Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2009 o 20:12, Mogrim napisał:

KK przyczynił się do upadku kultury zachodniorzymskiej? Co za brednia. Widać niczego
cię na tych zaocznych studiach nie nauczyli. Chrześcijaństwo jest jednym z fundamentów
cywilizacji zachodnioeuropejskiej. To właśnie Kościołowi Europa zawdzięcza recepcję prawa
rzymskiego.

Ciekawe, że tutaj
http://portalwiedzy.onet.pl/35741,,,,recepcja_prawa,haslo.html
piszą inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:07, Mogrim napisał:

> Aż chce się dopisać ''... dopóki idiotów będzie więcej niż inteligentnych ludzi''
- czyli
> prawdopodobnie KK istnieć nie przestanie. :/

Żenujące. Dlaczego wg ciebie katolicy to idioci?


Dlatego że:
- nie znam osobiście nikogo inteligentnego, kto wierzyłby w jakiegokolwiek/jakichkolwiek Boga/bogów,
- zauważyłem (na podstawie ludzi, których znam osobiście), że im ktoś jest większym idiotą, tym bardziej fanatycznie bronią swojej wiary (w sensie - nie docierają do nich żadne sensowne argumenty, sami żadnych nie mają).

Dnia 05.04.2009 o 20:07, Mogrim napisał:

Kolejny ateistyczny fanatyk który każdego katolika ma za głupiego.

Bo to prawda :D

>> Na pewno będzie istniał jak to się zwykło określać "w twoim sercu" ew na kartkach publikacji
>> historycznych, jak wszystkie przeżytki.
>Dziecięce prawo marzyć. Marz dalej.
Jeśli chodzi ci o to, że KK nie zniknie, to tu się wyjątkowo z tobą zgodzę, patrz pierwszy akapit: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=21740 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:35, jedenzerocztery napisał:

Co? Idź na policję jeszcze, że ktoś cię zjadaa na śniadanie, a ty już nie masz nic sensowenfgo
do powiedzenia. Mozę cię posłuchaja jaoko konfiturę i mnie zmkna za własne przekonania.
peace bicz!

Ej nie szalej, jeszcze ci tu z przepisem o obrazie uczuć religijnych wyskoczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:39, zadymek napisał:

> Co? Idź na policję jeszcze, że ktoś cię zjadaa na śniadanie, a ty już nie masz nic
sensowenfgo
> do powiedzenia. Mozę cię posłuchaja jaoko konfiturę i mnie zmkna za własne przekonania.

> peace bicz!
Ej nie szalej, jeszcze ci tu z przepisem o obrazie uczuć religijnych wyskoczy:)


Z nim to wszystko możliwe. Nie zdziwił bym sięjak by nalge po IP wpadli mi anty terrorystyczni na chatę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:41, jedenzerocztery napisał:

Z nim to wszystko możliwe. Nie zdziwił bym sięjak by nalge po IP wpadli mi anty terrorystyczni
na chatę ;)

Bez przesady ...najwyżej ksiądz i przedstawiciele kółka parafialnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:28, Mogrim napisał:

Użytkownik jedenzerocztery to ceteris paribus. To już jego czwarte konto, może najwyższy
czas na ban na IP? Proszę o interwencję.


Widzisz, nikt cie nie lubi i nei moze słuchac twych bredni.;( Idź na jakąś terapię i lewatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:46, zadymek napisał:

> Z nim to wszystko możliwe. Nie zdziwił bym sięjak by nalge po IP wpadli mi anty
terrorystyczni
> na chatę ;)
Bez przesady ...najwyżej ksiądz i przedstawiciele kółka parafialnego:)


To i tak już za dużo jak dla mnie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:46, jedenzerocztery napisał:

> Użytkownik jedenzerocztery to ceteris paribus. To już jego czwarte konto, może najwyższy

> czas na ban na IP? Proszę o interwencję.

Widzisz, nikt cie nie lubi i nei moze słuchac twych bredni.;( Idź na jakąś terapię i
lewatywę.


Najpierw popierasz tezę o tym że ateiści są inteligentniejsi ,o chwile później obrażasz innych z powodu innego przekonania. Myślisz podobnie jak Kościół wmawiasz jedno a jednoznacznie odrzucasz wszystko inne bez względu na to jakie prawdy by wnosiło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:53, Prateorian napisał:

> > Użytkownik jedenzerocztery to ceteris paribus. To już jego czwarte konto, może
najwyższy
>
> > czas na ban na IP? Proszę o interwencję.
>
> Widzisz, nikt cie nie lubi i nei moze słuchac twych bredni.;( Idź na jakąś terapię
i
> lewatywę.

Najpierw popierasz tezę o tym że ateiści są inteligentniejsi ,o chwile później obrażasz
innych z powodu innego przekonania. Myślisz podobnie jak Kościół wmawiasz jedno a jednoznacznie
odrzucasz wszystko inne bez względu na to jakie prawdy by wnosiło .


Ja siestaram tylko dostosowac do poziomu mogrima. Sorry jak cie uraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2009 o 20:57, jedenzerocztery napisał:

Ja siestaram tylko dostosowac do poziomu mogrima. Sorry jak cie uraziłem.

Nie daj sie sprowokowac Mogrinowi, popatrz sobie na jego wczesniejsze posty robi z siebie cierpiacego biednego katolika, z katolikow ofiary przesladowań, z ateistow fanatykow, pozatym jeszcze straszy cie moderatorami (nienawidze konfidentow) wczesniej obrzucajac jakimis smiesznymi ksywkami (tuman itp)
Skonczy sie na tym ze to ty dostaniesz bana a on obejdzie sie bez kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 21:12, Starscream napisał:

Skonczy sie na tym ze to ty dostaniesz bana a on obejdzie sie bez kary


Masz 100% racje. Pewnie tak zaraz będzie. Niestety nie potrafię czssami inaczje zareagowć na takie zachowanie inaczej. Ten mogrim właśnie sam najpierw prowokuje ludzii, wyzywa a potem robi z sibie ofiarę. Ja przy takich ludziach tracę nerwy i nie mam siły udawać jakisgrzeczności jak ktos na mie pluje. Jestem ciekaw tylko co mod teraz zrobi. Zakładam, że ja sprowokowany, z niśzą ragnadostanę po du***, a temtemu się nic nie stanie, eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biblia a więc i bóg to wynalazki żydów:
a) Jezus Ch. , czyli bóg, "był" żydem
b) podobnie chyba jak i większość "proroków"
c) wszyscy ludzie są równi wobec boga, ale żydzi to "naród wybrany"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 21:16, jedenzerocztery napisał:

> Skonczy sie na tym ze to ty dostaniesz bana a on obejdzie sie bez kary

Masz 100% racje. Pewnie tak zaraz będzie. Niestety nie potrafię czssami inaczje zareagowć
na takie zachowanie inaczej. Ten mogrim właśnie sam najpierw prowokuje ludzii, wyzywa
a potem robi z sibie ofiarę. Ja przy takich ludziach tracę nerwy i nie mam siły udawać
jakisgrzeczności jak ktos na mie pluje. Jestem ciekaw tylko co mod teraz zrobi. Zakładam,
że ja sprowokowany, z niśzą ragnadostanę po du***, a temtemu się nic nie stanie, eh.


to tak samo jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 21:41, ev1l_on3 napisał:

Biblia a więc i bóg to wynalazki żydów:
a) Jezus Ch. , czyli bóg, "był" żydem
b) podobnie chyba jak i większość "proroków"
c) wszyscy ludzie są równi wobec boga, ale żydzi to "naród wybrany"...

Właśnie tacy jak ty stanowią pożywkę dla wszechobecnego "mogrimstwa". Tłumaczysz nie tyle prosto co prostacko wg schematu Slogan i to co do niego pasuje, trochę to populistyczne nie sądzisz?
Wniosek: jaja sobie robisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:36, zadymek napisał:


Obawiam się, że przeczytałem o prawie rzymskim "trochę więcej" niż ty. Jak zwykle wypowiadasz się o tematach, o których nie masz pojęcia.
Zbiory kanoniczne zawierały fragmenty kodyfikacji justyniańskiej. Rozpowszechnienie norm prawa rzymskiego np. we Francji miało miejsce dzięki "Collectio Tripartita", ''Decretum" i "Panormia". Wszyscy doktorzy prawa kanonicznego posiadali również tytuł doktora prawa rzymskiego, a Kościół nakazywał stosować prawo rzymskie w tych sprawach, których nie regulowało prawo kanoniczne, stąd sentencja "Ecclesia vivit lege romana". Wiesz kto odnalazł Digesta, redakcję nowel justniańskich "Authenticum" i kto prowadził nad nimi studia? O liście Grzegorza Wielkiego do Jana Defensora słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 22:10, Mogrim napisał:

Obawiam się, że przeczytałem o prawie rzymskim "trochę więcej" niż ty. Jak zwykle wypowiadasz
się o tematach, o których nie masz pojęcia.


W gimnazjum?! Nie bądź śmieszna!

A zreszt a czytać, a czytać ze zrozumieniem to jest róznica. Moze kiedyś się tego nauczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:38, Menajev napisał:

- nie znam osobiście nikogo inteligentnego, kto wierzyłby w jakiegokolwiek/jakichkolwiek
Boga/bogów,


Widać mało masz znajomych. Tysiące wybitnych profesorów, prawników, lekarzy, matematyków, filozofów, fizyków, pisarzy etc. było i jest teistami. Życie jest na zewnątrz, nie w komputerku. Rozejrzyj się dookoła.

Dnia 05.04.2009 o 20:38, Menajev napisał:

> Kolejny ateistyczny fanatyk który każdego katolika ma za głupiego.
Bo to prawda :D


Jest to więc dowód twojego fanatyzmu, nienawiści i ciasnoty umysłowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 22:10, Mogrim napisał:

> Ciekawe, że tutaj
> http://portalwiedzy.onet.pl/35741,,,,recepcja_prawa,haslo.html
> piszą inaczej...

Obawiam się, że przeczytałem o prawie rzymskim "trochę więcej" niż ty. Jak zwykle wypowiadasz
się o tematach, o których nie masz pojęcia.
Zbiory kanoniczne zawierały fragmenty kodyfikacji justyniańskiej. Rozpowszechnienie norm
prawa rzymskiego np. we Francji miało miejsce dzięki "Collectio Tripartita", ''Decretum"
i "Panormia". Wszyscy doktorzy prawa kanonicznego posiadali również tytuł doktora prawa
rzymskiego, a Kościół nakazywał stosować prawo rzymskie w tych sprawach, których nie
regulowało prawo kanoniczne, stąd sentencja "Ecclesia vivit lege romana". Wiesz kto odnalazł
Digesta, redakcję nowel justniańskich "Authenticum" i kto prowadził nad nimi studia?
O liście Grzegorza Wielkiego do Jana Defensora słyszał?

Czy mam rozumieć, że encyklopedia kłamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować