Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2014 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > A który ateista przyjął twoje rewelacje "z pełnym zrozumieniem"?

Mam szukać w tym wątku? Sam poszukaj, jak nie znajdziesz, to poszukaj na moim gramsajcie
- chyba dwóch mam tam jako moich znajomych.


Czemu nie dopuszczasz do swoich znajomych niewierzących? Czy to jakaś dyskryminacja, niewiarofobia? Żądamy tego co mają wierzący ateiści!

Kurcze, jak się napisze "wierzący ateiści" to jest to taki mega oksymoron, że człowiekowi aż ciary przechodzą. Czuję się jakbym wchodził w dół po schodach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

No i już sprawa się rypła. Dla Boga nie ma nic niemożliwego - manipulacja pozaustrojowa
nie jest konieczna, bo wystarczy wewnątrzustrojowa. Tak jak pisałem, cierpisz na brak
wyobraźni.

Dlaczego Jahwe miałby potrafić więcej w materii zapłodnienia niż współczesna medycyna, skoro w kwestii zapasów nie sprostał Jakubowi?

Dnia 03.09.2014 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Wykazuję nieustannie, że wierzysz w nieistniene Boga. Ty zaś zapierasz się rękami i nogami

Nic nie wykazujesz, rzucasz niczym niepoparte stwierdzenie i tyle. W dodatku nieustannie mylisz/żonglujesz pojęciami.

Dnia 03.09.2014 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Nie podajesz żadnego dowodu. Postaraj się i podaj jakiś dowód, a nie szermuj gołosłownymi
twierdzeniami.

Dowód jest taki, że nie jestem teistą i w nic nie wierzę. Dowodem jest fakt istnienia ludzi, którzy nie wiedzą co to bóg nie mówiąc już o wierze na "ten temat". W porównaniu z twoim "Bóg jest albo go nie ma, więc wierzysz, że go nie ma" dowodem jest nawet słynne powiedzenie "Jeśli ateizm jest wiarą to niezbieranie znaczków jest hobby". Pobij choć to ostatnie.

Dnia 03.09.2014 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Nie, nie sądzę. Chociaż, kto wie? Może istotnie nie możesz pojąć? Zdanie " I jaki piedestał
masz na myśli" wyraźnie o tym świadczy. Nie sądziłem, że przenośnia sprawi Ci trudność.

Za to najwyraźniej ty masz problemy z rozumieniem własnej przenośni skoro skonstruowane na jej podstawie pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Dlatego przetłumaczę na twój poziom: co rozumiesz przez wyniosłość ateistów? Bo chyba nie to co Wy robicie konkurencyjnym religiom?

Dnia 03.09.2014 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Mam szukać w tym wątku? Sam poszukaj, jak nie znajdziesz, to poszukaj na moim gramsajcie
- chyba dwóch mam tam jako moich znajomych.

To ja poproszę namiary: ty wiesz czego szukać ja nie bardzo, więc będzie łatwiej.

Dnia 03.09.2014 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Podaj definicję słowa "wiara", bo najwyraźniej używasz tego słowa w innym znaczeniu,
niż ja. A ja swoją definicję podałem.

No to w zgodzie z twoją definicją: ja nie wierzę.

Dnia 03.09.2014 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Też wierzą. Nie wiem w co.

Jak to? Przecież "są tylko dwie możliwości"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 21:50, zadymek napisał:

> /.../ > Jak to? Przecież "są tylko dwie możliwości"...

Tak to. Wierzą w istnienie, albo wierzą w nieistnienie.
Nudzi mnie ciągłe powtarzanie ludziom, którzy tak wzbraniają się przed zaakceptowaniem oczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 21:01, ThimGrim napisał:

> > > /.../ > A> Czemu nie dopuszczasz do swoich znajomych niewierzących? Czy to jakaś dyskryminacja,
niewiarofobia? Żądamy tego co mają wierzący ateiści! /.../

Mam dwóch wierzących ateistów wśród znajomych. I tylu znajomych, ilu mam już mi wystarczy. Gdybym miał więcej, to nie wiedziałbym, który jest który.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2014 o 21:19, KrzysztofMarek napisał:

Mam dwóch wierzących ateistów wśród znajomych. I tylu znajomych, ilu mam już mi wystarczy.
Gdybym miał więcej, to nie wiedziałbym, który jest który.

"wierzących ateistów" masło maślane w końcu ateiści są wierzący. A może jednak kontradykcja z twoją definicją ateisty, bo dopuszczasz niewierzących ateistów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 21:30, SurgeonOfDeath napisał:

"wierzących ateistów" masło maślane w końcu ateiści są wierzący. A może jednak kontradykcja
z twoją definicją ateisty, bo dopuszczasz niewierzących ateistów?

Tak, źle się wyraziłem. Mam znajomych dwóch ateistów, którzy zaakceptowali, że wierzą w nieistnienie Boga. Teraz lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 21:16, KrzysztofMarek napisał:

Tak to. Wierzą w istnienie, albo wierzą w nieistnienie.

To powiedz Cpt. Obvious: w co wierzy noworodek?

Dnia 08.09.2014 o 21:16, KrzysztofMarek napisał:

Nudzi mnie ciągłe powtarzanie ludziom, którzy tak wzbraniają się przed zaakceptowaniem
oczywistości.

To jest taka oczywistość jak w "stalinowskiej nauce" czy jak w majaczeniach świra z wariatkowa, który na pewno jest "Jezusem Chrystusem Synem Bożym"? Już pisałem: to co ci się wydaje [oczywiste] nie ma znaczenia, ważne co potrafisz wykazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 23:31, zadymek napisał:

>/.../
To jest taka oczywistość jak w "stalinowskiej nauce" czy jak w majaczeniach świra z wariatkowa,
który na pewno jest "Jezusem Chrystusem Synem Bożym"? Już pisałem: to co ci się wydaje
[oczywiste] nie ma znaczenia, ważne co potrafisz wykazać.

Ważne, że potrafię wykazać, że:
1. Że używam słowa "wiara" na przyjęcie jakiegoś poglądu bez dowodu. Jeszcze po raz kolejny muszę się odwołać do Wielkiego Słownika języka Polskiego, który właśnie słowu wiara poświęca sporo miejsca, a wśród definicji słowa "wiara" podaje i takie znaczenie.
2. Swój pogląd na nieistnienie Boga przyjąłeś bez dowodu. Jeśli masz taki dowód - no to proszę bardzo - podaj go tutaj. Może uda Ci się mnie przekonać.
3. Nie wymiguj się stwierdzenie, że ja nie wiem, w co Ty wierzysz. Bronisz poglądu, że Bóg nie istnieje - to znaczy, że taki pogląd przyjąłeś jako własny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 22:37, KrzysztofMarek napisał:

Tak, źle się wyraziłem. Mam znajomych dwóch ateistów, którzy zaakceptowali, że wierzą
w nieistnienie Boga. Teraz lepiej?


No to masz w znajomych wierzących ateistów czy nie masz? :D

Czym się różni ateista wierzący w nieistnienie Boga od wierzącego w nieistnienie Boga ateisty?

20140909114315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 09:10, KrzysztofMarek napisał:

1. Że używam słowa "wiara" na przyjęcie jakiegoś poglądu bez dowodu. Jeszcze po raz kolejny
muszę się odwołać do Wielkiego Słownika języka Polskiego, który właśnie słowu wiara poświęca
sporo miejsca, a wśród definicji słowa "wiara" podaje i takie znaczenie.

I co z tego?

Dnia 09.09.2014 o 09:10, KrzysztofMarek napisał:

2. Swój pogląd na nieistnienie Boga przyjąłeś bez dowodu. Jeśli masz taki dowód - no
to proszę bardzo - podaj go tutaj. Może uda Ci się mnie przekonać.

Nie wykazałeś, ze przyjąłem tak pogląd.

Dnia 09.09.2014 o 09:10, KrzysztofMarek napisał:

3. Nie wymiguj się stwierdzenie, że ja nie wiem, w co Ty wierzysz. Bronisz poglądu, że
Bóg nie istnieje - to znaczy, że taki pogląd przyjąłeś jako własny.

Ależ właśnie tak: będę argumentował, że nie wiesz w co ja wierzę i nie masz prawa wysuwać wniosków na podstawie czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 16:54, zadymek napisał:

>/.../ > Ależ właśnie tak: będę argumentował, że nie wiesz w co ja wierzę i nie masz prawa wysuwać
wniosków na podstawie czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia.

To gdzie te argumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 21:47, KrzysztofMarek napisał:

To gdzie te argumenty?

Argumenty na co? Że nie wiesz w co wierzę? Sam się przyznałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 22:20, zadymek napisał:

> To gdzie te argumenty?
Argumenty na co? Że nie wiesz w co wierzę? Sam się przyznałeś.

Skoro zaprzeczasz, to uzasadnij. Ja czekam nadal na argumenty. Nooo, chyba, że ich nie masz. Wtedy się nie doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 08:32, KrzysztofMarek napisał:

Skoro zaprzeczasz, to uzasadnij. Ja czekam nadal na argumenty. Nooo, chyba, że ich nie
masz. Wtedy się nie doczekam.

Ale co mam argumentować? Faktem niewymagającym dowodzenia jest, że ja znam swoje poglądy. Faktem jest, i ty temu sam przytakujesz, że, w przeciwieństwie do mojego mózgu, ty nie siedzisz mi w głowie i nie wiesz w co wierzę. Faktem jest też, że ty z jednej strony potwierdzasz, że nie czytasz mi w myślach z drugiej sugerujesz, że jednak wiesz lepiej w co ja wierzę "bo każdy w coś wierzy" - ponieważ twoja argumentacja jest wewnętrznie sprzeczna nie mam nic do dodania.

BTW
Już sam twój wywód "Są dwie możliwości: jest lub nie ma" jest z zadniej części ciała. Być lub nie może być bóstwo, jest lub nie to dwa przeciwstawne fakty. A tu nie ma mowy o faktach tylko o wierzeniach. A wierzeń może być tyle ile ludzi na świecie i nie mają z faktami nic wspólnego np. można wierzyć, że Jahwe nie istnieje w piątek a "staje się w niedzielę", można też wierzyć, że jest i jednocześnie go nie ma, nie ma ograniczeń co widać po twojej religii. Że to niby absurd? Sama wiara jest absurdem, deal with it. Oczywiście nie oczekuję przytaknięcia od kogoś kto nie widzi nic dziwnego w uznawaniu za pewnik dziewiczego porodu czy trójcy, ale w jedności - to by wymagało konsekwentnego trzymania się logiki -uznaję twierdzenie za prawdę jeśli zostanie udowodnione. A wiara trzyma się od niej z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 12:07, zadymek napisał:

/.../> Już sam twój wywód "Są dwie możliwości: jest lub nie ma" jest z zadniej części ciała.
Być lub nie może być bóstwo, jest lub nie to dwa przeciwstawne fakty. A tu nie ma mowy
o faktach tylko o wierzeniach. A wierzeń może być tyle ile ludzi na świecie i nie mają
z faktami nic wspólnego np. można wierzyć, że Jahwe nie istnieje w piątek a "staje się
w niedzielę", można też wierzyć, że jest i jednocześnie go nie ma, nie ma ograniczeń
co widać po twojej religii. Że to niby absurd? Sama wiara jest absurdem,/.../

Tak, być, albo nie być, to dwa przeciwstawne "fakty". No i co z tego wynika? Tylko tyle, że możesz którykolwiek z nich przyjąć i tyle. Ale przyjmujesz bez dowodu (chyba ze sto razy prosiłem o podanie dowodu, gdyby takowy był, to chyba byś go podał?) swój pogląd, a to wyczerpuje definicję wiary.
Ja , o czym zdaje się permanentnie zapominasz, nie zajmuję się nawracanie na jakąkolwiek wiarę, tylko stwierdzam fakt: przyjmujesz jakiś pogląd bez dowodu - to znaczy, że wierzysz. Nic więcej, nic mniej. A Ty możesz sobie wierzyć (i tu właśnie złapałeś się we własne sidła) możesz wierzyć, w co tylko chcesz. Zwłaszcza, że jest to jest absurdem, co sam przyznałeś (chociaż zapewne miałeś na myśli wiarę w Boga, co jest czymś innym od wiary w istnienie Boga, bo obejmuje również wiarę w jego cechy).
Postaraj się zrozumieć, to, co od lat piszę: przyjęcie jakiegokolwiek poglądu bez dowodu jest wiarą.
Czy możesz zaprzeczyć, że swój pogląd na temat istnienia/nieistnienia Boga przyjąłeś bez dowodu? Jeśli poznałeś jakiś dowód to, po raz kolejny, proszę, abyś go przedstawił. Nie przedstawiłeś dowodu, to sprawa jest jasna: wierzysz, że pogląd, który przyjąłeś jest słuszny, prawdziwy. Nie możesz przedstawić dowodu? No to nie wybrzydzaj, tylko uznaj, że wierzysz w swój pogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

Tak, być, albo nie być, to dwa przeciwstawne "fakty". No i co z tego wynika? Tylko tyle,
że możesz którykolwiek z nich przyjąć i tyle.

Można też nie przyjąć żadnej opcji - tylko fakty trzeba przyjmować, jak coś nie zasługuje na status faktu można to zwyczajnie olać.

Dnia 10.09.2014 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

razy prosiłem o podanie dowodu, gdyby takowy był, to chyba byś go podał?) swój pogląd,
a to wyczerpuje definicję wiary.

1. Poglądu się nie udowadnia tylko przytacza przesłanki za nim przemawiające.
2. Nie widzę powodu by dostarczać ci przesłanek uzasadniających mój pogląd skoro go nie mam.

Dnia 10.09.2014 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

Ja , o czym zdaje się permanentnie zapominasz, nie zajmuję się nawracanie na jakąkolwiek
wiarę, tylko stwierdzam fakt: przyjmujesz jakiś pogląd bez dowodu - to znaczy, że wierzysz.

Nie, ty tylko obrażasz ludzi, którzy myślą inaczej niż ty (ew leczysz własne kompleksy), w twoim mniemaniu sprowadzając ich do swojego poziomu, który ateiści mają, jakoby, w pogardzie i nad który, jakoby, się wynoszą. Marnie ci to idzie.

Dnia 10.09.2014 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

Nic więcej, nic mniej. A Ty możesz sobie wierzyć (i tu właśnie złapałeś się we własne
sidła) możesz wierzyć, w co tylko chcesz. Zwłaszcza, że jest to jest absurdem, co sam

I mogę nie wierzyć.

Dnia 10.09.2014 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

przyznałeś (chociaż zapewne miałeś na myśli wiarę w Boga, co jest czymś innym od wiary
w istnienie Boga, bo obejmuje również wiarę w jego cechy).

A mnie ciekawi tylko jak wyobrażasz sobie deklarację wiary w bóstwo, bez określenia czym jest i czy istnieje. Czyżby credo ci się udzieliło? Ale wiesz, że ten tekst operuje skrótami myślowymi- tam chodzi o wiarę w istnienie konkretnego, określonego przymiotnikami bóstwa.

Dnia 10.09.2014 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

Postaraj się zrozumieć, to, co od lat piszę: przyjęcie jakiegokolwiek poglądu bez
dowodu jest wiarą.

A ty postaraj się zrozumieć, że odrzucenie jakiegoś poglądu wiarą nie jest. Nawet czasownik nie pasuje do twojej własnej definicji, czy przez tyle lat tego nie widziałeś?

Dnia 10.09.2014 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

Czy możesz zaprzeczyć, że swój pogląd na temat istnienia/nieistnienia Boga przyjąłeś
bez dowodu? Jeśli poznałeś jakiś dowód to, po raz kolejny, proszę, abyś go przedstawił.

Jaki to pogląd?

Dnia 10.09.2014 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

Nie przedstawiłeś dowodu, to sprawa jest jasna: wierzysz, że pogląd, który przyjąłeś
jest słuszny, prawdziwy. Nie możesz przedstawić dowodu? No to nie wybrzydzaj, tylko uznaj,
że wierzysz w swój pogląd.

Again: Jaki to pogląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 15:40, zadymek napisał:

> /.../.
Nie, ty tylko obrażasz ludzi, którzy myślą inaczej niż ty (ew leczysz własne kompleksy),
w twoim mniemaniu sprowadzając ich do swojego poziomu, który ateiści mają, jakoby, w
pogardzie i nad który, jakoby, się wynoszą. Marnie ci to idzie.

Czy byłbyś uprzejmy jasno napisać (i przytoczyć argumenty z tym przemawiające), gdzie obrażam ludzi? Zarzut jest poważny i wypadałoby go udowodnić. Albo się z niego wycofać.

Dnia 10.09.2014 o 15:40, zadymek napisał:

> /.../ > I mogę nie wierzyć.

Oczywiście, możesz nie wierzyć. Ale jak masz dwie i tylko dwie możliwości, to nie wierząc w jedną, automatycznie wybierasz drugą możliwość. Bo inaczej usiłujesz wprowadzić trzecią możliwość, której nie ma - są tylko dwie.

Dnia 10.09.2014 o 15:40, zadymek napisał:

> /.../
Again: Jaki to pogląd?

No właśnie, jaki to pogląd, skoro krytykujesz jeden i tylko jeden z dwóch możliwych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2014 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

Postaraj się zrozumieć, to, co od lat piszę: przyjęcie jakiegokolwiek poglądu bez
dowodu jest wiarą.

Czasem wystarczy komuś wp.., to też przyjmie dany pogląd bez dowodu xD
(Najwyżej, że nazwiemy, to dowodem przez Dresa)
Kim Dzong II, to byłby świetny przykład takiego szerzenia wiary.

Z drugiej strony co to za Wiara jak się przyjmuje wszystko bez dowodu? Ksiądz powie, że Jezus przyjechał z Marsa, to wszyscy w to uwierzą. Albo jacyś Muzułmanie wykorzystanie przez Jihad.

Prawdziwa wiara, to taka, która szuka i utwierdza się w danym twierdzeniu. Jeśli chodzisz do kościoła, dajesz na ofiarę, a nie rozmyślasz nad swoją religią to jesteś tylko oszustem.
Ja za czasów kiedy wierzyłem rozmyślałem nad różnymi Aspektami, chodziłem na Olimpiady teologiczne, Misyjne byłem Ministrantem 6+ lat. Tak koniec końców odszedłem z kościoła, ale moja Wiara uległa przeistoczeniu dzięki czemu mogę być lepszym Ateistą niż połową chrześcijan Hipokrytów dających na tacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 17:24, SurgeonOfDeath napisał:

bez
> dowodu jest wiarą.
Czasem wystarczy komuś wp.., to też przyjmie dany pogląd bez dowodu xD
/.../

No cóż, widzę, że też nie przyjmujesz definicji wiary, jako przyjęcia jakiegoś poglądu bez dowodu. A ja wyraźnie i niezmiennie podaję definicję, żeby nie było nieporozumień. Gdybym chciał, to upierałbym się za każdym razem przy innej definicji i twierdził, że co innego miałem na myśli. Na przykład "stara wiara przyjmie Cię, szkoda słów" i co wtedy? Każda dyskusja powinna zaczynać się od zdefiniowania pojęć - inaczej nigdy nie będzie zrozumienia. Dlatego też podaję definicję i inne definicje mnie w tej dyskusji nie obchodzą - a Ty najwyraźniej usiłujesz wprowadzić inną definicję ("prawdziwa wiara, to taka, która szuka i utwierdza się w danym twierdzeniu") - to już inny temat niż mój i na ten temat nie prowadzę dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować