Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2014 o 19:06, KrzysztofMarek napisał:

Sądzę, że ekosfera Marsa nie wytrzymała pojawienia się, nawet potencjalnego, pojawienia
się osobników o tak wybitnej inteligencji, jak Twoja i profilaktycznie wykluczyła taką
możliwość.
> PS Dostosowałem słownictwo do naszych czasów.
Życia na Marsie nie ma z prostego powodu: jeszcze nikt nie zdecydował się wysłać na Marsa
Ciebie. Oczywiście wiesz, ze pierwsi osadnicy nie będą mieli możliwości powrotu? Staraj
się, może właśnie Ty zostaniesz pierwszym osadnikiem. Z jednym zamachem uda mi się udowodnić,
ze ekosfera Marsa JEST inteligentna i że Ty jej nie przetrwasz ;-P


tyle sarkazmu w jednym poście. Czuje się doceniony.
Swoją drogą, to przegapiłem zapisy na Mars ONE tak chętnie bym to zweryfikował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu Fragmencik z jednej z moich ulubionych Książek Assimova: JA Robot. Fragment z rodziału o robocie Proroku.
Tak mogła by wyglądać gdyby AI zaczęło się uczyć Pisma xD

- Nie ma Pana nad Pana, a QT-1 jest jego Prorokiem.
- Obawiam się - wtrącił Cutie - że moi przyjaciele słuchają teraz poleceń kogoś większego niż ty.
- Do diabła z tym! Wynoś się stąd! Z tobą policzę się później, a z tymi blaszankami teraz!
Cutie potrząsnął powoli swą ciężką głową.
- Przykro mi, ale ty w dalszym ciągu niczego nie rozumiesz. One są robotami - a to oznacza, że są istotami rozumiejącymi. Rozpoznały Pana, gdy objawiłem im Prawdę. Wszystkie roboty zaakceptowały Pana. Nazywają mnie prorokiem - opuścił skromnie głowę. - Nie jestem godzien, ale być może...


Robot zbliżył się powoli w ich stronę.
- Odchodzicie? - w jego głosie słychać było wyraźny j żal.
Powell skinął krótko głową.
- Na nasze miejsce przyjdą inni.
Cutie westchnął. Był to dziwny dźwięk, przypominający podmuch wiatru przez metalową kratkę.
- No cóż. A więc okres waszej służby się kończy i nadchodzi czas dezintegracji. Oczekiwałem tego, ale... trudno, wola Pana musi być spełniona.
Powella zaskoczył smutek w głosie robota.
- Nie czeka nas żadna dezintegracja, Cutie. Wracamy po prostu na Ziemię.
- To nawet dobrze, że tak myślicie - robot westchnął ponownie. - Dopiero teraz rozumiem mądrość iluzji. Za nic nie chciałbym złamać waszej wiary - nawet gdybym mógł.
Odwrócił się i wyszedł - chodzący wyraz współczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2014 o 18:57, KrzysztofMarek napisał:

Jest, dla przykładu, określenie "dzień" jako upływ pewnego okresu czasu, no bo jak inaczej to określić,
skoro dopóki nie było obiegu Ziemi wokół słońca to słowo "dzień" nawet nie tyle, że nic
by nie oznaczało, ale byłoby kompletnie niezrozumiałe wobec braku odniesienia do czegokolwiek?
I jakoś trudno mi uwierzyć, ze nie zdajesz sobie z tego sprawy.


Czy mi się zdaje czy ty w tej chwili starasz się powiedzieć, że do określenia i zrozumienia słowa dzień, od wschodu do zachodu Słońca, potrzebna jest wiedza, że Ziemia krąży wokół Słońca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 12:30, ThimGrim napisał:

Czy mi się zdaje czy ty w tej chwili starasz się powiedzieć, że do określenia i zrozumienia
słowa dzień, od wschodu do zachodu Słońca, potrzebna jest wiedza, że Ziemia krąży wokół
Słońca?

Widzę, ze wraca temat "właściwego rozumienia" PS. Jeśli byś miał jednak ochotę spamować w imię własnego tytułu to możesz posiłkować się przemyśleniami innego forumowicza, który walnął onegdaj sporych rozmiarów temat nt. historycznej analizy Biblii.
http://veritas-forum.conceptforum.net/t1-biblia-czyli-inteligencja-nabita-w-butelke
Być może od tego czasu wyszło coś nowego w temacie, ale tekst z pewnością podsunie kilka tematów do dysput (już sam konspekt budzi respekt;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 13:24, zadymek napisał:

Widzę, ze wraca temat "właściwego rozumienia" PS. Jeśli byś miał jednak ochotę spamować
w imię własnego tytułu to możesz posiłkować się przemyśleniami innego forumowicza, który
walnął onegdaj sporych rozmiarów temat nt. historycznej analizy Biblii.
http://veritas-forum.conceptforum.net/t1-biblia-czyli-inteligencja-nabita-w-butelke
Być może od tego czasu wyszło coś nowego w temacie, ale tekst z pewnością podsunie kilka
tematów do dysput (już sam konspekt budzi respekt;)


A nie lepiej się zastonowić czy Bóg popiera Eutanazje i Aborcję skoro pozwolił Zabić swojego Syna i Zabił dzieci Egipcjan...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 14:07, SurgeonOfDeath napisał:

A nie lepiej się zastonowić czy Bóg popiera Eutanazje i Aborcję skoro pozwolił Zabić
swojego Syna i Zabił dzieci Egipcjan...?

A kogo obchodzi co popiera Jahwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 14:40, SurgeonOfDeath napisał:

tych z klauzuli sumienia.

A jak to się ma do tematu "Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni"?
Zresztą "ci od klauzuli sumienia" są nieliczni i szybko się wykruszą: gdy każdy normalny pacjent zacznie się zastanawiać nad tekstem "klauzuli" może dojść do wniosku, że to banda niebezpiecznych porąbańców, których ideologia godzi w podstawy medycyny i zwyczajnie będzie ich omijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 12:30, ThimGrim napisał:

/.../> Czy mi się zdaje czy ty w tej chwili starasz się powiedzieć, że do określenia i zrozumienia
słowa dzień, od wschodu do zachodu Słońca, potrzebna jest wiedza, że Ziemia krąży wokół
Słońca?

Tak, zdaje Ci się.
Chcę Ci jeszcze raz napisać jak nie było słońca, nie było Ziemi to nijak nie dało się komukolwiek wytłumaczyć upływu czasu w inny sposób, bo nie było żadnego punktu odniesienia. I doprawdy, aż zdumiałeś mnie tym pytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 14:56, zadymek napisał:

> tych z klauzuli sumienia.
A jak to się ma do tematu "Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni"?

Rzadko się z Toba zgadzam, ale w tym punkcie całkowicie

Dnia 27.07.2014 o 14:56, zadymek napisał:

Zresztą "ci od klauzuli sumienia" są nieliczni i szybko się wykruszą: gdy każdy normalny
pacjent zacznie się zastanawiać nad tekstem "klauzuli" może dojść do wniosku, że to banda
niebezpiecznych porąbańców, których ideologia godzi w podstawy medycyny i zwyczajnie
będzie ich omijał.

Jak nie wykruszyli się dotąd, to prędko się nie wykruszą. Poszukaj oryginalnego tekstu przysięgi Hipokratesa: i eutanazja i aborcja są lekarzom zakazane. Już prawie dwa i pół tysiąca lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 20:47, KrzysztofMarek napisał:

Chcę Ci jeszcze raz napisać jak nie było słońca, nie było Ziemi to nijak nie dało się
komukolwiek wytłumaczyć upływu czasu w inny sposób, bo nie było żadnego punktu odniesienia.
I doprawdy, aż zdumiałeś mnie tym pytaniem.


Przecież w czasie spisania Biblii już było i Słońce i Ziemia, więc punkt odniesienia był jak najbardziej. A wbrew pozorom czas nie jest napędzany ruchem Ziemi wokół Słońca, i gdyby nagle Ziemia się zatrzymała, czas dalej by płynął. A więc Słońce i Ziemia nie są potrzebne aby określić upływ czasu jeszcze przed ich postaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 20:56, rob006 napisał:

i gdyby nagle Ziemia się zatrzymała, czas dalej by płynął. A więc Słońce i Ziemia nie
są potrzebne aby określić upływ czasu jeszcze przed ich postaniem.

Ziemia mogłaby się zatrzymać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Ziemia mogłaby się zatrzymać? :P


To pytanie retoryczne? Jasne że by mogła, wystarczy odpowiednio duża siła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 21:05, rob006 napisał:

To pytanie retoryczne? Jasne że by mogła, wystarczy odpowiednio duża siła.

No właśnie bardziej mnie ciekawi skąd ta siła się weźmie bez ubytku dla całego układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 20:52, KrzysztofMarek napisał:

Jak nie wykruszyli się dotąd, to prędko się nie wykruszą. Poszukaj oryginalnego tekstu
przysięgi Hipokratesa: i eutanazja i aborcja są lekarzom zakazane. Już prawie dwa i pół
tysiąca lat.

Jak mieli się wykruszyć skoro działali zgodnie z prawami rynku? Bo chyba nie sadzisz, że przysięga Imhotepa/Hipokratesa/któegoś tam ucznia Hipka gwarantuje powodzenia finansowe?
Co do samej przysięgi: dziwne to było i niepostępowe (awersja do chirurgii, otwarte sitwiarstwo?) i samo sobie przeczyło, a i przysięga na jakichś bogów to nieporozumienie; to i nic dziwnego, że było modernizowane.
BTW Eutanazja i owszem ale aborcja tych jako dopochwowy krążek była zakazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 21:08, Zgreed66 napisał:

> To pytanie retoryczne? Jasne że by mogła, wystarczy odpowiednio duża siła.
No właśnie bardziej mnie ciekawi skąd ta siła się weźmie bez ubytku dla całego układu.


Dla jakiego układu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2014 o 18:00, zadymek napisał:

> Dodam, że pojęcie psychol też dotyczy ludzi więc j/w...
Jak rozumiem mądrość, sprawiedliwość, łaskawość, planowanie, mowa, nadawanie nazw i zapłodnienie
kobiet też są nie na miejscu bo dotyczą ludzi?


Każde które wymieniłeś czyni podobieństwo jednak różnice są bo właśnie do ludzi Bóg rzekł: rozmnażajcie się, roztrażajcie się...

Na to wychodzi, że m. in. różnimy się w tym wzlędzie i te sprawy dotyczą tylko nas.
Tak więc impotencja z tego tytułu musi dotyczyć wyłącznie rodzaju ludzki bądź zwierzęcego jeśli zaburzenia natury mają miejsce i nauka to zweryfikowała.

Nie zapominajmy, że wq PS są inne istoty poza Bogiem, ludźmi i zwierzętami.
I ich impotencja już w ogóle nie mogła dotyczyć. To tak jak by powiedzieć o tosterze, że jest śpiący.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 22:16, SurgeonOfDeath napisał:

-wokół własnej osi
-wokół słońca

No i teraz sobie wyobraź sobie co się dzieje jak pojawia się obiekt potrafiący zatrzymać ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować