Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie


czemu ktoś miałby zaprzestać badania niektórych

Dnia 27.05.2009 o 08:51, rob006 napisał:

zjawisk i prób wyjaśnienia ich?

>Gdyby Bóg się objawił nie broniłbym nikomu badania niektórych zjawisk, lecz czyż nie było by sensu badać skoro znałoby się już ich przyczynę??

Dnia 27.05.2009 o 08:51, rob006 napisał:

> Jak to nic nie wyjaśnia?? Biblia nie ma służyć rozwojowi człowieka jako do cywilizacji,

> lecz do jego dążenia do świętości, do zbawienia. Ogólnie do bycia dobrym czego wiążą

> się różne konsekwencje. (dojście do nieba, zbawienie itp.)
A jak Biblia ma pomóc ci być dobrym, jak nie wiesz które prawa w niej zapisane są te
właściwie, a które to tylko "symbol" i trzeba je albo zignorować, albo zinterpretować
po swojemu? Tak naprawdę sama Biblia nie przedstawia żadnej wartości dla zwykłego człowieka,
ważne jest jak się ją zinterpretuje, a interpretacji mogą być tysiące i żądna nie musi
być właściwa.

Przecież w Biblii, jest zapisany Dekalog, nauki Chrystusa, widać przecież to gołym okiem, lecz, są też różne przypowieści, które trzeba odpowiednio interpretować i są od tego księża i uczeni w Piśmie.

Dnia 27.05.2009 o 08:51, rob006 napisał:

Apokalipsę czytałem dość dawno, i nie wiem o czym mówisz.


To odśwież ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 08:20, Levland napisał:

Będą liczne trzęsienia Ziemii, głód, będą fałszywi mesjasze.

Też mi nowość. Zapomniałeś wspomnieć o wojnie i chorobach.

Dnia 27.05.2009 o 08:20, Levland napisał:

Jest i też wiele innych dowodów.

Na przykład?

Dnia 27.05.2009 o 08:20, Levland napisał:

Wystarczy popatrzeć na świat.

Aha.

Dnia 27.05.2009 o 08:20, Levland napisał:

Występują trzęsienia Ziemii o wiele nasilenione niż były 50 lat temu.

Super, pięćdzieswiąt lat temu. A Nowy Testament spisano jakieś 2000 lat temu. Masz jakieś dane statystyczne odnośnie klęsk żywiołowych na przestrzeni ostatnich dwóch tysiącleci?

Dnia 27.05.2009 o 08:20, Levland napisał:

Głód - Afryka chociażby.

A kiedyś Europa, Afryka, Azja i Indianie w Amerykach, jeśli pogoda w lecie nie dopisała i zbiory były mizerne.

Dnia 27.05.2009 o 08:20, Levland napisał:

Fałszywi mesjasze, są ludzi podających się za mesjasza.

Są dzisiaj, byli i kiedyś. Nawet za życia Jezusa.

Wojny, kataklizmy, konflikty religijne, głód towarzyszyły ludzkości od zawsze i nigdy nas nie opuszczą. Uwielbiam kiedy ktoś mówi, że dzisiaj to "wojny, morderstwa, trzęsienia ziemi kiedyś tego nie było, koniec, świata idzie, to wszystko jest napisane, to wszystko jest napisane..." Cytat autentyczny, z pewnego znanego mi świadka Jehowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 09:52, Levland napisał:

>Gdyby Bóg się objawił nie broniłbym nikomu badania niektórych zjawisk, lecz czyż
nie było by sensu badać skoro znałoby się już ich przyczynę??

LOL? Jak to poznalibyśmy przyczynę? Poznalibyśmy sprawcę, nie wiedzielibyśmy czemu to się stało ani jak. Zresztą nie wiem jak wyobrażasz sobie objawienie się takiego Boga, ale widzę za to u ciebie silną chęć poznania prawdy :D

Dnia 27.05.2009 o 09:52, Levland napisał:

Przecież w Biblii, jest zapisany Dekalog, nauki Chrystusa, widać przecież to gołym okiem,
lecz, są też różne przypowieści, które trzeba odpowiednio interpretować i są od tego
księża i uczeni w Piśmie.

A Starym Testamencie jest też napisane aby największych przestępców krzyżować, oraz kilka innych ciekawych "praw", na które nikt praktycznie nie zwraca dziś uwagi.
A co do interpretacji - to są tylko interpretacje ludzi, a człowiek nie może pojąć "misternego planu Boga", niewiele więc są warte. ;)

Dnia 27.05.2009 o 09:52, Levland napisał:

To odśwież ją.

Nie, dzięki, myślę że jeszcze dość dobrze ją pamiętam. Poza tym wątpię abym znalazł tam to czego szukam, skoro ty nie potrafisz mi choćby kilku wypełnionych przepowiedni wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 10:26, SlimPole napisał:

> Będą liczne trzęsienia Ziemii, głód, będą fałszywi mesjasze.
Też mi nowość. Zapomniałeś wspomnieć o wojnie i chorobach.

Podałem tylko kilka przykładów.

Dnia 27.05.2009 o 10:26, SlimPole napisał:

> Jest i też wiele innych dowodów.
Na przykład?

Bóg powiedział, że Izrael (Naród wybrany) nigdy nie zginie ani nie wymrze. Hitler budował liczne Getta, gdzie gineły miliony Żydów. A jednak, są. Napisane te ż jest, że będzie zbierał ich do Ziemii Świętej, dzisiaj do Izraela gromadzi i powraca do tego państwa coraz więcej Żydów. Jest też napisane, iż Bóg da plony i ziemię urodzajną. Izrael leży w miejscu gdzie jest i panuje wysokie gorąco + efekt cieplarniany. Jednak teraz jest to jedna z najbardziej urozmaiconych ziem. A dostąpiło się to niedawno. Jak statystyki podają Izrael jest 3 państwem na świecie co do eksportu owoców. W Apokalipsie jest napisane, iż że św. Jan widział wielkiego anioła lecącego z ewangelią na cały świat. Jest to przenośnia, gdyż jest to satelita. Ewangelia przepływa przez nią i dociera do każdego zakątku świata.

Dnia 27.05.2009 o 10:26, SlimPole napisał:

> Wystarczy popatrzeć na świat.
Aha.

???

Dnia 27.05.2009 o 10:26, SlimPole napisał:

> Występują trzęsienia Ziemii o wiele nasilenione niż były 50 lat temu.
Super, pięćdzieswiąt lat temu. A Nowy Testament spisano jakieś 2000 lat temu. Masz jakieś
dane statystyczne odnośnie klęsk żywiołowych na przestrzeni ostatnich dwóch tysiącleci?

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=447187 Są to w ostatnich 50 latach. Możliwe, że jesteśmy pierwszym pokoleniem co do przeżywania Apokalipsy, gdyż mają być nasiolne katastrofy itp. A zapytam się ciebie czy zapisano jakies trzęsienia ziemii i inne katastrofy tak liczne jak teraz w latach przed 1960?? (Pomiń Wezuwiusz)

Dnia 27.05.2009 o 10:26, SlimPole napisał:

> Głód - Afryka chociażby.
A kiedyś Europa, Afryka, Azja i Indianie w Amerykach, jeśli pogoda w lecie nie dopisała
i zbiory były mizerne.

No tym to mnie rozbroiłeś. W Afryce od dawna już głodują a w państwach Europy były przejściowe kryzysy.

Dnia 27.05.2009 o 10:26, SlimPole napisał:

> Fałszywi mesjasze, są ludzi podających się za mesjasza.
Są dzisiaj, byli i kiedyś. Nawet za życia Jezusa.

Za czasów Jezusa?? Podaj mi jakiegoś.

Dnia 27.05.2009 o 10:26, SlimPole napisał:


Wojny, kataklizmy, konflikty religijne, głód towarzyszyły ludzkości od zawsze i nigdy
nas nie opuszczą. Uwielbiam kiedy ktoś mówi, że dzisiaj to "wojny, morderstwa, trzęsienia
ziemi kiedyś tego nie było, koniec, świata idzie, to wszystko jest napisane, to wszystko
jest napisane..."
Cytat autentyczny, z pewnego znanego mi świadka Jehowy :/


Nom świadkowie Jehowy należą do sekty nie wiem czy wiesz, więc tak naprawde to wiedzą nie maja się zabardzo jak chwalić ale to ich własna sprawa co robią i kto ich słucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 10:37, rob006 napisał:

LOL? Jak to poznalibyśmy przyczynę? Poznalibyśmy sprawcę, nie wiedzielibyśmy czemu to
się stało ani jak. Zresztą nie wiem jak wyobrażasz sobie objawienie się takiego Boga,
ale widzę za to u ciebie silną chęć poznania prawdy :D

Silna chęć poznania prawdy??
Jakiej??Bo ja jakoś nie wiem oświeć mnie :D

Dnia 27.05.2009 o 10:37, rob006 napisał:

A Starym Testamencie jest też napisane aby największych przestępców krzyżować, oraz kilka
innych ciekawych "praw", na które nikt praktycznie nie zwraca dziś uwagi.


A czy to było prawo Boga czy też rzymskie albo inne?? Wiesz jest też przypowieść o kobiecie cudzołożnej, która idalnie odnosi się do tego przykładu. Otóż wg. prawa Mojżeszowego kobiete cudzołożną należy ukrzyżować, lecz Jezus(Bóg) zrobił inaczej dał nowe prawo, iż nie należy potępiać nikogo. I co zrobił? Wybaczył jej. A więc trzeba ostrożnie traktować Biblie, bo można nauke Boga pomylić z prawem rzymskim albo żydowskim.

Dnia 27.05.2009 o 10:37, rob006 napisał:

A co do interpretacji - to są tylko interpretacje ludzi, a człowiek nie może pojąć "misternego
planu Boga", niewiele więc są warte. ;)

> To odśwież ją.
Nie, dzięki, myślę że jeszcze dość dobrze ją pamiętam. Poza tym wątpię abym znalazł tam
to czego szukam, skoro ty nie potrafisz mi choćby kilku wypełnionych przepowiedni wymienić.

A więc jesteś zbyt zadufany w sobie i uważasz, że tylko ty masz racje, no cóż skoro myślisz, że dość dobrze pamiętasz Apokalipse to muszę przyznać, że jesteś w błędzie, bo byś z pewnością znalazł tam odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 12:35, Levland napisał:

Silna chęć poznania prawdy??
Jakiej??Bo ja jakoś nie wiem oświeć mnie :D

Ale ile jest prawd? No chyba tylko jedna prawdziwa, tłumacząc wszystko cudami na pewno się do niej nie zbliżasz.

Dnia 27.05.2009 o 12:35, Levland napisał:

A czy to było prawo Boga czy też rzymskie albo inne??

Prawo zapisane w Biblii, proroctwo o śmierci Jezusa się na nim opiera.

Dnia 27.05.2009 o 12:35, Levland napisał:

A więc trzeba ostrożnie traktować
Biblie, bo można nauke Boga pomylić z prawem rzymskim albo żydowskim.

Czyli w zasadzie Biblia wcale nie mówi nam jak należy żyć, skoro spośród praw i wskazówek w niej zapisanych trzeba wybierać te właściwe, a odrzucać te niewłaściwe. Znowu musisz polegać na interpretacjach ludzi.

Dnia 27.05.2009 o 12:35, Levland napisał:

A więc jesteś zbyt zadufany w sobie i uważasz, że tylko ty masz racje, no cóż skoro myślisz,
że dość dobrze pamiętasz Apokalipse to muszę przyznać, że jesteś w błędzie, bo byś z
pewnością znalazł tam odpowiedź.

Pla pla pla... Gdyś sam znał te rzekomo wypełnione proroctwa, już dawno byś je wymienił, a nie prowadził jakieś puste dyskusje a la "nie masz racji, bo ja ją mam, sam sprawdź sobie czemu". I nie twierdzę że tylko ja mam rację, chętnie poznam twoje argumenty na to, że tej racji nie mam. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 12:35, Levland napisał:

Otóż wg. prawa Mojżeszowego kobiete cudzołożną należy ukrzyżować,

Że jak?!? "«Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?»" (J 8,4-5) Gdzie Ty tu ukrzyżowanie widzisz?

Dnia 27.05.2009 o 12:35, Levland napisał:

A więc trzeba ostrożnie traktować
Biblie, bo można nauke Boga pomylić z prawem rzymskim albo żydowskim.

A kto niby dał prawo Żydom, jak nie ich bóg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś kiedyś podawał te same "dowody". W jakimś durnym filmiku musiały być wymienione.
Anioł=satelita?
Jeżeli w ten sposób się interpretuje apokalipsę, to się nie dziwie, że się spełnia. Zaraz pewnie ktoś powie, że "znamię na prawą rękę lub na czoło" to mikrochipy..
Żydzi żyją na świecie? Ormianie też i co z tego. Obyło się bez ingerencji bogów.
Zresztą szkoda czasu na takie pierdoły. Już wolę apokalipsę piotrusia. Powieszą mnie na języku, aałłłaaaaa..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

Podałem tylko kilka przykładów.

A ja dodałem kilka kolejnych.

Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

Bóg powiedział, że Izrael (Naród wybrany) nigdy nie zginie ani nie wymrze. Hitler budował
liczne Getta, gdzie gineły miliony Żydów. A jednak, są. Napisane te ż jest, że będzie
zbierał ich do Ziemii Świętej, dzisiaj do Izraela gromadzi i powraca do tego państwa
coraz więcej Żydów.

Udało im się wywalczyć utworzenie własnego państwa właśnie w miejscu, które uznają za swoją Ziemię Świętą, więc i ściągają w to miejsce (w końcu mają własne państwo więc trudno im się dziwić) Nie wiem czego to ma dowodzić. I co to ma wspólnego z nadchodzącym końcem świata. A to, że naród żydowski nigdy nie wymrze też nie jest pewne. Przecież mogą zniknąć w przyszłości.

>Jest też napisane, iż Bóg da plony i ziemię urodzajną. Izrael leży

Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

w miejscu gdzie jest i panuje wysokie gorąco + efekt cieplarniany. Jednak teraz jest
to jedna z najbardziej urozmaiconych ziem. A dostąpiło się to niedawno. Jak statystyki
podają Izrael jest 3 państwem na świecie co do eksportu owoców. W Apokalipsie jest napisane,
iż że św. Jan widział wielkiego anioła lecącego z ewangelią na cały świat. Jest to przenośnia,
gdyż jest to satelita. Ewangelia przepływa przez nią i dociera do każdego zakątku świata.

Heh, z przenośniami to jest tak, że ich interpretację dostosowujemy do znaczenia, które najbardziej nam pasuje. Oczywiście anioł-satelita może być jednym z nich :)

Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

???

napisałeś Wystarczy popatrzeć na świat.
więc ujmę to tak:
I wyjrzałem przed dom mój, a oczom moim nie ukazał się żaden z jeźdźców. A wtedy rzekłem "nie wypełniło się"

Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=447187 Są to w ostatnich 50 latach. Możliwe,
że jesteśmy pierwszym pokoleniem co do przeżywania Apokalipsy, gdyż mają być nasiolne
katastrofy itp. A zapytam się ciebie czy zapisano jakies trzęsienia ziemii i inne katastrofy
tak liczne jak teraz w latach przed 1960?? (Pomiń Wezuwiusz)

Ten link o niczym nie świadczy. W latach 1960-1970 mamy odnotowane 5 trzęsień ziemi a np. w przedziale 1988-1998 tylko dwa. I gdzie to nasilenie? Na naszej planecie są punkty (zetknięcia płyt tektonicznych) które zawsze były i będą aktywne sejsmicznie oraz takie, w których trzęsienia ziemi praktycznie nie występują. Pięćdziesiąt lat to kategorycznie zbyt mało, żeby stwierdzić, że takie zjawiska jakoś szczególnie się nasilają. Logiczne, że kiedyś nie było instytutów naukowych, które zajmowały się prowadzeniem statystyki nt. trzęsień ziemi. Ale przykłady takich katastrof też się znajdują np. miasto Sybaris:
Bogatym ośrodkiem miejskim czasów antycznych było Sybaris – miasto leżące w południowej Italii, założone przez Achajów ok. 720 r. p.n.e. Dopiero niedawno archeolodzy natrafili nad Zatoką Tarencką (między dwoma starymi korytami rzek, na głębokości 5 metrów) na ślad metropolii, w niczym nie ustępującej Atenom.
Według badań geologicznych miasto musiało paść ofiarą jednego z trzęsień ziemi, jakie nawiedzały te tereny

Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

No tym to mnie rozbroiłeś. W Afryce od dawna już głodują a w państwach Europy były przejściowe
kryzysy.

Przejściowe czy nie, ale jednak były. Natomiast ty sugerujesz, że to zjawisko jest jakąś nowością. Wtedy klęska głodu zdarzała się co jakiś czas na danym obszarze i przemijała pociągając za sobą liczne ofiary śmiertelne. Co w tym dziwnego?

Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

> > Fałszywi mesjasze, są ludzi podających się za mesjasza.
> Są dzisiaj, byli i kiedyś. Nawet za życia Jezusa.
Za czasów Jezusa?? Podaj mi jakiegoś.

Szymon syn Józefa. A nawet Jan Chrzciciel uznawany był za mesjasza

Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

Nom świadkowie Jehowy należą do sekty nie wiem czy wiesz, więc tak naprawde to wiedzą
nie maja się zabardzo jak chwalić ale to ich własna sprawa co robią i kto ich słucha.

Żartujesz? Akurat wiedzą (na temat treści Pisma Świętego) mogą się pochwalić większą niż większość katolików. Inna sprawa, że (piszę to na podstawie osób które znam, a znam ośmiu takowych) nie zawracają sobie głowy zastanawianiem się, czy to co ktoś im wciska ma jakikolwiek sens. Zresztą co z tego, że są sektą? Przecież chrześcijaństwo za swoich początków (cesarstwo rzymskie) także było sektą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 10:26, SlimPole napisał:

>/.../i] Cytat autentyczny, z pewnego znanego mi świadka Jehowy :/

Ja pamietam co innego: według nich, koniec świata miał nastąpić już w 1978 roku. Inni (po 1978 roku) mówili, że w 1988 roku. Potem, o ile wiem, nie podawali już konkretnej daty. Miało to byc "wkrótce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 22:59, Mogrim napisał:

> A skoro mamy spójną calość trzeba będzie określić jeden uniwesalny sposób odczytywanie
treści

Bo co? Od kiedy chłopczyk, który nie przeczytał Biblii może decydować, jaki ma być "sposób
odczytywania treści"?

A, no tak,. Już zapomniałem,z eniewierni nie mająprawa do włsnego zdania. Niestety z natury jestem niepokorny. Chyba będziesz musiał mnie odwiedzić i ukrzyżować:)

Dnia 26.05.2009 o 22:59, Mogrim napisał:

Po tym co zdążyłeś tu napisać nie dziwi mnie ani trochę, że między odczytywaniem Ewangelii
a np. pieśni nad pieśniami nie będzie dla ciebie żadnej różnicy.

Alez widzę, ale próbujęsiedostosować do "waszego" toku rozumowania. A skor otwierdzicie, że Biblia stanowi zwartą całość postanowiłem potraktować ją calościowo: jako zbiór podań, bajek i legend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 00:27, Clegan napisał:

> Teoria ewolucji o której tu mowa jest jedna i niezmienna jak dotąd, /.../
Swoją wiedzę nadal czerpiesz z tak zacnego źródła jak onet ? :-) Proponuję najpierw poczytać
a potem pisać ile jest tych teorii ewolucji. No chyba że wolisz się wypowiadać tak jak

Czyżbyś zarzucał mi twierdzenie, jakoby istniała tylko jedna teoria ewolucji? Hmm, nie iwdze powodu by sięjakoś do tego odnieść, może przeczytaj sobie jeszcze raz o czym mowa, ew tyle razy aż załapiesz, że chodziło mi o teorię Darwina.

Dnia 27.05.2009 o 00:27, Clegan napisał:

o prawie rzymskim w średniowieczu.

A, to mi przypomina, że musze dokończyć czytanie niejakiej Powszechnej historii państwa i prawa Szczanieckiego.
BTW tyle się nagardłowaliście z Mogiem o ubogiej zawartości odnośnie recepcji prawa rzymskiego w Internecie, a tu ze zdziwieniem odkrywam, że Szczaniecki ma niewiele wiecej do powiedzenia na ten temat:
-nadal nic nie znalazłem o odkryciu i badaniach duchownych nad Digestami
-kwestia prawa kanonicznego też została potraktowana skrótowo-jest tylko wkładzie niejakiego Gracjana i o tym o czym wspominaliście, czyli zaleceniu by stosować prawo rzymskie tam, gdzie kanoniczne wykazuje braki. A także o zakresie stosowania p.kanonicznego w sprawach cywilnych -nikły zakres związany sakramentem małżeństwa-też mi wielkie znaczenie dla rozwoju prawa. No, chyba że chodzio o znaczenie akademickie.
-jest za to sporopbrawie zwyczajowym i nauce wszystkich 3 rodzajów prawa-teraz już wiem skąd te łączone tytuły, ot taka dziwna tradycja akademicka
-jest też o prawie brytyjskim -które miało w głębokiej "powadze" zarówno dokonania starożytnych jak i kościelnych
-ciekwie też przedstawia się kwesti permenetnego olewania badania prawa zwyczajowego przez środowiska akademickie czy problemy (na tle politycznym) z recepcją prawa rzymskiego we Francji
No, niby sporo tego, ale naszych kwestii jest tam niewiele. Czy możesz mi polecić książkę mówiącą szerzej o Digestach i pawie kanonicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 19:52, zadymek napisał:

A, no tak,. Już zapomniałem,z eniewierni nie mająprawa do włsnego zdania.


Czy ja mówię, że nie masz prawa do własnego zdania, czy może że jako skompromitowany ignorant, który Biblii nigdy nie przeczytał powinieneś się dwa razy zastanowić, zanim swoje błyskotliwe myśli zaczniesz wygłaszać?

Dnia 27.05.2009 o 19:52, zadymek napisał:

Niestety z natury jestem niepokorny


Inaczej bym to nazwał.

Dnia 27.05.2009 o 19:52, zadymek napisał:

Chyba będziesz musiał mnie odwiedzić i ukrzyżować:)


Fanatyczni ateiści tacy jak ty mieli w zwyczaju mordowanie za poglądy, szukaj belki w swoim oku zanim zaczniesz przypisywać innym własny fanatyzm.

Dnia 27.05.2009 o 19:52, zadymek napisał:

Alez widzę, ale próbujęsiedostosować do "waszego" toku rozumowania.


Pomijając, że nie jesteś w stanie tego zrobić nie przeczytawszy Biblii, trudno mi sobie wyobrazić ciebie dostosowującego się do jakiegokolwiek toku rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:28, Mogrim napisał:

> A, no tak,. Już zapomniałem,z eniewierni nie mająprawa do włsnego zdania.

Czy ja mówię, że nie masz prawa do własnego zdania, czy może że jako skompromitowany
ignorant, który Biblii nigdy nie przeczytał powinieneś się dwa razy zastanowić, zanim
swoje błyskotliwe myśli zaczniesz wygłaszać?

A co? nie podobająci się, wiec są "skompromitowanie"? I co to w ogóle znaczy skompromitowany ignorant, w twoim rozumieniu, twoich kolegów, KK? Bo prawdę mówiąc niewiele mnie takie zdania obchodzą.

Dnia 27.05.2009 o 20:28, Mogrim napisał:

> Niestety z natury jestem niepokorny
Inaczej bym to nazwał.

Jak? Powiedz, koniecznie chcę wiedzieć:)

Dnia 27.05.2009 o 20:28, Mogrim napisał:

> Chyba będziesz musiał mnie odwiedzić i ukrzyżować:)
Fanatyczni ateiści tacy jak ty mieli w zwyczaju mordowanie za poglądy, szukaj belki w
swoim oku zanim zaczniesz przypisywać innym własny fanatyzm.

Ja bym siebie ateistanie nazwał, ot zwisa mi czy jest jakiśbóg czy nie, dopóki naujkowo się jego istnienia nie udowodni. Za to antyklerykałem jestem jak najbrdziej, ale nie ma w tym nic dziwnego, wielu ludzi negartynie kojarzy czarny kolor...

Dnia 27.05.2009 o 20:28, Mogrim napisał:

> Alez widzę, ale próbujęsiedostosować do "waszego" toku rozumowania.
Pomijając, że nie jesteś w stanie tego zrobić nie przeczytawszy Biblii, trudno mi sobie
wyobrazić ciebie dostosowującego się do jakiegokolwiek toku rozumowania.

Gdybym tej książki nie przeczytał nie miałbym zdania na jej temat. Najwyraźniej nie dostrzegłem jakiejś iskry bożej czy natchnionych prawd w jej tekście i pewnie dlatego nie jestem w stanie docenić jaj wyjątkowości. A może po prostu nie ma czego doceniać(osobiście wolę Władcę Pierścieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

Bóg powiedział, że Izrael (Naród wybrany) nigdy nie zginie ani nie wymrze.


No bóg też "powiedział" że wszyscy są równi, więc zaprzeczył samemu sobie.

Dnia 27.05.2009 o 12:27, Levland napisał:

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=447187 Są to w ostatnich 50 latach. Możliwe,
że jesteśmy pierwszym pokoleniem co do przeżywania Apokalipsy, gdyż mają być nasiolne
katastrofy itp. A zapytam się ciebie czy zapisano jakies trzęsienia ziemii i inne katastrofy
tak liczne jak teraz w latach przed 1960?? (Pomiń Wezuwiusz)


Niezłe głupoty piep***sz. I co ten link ma udowadniać ? Też ci mogę taki dać :
http://www.bryk.pl/teksty/liceum/geografia/geografia_fizyczna/8441-trz%C4%99sienia_ziemi.html

"Oto wykaz najbardziej tragicznych w skutkach trzęsień ziemi w historii naszego globu ziemskiego:

526 - Antiochia(Syria) - Śmierć około 250 tysięcy ludzi;
1556 - Shaanxi (Chiny) - Śmierć około 830 tysięcy ludzi;
1755 - Lizbona - zginęło około 30-70 tysięcy ludzi; liczne ofiary zabrało tsunami;
1906 - San Francisco - dewastacja San Francisco; zginęło około 50 tysięcy ofiar;
1908 - Messyna i Reggio - zginęło około 100 tysięcy ludzi;
1920 - Gansu - katastrofalne trzęsienie ziemi na terenach pokrytych lessem w chińskiej prowincji Gansu; podczas trzęsienia ziemi powstały gigantyczne osuwiska ziemne, które pochłonęły tysiące ludzi zamieszkujących jamy wydrążone w lessach oraz spowodowały zatamowanie dolin rzek, powodując destrukcyjne powodzie;
1923 - Tokio i Jokohama - zginęło wtedy około 250 tysięcy ludzi;
1950 - Asam (Indie) - wśród wszystkich trzęsień ziemi w przeciągu ostatniego półwiecza było ono najsilniejszym, określonym na 8,6 stopni w skali Richtera;
1976 - Chiny - zginęło prawie 242 tysiące ludzi;
1988 - Armenia - Śmierć poniosło około 55 tysięcy ludzi;
21 wrzesień 1999 - Tajwan - Trzęsienie ziemi zaklasyfikowane jako 7,3 stopnia w skali Richtera, pochłonęło prawie 2 000 ofiar;
12 listopad 1999 - Szmir (Turcja) - trzęsienie ziemi zaowocowało liczbą 1500 osób rannych oraz około 300 osobami zaginionymi."

To chyba logiczne, że im wcześniej tym mniej odnotowanych kataklizmów nie? Mniejsze zaludnienie. Mniejsza wiedza, a zatem też mniej ludzi którzy by się tym zainteresowali i to odnotowali.
Idź wciskać ciemnotę gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:40, zadymek napisał:

A co? nie podobająci się, wiec są "skompromitowanie"?


Ty jesteś skompromitowany. Wystarczy poczytać twoje wynurzenia o prawie rzymskim. Bzdury które o wypisujesz o Biblii (nie przeczytawszy jej) są na porównywalnym poziomie żenady.

Dnia 27.05.2009 o 20:40, zadymek napisał:

Jak? Powiedz, koniecznie chcę wiedzieć:)


Domyśl się.

Dnia 27.05.2009 o 20:40, zadymek napisał:

Za to antyklerykałem jestem jak najbrdziej


Więc zajmij się swoimi kolegami antyklerykałami, którzy dość krwi mają już na rękach.

Dnia 27.05.2009 o 20:40, zadymek napisał:

Gdybym tej książki nie przeczytał nie miałbym zdania na jej temat.


Jeśli chcesz komuś wmówić, że przeczytałeś Biblię, to daruj sobie. Jedyne co do tej pory na pewno przeczytałeś to 14 linijkowy artykulik z onetu, a i to bez zrozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 21:41, Mogrim napisał:


Więc zajmij się swoimi kolegami antyklerykałami, którzy dość krwi mają już na rękach.


I kto tu jest fanatykiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:09, zadymek napisał:

Czyżbyś zarzucał mi twierdzenie, jakoby istniała tylko jedna teoria ewolucji? /.../

Cyt. "Teoria ewolucji o której tu mowa jest jedna i niezmienna jak dotąd". Teoria Darwina to teoria ewolucji. Może chciałeś napisać co innego niż napisałeś ale to już nie do mnie pretensje.

Dnia 27.05.2009 o 20:09, zadymek napisał:

BTW tyle się nagardłowaliście z Mogiem o ubogiej zawartości odnośnie recepcji prawa rzymskiego
w Internecie, a tu ze zdziwieniem odkrywam, że Szczaniecki ma niewiele wiecej do powiedzenia
na ten temat:

Akurat Szczaniecki to nie jest dobry wybór - bo w jednym tomie jest zawarta historia państwa i prawa, dlatego większość rzeczy jest tam omówiona skrótowo.

Dnia 27.05.2009 o 20:09, zadymek napisał:

-nadal nic nie znalazłem o odkryciu i badaniach duchownych nad Digestami

A odwołania w prawie kanonicznym do prawa rzymskiego to skąd się wzięły ? Musiano te teksty znać.

Dnia 27.05.2009 o 20:09, zadymek napisał:

-kwestia prawa kanonicznego też została potraktowana skrótowo-/.../

To trzeba sięgnąć po historię prawa kanonicznego skoro Cie to interesuje.

Dnia 27.05.2009 o 20:09, zadymek napisał:

-jest też o prawie brytyjskim -które miało w głębokiej "powadze" zarówno dokonania starożytnych
jak i kościelnych

W głębokiej powadze to ono miało prawo rzymskie; trudno przyjąć pogląd że duchowieństwo angielskie miało w głębokiej pogardzie prawo kanoniczne. Szerzej o tym traktuje bodajże Borkowska-Bagieńska w "Historii prawa sądowego".

Dnia 27.05.2009 o 20:09, zadymek napisał:

-ciekwie też przedstawia się kwesti permenetnego olewania badania prawa zwyczajowego
przez środowiska akademickie czy problemy (na tle politycznym) z recepcją prawa rzymskiego
we Francji
No, niby sporo tego, ale naszych kwestii jest tam niewiele. Czy możesz mi polecić książkę
mówiącą szerzej o Digestach i pawie kanonicznym?

Na prawie kanonicznym to ja się nie znam - ot tyle żeby je potraktować jako pomost między Digestami a średniowiecznym prawem włoskim, które cześć instytucji prawa rzymskiego przejęło.
O Digestach masz w każdym podręczniku prawa rzymskiego (bo to jeden z podstawowych tekstów - żeby było śmieszniej w kontekście dyskusji to tekst ten powstał w czasach chrześcijańskich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimysz widze, że kręcą cie te rozmowy o Bogu i w ogóle :D.
A może szukasz bardziej ambitnych rozmówców ? Hę ?
Podoba ci sie ta rozrywka to właśnie mam kogoś dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 22:20, TetraGramaton napisał:

Minimysz widze, że kręcą cie te rozmowy o Bogu i w ogóle :D.
A może szukasz bardziej ambitnych rozmówców ? Hę ?
Podoba ci sie ta rozrywka to właśnie mam kogoś dla ciebie.

Czy bardziej ambitny rozmówca nie będzie za bardzo mojego czasu absorbował? I kim on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować