Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2013 o 17:33, Kapas napisał:

Nie żyjemy w czasach ST przecież? Dziś nie ma już ani niewolnictwa, ani kary w postaci
kamienowania.

Oh? A od kiedy inne czasy legitymują cię do zmieniania Boskich zasad? Przecież Bóg jest wszechwiedzący i wszech mądry. To co działało w czasach Starego Testamentu powinno działać i dzisiaj prawda? W końcu taka jest wola Boża. Co się stało że Kiedyś kamienowanie i niewolnictwo były dobre a teraz nie? Bóg ogłosił jakąś proklamację o której nie słyszałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 17:33, Kapas napisał:

Nie żyjemy w czasach ST przecież? Dziś nie ma już ani niewolnictwa, ani kary w postaci
kamienowania.

no nie chcę ci bąbelka pękać, ale jest na świecie i niewolnictwo, i kamieniowanie.

Dnia 30.10.2013 o 17:33, Kapas napisał:

W dniu kiedy się nawróciłem Chrystus objawił mi się w śnie i potwierdził mi część jednego
z objawień które było kluczowe w momencie mojego nawrócenia. Boże Słowo jest również
w Biblii, która nieraz odpowiedziała na moje pytania. Poza tym Bóg kilka razy przemówił
do mnie bądź mnie poprowadził wtedy, kiedy nie wiedziałem co zrobić.

okej, byłem ciekaw po prostu. ja w moich snach zazwyczaj rozmawiam z Lucy Lawless i Ellen Pompeo. też jest fajnie.

Dnia 30.10.2013 o 17:33, Kapas napisał:

Nie. Była kluczowa, aby nadać czas Łaski. Teraz już ofiary od czasu ofiary Chrystusa
nie działają. Teraz tylko przez Krew Chrystusa można otrzymać oczyszczenie z grzechów,
a wiara w zmartwychwstanie jest kluczowa dla wiary chrześcijańskiej. Dlatego Chrystus
umarł i zmartwychwstał, dając nam możliwość dostąpienia życia wiecznego.

czyli przed Chrystusem nie było życia wiecznego? serio już się pogubiłem. gdzie w takim razie szli ludzi przed jego śmiercią?
[swoją drogą, żeby nie było, totalnie wierzę w to, że ktoś taki jak Chrystus istniał naprawdę i był fantastycznym manipulatorem.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To co działało w czasach Starego Testamentu powinno działać

Dnia 30.10.2013 o 17:35, Hubi_Koshi napisał:

i dzisiaj prawda?


Tak, ale nie żyjemy w średniowieczu, nikt w Europie ( po pewnie na bliskim wschodzie podejrzewam, że się to zdarza) nie urządza samosądów ( poza terrorystami). A takim właśnie samosądem było kamienowanie.

Tak samo jest np z ofiarami - dziś ofiary rzeźne czy całopalne są bez sensu, bo po to umarł Jezus, aby nie czynić więcej ofiar oddanych Bogu.

Edyta:

>czyli przed Chrystusem nie było życia wiecznego? serio już się pogubiłem. gdzie w takim razie szli ludzi przed >jego śmiercią?

Przed Chrystusem było życie wieczne osiągalne przez składanie ofiar Bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 17:43, Kapas napisał:

Tak, ale nie żyjemy w średniowieczu, nikt w Europie ( po pewnie na bliskim wschodzie
podejrzewam, że się to zdarza) nie urządza samosądów ( poza terrorystami). A takim właśnie
samosądem było kamienowanie.

Tak samo jest np z ofiarami - dziś ofiary rzeźne czy całopalne są bez sensu, bo po to
umarł Jezus, aby nie czynić więcej ofiar oddanych Bogu.

Ty chyba nie do końca rozumiesz. Bóg zatwierdził kamienowanie, niewolnictwo i masę innych rzeczy. Co oznacza że NIEWAŻNE gdzie i kiedy te rzeczy są Prawdami Objawionymi, nie POSTĘPOWANIE zgodnie z wolą Bożą jest grzechem. Bóg jest wszechwiedzący i wieczny, zasady ustawione przez niego Raz są aktualne i powinny być przestrzegane DO KOŃCA CZASU. Bóg nie zmienia zdania bo jest doskonały, zmiana zdania lub sposobu działania oznacza że w poprzednim był błąd. A błędy się podobno Bogu nie zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 17:43, Kapas napisał:

Tak, ale nie żyjemy w średniowieczu, nikt w Europie ( po pewnie na bliskim wschodzie
podejrzewam, że się to zdarza) nie urządza samosądów ( poza terrorystami). A takim właśnie
samosądem było kamienowanie.

polecam zapoznanie się z czymś takim jak islamizm. polecam poczytanie newsów. przestraszysz się pewnie. chociaż może skiniesz głową z aprobatą. w końcu, jak powiedział Hubi_koshi, ci okropni, godni pogardy ludzie wypełniają wolę miłosiernego Boga, który wynagradza ludzi za nienawidzenie homoseksualnych nastolatków i doprowadzanie ich do samobójstwa.

Dnia 30.10.2013 o 17:43, Kapas napisał:

Przed Chrystusem było życie wieczne osiągalne przez składanie ofiar Bogu.

był jakiś licznik, który trzeba było wypełnić? xD
sorry, to był żart akurat. nie bierz na poważnie, czuję się zobligowany poinformować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 17:47, Hubi_Koshi napisał:

Ty chyba nie do końca rozumiesz. Bóg zatwierdził kamienowanie, niewolnictwo i masę innych
rzeczy. Co oznacza że NIEWAŻNE gdzie i kiedy te rzeczy są Prawdami Objawionymi, nie POSTĘPOWANIE
zgodnie z wolą Bożą jest grzechem. Bóg jest wszechwiedzący i wieczny, zasady ustawione
przez niego Raz są aktualne i powinny być przestrzegane DO KOŃCA CZASU.


Jak najbardziej się zgadzam, ale czy dziś ktoś kamienuje kogoś? Jeśli nie to czy sprzeciwił się prawu Bożemu, które mówi w przykazaniach "nie zabijaj" ?

Ofiara Chrystusa nie sprawiła, że prawa ST są nieważne - ta ofiara tak naprawdę je dopełnia.

A na co mi Islamizm? dla mnie to bałwochwalstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś, kto twierdzi, że Halloween nie powinno mieć u nas miejsca, bo "szatan, czerń i złe demony"?
Miałem dzisiaj przyjemność dyskutować z pewnym księdzem na ten temat, ale nie doszliśmy do kompromisu - on swoje, ja swoje. Może ktoś tutaj będzie chciał podyskutować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:02, Ventil napisał:

Jest tu ktoś, kto twierdzi, że Halloween nie powinno mieć u nas miejsca, bo "szatan,
czerń i złe demony"?
Miałem dzisiaj przyjemność dyskutować z pewnym księdzem na ten temat, ale nie doszliśmy
do kompromisu - on swoje, ja swoje. Może ktoś tutaj będzie chciał podyskutować? :)


Jak najbardziej, jest to zdemonizowane "święto"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:07, Kapas napisał:

Jak najbardziej, jest to zdemonizowane "święto"


Konkrety proszę. Jak się pojawią, to będzie można porozmawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 17:58, Kapas napisał:

Jak najbardziej się zgadzam, ale czy dziś ktoś kamienuje kogoś? Jeśli nie to czy sprzeciwił
się prawu Bożemu, które mówi w przykazaniach "nie zabijaj" ?

Ofiara Chrystusa nie sprawiła, że prawa ST są nieważne - ta ofiara tak naprawdę je dopełnia.

Gdzie to jest napisane? Zresztą czy Chrystus nie nawoływał do mordowania czarownic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:02, Ventil napisał:

Jest tu ktoś, kto twierdzi, że Halloween nie powinno mieć u nas miejsca, bo "szatan,
czerń i złe demony"?
Miałem dzisiaj przyjemność dyskutować z pewnym księdzem na ten temat, ale nie doszliśmy
do kompromisu - on swoje, ja swoje. Może ktoś tutaj będzie chciał podyskutować? :)


A nad czym się tu rozwodzić - Halloween/Święto zmarłych to pogańskie święto, dziwne jakby KK go nie krytykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:12, Ventil napisał:

Konkrety proszę. Jak się pojawią, to będzie można porozmawiać :)


Szatanowi zależy, aby ludzie potrafili się bawić jego wizerunkiem. Co więcej zależy mu na tym, żeby nie tylko mieli z tego dobrą zabawę, ale czynili z tego coś normalnego, coś zwyczajnego. Wielu ludzi co ciekawe nawet nie wierzy w istnienie piekła co jest na uciechę szatanowi.

O ile np malowanie twarzy ryczenie na metalowych koncertach jest uważane za coś demonicznego, to już beztroskie noszenie rogów na głowie, czy malowanie się w ciemne barwy uważa się za niewinną zabawę. Niestety nikt nie zdaje sobie sprawy, że przez to ludzie dają sobie przystęp do siebie diabłu, któremu taki obrót sytuacji jest na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:15, rob006 napisał:

A nad czym się tu rozwodzić - Halloween/Święto zmarłych to pogańskie święto, dziwne jakby
KK go nie krytykował.

no ale Kościół sam dopasował się w niektórych miejscach do pogańskich świąt i obrządków, żeby ułatwić ludziom przedłużenie umowy na nowych warunkach. choćby sama data narodzin Chrystusa, która z najprawdopodobniejszą datą narodzin Chrystusa ma guzik wspólnego. jest jakieś potwierdzenie niechęci KK do Hallowe''en? i chodzi mi o potwierdzenie z samej góry, najlepiej od papieża. bo szczerze, jeszcze się z tym akurat nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ksiadz Natanek na gramie? Kto by pomyslal, choc biorac pod uwage, ze gry sa dla kazdego nie powinienem sie tak dziwic.

Czyli nie moge sobie pokrzyczec na koncercie i wymalowac facjaty na czarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:17, Kapas napisał:

Szatanowi zależy, aby ludzie potrafili się bawić jego wizerunkiem. Co więcej zależy mu
na tym, żeby nie tylko mieli z tego dobrą zabawę, ale czynili z tego coś normalnego,
coś zwyczajnego. Wielu ludzi co ciekawe nawet nie wierzy w istnienie piekła co jest na
uciechę szatanowi.


Do dziś nie ma konsensusu wśród teologów w sprawie istnienia piekła :D

Dnia 30.10.2013 o 18:17, Kapas napisał:


O ile np malowanie twarzy ryczenie na metalowych koncertach jest uważane za coś demonicznego,
to już beztroskie noszenie rogów na głowie, czy malowanie się w ciemne barwy uważa się
za niewinną zabawę. Niestety nikt nie zdaje sobie sprawy, że przez to ludzie dają sobie
przystęp do siebie diabłu, któremu taki obrót sytuacji jest na rękę.


Mam wrażenie, że to dośc infantylne podejście i wiele osób widzi zło tam gdzie go nie ma. Jednocześnie, nie dostrzega zła w samym sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:02, Ventil napisał:

Jest tu ktoś, kto twierdzi, że Halloween nie powinno mieć u nas miejsca, bo "szatan,
czerń i złe demony"?

Ja twierdze że Halloween nie powinno mieć u nas miejsca tak samo jak ramadan czy rocznica rewolucji październikowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:24, Robertcik1 napisał:

no ale Kościół sam dopasował się w niektórych miejscach do pogańskich świąt i obrządków,
żeby ułatwić ludziom przedłużenie umowy na nowych warunkach.

Nie żeby ułatwić, tylko żeby wyprzeć pogańskie święta. Zresztą Dzień wszystkich świętych też ma swoją datę nie z przypadku - akurat się wstrzelił pomiędzy Dziady/Halloween a Zaduszki :D

Dnia 30.10.2013 o 18:24, Robertcik1 napisał:

jest jakieś potwierdzenie niechęci KK do Hallowe''en? i chodzi mi o potwierdzenie z samej
góry, najlepiej od papieża. bo szczerze, jeszcze się z tym akurat nie spotkałem.

Szczerze to nie wiem jakie jest oficjalne stanowisko, bo niezbyt mnie ono interesuje, ale już od jakiegoś czasu widzę jak okoliczne parafie próbują oduczyć ludzi odprawiania mszy świętych na cmentarzu i niezbyt im to wychodzi. Ludzie nie rezygnują szybko z przyzwyczajeń. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:17, Kapas napisał:

Szatanowi zależy, aby ludzie potrafili się bawić jego wizerunkiem. Co więcej zależy mu
na tym, żeby nie tylko mieli z tego dobrą zabawę, ale czynili z tego coś normalnego,
coś zwyczajnego. Wielu ludzi co ciekawe nawet nie wierzy w istnienie piekła co jest na
uciechę szatanowi.


Rozumiem, że mówiąc o wizerunku szatana masz na myśli przebrania kościotrupów i innych paskudztw? W takim razie wszystkie horrory sympatyzują z Lucyferem? Każde przedstawienie, sztuka teatralna, sklep z kostiumami, koszulka Diablo III - to wszystko szatańskie?

Dnia 30.10.2013 o 18:17, Kapas napisał:

O ile np malowanie twarzy ryczenie na metalowych koncertach jest uważane za coś demonicznego,


Dopóki koncert jest prywatnym przedsięwzięciem, dopóty autor może tam robić wszystko, co nie wychodzi poza granicę prawa.

Dnia 30.10.2013 o 18:17, Kapas napisał:

to już beztroskie noszenie rogów na głowie, czy malowanie się w ciemne barwy uważa się
za niewinną zabawę. Niestety nikt nie zdaje sobie sprawy, że przez to ludzie dają sobie
przystęp do siebie diabłu, któremu taki obrót sytuacji jest na rękę.


Ale jaki obrót sytuacji, jaką rękę? Jakoś w tym dniu nie odbywają się masowe mordy, ludzie nie uprawiają orgii na ulicach, więc o co chodzi? Ano tak, sympatyzowanie ze śmiercią. W takim razie święto Wszystkich Świętych też się zalicza.
Znam pewnego gościa, który nie potrafi znieść widoku krwi, brzydzi się przemocą i ogólnie jest aż nadto wrażliwy. Obchodzi Halloween. Kto jest gorszy: on czy facet pracujący przy sekcjach zwłok?

@rob006 - co innego kiedy KK coś krytykuje, a kiedy wchodzi innym na głowę i chce zabronić wszystkiego wokół pod groźbą bycia opętanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:39, Ventil napisał:

@rob006 - co innego kiedy KK coś krytykuje, a kiedy wchodzi innym na głowę i chce
zabronić wszystkiego wokół pod groźbą bycia opętanym.


A co rozumiesz przez wchodzenie na głowę? Ktoś cię kijem bije po głowie, jak cię z dynią zobaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2013 o 18:39, Ventil napisał:

Rozumiem, że mówiąc o wizerunku szatana masz na myśli przebrania kościotrupów i innych
paskudztw? W takim razie wszystkie horrory sympatyzują z Lucyferem? Każde przedstawienie,
sztuka teatralna, sklep z kostiumami, koszulka Diablo III - to wszystko szatańskie?


Jak najbardziej.

Dnia 30.10.2013 o 18:39, Ventil napisał:

Dopóki koncert jest prywatnym przedsięwzięciem, dopóty autor może tam robić wszystko,
co nie wychodzi poza granicę prawa.


Jak najbardziej, ale niektóre rzeczy wychodzą poza prawo Boże, a to już większe przestępstwo :)

Dnia 30.10.2013 o 18:39, Ventil napisał:

Ale jaki obrót sytuacji, jaką rękę? Jakoś w tym dniu nie odbywają się masowe mordy, ludzie
nie uprawiają orgii na ulicach, więc o co chodzi? Ano tak, sympatyzowanie ze śmiercią.
W takim razie święto Wszystkich Świętych też się zalicza.


Wszystkich świętych to święto pogańskie :)

Dnia 30.10.2013 o 18:39, Ventil napisał:

Znam pewnego gościa, który nie potrafi znieść widoku krwi, brzydzi się przemocą i ogólnie
jest aż nadto wrażliwy. Obchodzi Halloween. Kto jest gorszy: on czy facet pracujący przy
sekcjach zwłok?


Ani jednego, ani drugiego nie zamierzam osądzać, tym bardziej, że jeden już po prostu taki jest, a drugi ma taką pracę.

Dnia 30.10.2013 o 18:39, Ventil napisał:

@rob006 - co innego kiedy KK coś krytykuje, a kiedy wchodzi innym na głowę i chce
zabronić wszystkiego wokół pod groźbą bycia opętanym.


Obchodzenie Haloween może prowadzić do opętania czy działań demonicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować