Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2009 o 17:42, Transylvanian_Hunger napisał:

Bo można. Również mają wiele wspólnego, nawet tych samych proroków/nauczycieli w dużej
mierze. Uważam, że te 3 monoteistyczne religie mają więcej wspólnego, niż się zdaje.
Oczywiście, nie musisz się z tym zgadzać.


To co jest wspólnego a co nie to nie kwestia opinii tylko faktów. Są wspólne elementy fundamentów, w rzeczywistości jest to bardzo mało.
Wystarczy choć trochę zgłębić nauczanie tych religii żeby dostrzec, że różni je bardzo wiele, mają swoją własną bogatą teologię i nazywanie którejkolwiek z nich "rozwinięciem" innej jest zbyt dużym uproszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju ateiści i innowiercy (nie-katolicy) są wytykani palcami i traktowani jak uczony murzyn w czasach ich niewolnictwa. Nie wierze w boga z wielu powodów a jednym z nich jest to , że Polska to tj. fanatyczny kraj... religia w szkole ? No sory ale to jest dyskryminacja !
Wkurzające jest też to , że każdy metal (Niezależnie jaki rodzaj metala) jest wytykany palcami i wyzywany od brudów etc... czasem też porównują metali do emo (Co jest jak porównywanie Klocka do Sraki - No co ? Troszke podobnie wygląda ale jest inne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:00, Mogrim napisał:

Wystarczy choć trochę zgłębić nauczanie tych religii żeby dostrzec, że różni je bardzo
wiele, mają swoją własną bogatą teologię i nazywanie którejkolwiek z nich "rozwinięciem"
innej jest zbyt dużym uproszczeniem.

Masz rację, za to określenie sekta pasuje tu jak ulał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:11, Gaar napisał:

W naszym kraju ateiści i innowiercy (nie-katolicy) są wytykani palcami i traktowani jak
uczony murzyn w czasach ich niewolnictwa. Nie wierze w boga z wielu powodów a jednym
z nich jest to , że Polska to tj. fanatyczny kraj... religia w szkole ? No sory ale to
jest dyskryminacja !


Tak? A ja odnoszę zupełnie inne wrażenie - że to katolicy są wyśmiewani. I jaka dyskryminacja? Przeszkadza ci krzyż w sali czy religia jako lekcja? Proste - wypisz się z tych zajęć i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:11, Gaar napisał:

W naszym kraju ateiści i innowiercy (nie-katolicy) są wytykani palcami


Jest zupełnie inaczej. To katolicy są na każdym kroku wyśmiewani. Dobrze, że już nie morduje się duchownych jak nie tak dawno temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:25, zadymek napisał:

Masz rację, za to określenie sekta pasuje tu jak ulał:)


Sekta pochodzi od secare - odcinać się. Od czego odłączył się Kościół Katolicki? Od kiedy to największy i najstarszy Kościół na świecie, który przyczynił się do stworzenia cywilizacji zachodnioeuropejskiej jest sektą?
Kościół będzie trwał, a pieski będą szczekać. Szczekaj sobie, już nie tacy jak ty próbowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 19:52, Mogrim napisał:

Kościół będzie trwał (...)

Aż chce się dopisać ''... dopóki idiotów będzie więcej niż inteligentnych ludzi'' - czyli prawdopodobnie KK istnieć nie przestanie. :/

Dnia 05.04.2009 o 19:52, Mogrim napisał:

Proste - wypisz się z tych zajęć i po sprawie.

Teoretycznie tak, popatrz jednak z innej strony - religia wypada w środku twoich lekcji, więc musisz przez nią siedzieć na świetlicy, przez co tracisz jedną godzinę. 2 religie w tygodniu - i masz 8 godzin miesięcznie w plecy.

>A ja odnoszę zupełnie inne wrażenie - że to katolicy są wyśmiewani.
Ja tam się śmieje z wszystkich głupich ludzi, nie czuj się wyróżniony. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 19:52, Mogrim napisał:

> Masz rację, za to określenie sekta pasuje tu jak ulał:)

Sekta pochodzi od secare - odcinać się. Od czego odłączył się Kościół Katolicki? Od kiedy

Od religii żydowskiej, tak na oko jednej z najstarszych religii świata a już na pewno starszej niż chrzescijaństwo.

Dnia 05.04.2009 o 19:52, Mogrim napisał:

to największy i najstarszy Kościół na świecie, który przyczynił się do stworzenia cywilizacji
zachodnioeuropejskiej jest sektą?
Kościół będzie trwał, a pieski będą szczekać. Szczekaj sobie, już nie tacy jak ty próbowali.

O, obrazamy się, to typowe dla wyznawców wszelkich kultów:)
Historia dowodzi, że nic nie jest wieczne. KK będzie trwał póki będzie miał wiernych, jak na razie zraża ich do siebie mieszając się w ich sprawy ew obojętnieje im jego nauka (sam wspomniałeś o" papierowych katolikach").
Na pewno będzie istniał jak to się zwykło określać "w twoim sercu" ew na kartkach publikacji historycznych, jak wszystkie przeżytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 19:52, Mogrim napisał:

> Masz rację, za to określenie sekta pasuje tu jak ulał:)

Sekta pochodzi od secare - odcinać się. Od czego odłączył się Kościół Katolicki? Od kiedy
to największy i najstarszy Kościół na świecie, który przyczynił się do stworzenia cywilizacji
zachodnioeuropejskiej jest sektą?
Kościół będzie trwał, a pieski będą szczekać. Szczekaj sobie, już nie tacy jak ty próbowali.


Dalej się miotasz w tym łajnie? Pięknie. Ty się odcinasz chyba od własnego mózgu. To skąd sekty, które nie są powiązane z religiami?
KK przyczynił się dorozwouju? Śmieszny jesteś. KK przyczynił się do upadku kultury zachodniorzymskiej, a potem na jej gruzach zaczął odbudowywać tą kulturę przypisując sobie wiele zasług Rzymian.
Do nogi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:02, Menajev napisał:

Aż chce się dopisać ''... dopóki idiotów będzie więcej niż inteligentnych ludzi'' - czyli
prawdopodobnie KK istnieć nie przestanie. :/


Żenujące. Dlaczego wg ciebie katolicy to idioci?
Może moderator wreszcie zareaguje.

Dnia 05.04.2009 o 20:02, Menajev napisał:

Ja tam się śmieje z wszystkich głupich ludzi, nie czuj się wyróżniony. :D


Kolejny ateistyczny fanatyk który każdego katolika ma za głupiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:03, zadymek napisał:

Od religii żydowskiej


Kościół nie odłączył się od religii żydowskiej.

Dnia 05.04.2009 o 20:03, zadymek napisał:

O, obrazamy się, to typowe dla wyznawców wszelkich kultów:)


O, obrażamy innych, to typowe dla fanatycznych ateistów.

Dnia 05.04.2009 o 20:03, zadymek napisał:

Na pewno będzie istniał jak to się zwykło określać "w twoim sercu" ew na kartkach publikacji
historycznych, jak wszystkie przeżytki.


Dziecięce prawo marzyć. Marz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:06, jedenzerocztery napisał:

Dalej się miotasz w tym łajnie? Pięknie. Ty się odcinasz chyba od własnego mózgu. To
skąd sekty, które nie są powiązane z religiami?


Ceterisku, jeszcze nie wytrzeźwiałeś? Raz piszesz, że wszystkie religie to sekty, a sekta to to samo co religia, potem, że KK to nie sekta, teraz jeszcze coś innego.

Dnia 05.04.2009 o 20:06, jedenzerocztery napisał:

KK przyczynił się dorozwouju? Śmieszny jesteś. KK przyczynił się do upadku kultury zachodniorzymskiej


KK przyczynił się do upadku kultury zachodniorzymskiej? Co za brednia. Widać niczego cię na tych zaocznych studiach nie nauczyli. Chrześcijaństwo jest jednym z fundamentów cywilizacji zachodnioeuropejskiej. To właśnie Kościołowi Europa zawdzięcza recepcję prawa rzymskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:12, Mogrim napisał:

Ceterisku, jeszcze nie wytrzeźwiałeś? Raz piszesz, że wszystkie religie to sekty, a sekta
to to samo co religia, potem, że KK to nie sekta, teraz jeszcze coś innego.


Gimbusku, ciagle mnie z kimś mylisz :)
Tak religia i sekta to to samo, tylko, że ianczje je sobie nazywacie. A i tka w gruncie rzeczy chodiz o to samo. Co z tego jak na kupę powiem gówn***, przestaje śmiedzieć i tak samo wygladać? Nie.

Dnia 05.04.2009 o 20:12, Mogrim napisał:

> KK przyczynił się dorozwouju? Śmieszny jesteś. KK przyczynił się do upadku kultury
zachodniorzymskiej

KK przyczynił się do upadku kultury zachodniorzymskiej? Co za brednia. Widać niczego
cię na tych zaocznych studiach nie nauczyli. Chrześcijaństwo jest jednym z fundamentów
cywilizacji zachodnioeuropejskiej. To właśnie Kościołowi Europa zawdzięcza recepcję prawa
rzymskiego.


Na studia nie poszedłem. Jak chesz znać mój pogląd na to to idź się do tematu studia.
Chrześcijanie byli jednym z czynników prze które upadło cesarstwo zachodnio rzymskie. A to, że potem ukradli ich dorobek i nazwali swoim to już zwykła ignorancja godna pajaca takiego jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:18, jedenzerocztery napisał:

Tak religia i sekta to to samo


Wg ciebie i nikogo więcej. Czy sekta jest określeniem pejoratywnym czy nie?

Dnia 05.04.2009 o 20:18, jedenzerocztery napisał:

Chrześcijanie byli jednym z czynników prze które upadło cesarstwo zachodnio rzymskie.


Doucz się historii. Nie wiesz biedaczku jakie były przyczyny upadku cesarstwa zachodniorzymskiego?

Dnia 05.04.2009 o 20:18, jedenzerocztery napisał:

A to, że potem ukradli ich dorobek i nazwali swoim to już zwykła ignorancja godna pajaca
takiego jak ty.


Kościół stwierdził, że wymyślił prawo rzymskie? Tyś już całkiem oczadział. Kończę dyskusję z tobą.
Niech moderator wreszcie zbanuje to czwarte konto ceterisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik jedenzerocztery to ceteris paribus. To już jego czwarte konto, może najwyższy czas na ban na IP? Proszę o interwencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2009 o 11:14, Menajev napisał:

A ja się dziwiłem, czemu po napisaniu posta 3/4 mojego bloku ryknęło wrednym śmiechem.

Nie moja wina, że uważasz się za kogoś lepszego, a nie masz pojęcia o czym piszesz.

Dnia 04.04.2009 o 11:14, Menajev napisał:

Piszesz ''poważy'', a potem wymieniasz papieża? ''Ośmieszasz się''.

Nie ośmieszam się, to jest kontrast.

Dnia 04.04.2009 o 11:14, Menajev napisał:

A gdzie ja napisałem, że ktoś tak twierdzi? Ja napisałem tylko, że Kościół (za pośrednictwem
tej konkretnej katachetki) mówi o sprawach, o których nie ma pojęcia, w dodatku podając
fałszywe ''dowody'', okłamując tym samym ludzi, którzy nie są w stanie się wybronić (dzieciaki
z podstawówki).

Jasno zasugerowałeś, że wg ciebie człowiek jest "v. 2.1 małpy" - czym dowiodłeś swojego nieuctwa. Żadna poważna teoria nie mówi, że człowiek pochodzi od małpy, piszę to jako gorący zwolennik ewolucjonizmu. Istnieje bardzo prawdopodobna teoria mówiąca, że człowiek i małpa mają wspólnego przodka. Więc jeśli ktoś podaje fałszywe dowody i mówi o sprawach, o których nie ma pojęcia to właśnie ty jesteś tą osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:27, Mogrim napisał:

> Tak religia i sekta to to samo

Wg ciebie i nikogo więcej. Czy sekta jest określeniem pejoratywnym czy nie?


Niestety, smutna prawda jest taka, że tylko wg ciebie religia i sekat to co innego. Cała reszta userów jest nastawiona opozycyjnie do tego co tam bełkoczesz. Zrozum to, jesteś ograniczonym ignorantem. Więcej łączy religię i sektę niż je dzieli, by mówić że jedno nie jest drugim.

Dnia 05.04.2009 o 20:27, Mogrim napisał:

> Chrześcijanie byli jednym z czynników prze które upadło cesarstwo zachodnio rzymskie.


Doucz się historii. Nie wiesz biedaczku jakie były przyczyny upadku cesarstwa zachodniorzymskiego?


No propobuję tobie też się douczyć, ale czytania ze zrozumieniem. Napisałem, pajacu, że byli jednym z czynników, a nie głównyum czynnikiem.

Dnia 05.04.2009 o 20:27, Mogrim napisał:

> A to, że potem ukradli ich dorobek i nazwali swoim to już zwykła ignorancja godna
pajaca
> takiego jak ty.

Kościół stwierdził, że wymyślił prawo rzymskie? Tyś już całkiem oczadział. Kończę dyskusję
z tobą.
Niech moderator wreszcie zbanuje to czwarte konto ceterisa.


Nie wymyślił, ale je odkopał. Podobnie jak wiele innych rzeczy z dorobku CRZ.

Niech moderator wreszcie coś z tobą zrobi, bo tylko fermęt siejsz na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkowink mogrim wymyśla jakieś bzdury. Mam internet radowy i niemogę przecież odpowiadać za wszystkich, którzy też mają takie samo IP. Pisąłem o tym już w dziale o moderatorach.

Zresztą prosił bym by ktoś zrobił z nim porzdek i przypomniał mu zasady kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:28, Mogrim napisał:

Użytkownik jedenzerocztery to ceteris paribus. To już jego czwarte konto, może najwyższy
czas na ban na IP? Proszę o interwencję.


Co? Idź na policję jeszcze, że ktoś cię zjadaa na śniadanie, a ty już nie masz nic sensowenfgo do powiedzenia. Mozę cię posłuchaja jaoko konfiturę i mnie zmkna za własne przekonania. peace bicz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować