Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2013 o 01:19, Kapas napisał:

Więc uważasz, że wszystkich ludzi, którzy wierzą w cuda powinno zamykać się w psychiatrykach?


Problemy z czytaniem ze zrozumieniem. To zależy od tego "cudu" i od okoliczności. Ktoś kto twierdzi że "rozmawiał", "widział" lub "jest" bogiem powinien pozostać w psychiatryku.

Dnia 28.02.2013 o 01:19, Kapas napisał:

Tak i przypadkiem gościowi serce samo się wyleczyło? Albo przypadkiem ludzie wstają z
wózka inawlidzkiego ?


Nie odpowiedziałeś na pytanie, w ogóle odpowiedziałeś nie na tego posta, czy widziałeś ten filmik do którego zamieściłem linka?

Dnia 28.02.2013 o 01:19, Kapas napisał:

Dziwnym zbiegiem okoliczności zostają wyleczeni z nowotworów, które przez lekarzy kwitowane były wyrokiem > śmierci?


Jest coś takiego jak remisja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio? Chcesz winić Niemcy za przewinienia Moguncji, Lotaryngii, Hanzy i Hesji? Chcesz winić Francuzów za przewinienia Prowansji, Burgundii i Bordaux? To trochę przesada. To zupełnie inny rozdział historii. Narodziło się nowe państwo z nową polityką. Państwo Kościelne było od początku, nigdy nie zmieniło swojej siedziby, a pomimo, że może kiedyś znikło z mapy, to jego wpływ na kształt Europy nie zmalał.

@ev1l_on3
To co wspominałem. Kwestia wiary. Cudem powinno być "uzdrowienie" człowieka niezależnie od jego wiary, Tutaj tak nie jest. Zdrowieją jedynie ci, którzy wierzą, że owe działanie może ich uzdrowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 07:55, Sigu napisał:

Serio? Chcesz winić Niemcy za przewinienia Moguncji, Lotaryngii, Hanzy i Hesji? Chcesz
winić Francuzów za przewinienia Prowansji, Burgundii i Bordaux? To trochę przesada. To
zupełnie inny rozdział historii. Narodziło się nowe państwo z nową polityką. Państwo
Kościelne było od początku, nigdy nie zmieniło swojej siedziby, a pomimo, że może kiedyś
znikło z mapy, to jego wpływ na kształt Europy nie zmalał.



Ależ ja nikogo nie winie. To Ty próbujesz jakieś historyczne odpowiedzialności stosować. Do tego bardzo wybiórczo. Tymczasem nikt w Niemczech nie odcina sie od tego ci działo się w Bawarii, Prusach itd., nim doszło do zjednoczenia Niemiec w XIX w. To część niemieckiej historii. Tak samo nikt w Polsce nie robi białej plamy z rozbicia dzielnicowego. Z Francją to już zupełnie pojechałeś, skoro samo państwo francuskie jako akie formalnie istnieje od IX i tu o żadnym przerwaniu ciągłości państwowej nie moze być mowy. Do tego od początku wpływ na kształt Europy ma niebagatelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 02:16, ev1l_on3 napisał:

Problemy z czytaniem ze zrozumieniem. To zależy od tego "cudu" i od okoliczności. Ktoś
kto twierdzi że "rozmawiał", "widział" lub "jest" bogiem powinien pozostać w psychiatryku.


Powiem Ci, że niektóre choroby psychiczne są spowodowane (ba nawet większość) przez wpływ demoniczny i nie da się ich wyleczyć ani psychotropami, ani innymi lekami. Widziałem na filmach uzdrowienia z chorób psychicznych przez pokonanie demonów, które miały wpływ nad takimi, biednymi ludźmi.


Dnia 28.02.2013 o 02:16, ev1l_on3 napisał:

Nie odpowiedziałeś na pytanie, w ogóle odpowiedziałeś nie na tego posta, czy widziałeś
ten filmik do którego zamieściłem linka?


Oglądałem, ale jak mógłbym się do niego odnieć? Gość chodzi po wodzie i co? Jest wiele cudów - nie wiem jak ocenić tego, bo nie czytałem nic poza tym, że obejrzałem ten filmik. Bardzo mnie śmieszy, kiedy się mówi, że ktoś coś zrobił cud. Często katolicy przypisują boskiej mocy np zamianę hostii w tkankę kostną, albo krwawienie posągów/ cudowne objawienia maryjne. Zapominają, że szatan też może uleczać ( znachorzy uzdrowiciele szarlatani) i wykonywać cudy ( jak mówi Biblia "Zły może przyjść w postaci anioła światłości, aby zwodzić wierzących" ). Dlatego jest to dosyć grząski grunt.

Dnia 28.02.2013 o 02:16, ev1l_on3 napisał:

Jest coś takiego jak remisja.


Remisja ciężko uszkodzonego serca? Remisja ślepoty? A co powiesz na wydłużanie się przykrótkich nóg podczas modlitwy? też remisja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 17:11, KrzysztofMarek napisał:

Zapewniam, ze wiary zadymka w brak cudów nic nie zachwieje (chyba cudem). Zadymek zawsze
znajdzie wygodne dla siebie tłumaczenie.

Jeśli dociekliwość to wiara, to jak najbardziej da się to "ruszyć"- wystarczy dowód.

Dnia 27.02.2013 o 17:11, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, postać historyczna, której śmierć jest udokumentowana, konkretnie św. Piotr,

Udokumentowana? Gdzie i przez kogo? Ojców koscioła? Teologów? Ewangelistów?

Dnia 27.02.2013 o 17:11, KrzysztofMarek napisał:

tak dalece wierzył, ze wolał się dać ukrzyżować, nic wyrzec wiary. I był przy tym tak

Aaaa, no wiesz historyjke o przybyciu Piotra do Rzymu już dawno włożono między bajki, ale jak chcesz to w to wierz.

Dnia 27.02.2013 o 17:11, KrzysztofMarek napisał:

bezczelny, ze nie uznał się za godnego ukrzyżowania tak jak Chrystus i prosił, zeby Go
ukrzyżować odwrotnie, głową w dół...Jakież zatem jest wytłumaczenie zadymka?

Takie, że to tylko przekazy tradycji chrześcijańskiej- tzw świadectwa historyczne sa już mniej ciekawe dla twojej wizji historii: przykładowo kwestia Kefasa- nawet przekaz biblijny sugeruje, że Piotr i Kefas to dwie różne osoby. Do tego kwestia Piotra jako pierwszego papieża- wersja ta ukształtowała się kilka wieków po czasach, o których mowa. Wczesniej nikt tak nie nazywał tej postaci.
Tak więc to nie jest kwestia: aha, masz tu dowdy i je obal - ty pokaż dowody albo nie mamy o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 23:53, Sigu napisał:

Nie chciałbym nic mówić, ale... To władcy Państwa Kościelnego byli najbardziej rządni
władzy kilkaset lat temu. Owymi władcami byli oczywiście papieże. Z ich rozkazu mordowano.
Głowy Kościoła.... Głowy gromadzące władzę, wpływy i złoto. Władze, które żyły w rozpuście
gdy lud głodował. /.../

Państwo koscielne nie miało ani wystarczającel liczby ludności, ani wystarczajacej liczby ziemi, ani wystarczającej liczby uprzemysłowionych miast i wielu, wielu innych rzeczy, zeby prowadzić długotrwałe wojny religijne. Proponowałbym Ci zapoznać się z faktami historycznymi, a nie z tylko i wyłacznie z "czarnym pijarem" dłososzonym przez postępaków od kilkuset lat.
Jak widzisz, nie wciskam Ci na siłę czegokolwiek, zachęcam jedynie do samodzielnego poznawania faktów. O schizmie wschodniej, o rebelii katarów i albigensów i i wielu innych sprawach. Nawet poczytaj i Inkwizychi Hiszpańskie, która stała się de facto narzędziem w ręku króla. Owszem mieliśmy paru niegodnych papieży,
ale proszę Cię, zanim zaczniesz autorytatywnie wypowiadać na te tematy. To ważne również z tego w zględu, ze mamy tutaj wojujących ateistó, którzy będą Ci wciskali swoją wersję wydarzeń. Zatem postudiuj temat, zanim bedziesz się wypowiadał z taką pewnością. Być może wtedy nawt historia zmieni w Twoich oczach swój dotychczasowy kształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 16:11, KrzysztofMarek napisał:

Państwo koscielne nie miało ani wystarczającel liczby ludności, ani wystarczajacej liczby
ziemi, ani wystarczającej liczby uprzemysłowionych miast i wielu, wielu innych rzeczy,
zeby prowadzić długotrwałe wojny religijne.


Przecież nikt nie twierdzi, że papież wysyłał zbrojne legiony Watykanu, żeby podbijać inne państwa, ale faktem jest, że papież miał największą władzę w Europie i nie bez powodu określano go "królem królów". Trzeba spojrzeć na temat trochę szerzej, władca nie musi bezpośrednio kogoś zabić, żeby mieć krew na rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 10:24, Kapas napisał:

Powiem Ci, że niektóre choroby psychiczne są spowodowane (ba nawet większość) przez wpływ
demoniczny (...)


... szkoda słów

Dnia 28.02.2013 o 10:24, Kapas napisał:

Oglądałem, ale jak mógłbym się do niego odnieć? Gość chodzi po wodzie i co? Jest wiele
cudów - nie wiem jak ocenić tego, bo nie czytałem nic poza tym, że obejrzałem ten filmik.
Bardzo mnie śmieszy, kiedy się mówi, że ktoś coś zrobił cud. (...)


lol Chyba nie sądzisz, że on naprawdę chodzi po wodzie ? Przecież to iluzjonista, który tworzy iluzję posługując się różnymi rekwizytami itp. Tak samo ten "uzdrowiciel" , tylko że jego "rekwizytami" są ludzie, którzy udają ciężko chorych, inwalidów na wózkach. Wbij to sobie wreszcie do głowy że to, że jakiś facet na nagraniu wstaje z wózka za sprawą dotknięcia "uzdrowiciela" nie znaczy że był on inwalidą i że nie wsiadł na ten wózek tuż przed nagraniem ! EOT

Dnia 28.02.2013 o 10:24, Kapas napisał:

Remisja ciężko uszkodzonego serca? Remisja ślepoty? A co powiesz na wydłużanie się przykrótkich
nóg podczas modlitwy? też remisja?


j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 16:00, zadymek napisał:

> /.../ > Tak więc to nie jest kwestia: aha, masz tu dowdy i je obal - ty pokaż dowody albo nie
mamy o czym rozmawiać.

Dowody? A czy Ty kiedykolwiek ufałeś dowodom sprzecznym z Twoim pojmowaniem świata? Na przykład już sugerowałem poznanie książki "Jezusowy papirus". Przeczytałeś ją? Wiem że nie, bo gdybyś ją przeczytał, to wiedziałbyś. A po co mi pisać posty, skoro inni napisali, na podstawie badań całe książki?
Zatem Twoje pseudoargumenty mogą mnie tylko smieszyć. Z jednej strony powtarzasz historyjki, które nauka już dawno wywaliła na margines, z drugiej nawet nie chcesz zapoznać się z czymś nowym.
Na wszelki przypadek przypominam Ci, jakie pytania masz sobie zadać, żeby mieć jakiekolwiek pojęcie, o co chodzi (siedem złotych pytań kryminalistyki)
1. Co?
2. Gdzie?
3. Kiedy?
4. Czym?
5. Dlaczego?
6. Jak?
7. Kto?
Oczywiście kolejność pytań może być czasem zmienioa, można równie nieco zmodyfikować ich treść (na przykład "czym" zastąpić "za pomocą czego").

I jeszcze jedno: Twoja naiwność (zeby nie powiedzieć mocniej!) jest wzruszająca:

Dnia 28.02.2013 o 16:00, zadymek napisał:

Udokumentowana? Gdzie i przez kogo? Ojców koscioła? Teologów? Ewangelistów?"

Jak udokumentowana to ma być tylko przez ateistów, inni się nie licża? Doprawdy, dość żałosne podejście.. "
Ale ja nie mam zamiaru Cię nawracać na jakąkolwiek wiarę. Wierz sobie, w ci chcesz, nawet w to, że pani Senyszyn nadaje się na Prezydentę ((skoro minister moze być ministrą, to i prezydent prezydentą)
I, muszę przyznać, że duskusja z Tobą zrobiłą się już całkowicie jałowa. Pisz zatem sobie co chcesz, ale o jedno Cię proszę, nie nudź mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 16:15, Kapas napisał:

Papież jest samozwańczą głową kościoła, którego de facto jest głową Jezus Chrystus.



A to sam siebie wybrał i przymusza siłą katolików do uznania siebie za ich głowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 16:42, ev1l_on3 napisał:

> /.../ Wbij > to sobie wreszcie do głowy że to, że jakiś facet na nagraniu wstaje z wózka za sprawą
dotknięcia "uzdrowiciela" nie znaczy że był on inwalidą i że nie wsiadł na ten wózek
tuż przed nagraniem ! /.../> j.w.

Obyś Ty mógł sobie równie wbić do głowy, że człowiek, który dotąd nie mógł chodzić, po dotknięciu przez "uzdrowiciela" naprawdę wstaje i wózek nie jest już mu do życia potrzebny!
Zauważ, że jesteś tak zapiekły w swoim własnym świecie, że absolutnie nie dopuszczasz myśli, że możesz się mylić. Wszystkie dowody z góry dyskwalifikujesz. I to ma być "naukowe podejście"? Chyba jaja z siebie robisz, tylko nie zauważasz, ze robisz jaja z siebie, nie z innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2013 o 16:42, ev1l_on3 napisał:

lol Chyba nie sądzisz, że on naprawdę chodzi po wodzie ? Przecież to iluzjonista, który
tworzy iluzję posługując się różnymi rekwizytami itp.


Dlatego się co do tego nie odniosłem, bo nie badałem tego.


>Tak samo ten "uzdrowiciel" , tylko

Dnia 28.02.2013 o 16:42, ev1l_on3 napisał:

że jego "rekwizytami" są ludzie, którzy udają ciężko chorych, inwalidów na wózkach. Wbij
to sobie wreszcie do głowy że to, że jakiś facet na nagraniu wstaje z wózka za sprawą
dotknięcia "uzdrowiciela" nie znaczy że był on inwalidą i że nie wsiadł na ten wózek
tuż przed nagraniem ! EOT


Oczywiście. Na festiwalu życia w Krakowie też przyjechali ludzie podstawieni? Znajomi ze zboru, widzieli, jak przyjechała tam dziewczyna od dawna jeżdżąca na wózku i została uleczona na oczach wielu ludzi.


>A to sam siebie wybrał i przymusza siłą katolików do uznania siebie za ich głowę?

Po prostu jest tak już od wieków. Tak naprawdę kościół katolicki daaawno temu odszedł od założeń kościoła Chrystusowego, którego założyli apostołowie uczniowie Jezusa. Potem przypięto do tego ideologie, że papież jest następcą Piotra, co jest bzdurą, bo kościół wymyślił bardzo dużo dogmatów i herezji, które nie są zgodne z Pismem świętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 17:57, Kapas napisał:

Po prostu jest tak już od wieków. Tak naprawdę kościół katolicki daaawno temu miom zdaniem odszedł
od założeń kościoła Chrystusowego, którego założyli apostołowie uczniowie Jezusa. Potem
przypięto do tego ideologie, że papież jest następcą Piotra, co według mnie jest bzdurą, bo uważam że >kościół wymyślił bardzo dużo dogmatów i herezji, które w mojej ocenie nie są zgodne z Pismem >świętym.


Poprawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 18:20, Dux napisał:

Poprawiłem


Tak, ale popatrz na to, co robi kościół, a jak wyglądał on zaraz po śmierci Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 18:30, Kapas napisał:

Tak, ale popatrz na to, co robi kościół, a jak wyglądał on zaraz po śmierci Chrystusa.

Tyle że żaden z współczesnych kościołów chrześcijańskich nie jest taki sam jak kościół zaraz po śmierci Chrystusa. I trochę trudno się spierać, któren z nich najbardziej tamten Kościół przypomina, skoro dobór kryteriów do ustalania "podobności" zawsze musi być subiektywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 18:47, Dux napisał:

Tyle że żaden z współczesnych kościołów chrześcijańskich nie jest taki sam jak kościół
zaraz po śmierci Chrystusa. I trochę trudno się spierać, któren z nich najbardziej tamten
Kościół przypomina, skoro dobór kryteriów do ustalania "podobności" zawsze musi być subiektywny


To nie chodzi o to, który kościół jest Bliżej nauk Chrystusowych, bo ludzie nie mają monopolu na prsawdę. Prawdą natomiast jest sama Biblia, która mówi, kto nas zbawił, po co, dlaczego akurat tak itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 16:43, KrzysztofMarek napisał:

1. Co?

Obalenie wyników badań Carstena Thiede z 1994

Dnia 28.02.2013 o 16:43, KrzysztofMarek napisał:

2. Gdzie?

Cambridge

Dnia 28.02.2013 o 16:43, KrzysztofMarek napisał:

3. Kiedy?

1995

Dnia 28.02.2013 o 16:43, KrzysztofMarek napisał:

4. Czym?

Wzokiem i wiedzą specjalistyczną

Dnia 28.02.2013 o 16:43, KrzysztofMarek napisał:

5. Dlaczego?

"Dla prawdy?" "Dla nauki?" "Dla sławy?"

Dnia 28.02.2013 o 16:43, KrzysztofMarek napisał:

6. Jak?

Publikacja w Tyndale Bulletin
Autor "wytknął Thiede''mu, że jego hipoteza opiera się zaledwie na podobieństwach niektórych liter (α, ε, ι, ο, ρ), podczas gdy inne litery są całkowicie niepodobne (zwłaszcza η)."

Dnia 28.02.2013 o 16:43, KrzysztofMarek napisał:

7. Kto?

Dr Peter M. Head

Dnia 28.02.2013 o 16:43, KrzysztofMarek napisał:

I jeszcze jedno: Twoja naiwność (zeby nie powiedzieć mocniej!) jest wzruszająca:

No wiesz, z naiwnością zwaną wiarą to ja się nie mogę równać;)

Dnia 28.02.2013 o 16:43, KrzysztofMarek napisał:

Jak udokumentowana to ma być tylko przez ateistów, inni się nie licża? Doprawdy, dość
żałosne podejście.. "

Temat: "Co mają ateiści do sprawy?" Najlepiej użyj złotych pytań kryminalistyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Państwo Kościelne nie miało. Idź na wojnę albo zostaniesz ekskomunikowany, o ile dobrze pamiętam tak to działało, a działało na większość Europy swego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 19:20, zadymek napisał:

> 1. Co?
Obalenie wyników badań Carstena Thiede z 1994 /.../

Obawiam się, więcej, jestem pewny, ze pracy Thiedego wcale przeczytałeś. Bo badania Thiedego nad pairusem magdaleńskim były potwierdzone badaniami również w 1995 roku i zostały przyjęte powszechnie na XXI kongresie Międzynarodowego Stowarzyszenia Papirologów w Berlinie. I nie spłycaj sprawy do podobieństwa liter [ to nie poszczególne litery, ale tekst na jednej i drugiej stronie został zidentyfikowany.
Ale rozmowa z Tobą coraz bardziej przypomina mi dyskusję ze ślepym o kolorach.
Co do naiwności: już dawno ktoś zauważył, ze człowiek, który nie wierzy w {istnienie} Boga jest w stanie uwierzyć we wszystko.
Miłej wiary we wszystko, nawet w Rózowego Potwora Spaghettii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować