Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2013 o 22:52, QST07 napisał:

Och jakiś ty mądry i inteligenty. Och Panie Mądrości prowadź nas ku lepszemu... Serio,
to że nie weirzysz nei czyni Cię lepszym. I zachowaj opinię o ludziach wierzacych dla
siebie, bo nie chcesz poznać mojej o ateistach.

Ja nikogo nigdzie nie prowadzę, chcesz wierzyć to wierz mi to nie przeszkadza, ale przynajmniej ciemnoty nie wciskaj. Może ty mi odpowiesz na pytanie które zadałem Rebalowi? A może od ciebie też usłyszę "Wszystko wina ludzi i kara zbiorowa"? Zresztą nigdzie nie twierdziłem że jestem lepszy. Widzisz z wiarą jest tak że jest ona naturalną częścią ludzi. Ale nie dlatego że Bóg ją tam wsadził ale dlatego że jest jednym z mechanizmów pomagających ludziom przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie pisz mi tu bzdur typu, "jaki to ja jestem kozak bo nie wierzę, jaki to mądry bo nie wierzę". Albo używaj innego stylu, albo nie obnoś się z tym, że nie wierzysz. Pozatym mówisz, że kierujesz się logiką, ale co jest według Ciebie logiczne? Czy masz pewnośc, że logika została skonstruowana tak, aby opisać i połączyć wszystkie dziedziny w spójną całość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

To jest nadal życie i człowiek jest w stanie zapomnieć o tym co było i żyć dalej. Ta

A nie generalizujesz ?

Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

przeszłość nie ma aż tak wielkiego wpływu. Przykre sytuacje, które pozostają w pamięci
zdarzają się bardzo często, bo takie jest życie. Nie można gwałtu porównywać do zabójstwa.

...to jakie to jest życie ?

Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

Tak jest Sherlocku! Chyba bardzo lubisz udowadniać rzeczy na które nie masz dowodów.
Prawdopodobieństwo, że jestem zadymkiem jest tak duże jak to, że Bóg w którego wierzysz
naprawdę istnieje.

Zdanie było do kogoś innego, nie wiem czemu bierzesz je do siebie.

Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

Coś w tym dziwnego?

Człowiek, który ma swoich przodków nagle patrząc wstecz napotyka na swojego przodka zwierzaka.

Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

Teraz ja zrobię coś analogicznego do tego co ty napisałeś.
Przez kilka wieków uważano, że Bóg stworzył mężczyznę z gliny, a kobietę z żebra - haha.
Uważano nawet, że istnieje samorództwo. Później jednak odkryto ewolucję, zmienność organizmów,
dobór naturalny, specjację i stworzono prawa Mendla. Wszystko w co wierzono wcześniej
okazało się głupotą, ale nadal pozostają fanatycy, którzy ignorują te odkrycia, bądź
nie potrafią ich zrozumieć. Myślę, że jest to jednak gatunek powoli wymierający.

...ale to wy zmieniacie swoje tezy i tratujecie sami siebie swoimi spostrzeżeniami. Nie budzicie autorytetu bo to co odkrywacie już dziś jest stare niczym nieaktualne, problem u was polega na tym że aktualizacja która niebawem nastąpi znowu zrobi mętlik. Na to wychodzi, że od samego początku wasze założenia są błędne.

Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

Bo była to małpa człekokształtna. Czy to przeczy, że może być to przodek? Jest to australopitek,
który różni się znacznie budową od obecnych małp człekokształtnych.

Aaaaa.... no tak bo u was nawet przodkiem jest pierwotniak a przed pierwotniakiem tkanka a przed tkanką komórka, przed komórką jądro a przed jądrem chromosom i przed chromosomem gen a przed genem prostrze wiązania chemiczne i przed nimi ponoć są elementy powstawania pierwiastków. Ale zajebiście - kto wie może jestem jakimś pra pra kuzynem stu dolarówki.

Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

Piszesz i piszesz, ale nadal bez argumentów. Nikt nigdzie nie kręci, ale to ty musiałeś
naoglądać się jakiś produkcji antynaukowych fanatyków, którzy zarabiają kasę na wygadywaniu
głupot.

Jak byście nie kręcili to by była od zawsze zgoda w waszych dociekań a jednak nie jest tak, nie jesteście jednolici, aktualizujecie się przez co przyznajecie się do popełniania błędów w tej swojej "nauce" - przyznajcie się choć raz że waszym błędem było to że na samym początku wyznaczyliście zwyczajne złe założenia.

Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

Nauka działa, a religia nie. Dzięki nauce możesz żyć w takim luksusie i bez niej twoja
wiara prawdopodobnie nawet by nie istniała.


Dawniej nie było luksusu ? Co z tego że dziś jest merol a kiedyś był dyliżans ? Upatrujesz
tu winę religii jak by to ona regulowała działanie rozwoju techniki. Spójrz na starożytny Egipt.
Dziś nawet mówi się że ich piramidalne konstrukcje były by z wielkim trudem do wystawienia albo i nawet niemożliwe.

Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

> Założyliście, że świat
> powstał z dupy, że życie to też komplikacja martwej materii i tak się będzie wlekło.

Materia organiczna czy nieorganiczna jest energią. Doświadczenie Stanleya Millera pokazuje,
że można stworzyć związki organiczne z nieorganicznych.

I co z wiązku z tym ?

Dnia 26.08.2013 o 21:18, Tiamath napisał:

Po prostu wystarczy wiedzieć, że świat powstał przez dziwną inteligentną istotę. - zdanie
z cyklu "pieprzyć logikę". Swoją drogą gratuluje Ci takiej wiedzy.

Bo to jest logiczne i oczywiste jak konstrukcja cepa, tranzystora i 100 dolarówki - gdzie nie potrzebne ci jest na siłe wałkowanie i udawadnianie, że jak to powstało i jaka firma to składała ale wiesz to na trylion procent że jest to produkt celowy bez przypadku skonstruowany.
Jeśli ktoś potrzebuje dowodów na istnienie twórców cepa czy tranzystora czy 100 dolarówki to jest cholernie dziwnym człowieczkiem który musi być na prawde głupawy - to sie wie, skomplikowana konstrukcja naszego ciała to sie wie i wie się że taką maszynkę żaden przypadek nie wytworzy bo wszystko zatem przez przypadek by było tworzone łącznie ze 100 dolarówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:22, QST07 napisał:

No to nie pisz mi tu bzdur typu, "jaki to ja jestem kozak bo nie wierzę, jaki to mądry
bo nie wierzę". Albo używaj innego stylu, albo nie obnoś się z tym, że nie wierzysz.
Pozatym mówisz, że kierujesz się logiką, ale co jest według Ciebie logiczne? Czy masz
pewnośc, że logika została skonstruowana tak, aby opisać i połączyć wszystkie dziedziny
w spójną całość?

Meh, nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:41, QST07 napisał:

Nie martw się, tak traktuję wiekszosc tej waszej pseudo naukowej gadki.

Cóż skoro wy nazywacie nas głupcami to mamy prawo się odgryźć. I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:22, QST07 napisał:

No to nie pisz mi tu bzdur typu, "jaki to ja jestem kozak bo nie wierzę, jaki to mądry
bo nie wierzę". Albo używaj innego stylu, albo nie obnoś się z tym, że nie wierzysz.
Pozatym mówisz, że kierujesz się logiką, ale co jest według Ciebie logiczne? Czy masz
pewnośc, że logika została skonstruowana tak, aby opisać i połączyć wszystkie dziedziny
w spójną całość?

lol.
QSTO7 twoje posty zawsze poprawiają mi humor XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:49, QST07 napisał:

Które pytanie?

I nawet nie sprawdzasz o czym jest gadka... eh
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=28767

Dnia 26.08.2013 o 23:49, QST07 napisał:

Tak, bo wcale ateisci nie zaczeli nazywać wierzacych głupcami. Przecież to wy jesteście
oświeconymi.

Jak już się licytujemy to Ateiście byli atakowani przez większość ludzkiej historii więc mamy sporo do nadrobienia :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:46, qwerty5712 napisał:

lol.
QSTO7 twoje posty zawsze poprawiają mi humor XD.


Mam tylko nadzieję, że wiesz że nie wszystkie są pisane w celu rozpoczynania merytorycznej rozmowy. Powiedzmy taka mocna satyra z mojej strony. Podwójne dno. No ale hipotetycznie, wyznacz bład pomiarowy doświadczenia logicznego. Skoro wszystko jest obarczone takim blędem to i logika też. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:51, Hubi_Koshi napisał:

Jak już się licytujemy to Ateiście byli atakowani przez większość ludzkiej historii więc
mamy sporo do nadrobienia :-3


Nie martw się, stosy zawsze można rozpalić. Ale najpierw przyznasz się do grzechów.

Skąd wiesz czy taki nie był zamiar od razu, powstanie takich a takich zwierząt. Przecież zwierzęt też mają mechanizmy obronne, nawet te najsłabsze. Dajmy na to śłoniątka, są dosyć łatwym łupem dla drapieżnika, no ale przez to, że są pod opieką stada też mają szansę na przeżycie. Wiesz, dodatko zwierzęta zabijają bo muszą zabijać, nie dlatego, żeby zrobić sobie buty ze skóry, czy dla ładnych ozdób. Robią to, żeby zdobyć pożywienie i tylko po to. Zapytasz dlaczego? A dlaczego nie? W końcu to dzięki drapieżnikom masz to co masz. I dlatego Bóg tak to urządził, żebyś teraz mógł pisać posty, grać na kompie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 00:01, QST07 napisał:

Skąd wiesz czy taki nie był zamiar od razu, powstanie takich a takich zwierząt.

Stworzenia które przed zabiciem ofiary zadają niesamowite cierpienia? Thanks God!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 00:01, QST07 napisał:

I dlatego Bóg tak to urządził, żebyś teraz mógł pisać posty, grać na kompie itd.


Po raz pierwszy w ciągu 7 lat na tym forum nie wiem co napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, czy On sam nie wymyślił systemu ewolucji, żebyś ty teraz mół się na niego powoływać i posługiwać zaprzeczeniu Jego istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2013 o 00:09, Mogrim napisał:

Po raz pierwszy w ciągu 7 lat na tym forum nie wiem co napisać.


To był ogromny skrót myślowy, gdyby nie drapiezniki to człowiek nie wynalazłby dzidy, gdyby nie dzida, nie mógłby polowac, gdyby nie łowy nie miałby pozywienia. No i taki proces wynajdywania aż do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:51, QST07 napisał:

> lol.
> QSTO7 twoje posty zawsze poprawiają mi humor XD.

Mam tylko nadzieję, że wiesz że nie wszystkie są pisane w celu rozpoczynania merytorycznej
rozmowy. Powiedzmy taka mocna satyra z mojej strony. Podwójne dno. No ale hipotetycznie,
wyznacz bład pomiarowy doświadczenia logicznego. Skoro wszystko jest obarczone takim
blędem to i logika też. :P

XD.
Przeszedłeś samego siebie. Rozumiem, że nie miałeś zajęć z logiki nigdy w życiu.
Zapewne chodzi ci o coś innego, ale chyba za dużo mądrych słów w tak krótkim poście.
Test Turinga chyba byś nie zaliczył xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2013 o 23:23, Rebal napisał:

...to jakie to jest życie ?

Jest ciągłą walką z przeciwnościami losu. Lepiej jednak żyć i walczyć, niż poddać się i umrzeć. Tak samo nie powinniśmy innym tak ochoczo odbierać życia za gwałt. Po prostu trzeba odpowiednio ukarać takich osobników. Ty jednak uważasz, że gwałt jest czymś gorszym niż zabicie człowieka.

Dnia 26.08.2013 o 23:23, Rebal napisał:

Zdanie było do kogoś innego, nie wiem czemu bierzesz je do siebie.

Bo odpowiadałeś na mój post i wspomniałeś o Zadymku jakbym to ja nim był.

Dnia 26.08.2013 o 23:23, Rebal napisał:


Człowiek, który ma swoich przodków nagle patrząc wstecz napotyka na swojego przodka zwierzaka.

Nadal nie widzę w tym nic dziwnego. Jak odkopiesz grób swojego pradziadka to również "patrząc wstecz" napotkasz swojego przodka. Należymy do ssaków tak samo jak małpy, więc również należymy do królestwa zwierząt.

Dnia 26.08.2013 o 23:23, Rebal napisał:

...ale to wy zmieniacie swoje tezy i tratujecie sami siebie swoimi spostrzeżeniami. Nie
budzicie autorytetu bo to co odkrywacie już dziś jest stare niczym nieaktualne, problem
u was polega na tym że aktualizacja która niebawem nastąpi znowu zrobi mętlik. Na to
wychodzi, że od samego początku wasze założenia są błędne.

Gdzie jakieś tezy były zmieniane? Jaki mętlik? O czym ty mówisz? Znowu puste słowa. To ty szukasz mętliku, bo wszystkie te odkrycia nie pasują do twojego światopoglądu i widzisz to co chcesz widzieć.

Dnia 26.08.2013 o 23:23, Rebal napisał:

> Bo była to małpa człekokształtna. Czy to przeczy, że może być to przodek? Jest to
australopitek,
> który różni się znacznie budową od obecnych małp człekokształtnych.
Aaaaa.... no tak bo u was nawet przodkiem jest pierwotniak a przed pierwotniakiem tkanka
a przed tkanką komórka, przed komórką jądro a przed jądrem chromosom i przed chromosomem
gen a przed genem prostrze wiązania chemiczne i przed nimi ponoć są elementy powstawania
pierwiastków. Ale zajebiście - kto wie może jestem jakimś pra pra kuzynem stu dolarówki.

Widać, że się lekcje biologii omijałeś szerokim łukiem.
Zgadza się naszymi przodkami są również proste organizmy, które dawno zginęły i bez których obecnie nie bylibyśmy w stanie żyć.
Widzę, że nie wiesz czym jest tkanka. To obrazuje twoją niewiedzę dotyczącą tematów na które starasz się wypowiadać. Tak się składa, że pierwotniak to jednokomórkowiec.
Zapoznaj się najpierw jak działa to o czym chcesz się wypowiadać, bo inaczej taka wypowiedź traci sens.

Dnia 26.08.2013 o 23:23, Rebal napisał:

Jak byście nie kręcili to by była od zawsze zgoda w waszych dociekań a jednak nie jest
tak, nie jesteście jednolici, aktualizujecie się przez co przyznajecie się do popełniania
błędów w tej swojej "nauce" - przyznajcie się choć raz że waszym błędem było to że na
samym początku wyznaczyliście zwyczajne złe założenia.

Nauka polega na uczeniu się na błędach.
"Proces publikowania i wielokrotne powtarzanie badań w celu weryfikacji ich wyników prowadzi do powstania wiedzy naukowej. Zarówno ta wiedza jak i sposoby jej gromadzenia określane są razem jako nauka."

Dnia 26.08.2013 o 23:23, Rebal napisał:


Dawniej nie było luksusu ? Co z tego że dziś jest merol a kiedyś był dyliżans ? Upatrujesz

tu winę religii jak by to ona regulowała działanie rozwoju techniki. Spójrz na starożytny
Egipt.
Dziś nawet mówi się że ich piramidalne konstrukcje były by z wielkim trudem do wystawienia
albo i nawet niemożliwe.

W takim razie oddaj komputer, który jest wynikiem pracy fizyków. Nie chodź do lekarza i nie lecz raka, bo takie lecznie jest również wynikiem pracy biologów. Idź do kościoła i zacznij się modlić.
Wybudowano piramidy w Egipcie również dzięki nauce, a dokładnie matematyce. Luksus miała niewielka grupa społeczeństwa, a większość wiodła marne życie niewolników traktowanych jak przedmioty. Nawet to co posiadała ta niewielka grupa trudno nazwać luksusem w odniesieniu do dzisiejszych czasów.

Dnia 26.08.2013 o 23:23, Rebal napisał:

> Materia organiczna czy nieorganiczna jest energią. Doświadczenie Stanleya Millera
pokazuje,
> że można stworzyć związki organiczne z nieorganicznych.
I co z wiązku z tym ?

Jest to dowód na to, że życie najprawdopodobniej powstało z "martwej materii".
I nikt nie zakłada, że świat powstał z dupy. Prędzej wierzący starają się stworzyć jakieś byty z dupy.

Dnia 26.08.2013 o 23:23, Rebal napisał:

Bo to jest logiczne i oczywiste jak konstrukcja cepa, tranzystora i 100 dolarówki - gdzie
nie potrzebne ci jest na siłe wałkowanie i udawadnianie, że jak to powstało i jaka firma
to składała ale wiesz to na trylion procent że jest to produkt celowy bez przypadku skonstruowany.
Jeśli ktoś potrzebuje dowodów na istnienie twórców cepa czy tranzystora czy 100 dolarówki
to jest cholernie dziwnym człowieczkiem który musi być na prawde głupawy - to sie wie,
skomplikowana konstrukcja naszego ciała to sie wie i wie się że taką maszynkę żaden przypadek
nie wytworzy bo wszystko zatem przez przypadek by było tworzone łącznie ze 100 dolarówkami.

Myśl tak dalej geniuszu. Nie ma to jak porównywać 100 dolarówki do organizmów żywych. Skąd ty bierzesz takie brednie?
Bogata fauna i flora nie jest przypadkiem, a wynikiem doboru naturalnego. Dodam że papież przyjął ewolucję jako dowód. Jesteś tak przyziemny, że wszystko porównujesz do tego co wytworzyli ludzie, a nawet samego siebie uważasz za podobnego do Boga przypisując mu ludzkie cechy.
Twoje rozumowanie nie jest logiczne, ale może Ci się wydawać logiczne z powodu braku wiedzy, co powyżej nam zaprezentowałeś. To, że świat istnieje nie oznacza, że został stworzony przez ukształtowane doborem naturalnym zbiorowisko energii podobne do Ciebie. Widać bardzo lubisz rozwiązania podobne do budowy cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Już wcześniej pisałem, że Eden Edenem a świat światem. Pisałem, że opis w I rozdziale
jest zbyt ogólny i dotyczy ogółu ziemi a nie poszczególnych krain jak np. Eden czy Chawila.

Nawet więcej, II opis w ogóle nie jest żadnym uściśleniem -nawet się nie wiąże z tym pierwszym: bóg tworzy Eden i jedyne jak to rzutuje na świat to rzeka dają ca początek czterem, innym. Można domyślić się, że Eden to kraina skąd życie (i człowiek) miało roznieść się na cały świat: z tej perspektywy ilekroć mowa o stworzeniu chodzi o Eden a nie o cały świat. Tak więc "druga wersja" to tak na prawdę inny mit: gdzie bóg stworzył tylko Eden.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

A gdzie tam masz resztę ? Masz dwie osoby. Nie umisz liczyć ?

Właśnie o to chodzi, że tylko 2 osoby: a kwestia GP jakoby dotyczy całej populacji.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Wolną wolę do zrobienia sobie krzywdy. Niczym dziecko nie słuchające rodzica wprost palcem
do kontaktu.

To raczej model postępowania pierwszych ludzi: widzą jabłko, jedzą jabłko. Aby podejmować decyzje (wolna wola czy włożysz palec w kontakt czy nie) potrzebna jest właśnie wiedza, którą bóg straszył ludzi. Ech, a mogli sobie ci prości debile beztrosko żyć -niczym Eloie hodowani na żer dla Morloków- a tak to myślą i mają pomysły ;)

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Przecież ci pisałem o fałszywych mesjaszach. Do dziś są nie jedni.

Wg ciebie są fałszywi, dla innych to mogą być tacy sami mesjasze jak Jeszua.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Imię Jezus to imię normalne, żydowskie i było przed narodzeniem Jezusa Syna Boga.

A co na imię do rzeczy?

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

O to że uważa się Jezusa za człowieka i oszusta że mówił że jest Synem Bożym - podającym
się za Boga.

Jak dziesiątki inny mu podobnych w jego czasach, i jak setki czubków w psychiatrykach dzisiaj, wielkie mi halo.
Wg ciebie oskarżeniem jest każdy sąd, który ci nie pasuje- daleko na tym nie zajedziesz.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Jesteś nie douczony albo ignorancki, innej możliwości tu nie widzę. JEST w Talmudzie
i nie tylko ja tak twierdzę.

Tak, twierdzi też tak jeden czy dwóch teologów żydowskich, mainstream w ogóle nie widzi tam TEGO Jeszuy.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Jezus też był prorokiem ale fakt faktem uważanie Jezusa za - tylko człowieka jest oskarżeniem.

:)

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Tak spełniło się. Nie pisałem na pewno nic przeciwnego. Nie wiem o co chodzi ci z ta
przeciwnością.

Chodzi mi o

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

proroctwo o ukrzyżowaniu jestjuż nie aktualne ale o tym że Żydzi będą rozpowszechnienia na ziemi jakoś
nieaktualności nie widzę - żyje nadal.

Proroctwo to treść opisująca to co się kiedyś stanie- a skoro proroctwo jest aktualne, znaczy, że się nie stało. I to już abstrahując od twojej specyficznej interpretacji owego proroctwa, które mówi tylko o powrocie Żydów do Palestyny z czterech krańców świata- co nawiasem mówiąc ma równe szanse spełnienia co powrót wszystkich Polaków z GB.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Popatrz dopiero kiedy je mają. I tak są rozpowszechnienie po całym świecie i to oni szczególnie.

Ale kto wie czy proroctwo mówiąc "lud Izraela" nie ma na myśli ludzi mentalnie związanych z tym kawałkiem pustyni (w końcu nie ma jednolitych kryteriów żydowskości), IOW syjonistów. A ci już wrócili.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Nie zauważasz w nich czegoś dziwnego pod tym względem ?

Znaczy nos i te sprawy?

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Dodam, że inne proroctwa mówią że będę też u innych wzgardzeni. Żadnym narodem się tak
nie gardzi jak nimi na przełomie wieków. Owszem są wyjątki że Polacy gardzą Niemcami,

Jakie wyjątki, Polnishe to naczelni antysemici Europy. I jak wspomniałeś gardzą nie tylko "pejsatymi"- w zasadzie trudno znaleźć ościenną nację, którą darzą sympatiąa co dopiero Żydów z ich izolacjonizmem.
W Europie Żydzi za sprawą panującej tu onegdaj religii byli wzgardzeni na mocy zapisów biblijnych i działalności samej religii: z tej perspektywy to zakrawa na samospełniające się proroctwo.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Ryskami, murzynami ale tu nie o to chodzi, to jest lokalne a Żydzi są powszechnie znienawidzeni.
Przed tym się nie wykiwasz.

Przed samozwańczym twierdzeniem z forum internetowego?

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Jednak ślad ich hiperglobalnej działalności wpisał się w rzeczywistość.

To brzmi jak kolejna teoria spiskowa nt wielkiej roli Żydów w historii.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

No jak nauka wyskakuje z hipotezą TE to nawet je przekracza.

Ale dlaczego nie miała by przekraczać?

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Tak, tylko to uczenie się niech ma swoje granice.

A te granice wyznacza...?

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Religia uczy duchowości ale też wartości postępowania. Np. jest poruszona kwestia poręczeń
za kogoś.

Czyli nic czego człowiek nie odkryje sam a i tak większość nabędzie na drodze wychowania a nie indoktrynacji Zresztą to zdaje się ludzie zakładają religie.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Zapewne obiło ci się o uszy że takie przedsięwzięcie nie jeden raz się przykro skończyły.

Znaczy religia? Tak, bywają fatalne w skutkach.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Jest podkreślone że głupim trafia się władza. Sam z resztą widzisz i słyszysz te jęki
uciśnionych i zapracowanych, wykorzystywanych. Wpisz sobie w komputerowej biblii słowo"
uciśniony" - zobaczysz.

OK, Biblia porusza temat uciśnionych- co z tego wynika?

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Podkreśla również sprawę tzw. bezprawia w majestacie prawa. I wiele innych ponadczasowych
spraw,dużo by tu pisać.

Jeśli chodzi o bezprawie bóstwa to nic odkrywczego nie przedstawia- tego uczy historia.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Nie ma ich dużo ale Apostoł Paweł pisze, że:
Niby bardzo mało ale porusza kwestię żywiołów świata - czyli ognia, wody, wiatru i innych
sił.

To chrześcijanie w NT pomstują na filozofię - minie kilka wieków i sami będą ją uprawiać. Każda religia u zarania zaczyna negować zastany porządek rzeczy, ale mózg jest nieubłagany: z czasem ludzie zaczynają myśleć i sama wiara im nie wystarcza, wtedy wkracza filozofia ( z czasem i prawdziwa nauka;). Ględzenie "Starego eSBeka" to nic innego jak walka z racjonalnym myśleniem, które jest wrogiem religii jako takich, a tak prymitywnych jak chrześcijaństwo wówczas w szczególności.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Tu również chodzi o poglądy ateistyczne tak przy okazji naszej ogólnej rozprawki. Bardzo
pasuje do tego z księgi Mądrości.

Bo pada słowo "głupi"? No bez jaj, mowa o filozofii starożytnej (zwłaszcza o znienawidzonym przez chrześcijan Arystotelesie ...na którego pracach opiera się ich filozofia ;) a nie o innowiercach (ks Mądrości). To zupełnie różne sprawy: Ks.M. mówi o ateistach (w wąskim, religijnym znaczeniu) tutaj mowa o filozofach.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

To dlaczego ateiści przypisują człowiekowi cechy istoty żywej skoro też w nim są wszelkie
fizyczne procesy ?
Skąd się wzięło wg nich życie ? Zatem wg nich człowiek jest tak naprawdę martwy bo zachodzi
w nim wiele zjawisk, tak ?

Nie odpowiem na oczywisty trolling. Już wyjaśniałem, że na podstawie braku poglądu nie można określać cudzych poglądów, jeśli nie dotarło to twój problem.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Chyba na tym polega ta cała personifikacja ?

Nie, nie ma tym
http://sjp.pwn.pl/slownik/2499419/personifikacja_w_zn._2

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Tak bo jak nie KTOŚ no to COŚ innej drogi nie ma.

Ależ ateista wyklucza tylko bóstwa. Zawsze może być KTOŚ inny. A i koncepcji bez "KTOSIA" jest wuęcej niż tylko BB.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

...ale jest tam wątek również o żywiołach które są martwe w rzeczywistości, ateizm również

Nie wg ówczesnych politeistów.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

bierze żywioły pod uwagę z tą różnicą że nie bierze ich za istoty żywe ale czy to coś
zmienia ?

To na prawdę nie trudno pojąć: wielu bogów uosabia kolejne żywioły, spośród których wyłaniany jest ten najsilniejszy -sprawujący władzę nad resztą, zaś jeden bóg to uosobienie "ostatecznego", nadrzędnego żywiołu (swoistej magii), który panuje nad pozostałymi. To jest punkt sporu pomiędzy mono- a politeizmem i o to idzie monoteistom ze Starego Testamentu: o to, że "poganie" nie uznają (w zasadzie wyznają;) istnienia tego dodatkowego żywiołu tylko rozdrabniają władzę nad żywiołami na wiele bóstw.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Skoro tak to gdzie u ateisty zaczyna się życie i świadomość a nawet jeśli to po kij twierdzić że coś jest żywe
skro wszystko wg nich jest martwe, przecież to tylko procesy i związki chemiczne.

A gdzie u teisty zaczyna się życie i świadomość?

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Teologia biblijna się nie zmieniła. To nauka się cały czas zmienia i się kłóci ze sobą.

Abstrahując od tego, że to wierutna bzdura, to raczej żadna ujma dla nauki, że ciągle się doskonali podczas gdy teologia stoi (wg ciebie) w miejscu.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Nie pamiętam ale czy nie chodzi tu o obowiązek lewiratu ? Nie tłumaczy tu o gwałtach.

To poczytaj w Ks Powtórzonego Prawa o gwałcie.

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

Gwałt to nie bela tylko coś gorszego od gówna. Nawet jeśli jestem biernym zabójcą tych

A ci jeśli Pan nakazuje?

Dnia 26.08.2013 o 17:01, Rebal napisał:

skurwysynów to stary takimi gadkami mnie nie przegadasz.

Biernym zabójcą? To jakieś nowe określenie na tchórza?
Ale nie, nie chodzi o twoje tchórzostwo tylko o fakt, że u chrześcijan gwałty są nie rzadsze niż u muzułmanów - nawet ludzie mają podobne nastawienie do tej kwestii- cóż, korzenie religii są wspólne to nie może być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Jest ciągłą walką z przeciwnościami losu. Lepiej jednak żyć i walczyć, niż poddać się
i umrzeć.

Jak to łatwo powiedzieć.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Tak samo nie powinniśmy innym tak ochoczo odbierać życia za gwałt. Po prostu

Jak to łatwo powiedzieć.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

trzeba odpowiednio ukarać takich osobników. Ty jednak uważasz, że gwałt jest czymś gorszym
niż zabicie człowieka.

Ukarać ? Takich karać i karać...

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Nadal nie widzę w tym nic dziwnego. Jak odkopiesz grób swojego pradziadka to również
"patrząc wstecz" napotkasz swojego przodka. Należymy do ssaków tak samo jak małpy, więc
również należymy do królestwa zwierząt.

I dlatego jesteśmy ich potomstwem ;P

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Gdzie jakieś tezy były zmieniane? Jaki mętlik? O czym ty mówisz? Znowu puste słowa. To
ty szukasz mętliku, bo wszystkie te odkrycia nie pasują do twojego światopoglądu i widzisz
to co chcesz widzieć.

Raz Lucy był czymś na wsposób człowieka a potem wyszło że to nic nie miało wspólnego z ewolucją.
Przyznaliście błąd nauki więc robicie mętlik w swoich autorytetach.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

lekcje biologii omijałeś szerokim łukiem.
Widzę, że nie wiesz czym jest tkanka. To obrazuje twoją niewiedzę dotyczącą tematów na
które starasz się wypowiadać. Tak się składa, że pierwotniak to jednokomórkowiec.
Zapoznaj się najpierw jak działa to o czym chcesz się wypowiadać, bo inaczej taka wypowiedź
traci sens.

bo napisałem jak by miało to znaczyć kolejność, jak kolwiek by nie było nie jesteśmy potomstwem ani pierwotniaków ani pomniejszych związków chemicznych, tkanki, pierwiastka i tak dalej.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Nauka polega na uczeniu się na błędach.
"Proces publikowania i wielokrotne powtarzanie badań w celu weryfikacji ich wyników prowadzi
do powstania wiedzy naukowej. Zarówno ta wiedza jak i sposoby jej gromadzenia określane
są razem jako nauka."

Dodaj, że ta wiedza już kto wie dziś jest NIEAKTUALNA. NA błędach ? A więc dziś wasze spostrzeżenia są błędem, no to dzięki że choć ty się do tego przyznałeś.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

W takim razie oddaj komputer, który jest wynikiem pracy fizyków. Nie chodź do lekarza
i nie lecz raka, bo takie lecznie jest również wynikiem pracy biologów. Idź do kościoła
i zacznij się modlić.

Oddaj komputer bo są fizycy co udowadniają, że TE to bujda.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Wybudowano piramidy w Egipcie również dzięki nauce, a dokładnie matematyce. Luksus miała
niewielka grupa społeczeństwa, a większość wiodła marne życie niewolników traktowanych
jak przedmioty. Nawet to co posiadała ta niewielka grupa trudno nazwać luksusem w odniesieniu
do dzisiejszych czasów.

Nie chodzi już o luksus ale o to że ci religijni Egipcjanie jakoś nieprzeszkadzają ci w tym że mieli głowy nie od parady i nie negowali istnień wyższych istot inteligentnych.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

> I co z wiązku z tym ?
Jest to dowód na to, że życie najprawdopodobniej powstało z "martwej materii".

Nawet organiczna roślina jest martwa podobnie jak zabite zwierzę i człowiek. Materia tu nic nie ma do rzeczy.
Nasze ciała mogły by byc podłączone do respiratorów gdzie zakaładając nasza głowa, mózg zostały by zmatrycowane w jakimś krematorium - i co wtedy też byśmy żyli ? Życie to coś innego niż ci się wydaje to nie skletka procesów i związków.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

I nikt nie zakłada, że świat powstał z dupy. Prędzej wierzący starają się stworzyć jakieś
byty z dupy.

Nie musimy. Ich dzieła są dowodem na ich byt.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Myśl tak dalej geniuszu. Nie ma to jak porównywać 100 dolarówki do organizmów żywych.
Skąd ty bierzesz takie brednie?

Ponoć przed organizmami żywymi były przecież inne związki - nie żywe więc i nie żywa studolarówka powstanie.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Bogata fauna i flora nie jest przypadkiem, a wynikiem doboru naturalnego.

tia tia...j/w

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Dodam że papież
przyjął ewolucję jako dowód.

Jak i wy...

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Jesteś tak przyziemny, że wszystko porównujesz do tego co
wytworzyli ludzie, a nawet samego siebie uważasz za podobnego do Boga przypisując mu
ludzkie cechy.

Przykład tego że ludzka głupota doprowadza ich myślenie w kierunku zguby. Waszym tokiem myślenia można udowodnić powstanie klawiatury. A jeszcze lepiej - sama powstała.

Dnia 27.08.2013 o 00:37, Tiamath napisał:

Twoje rozumowanie nie jest logiczne, ale może Ci się wydawać logiczne z powodu braku
wiedzy, co powyżej nam zaprezentowałeś. To, że świat istnieje nie oznacza, że został
stworzony przez ukształtowane doborem naturalnym zbiorowisko energii podobne do Ciebie.
Widać bardzo lubisz rozwiązania podobne do budowy cepa.

A więc wasza logika jest taka że nie tylko cep sam się stał - stała się tez sam samochód i wiele innych rzeczy może się stać samych. Szkoda, że kiedyś nie udawadniali powstawanie ferytu, scalaka i tranzystora. Powodzenia z waszą logiką i tokiem myślenia i na tym toku myślenia stworzyliście TE. I potem jeszcze nazywacie to wiedzą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować