Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2009 o 22:27, minimysz napisał:

> Minimysz widze, że kręcą cie te rozmowy o Bogu i w ogóle :D.
> A może szukasz bardziej ambitnych rozmówców ? Hę ?
> Podoba ci sie ta rozrywka to właśnie mam kogoś dla ciebie.
Czy bardziej ambitny rozmówca nie będzie za bardzo mojego czasu absorbował? I kim on
jest?


Nie rozumiem bo tu widze że rozmawiasz i nie narzekałaś na absorbowanie czasu.
A rozmówca to taki wtajemniczony wędrowny biblista-historyk-polityk tylko trochu zajadały.
Z resztą miejsce do pogawędki raczej obfituje w dwóch takich panów ale nie wiem co wolisz?
Dzieci, młodzież czy już ludzi ze siwizną na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 22:19, Clegan napisał:

Cyt. "Teoria ewolucji o której tu mowa jest jedna i niezmienna jak dotąd". Teoria Darwina
to teoria ewolucji. Może chciałeś napisać co innego niż napisałeś ale to już nie do mnie
pretensje.

O co Ciebie chodzi? "o której tu mowa" to wtrącenie, bez którego zdanie nadal miałoby ten sam sens. Ponadto odnosi się do słowa "teoria", podkreślając, że chodzi o tą konkretną teorię. Czepiasz się zupełnie niepotrzebnie. Jeżeli już chcesz się czepiać, to zwróć mu uwagę na interpunkcję ;)

Jeśli nadal nie rozumiesz, to inny przykład:
Ktoś mówi takie zdanie: "Kaczor Donald, o którym tu mowa, ma trzech siostrzeńców"
"o którym tu mowa" nie znaczy, że autor zdania myśli, iż Kaczorów Donaldów jest więcej. Podkreśla on tylko, że chodzi o konkretnego kaczora. Tak samo zadymek podkreślił, że chodzi mu o tą konkretną teorię.

Rozumiem, że taka konstrukcja powoduje dwuznaczność, ale inteligentny człowiek nie powinien mieć problemów z odczytaniem myśli autora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 22:31, TetraGramaton napisał:

Nie rozumiem bo tu widze że rozmawiasz i nie narzekałaś na absorbowanie czasu. /ciach/

Zauważ, że już znacznie rzadziej rozmawiam, a napisanie posta niemal za każdym razem zajmuje mi tylko kilka minut, bo nie muszę szukać dodatkowych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 14:21, minimysz napisał:

> Otóż wg. prawa Mojżeszowego kobiete cudzołożną należy ukrzyżować,
Że jak?!? "«Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie
Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?»" (J 8,4-5) Gdzie Ty tu ukrzyżowanie
widzisz?


Ok przyznaje w tym się akurat zgodzę i przyznam do swojego błędu, lecz ukrzyżowanie lub ukamienowanie i tak do jednego prowadzi do śmierci, to miałem dokładniej na myśli.

Dnia 27.05.2009 o 14:21, minimysz napisał:

> A więc trzeba ostrożnie traktować
> Biblie, bo można nauke Boga pomylić z prawem rzymskim albo żydowskim.
A kto niby dał prawo Żydom, jak nie ich bóg?


Tak. Bóg dał Żydom 10 Przykazań, znasz je?? ;) i co jest w nich złego, bo ja nic nie widze.
Lecz nie zapominaj, że to przy ukrzyżowaniu Jezusa to !Rzym!, a dokładniej Piłat go sądził a nie Żydzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 14:34, Miklak napisał:

Już ktoś kiedyś podawał te same "dowody". W jakimś durnym filmiku musiały być wymienione.

Anioł=satelita?
Jeżeli w ten sposób się interpretuje apokalipsę, to się nie dziwie, że się spełnia. Zaraz
pewnie ktoś powie, że "znamię na prawą rękę lub na czoło" to mikrochipy..
Żydzi żyją na świecie? Ormianie też i co z tego. Obyło się bez ingerencji bogów.
Zresztą szkoda czasu na takie pierdoły. Już wolę apokalipsę piotrusia. Powieszą mnie
na języku, aałłłaaaaa..!

Durnym filmiku udokumentowanym w dobrym z dobrymi argumentami. Fakty a z faktami się nie dyskutuje. ;p
Biblia jest przenośnią, ciężko jest z niej brać wszystkiego dosłownie. Problem jest taki, iż ty nie chcesz poznać prawdy a skoro nie chcesz i twardo stoisz przy swoim zdaniu niczym jego praktycznie nie potwierdzając to dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym ja wciskał ciemnotę?? Załóżmy, że tak i co byś chciał tym udowodnić?? Spójrz na dane od 1900 roku w dół. Rozumiem, że z wiekiem ludzi przybywało, że gęstość stopniowo się zwiększała. Ale popatrz ile ludzi w Chinach było. Nie zauważyłeś tylko, że głównie trzęsienia ziemii były tam i nadal są tam gdzie jest największe skupisko ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:27, Levland napisał:

Lecz nie zapominaj, że to przy ukrzyżowaniu Jezusa to !Rzym!, a dokładniej Piłat go sądził a nie Żydzi.

Piłat kazał go wychłostać i chciał go puścić wolno. Faryzeusz podburzali tłum, by ci żądali skazania Chrystusa.
Piłat nie wiedząc co uczynić z Jezusem, zapytał tłumu jak ma go ukarać, a ci orzekli żeby go ukrzyżować.
Więc trudno tu mówić, że to zwierzchnictwo Rzymu na terenach Izraela zdecydowało o śmierci Jezusa.
Przy okazji - trzęsienia ziemi występują tam, gdzie ruchy tektoniczne są najbardziej aktywne. Liczebność ludzi na ich terenach nie wywołuje trzęsień ziemi (bo wtedy Rosja też by była nękana przez trzęsienia ziemi) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:36, Transylvanian_Hunger napisał:

> Lecz nie zapominaj, że to przy ukrzyżowaniu Jezusa to !Rzym!, a dokładniej Piłat
go sądził a nie Żydzi.
Piłat kazał go wychłostać i chciał go puścić wolno. Faryzeusz podburzali tłum, by ci
żądali skazania Chrystusa.
Piłat nie wiedząc co uczynić z Jezusem, zapytał tłumu jak ma go ukarać, a ci orzekli
żeby go ukrzyżować.
Więc trudno tu mówić, że to zwierzchnictwo Rzymu na terenach Izraela zdecydowało o śmierci
Jezusa.


"Żydzi domagali się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:37, Levland napisał:

"Żydzi domagali się"

To tak jak dziś z ławą przysięgłych. Oni wydają wyrok, a sędzia go ogłasza. Jak to Piłat rzekł "ja umywam ręce" - wygodne podejście, ale wiedział że nie ma sensu podburzać przeciwko sobie duchowej władzy Izraela i poszedł saduceuszom i faryzeuszom na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 13:59, rob006 napisał:

> Silna chęć poznania prawdy??
> Jakiej??Bo ja jakoś nie wiem oświeć mnie :D
Ale ile jest prawd? No chyba tylko jedna prawdziwa, tłumacząc wszystko cudami na pewno
się do niej nie zbliżasz.


Heh. Cud jest to zjawisko nie wyjaśnione więc jak można je wyjaśnić?? Nie da sie. Dlaczego istnieje wiele ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną? Chyba odeszli z tego świata, czy nie?

Dnia 27.05.2009 o 13:59, rob006 napisał:

> A czy to było prawo Boga czy też rzymskie albo inne??

Dnia 27.05.2009 o 13:59, rob006 napisał:

Prawo zapisane w Biblii, proroctwo o śmierci Jezusa się na nim opiera.

> A więc trzeba ostrożnie traktować
> Biblie, bo można nauke Boga pomylić z prawem rzymskim albo żydowskim.
Czyli w zasadzie Biblia wcale nie mówi nam jak należy żyć, skoro spośród praw i wskazówek
w niej zapisanych trzeba wybierać te właściwe, a odrzucać te niewłaściwe. Znowu musisz
polegać na interpretacjach ludzi.


Posiadasz mózg, rozum, rozsądek i ty w zgodności z sumieniem decydujesz co należy zrobić bądź posątpić.

Dnia 27.05.2009 o 13:59, rob006 napisał:

> A więc jesteś zbyt zadufany w sobie i uważasz, że tylko ty masz racje, no cóż skoro
myślisz,
> że dość dobrze pamiętasz Apokalipse to muszę przyznać, że jesteś w błędzie, bo byś
z
> pewnością znalazł tam odpowiedź.
Pla pla pla... Gdyś sam znał te rzekomo wypełnione proroctwa, już dawno byś je wymienił,
a nie prowadził jakieś puste dyskusje a la "nie masz racji, bo ja ją mam, sam sprawdź
sobie czemu". I nie twierdzę że tylko ja mam rację, chętnie poznam twoje argumenty
na to, że tej racji nie mam. ;]


Napisane jest, że będzie wielu fałszywych mesjaszy pojawiało się przed Chrystusem. Dzisiaj jak wiesz i jak oglądasz telewizje wielu ludzi pojawia się i odpowiada:
-"Kim jesteś?"
-"Bogiem" itp.
Ewangelia będzie niesiona na cały świat.
-Satelita
-misjonarze
Żydzi będą skupiani i zbierać się będą do Ziemii Świętej
-z roku na rok coraz więcej Żydów powraca do Ziemii Świętej
Ludzie będą samolubni i będą doprowadzali Ziemię do zniszczenia
-dziury ozonowe
-nielegalne wysypiska śmieci
-efekt cieplarniany
itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2009 o 14:36, Transylvanian_Hunger napisał:

Przy okazji - trzęsienia ziemi występują tam, gdzie ruchy tektoniczne są najbardziej
aktywne. Liczebność ludzi na ich terenach nie wywołuje trzęsień ziemi (bo wtedy Rosja
też by była nękana przez trzęsienia ziemi) ;)


Nie twierdze, że ludzie są winni, lecz, że ruchy tektoniczne a za nimi trzęsienia ziemii występują tam gdzie jest największa gęstość zaludnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:27, Levland napisał:

Tak. Bóg dał Żydom 10 Przykazań, znasz je?? ;) i co jest w nich złego, bo ja nic nie
widze.
Lecz nie zapominaj, że to przy ukrzyżowaniu Jezusa to !Rzym!, a dokładniej Piłat go sądził
a nie Żydzi.

Człowieku, proszę, zastanów się, zanim zaczniesz odpisywać!
1. Jeśli uważasz, że bóg dał Żydom tylko 10 przykazań, to jesteś w poważnym błędzie.
2. Gdzie pisałam, że w przykazaniach jest coś złego?
3. Co ma wspólnego śmierć Jezusa z tym, kto dał Żydom prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:53, minimysz napisał:

1. Jeśli uważasz, że bóg dał Żydom tylko 10 przykazań, to jesteś w poważnym błędzie.

Wybacz, że ci się wtrącę - ale kto według ciebie dał Żydom dekalog?
Chyba, że po prostu przez te słowa przekazujesz iż takie zdarzenie nie miało miejsca. Jeżeli tak, to nie możesz tego udowodnić - a Żyda czy katolika takimi słowami na pewno nie przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2009 o 14:53, minimysz napisał:

Człowieku, proszę, zastanów się, zanim zaczniesz odpisywać!
1. Jeśli uważasz, że bóg dał Żydom tylko 10 przykazań, to jesteś w poważnym błędzie.

Nie nie dał im tylko 10, podałem jes, bo są głównymi i najbardziej rozpowszechnionymi.

Dnia 28.05.2009 o 14:53, minimysz napisał:

2. Gdzie pisałam, że w przykazaniach jest coś złego?


Nie nic złego nie napisałaś, lecz są ludzie co źle to interpretują ale pozostawmy to bez komentarza.

Dnia 28.05.2009 o 14:53, minimysz napisał:

3. Co ma wspólnego śmierć Jezusa z tym, kto dał Żydom prawo?


Za podawanie się za mesjasza, Żydzi w prawie mieli za zadanie ukrzyżować ofiare.
Jezus był prawdziwym Mesjaszem a oni go ukrzyżowali, ukrzyżowali niewinnego człowieka/Boga, ale nie o to mi sie rozchodz. Mam na myśli to, iż mieli karać ludzi podających się za mesjasza, zbawiciela Narodu Wybranego. Ukrzyżowanie to było karą a jednocześnie prawem Żydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:56, Transylvanian_Hunger napisał:

Wybacz, że ci się wtrącę - ale kto według ciebie dał Żydom dekalog? /ciach/

Według mnie sami go sobie wymyślili, ale przecież nie o tym pisałam w tamtym zdaniu. Kolega Levland zdaje się uważać, że według Biblii od JHWH Żydzi otrzymali wyłącznie dekalog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:56, Transylvanian_Hunger napisał:

> 1. Jeśli uważasz, że bóg dał Żydom tylko 10 przykazań, to jesteś w poważnym błędzie.

Wybacz, że ci się wtrącę - ale kto według ciebie dał Żydom dekalog?
Chyba, że po prostu przez te słowa przekazujesz iż takie zdarzenie nie miało miejsca.
Jeżeli tak, to nie możesz tego udowodnić - a Żyda czy katolika takimi słowami na pewno
nie przekonasz.


To oczywiste, że Bóg przez Mojżesza. Bóg wezwał Mojżesza na górę i dał mu te tablice, ażeby Żydzi go przestrzagali, lecz zchodząc z góry Mojżesz zobaczył jak Żydzi złamali jedno z przykazań i połamał tablice a potem zrobił od nowa.
Stary Testament się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:59, Levland napisał:

Nie nie dał im tylko 10, podałem jes, bo są głównymi i najbardziej rozpowszechnionymi.

I co z tego? Wcześniej pisałeś "A więc trzeba ostrożnie traktować Biblie, bo można nauke Boga pomylić z prawem rzymskim albo żydowskim." co sugeruje, że nie znasz praw zapisanych w Biblii.

Dnia 28.05.2009 o 14:59, Levland napisał:

Nie nic złego nie napisałaś, lecz są ludzie co źle to interpretują ale pozostawmy to
bez komentarza.

To po kiego to napisałeś?

Dnia 28.05.2009 o 14:59, Levland napisał:

Za podawanie się za mesjasza, Żydzi w prawie mieli za zadanie ukrzyżować ofiare. /ciach/

Kolejna bzdura. Nie wiem, skąd takie prawo żydowskie wytrzasnąłeś. Poza tym ukrzyżowanie było karą rzymską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:59, Levland napisał:

Za podawanie się za mesjasza, Żydzi w prawie mieli za zadanie ukrzyżować ofiare.

A ja zawsze sądziłem, że ukrzyżowanie to kara rzymska, a Żydzi stosowali ukamienowanie, ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 15:04, minimysz napisał:

Kolejna bzdura. Nie wiem, skąd takie prawo żydowskie wytrzasnąłeś. Poza tym ukrzyżowanie
było karą rzymską.


Pismo Święte Nowego Testamentu. Poczytaj od Ostatniej Wieczerzy do Zmartwychwstania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 15:08, Levland napisał:

Pismo Święte Nowego Testamentu. Poczytaj od Ostatniej Wieczerzy do Zmartwychwstania.

Pewnie masz inną Biblię, bo w mojej nie ma nic o tym, że istniało prawo żydowskie nakazujące krzyżować za podawanie się za mesjasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować