Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2006 o 12:19, HumanGhost napisał:

> Już ci zwracałem uwagę abyś czytał dokładniej moje posty.

No tak wybacz. Ale tak sobie skromnie licze te żywoty i wychodzi mi znacznie powyżej Twoich
obliczeń. Już kilku potomków Adama żyło wiele wiele dłużej niż kilka tysięcy lat łącznie.


ŹLE LICZYSZ ! ! ! sądze że dodajesz lata np. żywot Adama 930 lat + żywot jego potomka np. Seta który żył 912 lat to napewno wyjdzie ci kilka tysięcy, ale tak się tego nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2006 o 12:23, KrzysztofMarek napisał:

Przepraszam, że nie przycinam posta. Ale chciałbym kolejno:
Współżycie dinozaurów i ludzi uważasz za niemożliwe. Dlatego, że by nas zeżarły. A jednocześnie
pomijasz fakt Ci znany, że małp nie zeżarły.


Dinozaury nie współżyły z żadnymi naczelnymi.

>Ja przyznam się, że nie wiem, jak było. Może Twoje

Dnia 06.02.2006 o 12:23, KrzysztofMarek napisał:

zdanie jest prawdziwe, ale dowód ma luki. Więc tylko odnotuję, że jest taka możliwość.
A czy dinozaury (bo zapomniałem) były stałocieplne? Bo jeśli nie, to człowiek miał możliwość
egzystencji tam, gdzie dinozaury już nie.


Zdania naukowcó są podzielone. Są przesłanki że dinozaury mogły byc stałocieplne.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:17, Harmegidon napisał:

------------->>>> Vaxinar A to że Jezus chodził po ziemi to
też pewnie powiesz zaraz że jest to metafora - już ci wcześniej powiedziałem co jest metaforą
to jest metaforą a co jest dosłownie to dosłownie. Jeżeli coś dla ciebie jest niewiarygodne
lub czegoś nie rozumiesz to nie znaczy, że to jest pisane lub mówione w przenośnii lub jest
stekiem bzdur.


Po pierwsze to sory, ale dopiero teraz zauważam Twojego posta, nie wchodziłem tu. ;)
A co do tego co napisałeś to może źle się wysłowiłem, nie wszystko w Bibli jest metaforą a to, że Jezus chodził po Ziemi napewno nie.
Co do Twego stwierdzenia, że nie rozumiem. Żadne to odkrycie - nie ma chyba człeka na Ziemi, który rozumiałby całą Biblię i całą w 100 % ją interpretował, ale niestety jest wielu ludzi, którzy ją bardzo źle interpretują i przez to mamy 10 końców świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:07, Harmegidon napisał:

/.../
Masz racje że jest taki tekst, ale to jest u Boga a nie u ludzi, a biblia jest dla ludzi a
nie dla Boga.


Właśnie! Biblia, w tym ten tekst jest dla ludzi. Dlatego przypomniałem go Tobie, bo pominąłeś go w rozważaniach na temat wieku ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Skąd wiesz że były one mięsożerne???
Po drugie: Na Arce nie mogły się one znajdować ponieważ miały ogromne rozmiary nawet do stusunku wielkości Arki. Poprostu nie pomieściły by się w tym "pływającym budynku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:32, Harmegidon napisał:

Po pierwsze: Skąd wiesz że były one mięsożerne???

Stąd, że miały ostre zęby?
Z powodu zawartości ich żołądka?

Dnia 06.02.2006 o 12:32, Harmegidon napisał:

Po drugie: Na Arce nie mogły się one znajdować ponieważ miały ogromne rozmiary nawet do
stusunku wielkości Arki. Poprostu nie pomieściły by się w tym "pływającym budynku".

Nie mam jak tego sprawdzić, ale czy nie napisano "z każdego gatunku" , podobnie jak napisano, że "6 dni"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:25, TYHE napisał:

> /.../
Coooo?
Za czasów dinozaurów nie było żadnych małp, tylko coś w rodzaju ryjówek.

Masz rację. Przypomniało mi się po niewczasie. Chociaż jak na ryjówki, to była to trochę większa odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:27, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> Masz racje że jest taki tekst, ale to jest u Boga a nie u ludzi, a biblia jest dla ludzi
a
> nie dla Boga.

Właśnie! Biblia, w tym ten tekst jest dla ludzi. Dlatego przypomniałem go Tobie, bo pominąłeś
go w rozważaniach na temat wieku ziemi.


Tak ale u Boga czyli dla Boga jest to, że chwila jest wiekiem a wiek jak chwilą.
Nie porównuj człowieka do Boga, gdyż dla człowieka czas jest pojęciem jako miara lub jednostka strzenia się dziejów(kiedyś wymyśliłem swoją definicję czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia pewna kwestia - jak w czasach Genesis liczono lata? Czy były to takie same jednostki czasu jak mamy teraz, tzn. rok to 365 dni itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:35, TYHE napisał:

> /.../podobnie jak napisano,
że "6 dni"?

Tu już nie masz racji. "Dzień" musiał mieć znaczenie przenośne, jako okres, bliżej nieokreślony, bo dzień jako dzisiejsza rachuba czasu mógł zostać użyty dopiero, gdy wszystko znalazło się na swoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:41, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../podobnie jak napisano,
> że "6 dni"?
Tu już nie masz racji.


Przepraszam, ale dyskutuję z człowiekiem, który bierze to dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:38, Harmegidon napisał:

> > /.../
Nie porównuj człowieka do Boga, gdyż dla człowieka czas jest pojęciem jako miara lub jednostka
strzenia się dziejów(kiedyś wymyśliłem swoją definicję czasu).

Najwyraźniej się nie rozumiemy. To co dla Boga jest chwilą, wg naszej, dzisiejszej , ludzkiej miary trwać mogło miliard lat, albo tydzień. Dla nas czas jest jednokierunkowy, gdyby była istota ponad czasem i potrafiła cofnąć czas, to nikt z ludzi by tego nie zauważył. A czy czas jest jednokierunkowy... Istnieją teorie, spójne matematycznie, że świat ma nie cztery wymiary ale 6, 8 nawet 12 wymiatów. I wszystko (podobno) się w tych teoriach zgadza, chociaż ja mam trudności już z wyobrażeniem świata 5 wymiarowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie te "dinozaury" TYHE. Znalazłem fragment (Genesis rozdz.VI werset 4) który mówi "A byli olbrzymowie na ziemii w one dni". Może to były dinozaury? Bo to było tuż przed Potopem. Hmm.. rozwiązanie zagadki zagłady dinozaurów? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:35, TYHE napisał:

> Po pierwsze: Skąd wiesz że były one mięsożerne???
Stąd, że miały ostre zęby?
Z powodu zawartości ich żołądka?
> Po drugie: Na Arce nie mogły się one znajdować ponieważ miały ogromne rozmiary nawet
do
> stusunku wielkości Arki. Poprostu nie pomieściły by się w tym "pływającym budynku".
Nie mam jak tego sprawdzić, ale czy nie napisano "z każdego gatunku" , podobnie jak napisano,
że "6 dni"?


To że miały one ostre zęby to nie świadczy, że mogły być mięsożerne, a nawet gdyby były to co z tego???
W bibli pisze że: Spośród wszystkich istot żyjących z każdego gatunku ptactwa, bydła, i zwierzątka naziemnego. Powiedz gdzie jest napisane coś o potworach???
Dla przypomnienia to jest Genesis, [ I Mojż.] (Ks. Rodzaju) werset 9-22 tam masz napisane jeżeli chodzi o Arkę i potop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:45, TYHE napisał:

> > > /.../
Przepraszam, ale dyskutuję z człowiekiem, który bierze to dosłownie.

>"... a w przypowieściach im mówił, bo by nie rozumieli..." to cytat (może z błędami, bo z pamięci) z Ewangelii, czyli z Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:41, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../podobnie jak napisano,
> że "6 dni"?
Tu już nie masz racji. "Dzień" musiał mieć znaczenie przenośne, jako okres, bliżej nieokreślony,
bo dzień jako dzisiejsza rachuba czasu mógł zostać użyty dopiero, gdy wszystko znalazło się
na swoim miejscu.


Można tylko snuć przypuszczenia Bóg powiedział że żaden człowiek nie będzie żył dłużej niż "dzień"
Matuzalem żył poniżej 1000 lat - więc przyjęto że ziemskie 1000 lat to jeden "boski dzień"
To teroia którą często się powtarza

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:53, Harmegidon napisał:

W bibli pisze że: Spośród wszystkich istot żyjących z każdego gatunku ptactwa, bydła, i zwierzątka
naziemnego. Powiedz gdzie jest napisane coś o potworach???


wygodne.
zwierzątko to lew, tygrys, słoń, żyrafa, ale broń Boże nie dinozaur wielkości kury (tak, takie tez były).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) ale tak nie jest, fakty są faktami, i historia przekazywana z dziada pradziada jest bardzo prawdopodobna.
Już ci mówiłem żebyś nie porównywał jak Bóg myśli bo to jest wtedy absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:55, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /.../
> Przepraszam, ale dyskutuję z człowiekiem, który bierze to dosłownie.
>"... a w przypowieściach im mówił, bo by nie rozumieli..." to cytat (może z błędami, bo
z pamięci) z Ewangelii, czyli z Biblii.


alez przestań mi udowadniać, że Biblii nie da sie czytać dosłownie, bo ja to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć myśleć nad maszyną do podróży w czasie. Zrobimy sobie taką jedną na kilka osób, przeniesiemy się do czasów Chrystusa i zapytamy "u źródeł". ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować