Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Przepraszam że to tak długo trwało, ale musiałem sobie odświeżyć starocie.

Jak wiemy, nauka mówi iż układ słoneczny powstał w 4,6 miliarda lat temu.
(Ja mi nie wierzysz to sprawdź wszelkiie źródła; mawet w szkole o tym mówią, z resztą i tak się mylą ale może o tym pogadamy czy mają rację naukowcy czy nie, że świat powstał 4,6 mld lat temu w innym poście).

Otóź napisałeś, że nauka nie ma sprzczności z biblią jeżeli chodzi o tą kwestię.
To udowadniam ci że jest sprzeczna i to bardzo.

Proponuję otworzyć biblię(przekład tysiąclecia) na Księdze Rodzaju(jest to pierwsza księga Mojżeszowa),
rozdział piąty(cały) i rozdział jedenasty wersety 10 - 26.
Na tym wypisie potomków od Adama(początku świata) do Abrama(czyli Abrahama) mineło ok. dwa tysiące lat.
Sam możesz sobie wyliczyć, tego chyba ci nie muszę udawadniać ile jest dwa plus dwa.

Jak potem pisze dalej; Abram(Abraham) jest na dworze faraona w Egipcie(Księga Rodzaju rozdział dwunasty, werset dziesiąty), jak widzisz jest tu mowa o Egipcie , państwie które powstało ok 3000 - 2000 lat przed Chrystusem czyli przed naszą erą.
Gdy dodasz istnienie świata na podstawie biblii z panowaniem starożytnego Egiptu, który już istniał w tamtych czasach wyjdzie ci 4000 lat istnienia świata do naszej ery.
A jak wszyscy wiemy od narodzenia się Jezusa Chrystusa liczymy lata tzw. naszej ery. Mamy rok 2006,
jeżeli dodasz 4000 lat i 2006 to wyjdzie ci 6006.

I dlatego tak myślę że żywot Ziemi liczy około 6000 lat.

I nie mów mi że nie widzisz sprzeczności między nauką świecką a nauką biblijną, bo się nawet ze sobą
nie zazębiają.

O tym czy to jest prawda czy fałsz możemy porozmawiać w następnych postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 11:50, Harmegidon napisał:

I dlatego tak myślę że żywot Ziemi liczy około 6000 lat.


a dinozaury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:32, HumanGhost napisał:

Hehe ok to czekam z niecierpliwością, bo jeszcze nie słyszałem o tym co mówisz


Twoje oczekiwania się spełniły :D HumanGhost''ie

Przepraszam że to tak długo trwało, ale musiałem sobie odświeżyć starocie.


Jak wiemy, nauka mówi iż układ słoneczny powstał w 4,6 miliarda lat temu.
(Ja mi nie wierzysz to sprawdź wszelkiie źródła; mawet w szkole o tym mówią, z resztą i tak się mylą ale może o tym pogadamy czy mają rację naukowcy czy nie, że świat powstał 4,6 mld lat temu w innym poście).

Otóź napisałeś, że nauka nie ma sprzczności z biblią jeżeli chodzi o tą kwestię.
To udowadniam ci że jest sprzeczna i to bardzo.

Proponuję otworzyć biblię(przekład tysiąclecia) na Księdze Rodzaju(jest to pierwsza księga Mojżeszowa),
rozdział piąty(cały) i rozdział jedenasty wersety 10 - 26.
Na tym wypisie potomków od Adama(początku świata) do Abrama(czyli Abrahama) mineło ok. dwa tysiące lat.
Sam możesz sobie wyliczyć, tego chyba ci nie muszę udawadniać ile jest dwa plus dwa.

Jak potem pisze dalej; Abram(Abraham) jest na dworze faraona w Egipcie(Księga Rodzaju rozdział dwunasty, werset dziesiąty), jak widzisz jest tu mowa o Egipcie , państwie które powstało ok 3000 - 2000 lat przed Chrystusem czyli przed naszą erą.
Gdy dodasz istnienie świata na podstawie biblii z panowaniem starożytnego Egiptu, który już istniał w tamtych czasach wyjdzie ci 4000 lat istnienia świata do naszej ery.
A jak wszyscy wiemy od narodzenia się Jezusa Chrystusa liczymy lata tzw. naszej ery. Mamy rok 2006,
jeżeli dodasz 4000 lat i 2006 to wyjdzie ci 6006.

I dlatego tak myślę że żywot Ziemi liczy około 6000 lat.

O tym czy to jest prawda czy fałsz możemy porozmawiać w następnych postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Dnia 06.02.2006 o 11:50, Harmegidon napisał:

I nie mów mi że nie widzisz sprzeczności między nauką świecką a nauką biblijną, bo się nawet
ze sobą
nie zazębiają.

O tym czy to jest prawda czy fałsz możemy porozmawiać w następnych postach.

W innym miejscu w Biblii jest, że u Boga chwila jest jak wiek, a wiek jak chwila. Nawet słowo "dzień" użyte przy opisie stworzenia świata nie może być rozumiane dosłownie, bo dzień, jako rachubę czasu można było przyjąć, kiedy słońce i ziemia były już na swoich miejscach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2006 o 11:52, TYHE napisał:

a dinozaury?


Dinozaury - to nazwa współczesna, w biblii są one nazwane jako potwory(rozdział pierwszy I księgi Mojżeszowej werset 20 - 22) "piąty dzień stworzenia świata".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 11:53, Harmegidon napisał:

O tym czy to jest prawda czy fałsz możemy porozmawiać w następnych postach.


Prawda czy fałsz? Według mnie wielkie uogólnienie. Nie wszędzie znajdsziesz wyliczenie lat kto ile żył. Mówię o tych księgach i rozdziałach o ktorych napisałeś. W takim rozdziale X Genesis nie ma ani słowa o tym ile lat żyli poszczególni potomkowie. Tak samo w innych rozdziałach. Poza tym taka wyliczanka po latach życia poszczególnych osób wymienionych w Biblii jest bardzo naciągana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe jest współżycie ludzi i dinozaurów.
czy muszę pisac taki banał?
to że gdzieś napisano o potworach nie może załatwiać kwestii tak wielkiej jak dinozaury.
w żadnych opisach, na żadnych rysunkach ich nie ma.
ich kości są za głęboko w ziemi.
a przede wszystkim - one by nas po prostu zeżarły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2006 o 11:57, KrzysztofMarek napisał:

W innym miejscu w Biblii jest, że u Boga chwila jest jak wiek, a wiek jak chwila. Nawet słowo
"dzień" użyte przy opisie stworzenia świata nie może być rozumiane dosłownie, bo dzień, jako
rachubę czasu można było przyjąć, kiedy słońce i ziemia były już na swoich miejscach ;)


Masz racje że jest taki tekst, ale to jest u Boga a nie u ludzi, a biblia jest dla ludzi a nie dla Boga.
Nie wiem w czym masz problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez ludzi i ich wiary nie istnieli by bogowie-każdy bóg umiera wraz z brakiem pamięci o nim. Ja uważam się za wierzącego, lecz instytucja kościoła katolickiego wypaczyła z deka tą wiarę...
A przy okazji pogodzenie wiary z nauką w racjonalny sposób jest raczej niemożliwy. Uznaję za równo badania naukowe jak i słowa Biblii-nie próbuję tego zrozumieć tylko w to uwierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:07, Harmegidon napisał:

Nie wiem w czym masz problem.


Pewnie w tym ,ze Biblia jest spisana pod wpływem Słowa Bożego. To przez to Pismo przemawia Bóg tak jak On chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2006 o 12:03, Harmegidon napisał:

Dinozaury - to nazwa współczesna, w biblii są one nazwane jako potwory(rozdział pierwszy I
księgi Mojżeszowej werset 20 - 22) "piąty dzień stworzenia świata".


Chodzi jej o wiek, a nie nazwę. Wg naukowców żyły one jakieś 300-120 mln lat temu. Może jest to błąd w tłumaczeniu, albo coś. Jeśli brac to dosłownie to ktoś tu sie myli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2006 o 12:04, HumanGhost napisał:

Mówię o tych księgach i rozdziałach o ktorych napisałeś. W takim rozdziale X Genesis
nie ma ani słowa o tym ile lat żyli poszczególni potomkowie.


Widzę że nie czytasz dokładnie moich postów.
Ja mówiłem o rodziale piątym i jedenastym a nie dziesiątym jak napisałeś bo rzymskie "X" ---> to dziesięć

Już ci zwracałem uwagę abyś czytał dokładniej moje posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:07, TYHE napisał:

niemożliwe jest współżycie ludzi i dinozaurów.
czy muszę pisac taki banał?
to że gdzieś napisano o potworach nie może załatwiać kwestii tak wielkiej jak dinozaury.
w żadnych opisach, na żadnych rysunkach ich nie ma.
ich kości są za głęboko w ziemi.
a przede wszystkim - one by nas po prostu zeżarły.



Bo zatoneły podczas potopu.
A po za tym zanim zapanował grzech wszystkie zwierzęta były roślino - żerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:10, Budo napisał:


> Dinozaury - to nazwa współczesna, w biblii są one nazwane jako potwory(rozdział pierwszy
I
> księgi Mojżeszowej werset 20 - 22) "piąty dzień stworzenia świata".

Chodzi jej o wiek, a nie nazwę. Wg naukowców żyły one jakieś 300-120 mln lat temu. Może jest
to błąd w tłumaczeniu, albo coś. Jeśli brac to dosłownie to ktoś tu sie myli ;]


Jak już ci wcześniej napisałem, że nauka świecka nie ma nic spujnego z nauką biblijną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:14, Harmegidon napisał:

Już ci zwracałem uwagę abyś czytał dokładniej moje posty.


No tak wybacz. Ale tak sobie skromnie licze te żywoty i wychodzi mi znacznie powyżej Twoich obliczeń. Już kilku potomków Adama żyło wiele wiele dłużej niż kilka tysięcy lat łącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:07, TYHE napisał:

niemożliwe jest współżycie ludzi i dinozaurów.
czy muszę pisac taki banał?
to że gdzieś napisano o potworach nie może załatwiać kwestii tak wielkiej jak dinozaury.
w żadnych opisach, na żadnych rysunkach ich nie ma.
ich kości są za głęboko w ziemi.
a przede wszystkim - one by nas po prostu zeżarły.

Przepraszam, że nie przycinam posta. Ale chciałbym kolejno:
Współżycie dinozaurów i ludzi uważasz za niemożliwe. Dlatego, że by nas zeżarły. A jednocześnie pomijasz fakt Ci znany, że małp nie zeżarły. Ja przyznam się, że nie wiem, jak było. Może Twoje zdanie jest prawdziwe, ale dowód ma luki. Więc tylko odnotuję, że jest taka możliwość.
A czy dinozaury (bo zapomniałem) były stałocieplne? Bo jeśli nie, to człowiek miał możliwość egzystencji tam, gdzie dinozaury już nie.
I z innej beczki. Różnica wagi i siły między afrykańskim słoniem a afrykańskim pigmejem jest olbrzymia. Nie zmienia to faktu, że pigmeje polowali (chyba teraz takie polowania są zakazane) na słonie. Używali bardzo prostych narzędzi - noży, łuków i dzid. Pigmej ukrywał się, zachodził słonia od tyłu, jedną ręką łapał słonia za ogon a drugą podcinał scięgno u tylnej nogi, a jak dobrze poszło, to od razu oba. I słoń został unieruchomiony. Dobić unieruchomionego słonia było już łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:17, Harmegidon napisał:

Bo zatoneły podczas potopu.

Noe ani jego rodzice nie dożyliby Potopu , bo zostaliby zjedzeni.
Poza tym skoro trzymamy się dosłownie, to czy dinozaury nie powinny znaleźć się na Arce, skoro z każdego gatunku zabrano parkę?

Dnia 06.02.2006 o 12:17, Harmegidon napisał:

A po za tym zanim zapanował grzech wszystkie zwierzęta były roślino - żerne.

Hmmm, ale grzech zapanował przed Potopem, tak?
Czyli - mięsożerne dinozaury od momentu wygnania z Raju żyły razem z ludźmi aż do Potopu?
Dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:23, KrzysztofMarek napisał:

Współżycie dinozaurów i ludzi uważasz za niemożliwe. Dlatego, że by nas zeżarły. A jednocześnie
pomijasz fakt Ci znany, że małp nie zeżarły.


O_o

Coooo?
Za czasów dinozaurów nie było żadnych małp, tylko coś w rodzaju ryjówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować