Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2007 o 20:26, Vaxinar napisał:

I jeszcze jedno w naszych dyskusjach drodzy panowie - tu zwracam się do obu rozmówców. Wydaje
mi się, jakbyście uważali, że taki stan jest dobry, bo oni nam i my im. Oni mają "NIE", to
my mamy "RM". :/


A ja nie mam NIE, ani RM. :) I nie obchodzi mnie raczej co sobie ateiści wymyślają, bo z reguły mniejszości narodowe narzekają, że mają najgorzej.

Dnia 21.01.2007 o 20:26, Vaxinar napisał:

Że ateiści - nie wiem - kłamią, że są traktowani gorzej, albo że nie ma w tym nic złego, bo
nas też nieraz ponizają.
Niby to się zgadza, ale Chrystus chyba kazał nadstawiać drugi policzek, jeśli biją w pierwszy,
prawda?


Tak, kazał. Jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze można zachować to ascetyczne nastawienie do wszystkiego. Wystarczy spojrzeć do Starego Testamentu. Wierzący nie powinien bezczynnie patrzeć jak niewierzący obraża jego Boga. Muzułmanin nigdy nie pozwoliłby na to, a Islam wywodzi się z judaizmu. Już ktoś w tym temacie to napisał i choć nie jestem katolikiem muszę przyznać mu rację - Chrześcijaństwo straciło jaja. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 22:28, Luke Shadow napisał:

Tak, kazał. Jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze można zachować to ascetyczne nastawienie
do wszystkiego.

Tylko, że to przenośnia była...

Dnia 21.01.2007 o 22:28, Luke Shadow napisał:

Muzułmanin nigdy nie pozwoliłby na to, a Islam wywodzi się z judaizmu.

No właśnie - Muzułmanin i dzięki temu mamy co mamy.
Idąc za Twoimi słowami - jutro biorę moje chorągwie i ruszam w bój zabijać.

Dnia 21.01.2007 o 22:28, Luke Shadow napisał:

Chrześcijaństwo straciło jaja. :P

O_O
To chyba w ogóle nie wymaga komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 21:36, Mogrim napisał:

Dla rozluźnienia powiem tyle, że wiadomo kto będzie następnym papieżem.
"THE BIBLE REVEALS THE NEXT AND LAST POPE WILL BE A DEVIL IMPERSONATING JOHN PAUL II"
http://www.worldslastchance.com/?gclid=CI_q_Pin8okCFQXXXgodYn85IA - tabelka na dole

Co więcej - jest dowód. Łaciński tytuł papieży "Wikariusz Syna Bożego" to "Vicarius Filii Dei".
Gdy litery zamienimy na rzymskie cyfry, to:
(...)


Hehe, jak ja lubię taką "wyższą matematykę". Coś dodać, coś odjąć, pomnożyć... Jakby się uprzeć to ze wszystkiego można wyciągnąć 666.

Adamo 55
Proponuję przeczytać jeszcze raz to, co napisał Mogrim. Tym razem trochę spokojniej i starając się zrozumieć ogólny kontekst wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 22:31, Vaxinar napisał:

Tylko, że to przenośnia była...


Hmm, przenośnia ponadczasowa.

Dnia 21.01.2007 o 22:31, Vaxinar napisał:

No właśnie - Muzułmanin i dzięki temu mamy co mamy.
Idąc za Twoimi słowami - jutro biorę moje chorągwie i ruszam w bój zabijać.


A co takiego mamy? Mass-media propagujące Islam jako fanatyzm, opętanych rządzą zabijania muzułmanów, a z tego co słychać w TV, można wywnioskować, że w Islamie chodzi o to, że ten kto wysadzając się w powietrze zabije najwięcej ludzi wygrywa. Tylko że w tym jest raczej bardzo mało prawdy.

Dnia 21.01.2007 o 22:31, Vaxinar napisał:

O_O
To chyba w ogóle nie wymaga komentarza.


Bynajmniej to nie moja słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 22:28, Luke Shadow napisał:

Chrześcijaństwo straciło jaja. :P

Mocne ... może nawet nieco za bardzo... Brońcie mnie moce nienazwane, nie jestem osobiście urażony. Każda religia jako taka ma wady. I wszyscy ludzie też... Jak się połączy to razem wychodzi z tego niezły bigos ...
Na szczęście czasy gdy chrześcijanie rozpalali stosy i wycinali całe miasta w imię Boga minęły. Dlatego zaczej to co się dzieje teraz jest lepsze, przynajmniej moim zdaniem. Oczywiście krańcowe przypadki typu RM zawsze będą, ale tak jest też w każdej innej religii... I dla tego zawsze będą leciały skry ... ważne zeby nie było ich dużo i nie cierpieli przy tym niewinni.

Dnia 21.01.2007 o 22:28, Luke Shadow napisał:

Bynajmniej to nie moje słowa.

Ale to Ty je zacytowałeś i to tak , jak byś się zgadzał z tą opinią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 22:39, Luke Shadow napisał:

Tylko że w tym jest raczej bardzo mało prawdy.

Średnio prawdy bym rzekł, bo są tacy muzułmanie.

Dnia 21.01.2007 o 22:39, Luke Shadow napisał:

Bynajmniej to nie moja słowa.

Wydały mi się delikatnie mówiąc niemiłe. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozum panie Vaxinar, że prawda nie może być zanieczyszczona. Jeżeli jest chodź trochę fałszu to jest fałsz i koniec!! Tukłem ci do do głowy wiele razy!!! No co jest z tobą??!! ;>


synu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc twoja wypowiedź jest fałszem, bo napisałeś "Jeżeli jest chodźtrochę fałszu to jest fałsz i koniec!!"
Jeżeli napisze że Niemcy zaatakowali Polskę, zabijali ludzi, przegrali wojnę, a Hitler miał wąsy i warkoczyki, to oznacza, ze tylko ten ostatni fragment jest fałszem, czy ze cala reszta tez jest klamliwa?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 23:42, kordzio1 napisał:

Jeżeli napisze że Niemcy zaatakowali Polskę, zabijali ludzi, przegrali wojnę, a Hitler miał
wąsy i warkoczyki, to oznacza, ze tylko ten ostatni fragment jest fałszem, czy ze cala reszta
tez jest klamliwa?


To oznacza, że całe stwierdzenie, jako koniunkcja, nie ma logicznego sensu. Poszczególne człony wyrażenia mogą być prawdziwe, lecz wystarczy, by jeden wyraz w koniunkcji był fałszywy, aby cała koniunkcja była fałszywa.
Podstawowe prawo logiki.
A to, czy inne człony są prawdziwe czy nie - inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 22:09, Vaxinar napisał:

Skoro nie to na jaką cholerę bronisz tych słuchaczy?


Bo takie mam przekonanie i staram sie być obiektywny, a nie bronić czegoś dlatego, bo tego słucham.

Dnia 21.01.2007 o 22:09, Vaxinar napisał:

Niestety z tego co wiem, to wśród nich
nie mamy normalnych katolików, Ci ludzie sa zaślepieni Ojcem Rydzykiem.


Wyobraź sobie, że niewielki jest wybór, i czasem ktoś chcąc obejrzeć mszę czy posłuchać jakiejś audycji o Biblii jest skazany na RM. Za każdym razem gdy włącze Trwam widze normaln audycje i róznych ludzi tam dzwoniących - i dziwnych, i zupelnie normalnych. Ja wszystkich nie bede wkładał do jednego worka, bo nigdy nic dobrego z tego nie bedzie. To tak jakby powiedziec, że nie czytają wspolnicy morderców Popiełuszki, donosiciele, UBecy, zbrodniarze i fanatycy antykościelni (choć i tu ziarnko prawdy sie trafi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie temat o o wojnie panie kolego :]. Tylko o Bogu. Wiesz jeżeli jesteś ateista(a tak przynajmniej widzę po twoich pisaniach) to tak to będziesz ujmował. Prawda o Bogu nie może być zanieczyszczona a jeżeli jest to jest fałszem,
gdyż istnieje wiele zależności i faktów odpowiadających same za siebie i te siebie za te same.
Jedno nie istnieje bez drugiego w przypadku proroczych ksiąg to nierozwiązłe ogniwo.
Jeżeli byś z Pisma Świętego wywalił już pierwsze zdanie to cała została by ona przekreślona.
Jeżeli chodzi o prawdę, gdzie wchodzi integralna całość to lekkie zanieczyszczenie fałszem fałszuje wszystko bo jest stracony wątek, brak wynikania.
P.S. Nawet w niektórych długich definicjach jest taka zależność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 09:09, Sareavok1 napisał:

Jeżeli byś z Pisma Świętego wywalił już pierwsze zdanie to cała została by ona przekreślona.

Dobrze, że o tym napisałeś. Policz sobie ile jest ewangelii a ile z nich trafiło do kanonu Biblii. Kto weryfikował prawdziwość tych ewangelii? Ludzie z następnej epoki ponad pół tysiąclecia dalej. Czy możesz na 100% zaufać ich opinii? Czy na pewno wybrali wszystkie prawdziwe i tylko i wyłącznie prawdziwe wątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 22:45, Vaxinar napisał:

Średnio prawdy bym rzekł, bo są tacy muzułmanie.


Będę się upierał. Bardzo mało. Muzułmańscy terroryści to w rzeczywistości "hodowani" terroryści, którym czyta się wybrane, wyrwane z kontekstu fragmenty Koranu i wmawia, że działają dla Boga. Islam uznaje Prawo Mojżeszowe, a samego Mojżesza jako proroka.

Dnia 21.01.2007 o 22:45, Vaxinar napisał:

Wydały mi się delikatnie mówiąc niemiłe. :/


W takim razie wypada mi przeprosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 07:45, Mogrim napisał:

Wyobraź sobie, że niewielki jest wybór, i czasem ktoś chcąc obejrzeć mszę czy posłuchać jakiejś
audycji o Biblii jest skazany na RM.


Ja nie odczuwam takich potrzeb, obejrzenia sobie mszy w telewizji. Zawsze byłem "wrogiem", że się tak wyrażę tego. Po co mam oglądać mszę w tv? Aby sobie księdza obejrzeć? Wolę się pomodlić w zaciszu domowym i Bóg wysłucha.
A co do Radia Maryja, Trwam i innych tego typu, to jestem wrogiem. Dlaczego? Ponieważ jest to telewizja propagująca nienawiść. Byli dziennikarze Trwam i RM wypowiadali się, że jest im wpajane do głowy, że reszta świata poza Rydzykiem i jego ludźmi to zło i twór szatana.
Dla mnie Rydzyk jest Antychrystem, już o tym tutaj pisałem.
Śmieszy mnie również ten patriotyzm, jaki to niby propaguje RM. Śmieszą mnie Ci ludzie, Ci "patrioci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 13:16, Luke Shadow napisał:

W takim razie wypada mi przeprosić.


A mi zgodzić się z Tobą co do muzułmanów. Nie znam dobrze tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 22.01.2007 o 14:42, Vaxinar napisał:

Śmieszy mnie również ten patriotyzm, jaki to niby propaguje RM. Śmieszą mnie Ci ludzie, Ci
"patrioci".

Właśnie, ale co jest gorsze - głupiec, czy Ci którzy go słuchają? Prawdopodobnie gdyby nie Rydzyk znalazłby się inny "mentor" o podobnych poglądach i sposobie bycia. Tutaj nie szukałbym winy u jednostki, o ile w ogóle bym szukał. Jest część społeczeństwa, umownie zwana moherami (gwoli ścisłości nie są to wszyscy słuchacze RM) która ma poglądy zbieżne z Rydzykowymi. Trudno oczekiwać od starszej pani, żeby nagle pokochała homoseksualistów i uznała to zjawisko za normę ;) Do tego dochodzi jeszcze często religijność, raczej nie wynikając z głębokiego poczucia wiary, a ze skostnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 14:42, Vaxinar napisał:

Ja nie odczuwam takich potrzeb, obejrzenia sobie mszy w telewizji. Zawsze byłem "wrogiem",
że się tak wyrażę tego. Po co mam oglądać mszę w tv? Aby sobie księdza obejrzeć?


Może niektórzy chcą? Co ci to przeszkadza? Zaraz są nienormalnymi sekciarzami?

Dnia 22.01.2007 o 14:42, Vaxinar napisał:

A co do Radia Maryja, Trwam i innych tego typu, to jestem wrogiem. Dlaczego? Ponieważ jest
to telewizja propagująca nienawiść.


Antysemickich tekstów jest niewiele (z tego co pamiętam na wikiquotes w temacie Radio Maryja czy tam rydzyk jest kilka wypisanych) i kończą się na 2002 r. czy coś koło tego. Jaką nienawiść propagują? Konkret. Nikt nie nazywa nienormalnymi sekciarzami czytelników "Nie", "faktów i mitów" mimo że te media szerzą regularnie jeszcze większą nienawiść.
Dalej nie rozumiesz, że człowiek który słucha np. audycji o środowisku naturalnym, misjach w afryce, filozofii czy biblii w RM nie jest zaraz nienormalnym sekciarzem ktory popiera antysemityzm a rydzyka uważa za boga. Nie mogę pojąć takich uogólnień które są po prostu krzywdzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 15:14, Mogrim napisał:

Może niektórzy chcą? Co ci to przeszkadza? Zaraz są nienormalnymi sekciarzami?

A cyz napisałem, że mi to przeszkadza? Jak dla mnie, to możesz sobie nawet słuchać tego 24 h na dobrę. :/

Dnia 22.01.2007 o 15:14, Mogrim napisał:

Antysemickich tekstów jest niewiele (z tego co pamiętam na wikiquotes w temacie Radio Maryja
czy tam rydzyk jest kilka wypisanych) i kończą się na 2002 r. czy coś koło tego.

1. Antysemitizm to pojęcia względne w dzisiejszych czasach, więc to sobie darujmy.
2. Wikipedia i wszystku mu pokrewne to źródło niewiarygodne.

Dnia 22.01.2007 o 15:14, Mogrim napisał:

Jaką nienawiść propagują? Konkret.

Napisałem konkret, prosze poczytać nim napiszesz.
Byli dziennikarze Trwam i Radia M. wypowiadali się, że jest im wpanaje, że RM i tak dalej to dobro, a reszta świata to zło. Co to ma niby być?

Dnia 22.01.2007 o 15:14, Mogrim napisał:

Nikt nie nazywa nienormalnymi sekciarzami czytelników "Nie", "faktów i
mitów" mimo że te media szerzą regularnie jeszcze większą nienawiść.

1. Nie wiesz, czy nikt nie nazywa. Może ktoś nazywa?
2. Nie ani większej, ani mniejszej nienawiści.

Dnia 22.01.2007 o 15:14, Mogrim napisał:

Dalej nie rozumiesz, że człowiek który słucha np. audycji o środowisku naturalnym, misjach
w afryce, filozofii czy biblii w RM nie jest zaraz nienormalnym sekciarzem ktory popiera antysemityzm
a rydzyka uważa za boga. Nie mogę pojąć takich uogólnień które są po prostu krzywdzące.

A Ty dalej nie rozumiesz, że trzeba czytać nim się coś napisze.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=7904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować