Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2007 o 18:37, kordzio1 napisał:

Kiedys widzialem w jakims programie cos takiego
Bóg umarł- Nietzsche


Dokładniej "Bóg jest martwy" (Gott ist tot) i nie należy tego brać dosłownie, choć muszę przyznać, że to,"Nietzsche umarł - Bóg", jest niezłe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 18:58, hans olo napisał:

Nie temat o piramidach ale cofnij się kilka postów i zobaczysz o co chodziło. A Wielka Piramida
nigdy nie była niczyim grobowcem.

EEeee niee dziwne, bo co bo nie znaleźli trupa?
Jednak nie ważne, celem piramid było pochowanie a celem wieży Babel było uwieńczenie aby ludzkość była w jedności - wg Pisma Świętego to miał być ich jako tako toast czy symbol uwieńczenie nie rozproszenia się po ziemi
a także ich zamiarem było budowa "aby sięgała aż do nieba" nie wiem czy brać to dosłownie ale w każdym bądź razie
i tak nie wiem czemu Bóg zrobił taki chaos nie wiem jak to z interpretować. Na pewno nie sądzę iż Jahwe wystraszył się, że człowiek wejdzie po wieży po schodach do jego stolicy - bo się spotkałem z takimi płytkimi opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 16:25, Sareavok1 napisał:

Czemu przed moim nikiem stoi słowo przepraszam ?

Vaxinar już to wytłumaczył.

Dnia 17.01.2007 o 16:25, Sareavok1 napisał:

Dobra jeżeli mogę cie prosić to wskaż mi gdzie nie uznaję, co pod symbolem że co?? uznaję pod
symbolem tylko te rzeczy czy jak?? plz o sprostowanie.

Hehe... No widzisz, nie ma sensu zaprzeczanie, że Ty to nie Harmegidon, bo nikt inny nie pisze w ten sposób.
A co do Twojego stosunku do Biblii: z tego, co zauważyłam niby wierzysz jej w 100%, ale niektóre rzeczy w niej są wg. Ciebie ukryte pod symbolem, a jeśli ktoś poda jakiś fragment, z którym (chyba) sie nie zgadzasz, to zaraz wyskakujesz z twierdzeniem, że Twój rozmówca nie udowodni tego, co napisał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 19:29, Sareavok1 napisał:

EEeee niee dziwne, bo co bo nie znaleźli trupa?

Nie tylko. Nie znaleziono także inskrypcji. Nie istnieje także żadna przesłanka jakoby kiedykolwiek były tam jakieś inskrypcje (nie liczę imienia Chufu znalezionego na jednym z bloków umieszczonych głęboko wewnatrz - tak jakby faraon kazał wyryć swe imię potajemnie. Bał się kogoś? To nieistotne, bo to jest nie do wyjaśnienia.).

Dnia 17.01.2007 o 19:29, Sareavok1 napisał:

Jednak nie ważne, celem piramid było pochowanie a celem wieży Babel było uwieńczenie aby ludzkość
była w jedności - wg Pisma Świętego to miał być ich jako tako toast czy symbol uwieńczenie
nie rozproszenia się po ziemi

Piramid owszem ale za jednym wyjątkiem, którego nikt nie jest w stanie wyjaśnić.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 19:30, minimysz napisał:

A co do Twojego stosunku do Biblii: z tego, co zauważyłam niby wierzysz jej w 100%, ale niektóre
rzeczy w niej są wg. Ciebie ukryte pod symbolem, a jeśli ktoś poda jakiś fragment, z którym
(chyba) sie nie zgadzasz, to zaraz wyskakujesz z twierdzeniem, że Twój rozmówca nie udowodni
tego, co napisał....

Pfffss męczy mnie to, nawet nie chce mi się robić dochodzenia - ehh ale ja przy was już puchnę :D.
Nie przypominam sobie tego z resztą ehhh...... śpiący jestem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2007 o 19:40, hans olo napisał:

Nie tylko. Nie znaleziono także inskrypcji. Nie istnieje także żadna przesłanka jakoby kiedykolwiek
były tam jakieś inskrypcje (nie liczę imienia Chufu znalezionego na jednym z bloków umieszczonych
głęboko wewnatrz - tak jakby faraon kazał wyryć swe imię potajemnie. Bał się kogoś? To nieistotne,
bo to jest nie do wyjaśnienia.).


Hehe, to imię (Chufu) to fałszerstwo. Już nawet udowodnione. Osoba, która to podrobiła napisała to imię z błędem, bo przepisała je z książki, w której też był błąd. :P Nic nie wskazuje na to, jakoby Cheops miałby być budowniczym piramidy, po prostu nie mieli kogo tam wcisnąć. :) Autorem fałszerstwa jest niejaki Howard Vyse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 19:40, hans olo napisał:

> EEeee niee dziwne, bo co bo nie znaleźli trupa?
Nie tylko. Nie znaleziono także inskrypcji. Nie istnieje także żadna przesłanka jakoby kiedykolwiek
były tam jakieś inskrypcje (nie liczę imienia Chufu znalezionego na jednym z bloków umieszczonych
głęboko wewnatrz - tak jakby faraon kazał wyryć swe imię potajemnie. Bał się kogoś? To nieistotne,
bo to jest nie do wyjaśnienia.).
Piramid owszem ale za jednym wyjątkiem, którego nikt nie jest w stanie wyjaśnić.

Piramida Cheopsa wyjątkiem a to ci dopiero, jednak nie sądzę aby nie było hipotez. Złodzieje nie śpią :D,
to też fachowcy nie tylko od kradzieży ale też od zacierania śladów :] to moja hipoteza, nie chce mi się zastanawiać co mogło by być wyjątkiem. Faraon(nieboszczyk) może tam nie był jednak pochowany tylko walneli go do jakieś dziury gdyż ci królowie byli też mordowani(podobno) bo mieli się ponownie odrodzić tak nam dyra od historii mówiła, że mieli taką mentalność.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 19:55, Sareavok1 napisał:

Piramida Cheopsa wyjątkiem a to ci dopiero, jednak nie sądzę aby nie było hipotez. Złodzieje
nie śpią :D,

Po raz pierwszy do piramidy weszla ekspedycja arabska ponad 1000 lat temu. Piramida stała nienaruszona, nie było do niej żadnego wejścia. Wejście, które znamy dzisiaj zostało przez nich otwarte siłą w nadziei, że znajdą wielkie, krolewskie skarby. A znaleźli gołe ściany. Gowno wiesz na ten temat.

Dnia 17.01.2007 o 19:55, Sareavok1 napisał:

to też fachowcy nie tylko od kradzieży ale też od zacierania śladów :]

Nie do tego stopnia. Badania UV wykazalyby obecność pigmentów organicznych używanych do pokrywania ścian malowidłami. Ściany są zupełnie czyste.

Dnia 17.01.2007 o 19:55, Sareavok1 napisał:

to moja hipoteza,

kiepska jak widać

Dnia 17.01.2007 o 19:55, Sareavok1 napisał:

nie chce mi się zastanawiać co mogło by być wyjątkiem. Faraon(nieboszczyk) może tam nie był jednak
pochowany tylko walneli go do jakieś dziury gdyż ci królowie byli też mordowani(podobno) bo
mieli się ponownie odrodzić tak nam dyra od historii mówiła, że mieli taką mentalność.

Chufu miał uroczysty pogrzeb, wg znalezionych zwojów gdzieś w poblizu Piramidy. Jego ciało wpłynęło do portu nad Nilem na statku pogrzebowym, następnie odbyło drogę do grobu lecz nie wiadomo gdzie. Kończ te insynuacje, bo coraz zabawniejszy się robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 19:29, Sareavok1 napisał:

> A Wielka Piramida nigdy nie była niczyim grobowcem.
EEeee niee dziwne, bo co bo nie znaleźli trupa?


W Wielkiej Piramidzie tak zwane komnaty grobowe nie zostały nawet ukończone, więc nie mogła służyć za grobowiec. Wogóle nie znaleziono żadnych przesłanek świadczących o tym że ta budowla ma służyć za czyjkolwiek grobowiec. A już na pewno nie dla Cheopsa, bo kiedy on żył to piramida juz stała. Nie wiadomo kiedy powstała ani kto ją zbudował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2007 o 01:45, hehe napisał:

W Wielkiej Piramidzie tak zwane komnaty grobowe nie zostały nawet ukończone, więc nie mogła
służyć za grobowiec.


Błąd. Najprawdopodobniej "Niedokończona Komora Grobowa" jest dokończona.
Po co, gdy komora została wykuta, wybudowano w południowo zachodnim rogu ślepy korytarz długości 15m? Na dodatek, ten korytarz został wyłożony polerowanymi blokami kamienia. I po co? Na koniec wydrążyli w zmieni dziurę, zostawili za sobą niedokończone pomieszczenie w postaci skalnej pieczary i zaczęli wykładać przekuty na początku korytarz starannie wygładzonymi płytami wapienia. Nie wspominając już o problemach transportowych. Komora znajduje się pod ziemią.
To tylko spekulacje, bo na temat piramidy nic nie wiadomo na pewno.

Dnia 18.01.2007 o 01:45, hehe napisał:

Wogóle nie znaleziono żadnych przesłanek świadczących o tym że ta budowla
ma służyć za czyjkolwiek grobowiec. A już na pewno nie dla Cheopsa, bo kiedy on żył to piramida
juz stała. Nie wiadomo kiedy powstała ani kto ją zbudował...


Wg arabskich przekazów Piramida została zbudowana przez Saurida, bo ten, miał sen, że za 300 lat Ziemia odwróci się do góry nogami.
Kiedy król dowiedział się, że po tej katastrofie ludzie nadal będą żyć na Ziemi kazał zbudować piramidy żeby zachować ludzka wiedza nie zaginęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo oni nie chcą wziąć pod uwagę tego, że ona została wybudowana ale nie ozdobiona, mogła być jakaś przyczyna
że tak to wynikło ale jej celem było na pewno pochowanie faraona.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 11:43, Sareavok1 napisał:

Bo oni nie chcą wziąć pod uwagę tego, że ona została wybudowana ale nie ozdobiona, mogła być
jakaś przyczyna
że tak to wynikło ale jej celem było na pewno pochowanie faraona.


Wiesz... Dziwne jest, że w całej piramidzie nie doszukasz się ani jednej wzmianki na temat kto zbudował piramidę, jak została zbudowana, czy chociaż kiedy została zbudowana. Nic! Wątpię czy ona w ogóle miała służyć jako grobowiec. Zawsze gdy faraon budował piramidy wewnątrz umieszczał teksty mówiące o jego chwale, chełpił się swoim dziełem aby przyćmić poprzedników. A tutaj nie ma nic. Nawet "Chufu" na jednym ze skalnych bloków jest sfałszowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujecie o nie gotowym. Czy ma to jakieś znaczenie jak dawno ? lub kto?
Wzorem innych piramid można tak sądzić, że właśnie miało to służyć pochówku a to że nie posłużyło to ich strata była. Urobili się i nic z tego nie było.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 12:07, Sareavok1 napisał:

Dyskutujecie o nie gotowym.


Skąd wiesz? Wątpię żeby robotnicy rozmyślili się i rzucili wszystko mając już tyle zrobione...

>Czy ma to jakieś znaczenie jak dawno ? lub kto?

Oczywiście. Może dowiedzielibyśmy się wtedy skąd Egipcjanie, budując piramidę, mieli taką wiedzę astronomiczną, geograficzną, matematyczną.

Dnia 18.01.2007 o 12:07, Sareavok1 napisał:

Wzorem innych piramid można tak sądzić, że właśnie miało to służyć pochówku a to że nie posłużyło
to ich strata była. Urobili się i nic z tego nie było.


A może Wielka Piramida była pierwsza, a reszta była budowana na wzór tej najdoskonalszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 12:07, Sareavok1 napisał:

Dyskutujecie o nie gotowym.

Wielka Piramida zostala szczelnie zamknięta. Gdy ją znaleziono nie było do niej żadnego wejścia. Tak jak napisałem znane nam dzisiaj wejście nie jest oryginalne. Za dużo insynuujesz, a za mało wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 15:43, Mogrim napisał:

A co mają piramidy do Boga, że tak zapytam?


Niewiele, ale przyłączyłem się do dyskusji. Można przyjąć, że Bóg pomagał budować Egipcjanom piramidę, choć mi bardziej wydaje mi się, że to byli obcy. ;) W końcu sami raczej nie byliby wstanie zbudować czegoś takiego jak Piramida Cheopsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 15:43, Mogrim napisał:

A co mają piramidy do Boga, że tak zapytam?

Piramidy są częścią dyskusji wynikającą z wieży babel. Jeśli już zwracasz komuś uwagę, to się zapoznaj ze sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:36, hans olo napisał:

> A co mają piramidy do Boga, że tak zapytam?
Piramidy są częścią dyskusji wynikającą z wieży babel. Jeśli już zwracasz komuś uwagę, to się
zapoznaj ze sprawą.


Zapewne rozważania na temat tego, kto zbudował jakąś piramidę albo czy były w niej wejścia czy nie, oraz zwracanie sobie nawzajem uwagi kto wie o piramidach więcej jest nierozerwalnie związane z tematem, jak mogłem nie zauważyć? Papież spotykający się z ufoludkami w ogrodzie też ma dużo wspólnego z tematem o Bogu, kwestia zapoznania się ze sprawą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować