalazł.

Jak widzę o archeologii niewiele wiesz. Jeśli nie ma możliwości dokładnego zbadania miasta, bada się śmieci wokół niego. W X wieku p.n.e. nie było żadnej rozbudowy Jerozolimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 23:58, ev1l_on3 napisał:

Ech, ludzie to mają klapki na oczach. Wyraźne dowody na spisek


Przecież w tym filmiku jest błąd na błędzie - była już tu o tym mowa. Klapki na oczach trzeba mieć, żeby to wszystko łykać bez weryfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 09:55, Mogrim napisał:

> Ech, ludzie to mają klapki na oczach. Wyraźne dowody na spisek

Przecież w tym filmiku jest błąd na błędzie - była już tu o tym mowa. Klapki na oczach
trzeba mieć, żeby to wszystko łykać bez weryfikacji.


Mówiłem o II i III części tego filmiku. Ale lepiej już nie będę bo to nie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 23:04, rob006 napisał:

> Ależ Ty nie chcesz zauważyć, że ja nie przedstawiam swojej wersji?
Są 2 opcje - albo kult został wymyślony, albo nie. Ona przedstawia jedną wersję, ty się
z nią nie zgadzasz, więc jednocześnie przedstawiasz drugą. Dokładnie taka sama filozofia
jak z twoją wiarą u ateistów. ;)

Nie. Jest trzecia: został dany jeszcze za czasów Kaina i Abla. Albo, niezależnie od tego, później.

Dnia 23.05.2009 o 23:04, rob006 napisał:


> W Biblii.
W tej samej, wg której pierwsza kobieta powstała z żebra Adama? :D

To by nawet było spójne z podobieństwem genotypu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 01:24, minimysz napisał:

>/.../ > Zamiast cytować to, co napisałam, zacznij trochę myśleć.

Dziękuję za kolejne wskazówki.

Dnia 24.05.2009 o 01:24, minimysz napisał:

/.../ > Jak widzę o archeologii niewiele wiesz. Jeśli nie ma możliwości dokładnego zbadania miasta,
bada się śmieci wokół niego. W X wieku p.n.e. nie było żadnej rozbudowy Jerozolimy.

Nie było rozbudowy? Może.. Ale była potem. Możesz sobie sama policzyć, przez ile wieków budowano jedno na drugim i wykorzystując jako budulec dawniejsze materiały budowlane. Czyż zapomniałaś, ile razy Jerozolima była niszczona? Że tam, gdzie kiedyś prawdopodobnie były śmieci, po setkach lat staęły budowle? A prawdziwa archeologia zaczęła sięniedawno, mniej więcej 150 lat temu. Ciągle piszesz jak to ja mam myśleć, dowiedzieć się, a widzę, że o wielu rzeczach nie masz pojecia i tylko pokrywasz to napastliwością. Byle tylko nie przyznać się do błędu. Dobrze, nie chcesz, nie musisz, w końcu co to mnie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 17:23, KrzysztofMarek napisał:

Nie było rozbudowy? Może.. Ale była potem. /ciach/

I co z tego, że była rozbudowa w VIII/VII wieku p.n.e.? To tylko udowadnia kłamstwa Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 17:25, minimysz napisał:

> Nie było rozbudowy? Może.. Ale była potem. /ciach/
I co z tego, że była rozbudowa w VIII/VII wieku p.n.e.? To tylko udowadnia kłamstwa Biblii.

Cały czas mówimy o całej historii kultu JHWH. Jeśli rozbudowa była w VIII/VII wieku p.n.e., to znaczy, że wcześniejsze śmieci mogły ulec przykryciu, albo usunieciu, prawda? A ile razy jeszcze była burzona i rozbudowywana?
Wróćmy zatem do tego kultu - dlaczego wybrałaś tylko jedną z kilku mozliwości? Nie przedstawiłaś żadnego dowodu, ze kult JHWH został wymyślony i to 33 wieki temu. Koniec, kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 17:23, KrzysztofMarek napisał:

Byle tylko nie przyznać się do błędu. Dobrze, nie chcesz, nie musisz, w końcu co to mnie obchodzi.

Odnoszę właśnie dziwne wrażenie, że Cię to obchodzi. Wytykasz wszystkim błędy, często po kilka razy nawet te same, aż do skutku. Aż rozmówca się przyzna, że popełnił, mniejszy czy większy błąd (w tym przypadku to naprawdę błahostka). Często chodzi jedynie o grę słów, byle tylko znaleźć lukę w rozumowaniu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 18:10, Miklak napisał:

> /.../ > Odnoszę właśnie dziwne wrażenie, że Cię to obchodzi.

Czasem obchodzi, czasem nie. W tym przypadku już przestało.

Dnia 24.05.2009 o 18:10, Miklak napisał:

Wytykasz wszystkim błędy, często
po kilka razy nawet te same, aż do skutku.

Jak ktoś sie upiera i zmienia temat. I rzeczywiści, czasem po kilka razy, ale bez skutku.

Dnia 24.05.2009 o 18:10, Miklak napisał:

Aż rozmówca się przyzna, że popełnił, mniejszy
czy większy błąd (w tym przypadku to naprawdę błahostka).

Może się nie przyznawać, ale niech nie próbuje ciągnąć tego dalej. Wystarczy, jak nie odpowie. gdybyś Ty napisał taka błachostke, to bym nie zareagował.

Dnia 24.05.2009 o 18:10, Miklak napisał:

Często chodzi jedynie o grę
słów,/.../

O! Rzeczywiście? Co do gry słów - nie bawię sie w grę słów. To Boy-Żeleński wymyslił taką grę, a dokładnie grę półsłówek. Dosyć nieprzyzwoitą zresztą. Przyzwoita gra półsłówek nikogo nie rozbawi, bo co za zabawa z kamieniem węgielnym i węglem kamiennym? Za to z wujem w chacie zabawa już jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 18:33, KrzysztofMarek napisał:

Może się nie przyznawać, ale niech nie próbuje ciągnąć tego dalej.
Wystarczy, jak nie odpowie.

Tylko, że to działa z dwóch stron. Jak jeden nie przestaje, to drugi musi ;)

Dnia 24.05.2009 o 18:33, KrzysztofMarek napisał:

gdybyś Ty napisał taka błachostke, to bym nie zareagował.

Aż tak podpadłem? Nikogo nie obchodzi co piszę? A może mam taryfę zniżkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 18:43, Miklak napisał:

> /.../. > Aż tak podpadłem? Nikogo nie obchodzi co piszę? A może mam taryfę zniżkową?

Nie o to mi chodziło. Nie upierasz się tak bardzo. Jak dopuszczasz mozliwość pomyłki, to po co mam Ci je wytykać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 17:38, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli rozbudowa była w VIII/VII wieku p.n.e.,
to znaczy, że wcześniejsze śmieci mogły ulec przykryciu, albo usunieciu, prawda? A ile
razy jeszcze była burzona i rozbudowywana?

Jasne. Były, ale zniknęły. Ateiści ukradli pewnie. Co z tego, że o rozbudowie w czasach przed nadejściem Rzymian świadczą tylko warstwy z XVII/XVI i VIII/VII wieku p.n.e., Ty wiesz lepiej.

Dnia 24.05.2009 o 17:38, KrzysztofMarek napisał:

Wróćmy zatem do tego kultu - dlaczego wybrałaś tylko jedną z kilku mozliwości? Nie przedstawiłaś
żadnego dowodu, ze kult JHWH został wymyślony i to 33 wieki temu. Koniec, kropka.

Ileż razy mam pisać? Biblia jest niewiarygodna, wzmianek o kulcie JHWH starszych niż IX wiek p.n.e. brak. W dodatku pierwsza wzmianka o Izraelu pochodzi z XIII wieku p.n.e. (bez jakiejkolwiek wzmianki o kulcie JHWH).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować