Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2005 o 21:51, Backside napisał:

Zresztą co to ma za znacznie, że geneza 3 wielkich religii monoteistycznych jest po części
wspólna? Zechcesz wyjaśnić?


Żadne, tylko takie, co słowo geneza oznacza, czyli że mają wspólne źródło:)

Na bezsmyślne ataki z początku posta, szkoda klawiatury żeby odpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:13, T34 napisał:

Przecież nie pisałem, że trzeba coś niszczyć.
Słowo "normalni" użyłem mając na myśli "zwykli". Fakt, że ze względu na wieloznaczność może
nie najlepiej dobrane...


Szczerze powiedziawszy nie wiem co mam o tym myśleć. Przecież w tym momencie obrażasz ludzi niezwykłych/nienormalnych (tzn to wygląda tak, jakbyś ty był normalny, a ja jakimś innym, niepasującym do twojej idei społeczeństwa) - moim zdaniem to nie wygląda jak nazywanie rzeczy po imieniu.
A co do tego niszczenia... Powiedzmy że ograniczę się do beszczeszczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:28, Furrbacca napisał:

> Przecież nie pisałem, że trzeba coś niszczyć.
> Słowo "normalni" użyłem mając na myśli "zwykli". Fakt, że ze względu na wieloznaczność
może
> nie najlepiej dobrane...

Szczerze powiedziawszy nie wiem co mam o tym myśleć. Przecież w tym momencie obrażasz ludzi
niezwykłych/nienormalnych (tzn to wygląda tak, jakbyś ty był normalny, a ja jakimś innym,
niepasującym do twojej idei społeczeństwa) - moim zdaniem to nie wygląda jak nazywanie rzeczy
po imieniu.

Tak to sobie mozna bez końca dywagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale po co wdawać się w rozmowe z T34?? z całym szacunkiem to jakiś wariat który żyje we własnym wyimaginowanym świecie....on poprostu chce żeby na niego uwage zwrócić i odezwać się do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:33, T34 napisał:

Tak to sobie mozna bez końca dywagować.


Owszem, można jednak się przyznać normalnie do błędu i nie zastępować go innym słowem, które właściwie nie zmienia sensu wypowiedzi obrażającej innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:26, T34 napisał:

Żadne, tylko takie, co słowo geneza oznacza, czyli że mają wspólne źródło:)

Na bezsmyślne ataki z początku posta, szkoda klawiatury żeby odpisywać.


Widzę, więc, że nie ma sensu toczyć dyskusji, skoro jesteś tak nieświadomy tego co piszesz, próbująć wmówić bezpodstawoność moich zarzutów. Może sam nie jesteś świadomy tego co piszesz albo tego o czym piszesz?

W kontekście tego nie będę również pytał się o sens podania "wspólnego źródła".

Sapere aude kolego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i masz tu miłość bo jakbym nikt tu Cie nie obraża na taki sposób jak Ty obrażasz nasze najwyższe wartości...i nikt Cię za to nie ukatrupił JESZCZE....ale jesteśmy tylko ludźmi mającymi granice cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:48, KrzysztofMarek napisał:

moja odpowiedź:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=313
powiedziałbym, ze warto to w tym wątku dać na pierwszem miejscu na kazdej stronie


Pierwszych kilka osób zobaczy, ale jak zaczną się posty pod koniec strony .... :) ?

No i trzeba jeszcze umieć z porady skorzystać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2005 o 22:42, KrzysztofMarek napisał:

Najbardziej drażniące dla ateistów jest to, że ich ateizm jest wiarą w nieistnienie Boga.


Dobrze to Horacy ujął, co?

A powinno sie to stać mottem dla znakomitej większości tutaj piszących. Oczywiście poza mną*


*To taka jeszcze jedna podpucha na dobranoc:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2005 o 22:42, Backside napisał:

Sapere aude kolego!


Dobrze to Horacy ujął, co?

A powinno sie to stać mottem dla znakomitej większości tutaj piszących. Oczywiście poza mną*


*To taka jeszcze jedna podpucha na dobranoc:]

P.S. Sorry za posta powyżej, za dużo okienek naraz się potwierało. Oczywiście Backside miał byc adresatem, zamiast KrzysztofaMarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:58, T34 napisał:


> Najbardziej drażniące dla ateistów jest to, że ich ateizm jest wiarą w nieistnienie Boga.


Już bardziej na skróty sie nie da: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm

To tak, żeby nie mącic ludziom w głowach.

Gdybyś przeczytał nieco uważniej to co piszą w Wikipedii, doszedłbys do tej samej konkluzji - że najbardziej drażni ateistów to, że ich ateizm sprowadza się do wiary. Wiary w nieistnienie Boga. Bo nie potrafią tego udowodnić, więc musza w to wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2005 o 23:12, KrzysztofMarek napisał:

Gdybyś przeczytał nieco uważniej to co piszą w Wikipedii, doszedłbys do tej samej konkluzji
- że najbardziej drażni ateistów to, że ich ateizm sprowadza się do wiary. Wiary w nieistnienie
Boga. Bo nie potrafią tego udowodnić, więc musza w to wierzyć.


Właśnie profesorze, czytajmy dokładnie.
Jak mam dojśc do takiej samej konkluzji, skoro sam będąc ateistą nigdy do takiej nie doszedłem?
Definicja jest jedynie po to, żeby ludziom przyblizyc choć trochę ten często mylnie interpretowany światopogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 23:21, T34 napisał:


/.../
Zechciej zatem udowodnić nieistnienie Boga, to moze i ja się nawrócę? Bo skoro nie przedstawisz dowodu, to musiałbym uwierzyć. Tobie uwierzyć, że jest tak jak mówisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować