Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2007 o 12:18, Luke Shadow napisał:

W oryginale nie było podziału na małe i wielkie litery, więc nie ma różnicy jak to zostanie
napisane.

A w jakich czasach my żyjemy ? Oni wtedy mogli się dogadać bo mięli przyjęte tak a nie innaczej a my mamy innaczej przyjęte - chyba nie muszę takich dziecinnie prostych rzeczy tłumaczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 20:11, TetraGramaton napisał:

Jahwe(Elohim) ma wiele imion. Czy to też byś pisała z małych liter?


Mylisz się! Jahwe to jedyne imię Boga. Z czasem zaczęto uważać je za tak święte, że w ogóle nie pozwalano go używać. Zastąpiono je takimi określeniami jak Elohim (forma mnoga od Eloah - Bóg), El (chyba też Bóg :P) czy Adonai (Pan) etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 20:13, TetraGramaton napisał:

A w jakich czasach my żyjemy ? Oni wtedy mogli się dogadać bo mięli przyjęte tak a nie innaczej
a my mamy innaczej przyjęte - chyba nie muszę takich dziecinnie prostych rzeczy tłumaczyć ?


Co za różnica? Minimysz pisząc "bóg" (z małej litery) nie popełniła żadnego błędu gramatycznego czy bluźnierstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 20:17, Luke Shadow napisał:

Co za różnica? Minimysz pisząc "bóg" (z małej litery) nie popełniła żadnego błędu gramatycznego
czy bluźnierstwa.

Jacie czy wy nigdy mnie nie zrozumiecie za pierwszym razem ;/. Zawsze muszę dawać przykłady - ehhh.
Zapewne wiesz, że w Biblii Starym Testamencie jest wymienione że tam upadli żydzi czcilii swojego boga(bożka)
bo odstąpili gdyż nie czcili Boga(Jahwe).

*Np. upadli żydzi czcili swojego boga bo odstąpili gdyż nie czcili boga - i sam widzisz masło maślane co nie??
Nie wiadomo o co chodzi, chaos, cuda na kiju :D. Jak jak ktoś napisze zgodnie z przyjętymi normami to jest wtedy wszystko jasne - JAK SŁOŃCE !!!
A co do Minimyszy to kiedyś widziałem jej posta, że Jahwe nie uważa za Boga i będzie go pisała z małej litery.
Biedulka boi się napisać z dużej :D:D to niech sobie pisze ale z kimś co ją rozumie tak samo ale nie tu bo wtedy nie wiadomo o kogo chodzi a tym bardziej, że wcześniej poleciał na jej poście cytat z Pisma Świętego i jeszcze dodało do niego komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 20:31, TetraGramaton napisał:

(...)


Dziwnie by było gdyby okazało się, że "Elohim" to imię Boga...
Ps.82:6.BW
"Rzekłem: Wyście bogami (Elohim), i wy wszyscy jesteście synami Najwyższego."
Ps.8:6.BG
Albowiem mało mniejszym uczyniłeś go od Aniołów (Elohim).

Tak więc widać, że oprócz swojego ''pierwotnego znaczenia'' (tzn w odniesieniu do Jedynego Prawdziwego Boga - Jahwe) termin Elohim jest stosowany także w odniesieniu do osób wierzących i aniołów. Jest jeden prawdziwy Bóg i jedno imię Mu w zupełności wystarcza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 20:31, TetraGramaton napisał:

> czy bluźnierstwa.
Jacie czy wy nigdy mnie nie zrozumiecie za pierwszym razem ;/. Zawsze muszę dawać przykłady
- ehhh.
Zapewne wiesz, że w Biblii Starym Testamencie jest wymienione że tam upadli żydzi czcilii
swojego boga(bożka)
bo odstąpili gdyż nie czcili Boga(Jahwe).

*Np. upadli żydzi czcili swojego boga bo odstąpili gdyż nie czcili boga - i sam widzisz masło
maślane co nie??
Nie wiadomo o co chodzi, chaos, cuda na kiju :D. Jak jak ktoś napisze zgodnie z przyjętymi
normami to jest wtedy wszystko jasne - JAK SŁOŃCE !!!
A co do Minimyszy to kiedyś widziałem jej posta, że Jahwe nie uważa za Boga i będzie go pisała
z małej litery.
Biedulka boi się napisać z dużej :D:D to niech sobie pisze ale z kimś co ją rozumie tak samo
ale nie tu bo wtedy nie wiadomo o kogo chodzi a tym bardziej, że wcześniej poleciał na jej
poście cytat z Pisma Świętego
i jeszcze dodało do niego komentarz.

Jakos wszyscy oprocz ciebie zrozumieli o co chodzi- czyli to twoj problem, nie masz sie do czego przyczepic to czepiasz sie rzeczy niewaznych...
Cytat byl z biblii wiec logiczne ze byl z wielkiej litery- komentarz to inna sprawa
Ktorej czesci nie rozumiesz? -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A także używane na oznaczenie ludzi zajmujących wybitne stanowisko (2 Moj. 4,16; Jan 10,34) ;];].
Jednak to wynika z kontekstu kogo się tyczy.

Dnia 10.04.2007 o 20:43, Luke Shadow napisał:

Dziwnie by było gdyby okazało się, że "Elohim" to imię Boga... a co może powiesz znowu - tytuł ??

To jest imię ogólne a imiona takie jak Jahwe, Stwórca, Święty Izraelski to są imiona własne, które odzwierciedlają jego naturę. Tym razem ja zapytam - skąd pomysł na takie stwierdzenia, że są to tytuły ?
******
A teraz to z GG ciąg dalszy(za ciosem :D).

Dnia 10.04.2007 o 20:43, Luke Shadow napisał:

Moze zaczne od tego, ze ja nie twierdze, ze Bog jest zly. Twierdze, ze jest jeden Bog w jednej osobie. NT > nazywa Ojca "jedynym prawdziwym Bogiem", a Jezusa "posrednikiem miedzy Bogiem, a ludźmi".


I to, że Jezus pełni funkcję orędownika to znaczy, że nim nie jest ?? A Ojciec pełni funkcję rozgrzeszenia i jest przez to tylko on Bogiem Jahwe ?

Dnia 10.04.2007 o 20:43, Luke Shadow napisał:

W ST jest polozony wielki nacisk na scisly monoteizm Boga. Za takim czyms opowiadali sie faryzeusze w NT - > Jeden Bog "i nie ma innego takiego jak On". Skoro ewangelisci uwazaliby, ze jest jeden Bog w 3 osobach, to > ligiczne, by chcieli "nawicic" uczonych w Pismie na "szluszna" wiare. Jednak takiege czegos nie ma. Zydzi > zarzucali Jezusowi bluznierstwo bo zle go zrozumieli. Mysleli, ze Jezus uwaza sie za rownego Bogu. Jezus > poprawil ich. (J, 10, 31-39)

No właśnie sam sobie przygotowałeś dobry tekst. Syna Bożego trzeba było rozpoznać, uwierzyć w niego
po znakach po czynach a kto uwierzy uwierzy, że jest Bogiem bo uwierzy jego słowom.

Dnia 10.04.2007 o 20:43, Luke Shadow napisał:

I nie twierdze, ze w biblii jest cos niewlasciwego. Wrecz przeciwnie - w biblii nie ma nic o Trojcy, dlatego ja nie > wierze w Trojce

Kwestia wyboru. Tamci też nie uwierzyli bo nie chcieli a ci co uwierzyli w głębi serca i tak go nienawidzieli.

Dnia 10.04.2007 o 20:43, Luke Shadow napisał:

Skoro święte imię odnosi się także do Jezusa musimy stwierdzić, że odnosi się też do Aniola z ktorym walczym > Jakub i do narodu wybranego. I już z Trojcy zrobila sie "Piątka".

Tak sobie to rozumujesz i nie potrafię cię przekonać, ja od tego nie jestem. A co do "piątki" :D:D na siłę bym więcej wyciągną :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 20:11, TetraGramaton napisał:

Jahwe(Elohim) ma wiele imion.

JHWH ma jedno imię. No chyba, że jesteś muzułmaninem i uważasz, że ma ich 99.

Dnia 10.04.2007 o 20:11, TetraGramaton napisał:

A co do Minimyszy to kiedyś widziałem jej posta, że Jahwe nie uważa za Boga i będzie go pisała z małej litery.

To może wyjaśnij mi czemu słowo "bóg" w odniesieniu do któregokolwiek boga mam pisać inaczej niż z małej litery? Ani jeden z bogów nie ma na imię "bóg".

Dnia 10.04.2007 o 20:11, TetraGramaton napisał:

wtedy nie wiadomo o kogo chodzi a tym bardziej, że wcześniej poleciał na jej poście
cytat z Pisma Świętego i jeszcze dodało do niego komentarz

Harmegidonie zacznij w końcu czytać uważnie. Skoro była mowa o bogu w ST i NT, zamieściłam cytat z ST, a w komentarzu napisałam "starotestamentowy bóg" to raczej nie chodziło mi o np. Mictantecutli, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 10:01, minimysz napisał:

JHWH ma jedno imię. No chyba, że jesteś muzułmaninem i uważasz, że ma ich 99.

I po co ten sarkazm ?

Dnia 11.04.2007 o 10:01, minimysz napisał:

To może wyjaśnij mi czemu słowo "bóg" w odniesieniu do któregokolwiek boga mam pisać inaczej
niż z małej litery? Ani jeden z bogów nie ma na imię "bóg".

Jakiego któregokolwiek ? Czyżby w rzeczywistości było ich więcej bo jak tak to się zgodzę z tobą, ale dobrze wiesz, że się nie zgodzę bo Bóg jest jeden i inne to co ludzi pozmyślali to są bożki, bałwany.

Dnia 11.04.2007 o 10:01, minimysz napisał:

Harmegidonie zacznij w końcu czytać uważnie. Skoro była mowa o bogu w ST i NT, zamieściłam

Uważnie ?? hmm - powiem ci jedno do niczego nie dojdziemy i się nie przekonamy bo ja ci napiszę to słowo do ciebie i jeszcze dodam, że czytając Pismo Święte nie czytasz, nie interpretujesz je jak być powinno. Tobie się wydaje aaa że to taka sobie książeczka... oj niee już ci kiedyś pisałem, na podstawie słów z biblii, że kto nie będzie chciał tego zrozumieć to nie zrozumie i nie uwierzy ale rób swoje, nie będę Cię namawiał ani proponował do tego co masz robić i jak studiować bo potem będzie znowu: "że należę do bardzo agresywnej sekty" - owszem jestem bardzo agresywny przez duże B i A ale potem się mylisz bo jestem wolnym strzelcem i nie należę do żadnego ugrupowania ;].

Dnia 11.04.2007 o 10:01, minimysz napisał:

cytat z ST, a w komentarzu napisałam "starotestamentowy bóg" to raczej nie chodziło mi o np.
Mictantecutli, nie sądzisz?

Ja ci powiem wg mojego wyznania i sumienia że jeżeli cię Duch Święty nie przekona to pisać nie będziesz z tej dużej litery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 10:29, TetraGramaton napisał:

I po co ten sarkazm ?

Jaki sarkazm? Napisałam tylko zgodnie z prawdą, że bóg w wydaniu judeo-chrześcijańskim ma tylko jedno imię (i tego imienia wbrew temu, co twierdzisz nigdy nie pisałam małymi literami), ale z tego co wiem ten sam bóg w wydaniu muzułmańskim ma ich 99.

Dnia 11.04.2007 o 10:29, TetraGramaton napisał:

Jakiego któregokolwiek ?

Któregokolwiek: Zeusa, Ozyrysa, Odyna, Isztar...

Dnia 11.04.2007 o 10:29, TetraGramaton napisał:

Uważnie ??

Tak, bo gdybyś czytał uważnie, to nie wmawiałbyś mi, że nie wiadomo, o którym bogu pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 14:06, minimysz napisał:

Jaki sarkazm? Napisałam tylko zgodnie z prawdą, że bóg w wydaniu judeo-chrześcijańskim ma tylko
jedno imię (i tego imienia wbrew temu, co twierdzisz nigdy nie pisałam małymi literami), ale
z tego co wiem ten sam bóg w wydaniu muzułmańskim ma ich 99.

Aż 99 uuuu ohh ale sobie namnożyli :D. Myślałem że to nie dosłownie z resztą co do wierzeń ludu upadłego możesz mi wciskać kit bo i tak mnie ich życie nie interesuje. Nie polegam ani na Żydach, Muzułmanach.

Dnia 11.04.2007 o 14:06, minimysz napisał:

Któregokolwiek: Zeusa, Ozyrysa, Odyna, Isztar...

To są bożki ;]. Nigdy nie zaistniały nie dlatego że mają oczy, mają, uszy, usta to nic nie znaczy. Gdzie jest ich dusza ? Bóg(Jahwe) ma duszę a bożki nie.

Dnia 11.04.2007 o 14:06, minimysz napisał:

Tak, bo gdybyś czytał uważnie, to nie wmawiałbyś mi, że nie wiadomo, o którym bogu pisałam.

Widziałem, że napisałaś to do Boga Jahwe i skomentowałaś go jako bóg dla mnie ten komentarz jest jak nazwanie go bożkiem więc wąty mam do ciebie słuszne. I tak wiem że robisz to specjalnie, twoje owijanie w bawełnę tu nic nie da. Bo zawsze będę uważał, że Bóg ma wiele imion a nie tylko jedno które jest imieniem ogólnym.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 09:57, TetraGramaton napisał:

A także używane na oznaczenie ludzi zajmujących wybitne stanowisko (2 Moj. 4,16; Jan 10,34)
;];].
Jednak to wynika z kontekstu kogo się tyczy.


Tak samo jak "magister", a nikt nie uważa tego za imię...

Dnia 11.04.2007 o 09:57, TetraGramaton napisał:

> Dziwnie by było gdyby okazało się, że "Elohim" to imię Boga... a co może powiesz znowu
- tytuł ??
To jest imię ogólne a imiona takie jak Jahwe, Stwórca, Święty Izraelski to są imiona własne,
które odzwierciedlają jego naturę. Tym razem ja zapytam - skąd pomysł na takie stwierdzenia,
że są to tytuły ?


Bo w biblii jest jasno napisane jakie imię ma Bóg i że jest to Jego "zawołanie na najdalsze pokolenia". Święty Izraelski to nie imię. Jak tak dalej pójdzie to zaczniesz twierdzić, że "prezydent Polski" to też imię...

Dnia 11.04.2007 o 09:57, TetraGramaton napisał:

I to, że Jezus pełni funkcję orędownika to znaczy, że nim nie jest ?? A Ojciec pełni funkcję
rozgrzeszenia i jest przez to tylko on Bogiem Jahwe ?


Byłoby to co najmniej nielogiczne jeśli Bóg byłby pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi. Poza tym, skoro Bóg Ojciec jest nazwany "jedynym prawdziwym Bogiem" to i Jezus i Duch Święty powinni być tak nazwani także.

Dnia 11.04.2007 o 09:57, TetraGramaton napisał:

No właśnie sam sobie przygotowałeś dobry tekst. Syna Bożego trzeba było rozpoznać, uwierzyć
w niego

po znakach po czynach a kto uwierzy uwierzy, że jest Bogiem bo uwierzy jego słowom.


lol. Mieli uwierzyć, że On jest Synem Bożym, a nie Bogiem.
"36 to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: "Bluźnisz", dlatego że powiedziałem: "Jestem Synem Bożym?"
Jezus nigdy nie oczekiwał by nazywać Go Bogiem. Jezus sam siebie nazywał Synem Człowieczym (i dużo rzadziej Synem Bożym), nigdy nie twierdził, że jest Bogiem. Sam siebie też nie traktował jako Boga (J, 17, 3). Oprócz tego twierdził, że sam z siebie nic nie zdziała, a cała Jego moc pochodzi od Boga:
„…nie może Syn sam od siebie nic czynić jak tylko to, co widzi, że Ojciec czyni…” J, 5, 19.

Dnia 11.04.2007 o 09:57, TetraGramaton napisał:

Kwestia wyboru. Tamci też nie uwierzyli bo nie chcieli a ci co uwierzyli w głębi serca i tak
go nienawidzieli.


Nie uwierzyli, bo tam naprawdę nic nie ma o Trójcy... Takie słowo jak Trójca nie występuje w biblii ani razu. Nie jest też powiedziane, że jest jeden Bóg w trzech osobach i nie ma tam doktryny Trójcy.

Dnia 11.04.2007 o 09:57, TetraGramaton napisał:

Tak sobie to rozumujesz i nie potrafię cię przekonać, ja od tego nie jestem. A co do "piątki"
:D:D na siłę bym więcej wyciągną :D.


No właśnie. To po co na siłę "dorabiać" sobie Bogów? Jeden Bóg, jeden pan, jedna wiara, jeden chrzest, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Wyraz Bóg piszemy wielką literą, gdy nazywa on najwyższą istotę w religii monoteistycznej, tzn. opartej na wierze w jednego boga (są nimi m.in.: chrześcijaństwo, judaizm, islam, buddyzm); w tym znaczeniu wyraz ten nie ma liczby mnogiej. Gdy mamy na myśli którąś z religii politeistycznych – charakteryzujących się wiarą w wielu bogów – wyraz ten piszemy małą literą: bóg (lm bogowie). Małej litery użyjemy także wtedy, gdy wyraz bóg jest określeniem ogólnym i odnosi się do religii „w ogóle”, nie do konkretnej.” – i tyle na ten temat mówi nam słownik ortograficzny

Do Luke Shadow

Nie ma czegoś takiego jak człowiek z podejściem racjonalno-naukowym odwoływujący się z czymkolwiek do Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 11.04.2007 o 16:47, Hekash napisał:

Do Luke Shadow
Nie ma czegoś takiego jak człowiek z podejściem racjonalno-naukowym odwoływujący się z czymkolwiek
do Boga


Zgodzę się jak mi dokładnie wytłumaczysz proces powstawania wszechświata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 15:04, Luke Shadow napisał:

Byłoby to co najmniej nielogiczne jeśli Bóg byłby pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi. Poza
tym, skoro Bóg Ojciec jest nazwany "jedynym prawdziwym Bogiem" to i Jezus i Duch Święty powinni
być tak nazwani także.


"Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem
i Życiem wiecznym."

I nie dostałem odpowiedzi, czym jest Duch Święty, jeśli nie osobą. Jak wcześniej wykazałem, nie jest żadną mocą ani przejawem działalności Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2007 o 17:51, Mogrim napisał:

"Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem

i Życiem wiecznym."


On, czyli Jezus Chrystus czy ten "prawdziwy Bóg"? Skoro jest tak oczywiste, że Jezus jest Bogiem czemu nie ma wprost napisane "Jezus to Bóg"? Szczególnie, że prawdziwym Bogiem Jezus nazywał Ojca - J, 17, 3 i dużo innych fragmentów.

Dnia 11.04.2007 o 17:51, Mogrim napisał:

I nie dostałem odpowiedzi, czym jest Duch Święty, jeśli nie osobą. Jak wcześniej wykazałem,
nie jest żadną mocą ani przejawem działalności Boga.


Mniejsza o to czy jest osobą czy też nie. Ważne czy Duch Święty jest Bogiem... Trudno mi powiedzieć kim jest, ale podobnie jak z Jezusem, Duch Święty też nie jest nigdy nazwany wprost Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 19:03, Luke Shadow napisał:

On, czyli Jezus Chrystus czy ten "prawdziwy Bóg"? Skoro jest tak oczywiste, że Jezus jest Bogiem
czemu nie ma wprost napisane "Jezus to Bóg"?


Mowa o Jezusie. Jest napisane w tym fragmencie, że Synem Boga prawdziwego jest prawdziwy Bóg. Bóg ten jest życiem. Jezus mówi o sobie "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem".
I w PŚ jest wielokrotnie napisane, że Jezus to Bóg, tyle że ci, którym się to nie podoba wykręcają się. "Abyście kierowali Kościołem BOGA, który on NABYŁ WŁASNĄ KRWIĄ". A, panie dziejku, to na pewno nie o Boga chodzi!
Poza tym nikt nie wie, czy Apostołowie od początku bytowania Jezusa na ziemie wiedzieli, że jest Bogiem. Częste są opinie teologów, że dojście do tej prawdy zajęło im pewien czas (niewierny Tomasz) i w pełni widać ich przekonanie w listach apostolskich.

Dnia 11.04.2007 o 19:03, Luke Shadow napisał:

Mniejsza o to czy jest osobą czy też nie.


Ależ to niezwykle istotne! Osobą jest, to pewne (umówmy się - nie musisz wierzyć, że boską), bo to wskazuje wiele fragmentów. I teraz pytanie: cóż to za osoba, w imię której Jezus nakazuje chrzcić, która jest Pocieszycielem (W ST Bóg mówi "Ja jestem pocieszycielem" a w NT Jezus obiecuje, że Ojciec pośle Pocieszyciela - Ducha Świętego), przeciw której to osobie grzech nie będzie odpuszczony, która tak jak Ojciec i Syn ożywia, która jak Ojciec i Syn kocha, który jak Ojciec i Syn tworzy społeczność, który ustanawia biskupów w Kościele ("stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami"), którego głową jest Jezus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 19:26, Mogrim napisał:

(...)


Eh, http://www.jeszua.pl/index.php?mode=prawdziwybog
Niekoniecznie wyraz "on" (houtos) odnosi się do Jezusa.

Dnia 11.04.2007 o 19:26, Mogrim napisał:

Ależ to niezwykle istotne! Osobą jest, to pewne (umówmy się - nie musisz wierzyć, że boską),
bo to wskazuje wiele fragmentów. I teraz pytanie: cóż to za osoba, w imię której Jezus nakazuje
chrzcić, która jest Pocieszycielem (W ST Bóg mówi "Ja jestem pocieszycielem" a w NT Jezus obiecuje,
że Ojciec pośle Pocieszyciela - Ducha Świętego), przeciw której to osobie grzech nie będzie
odpuszczony, która tak jak Ojciec i Syn ożywia, która jak Ojciec i Syn kocha, który jak Ojciec
i Syn tworzy społeczność, który ustanawia biskupów w Kościele ("stado, nad którym Duch Święty
ustanowił was biskupami"), którego głową jest Jezus?


Może Osoba będąca przedstawicielem Bożym tak jak np. Anioł walczący z Jakubem(1.Mojż.32:24-30; Oz.12:3-5), Mojżesz (2.Mojż.3:2-4,6 i 16) czy "Anioł Pana" (Sdz.6:12-3,16 i 22)?
Na temat Ducha Św. nie za bardzo podyskutuje, bo sam do końca nie wiem za kogo powinienem Go uważać... Na Jego temat IMO dużo trudniej wyrobić sobie zdanie niż np na temat Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 20:11, Luke Shadow napisał:

> (...)

Eh, http://www.jeszua.pl/index.php?mode=prawdziwybog
Niekoniecznie wyraz "on" (houtos) odnosi się do Jezusa.


Jezus jest Synem prawdziwego Boga, bo ten prawdziwy Bóg jest prawdziwym Bogiem. Nieskładne to. W takim razie tu Bóg mówi że jest życiem, a Jezus gdzie indziej - że też jest życiem. Jak to tak?! I o co chodzi z tym Kościołem Boga? (tu świadkowie Jehowy zmienili sobie na "Kościołem Syna" - buehehe).

Dnia 11.04.2007 o 20:11, Luke Shadow napisał:

Może Osoba będąca przedstawicielem Bożym tak jak np. Anioł walczący z Jakubem(1.Mojż.32:24-30;
Oz.12:3-5), Mojżesz (2.Mojż.3:2-4,6 i 16) czy "Anioł Pana" (Sdz.6:12-3,16 i 22)?


I cóż to za przedstawiciel Boży, przeciwko któremu nie wolno zgrzeszyć i w imię którego należy chrzcić, który przenika głębokości Boże? Nie widziałem, żeby który anioł miał u Boga takie względy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować