Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2014 o 09:33, rob006 napisał:

>/.../ > A skąd ludzie ze średniowiecza wiedzieli o pterodaktylu?

Ludzka pamięć zbiorowa przechowuje wiele takich obrazów. A kiedy pterodaktyle wyginęły, to kwestia dyskusyjna. Nie mam pod ręką książki, w której przeczytałem co prawda nie o pterodaktylu, ale o odmianie dinozaura, który wyryty był na mieczu Wikingów. Miecz powstał w X-XII wieku, natomiast ten gatunek dinozaura żył kilka milionów lat wcześniej. Fałszerstwo niemożliwe, bo miecz znany był wcześniej, niż odkryto ten gatunek dinozaura. Zatem albo widok tego dinozaura przechowywany był w pamięci zbiorowej Wikingów, albo... albo ten gatunek dinozaura dożył do czasów Wikingów.
Dawno temu, chyba nawet w tym wątku podałem bliższe dane (tytuł książki i pewnie autora), a teraz musiałbym wywalać książki z półki i szukać w której to był.

---> ThimGrim

Hipoteza ewolucji ma więcej dziur, niż ser szwajcarski, dlatego nie zasługuje na miano teorii. Już za mojego życia sam rodowód człowieka był kilkakrotnie zmieniany. A datowanie metodą argonową wieku skał, to raczej pobożne życzenia, niż fakty.
Specjalnie dla Ciebie podam inny argument - według ostatnich (ostatnich, o których wiem) ustaleń cała ludność Europy pochodzi od 8, najwyżej 16 par ludzkich. Pomijając to, że dziwnie to współgra z biblijnym opisem rozwoju ludzkości po potopie (tylko 4 pary - Noe z żoną, synowie Jafet, Sem i Cham z żonami), to nic dziwnego, że to, co było w ich pamięci, rozpowszechniło się wśród innych ludów. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 10:17, Pablo_Querte napisał:

> /.../ > Pfff jakim paleniem czarownic, ostatnio czytałem, że inkwizycja nikogo nie zabiła, a
spalać to kazali świeczkę jako pokutę. Widać, że nie jesteś na czasie.

Inkwizycja zajmowała się ustalaniem, czy dana osoba jest heretykiem, czy nim nie jest. Mogła nakładać kary kościelne. Kary fizyczne, do spalenia na stosie włącznie, nakładali władcy świeccy. Ale cóż, przeciwnicy Inkwizycji mieli specjalistów od czarnego pijaru i to dobrych specjalistów, skoro ich wysiłki owocują do dnia dzisiejszego i nawet osoby wykształcone i skądinąd inteligentne na to się nabierają. Czego dowód miałeś powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 22:20, KrzysztofMarek napisał:

Specjalnie dla Ciebie podam inny argument - według ostatnich (ostatnich, o których wiem)
ustaleń cała ludność Europy pochodzi od 8, najwyżej 16 par ludzkich. Pomijając to, że
dziwnie to współgra z biblijnym opisem rozwoju ludzkości po potopie (tylko 4 pary - Noe
z żoną, synowie Jafet, Sem i Cham z żonami), to nic dziwnego, że to, co było w ich pamięci,
rozpowszechniło się wśród innych ludów. :-P

Dwa pytania więc.
1. Ile według ciebie minęło od Potopu?
2. Skąd wzięły się pod-rasy ludzi jak czarnoskórzy i Azjaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 22:28, Hubi_Koshi napisał:

> /.../ > 1. Ile według ciebie minęło od Potopu?

Nie mam pojęcia. Nieźle udokumentowana historia ludzkości liczy sobie jakieś 3, góra 4 tysiące lat. To, co było wcześniej, do w przeważającej mierze domysły.

Dnia 18.10.2014 o 22:28, Hubi_Koshi napisał:

2. Skąd wzięły się pod-rasy ludzi jak czarnoskórzy i Azjaci?

A ile ras ludzkich jest według Ciebie? Bo uczeni nie są co do ilości ras zgodni, może być równie dobrze 4 jak i 12. Jak nie wiadomo ile jest ras, to i nie wiadomo która wzięła się z której (a może z jakichś pra-ras)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 23:00, Kopiec napisał:

Naprawdę wierzysz w dosłowność biblijnego potopu, czy tylko lubisz robić z siebie [m-I]


BAN - Nie lubię jak ktoś sięga do obrażania tylko dlatego, że ma inne zdanie od innych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 23:00, Kopiec napisał:

Naprawdę wierzysz w dosłowność biblijnego potopu, czy tylko lubisz robić z siebie [m-I]?

Rzecz nie jest w tym, w co ja wierzę. Rzecz jest w tym, w co Ty WIERZYSZ. Bo wierzysz w wiele rzeczy, które uznajesz za prawdziwe, a które niekoniecznie prawdziwe być muszą. Dlatego, w zasadzie, ograniczam się do jednego: udowadniania ateistom, ze są ludźmi wierzącymi, mianowicie wierzą, ze Bóg nie istnieje. Dla jasności przypominam, że za wiarę uważam przyjęcie jakiegoś poglądu bez dowodu. Czasem tylko, jak w tym przypadku, wskazuję na bardzo niewygodne fakty, które przeczą oficjalnej, "naukowej", wersji historii. Co do biblijnego potopu: czy Biblię koniecznie trzeba tłumaczyć dosłownie? Przecież to by była bzdura: chociażby jak opisano stworzenie świata. Jak można byłoby przyjąć, ze biblijny "dzień" jest znanym nam dzisiaj dniem, skoro w czasie pierwszych "dni" nie było ziemi, a więc i dnia w dosłownym znaczeniu? Potopów na Ziemi było co najmniej kilka, który z nich uznać za ten biblijny? Nie wiem i nie będę się na ten temat więcej wypowiadał, a Ciebie prosiłbym w przyszłości, o jakieś, jeśli nie dowody, to chociaż przesłanki uzasadniające Twoje stanowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 09:33, rob006 napisał:

> smok to pterodaktyl ziejący ogniem.

A skąd ludzie ze średniowiecza wiedzieli o pterodaktylu?

Specjalnie dla Ciebie wygrzebałem książkę z głębi szafy. Pamięć mnie trochę zawiodła, kiedy pisałem poprzedni post, ale obrazek powinien Ci to nadrobić. Okazuje się, ze nasza historia nie jest tak jednoznaczna, jak by się to mogło wydawać.
Przy okazji - czy znasz jakiś darmowy program, który pozwala konwertować pliki PDF na JPG? Mój skaner jest świetny, ale zapisuje właśnie w PDF, żeby Ci zamieścić obrazek musiałem zrobić zdjęcie komórką.

20141019102754

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten bohomaz ma coś udowadniać? Przecież to wygląda raczej jak partacko narysowana jaszczurka, a nie dinozaur. :D

Dnia 19.10.2014 o 10:41, KrzysztofMarek napisał:

Przy okazji - czy znasz jakiś darmowy program, który pozwala konwertować pliki PDF na
JPG? Mój skaner jest świetny, ale zapisuje właśnie w PDF, żeby Ci zamieścić obrazek musiałem
zrobić zdjęcie komórką.


GIMP chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 12:15, rob006 napisał:

Ten bohomaz ma coś udowadniać? Przecież to wygląda raczej jak partacko narysowana jaszczurka,
a nie dinozaur. :D

No cóż, jeśli ty widziałeś żywego dinozaura i w dodatku nie miałeś pod ręką aparatu fotograficznego, to też musiałbyś narysować. Chcę wierzyć, że na głowni Twój rysunek wyglądałby lepiej, niż ten w książce. Acha, ten rysunek na głowni jest datowany na około 800 rok naszej ery. O ile pamiętam, nie dochowały się żadne zdjęcia z tamtego okresu :-P
Za namiar na Gimpa dziękuję, będę pamiętał, jak będę chciał PDF zamienić na JPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 10:01, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, jeśli ty widziałeś żywego dinozaura i w dodatku nie miałeś pod ręką aparatu fotograficznego,
to też musiałbyś narysować.


Gdybym zobaczył jaszczurkę i chciał ją narysować, to w połączeniu z brakiem talentu dałoby to pewnie podobny efekt. Zakładanie, że to coś udowadnia jest równie naiwne co łączenie smoków z pterodaktylami, albo założenie, że człowiek nie jest w stanie wymyślić boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 11:39, rob006 napisał:

> /.../ > Gdybym zobaczył jaszczurkę i chciał ją narysować, to w połączeniu z brakiem talentu dałoby
to pewnie podobny efekt. Zakładanie, że to coś udowadnia jest równie naiwne co łączenie
smoków z pterodaktylami, albo założenie, że człowiek nie jest w stanie wymyślić boga.

Brawo!
Wikingowie uwielbiali jaszczurki, pewnie dlatego kiepski rysownik wyrył na głowni miecza, żeby zrobić kawał autorowi książki (albo nadzorującym prace wykopaliskowe profesorom), jaszczurkę. Archeologia bazuje na mniejszych dowodach. Ale, jak mi się wydaje, masz na tyle utrwalony światopogląd, że odrzucasz wszystko, co do niego nie pasuje. A szkoda, bo gdybyś nie miał, to byś mógł sięgnąć po książki, które zaprzeczają "oficjalnej" wersji historii. Przypomnę Ci, że autora koncepcji "Wielkiego Wybuchu" też odsądzano od czci i wiary, podobnie autora koncepcji o wędrówce kontynentów, że nie wspomnę o Daenikenie. Ja sam myślałem, jakieś 40-45 lat temu, że wszystko, co Daeniken napisał, to zmyślenia, aż trafiłem na książkę Blumricha (rekonstrukcja pojazdu kosmitów wg proroka Ezechiela). Zatem pozostań przy swoim osądzie, a ja pozostanę przy swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2014 o 12:11, KrzysztofMarek napisał:

Ja sam myślałem, jakieś 40-45 lat temu, że wszystko, co Daeniken napisał, to zmyślenia,
aż trafiłem na książkę Blumricha (rekonstrukcja pojazdu kosmitów wg proroka Ezechiela).


Koniec Internetu? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> > Koniec Internetu? :-D
>
Błyskotliwość Twojej riposty zbiła mnie z nóg.
Szkoda, że bez związku z tematem.
Żeby moja odpowiedź miała jednak jakieś powiazanie z tematem, to odpiszę, że Gwiazda Betlejemska najprawdopodobniej była Supernową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować