Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2006 o 12:56, TYHE napisał:


wygodne.
zwierzątko to lew, tygrys, słoń, żyrafa, ale broń Boże nie dinozaur wielkości kury (tak, takie
tez były).


Ja ci powiem że wiele małych zwierząt wyginęło nawet w czasach od starożytności do średnioweiwcza i
współczesnych też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:58, TYHE napisał:

> > > > > /.../
alez przestań mi udowadniać, że Biblii nie da sie czytać dosłownie, bo ja to wiem.

>
Przepraszam. To było nie osobiście do Ciebie, ale również dla tego, z którym dyskutujesz. Już się wycofuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 13:02, TYHE napisał:

Skąd wiesz?


Z opisów odkryć geograficznych i opisów żyjących zwierząt na nowych terenach. Wiele z nich już dawno wymarło. W samym XX wieku wymarło wiele zwierząt, nie tylko małych. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszytkich którzy uważają, że np. dzień to rok itd itp. To są pezeliczenia prorocze, pod ZAKRESEM SYMBOLI
NIE MIESZAJCIE TEGO Z dosłownym rozumieniem czasu bo zabłądzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mieszający sie do dyskusji zaciemniają tylko moją linię dowodzenia czegoś :P
Idę sobie, więc wyjaśnie:

Oczywiście wiem, że gatunki giną.
Wiemy to z różnych źródeł.
Stąd pytanie:
Skoro częśc dinozaurów które miały szanse załapać się jako "zwierzątko" - czyli takie do wielkości słonia - mogła być na Arce, to czemu nie ma ich opisów, kości, itd....

-----> Harmegidon
System zaprzeczeń i uników w miejsce gdzie dosłowne czytanie zawodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to stwierdzić, ale nawet gdyby było możliwe skonstruowanie takiej maszyny, nawet gdybyśmy się przenieśli wstecz i z powrotem, to i tak nic to by nie dało... A czemu? Ponieważ nikt by nam nie uwierzył... A przenieść się, tylko po to, żeby się samemu dowiedzieć chyba nie ma większego sensu. Bylibyśmy grupką odosobnionych ludzi uznanych przez społeczeństwo za obłąkanych. Niee, wolę chyba pozostać w błogim stanie niewiedzy i przekazywać moją wiedzę obecną w spokoju, bez żadnych kontrowersji na temat mojej skromnej osoby. Oczywiście gdyby jednak ktoś z tu obecnych osób znalazł sposób na wykonanie takiej maszyny, to może spokojnie liczyć na moją czynną obecność w tymże projekcie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 13:14, HumanGhost napisał:

Taka maszyna to tylko wymysł wyobraźni pisarzy s-f. Nie da się takiej skonstruować co juz udowodnił
Einstein.


Ależ doskonale to wiem. Jednakże są na tym świecie rzeczy, które się nie śniły filozofom ;). I jak wiadomo nie ma rzeczy niemożliwych. Więc zakładam, że kiedyś będzie możliwe obejście praw fizyki. Ale poza tym - nie wierzę w istnienie maszyn czasu i temu podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest cofnięcie się w czasie w sensie fizycznym, tzn. przebywanie w czasie przeszłym bądź przyszłym. Jest zbyt wiele paradoksów. Np. cofasz sie w czasie o 20 lat i zabijasz swego ojca zanim zostajesz poczęty. Tylko, że skoro nie zostałeś poczęty to nie możesz się z przyszłości cofnąć i w efekcie nie zabijesz swego ojca co spowoduje, że sie narodzisz, w przyszłosci cofniesz w czasie i zabijesz swego ojca i tak w kólko Macieju. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 14:30, HumanGhost napisał:

Niemożliwe jest cofnięcie się w czasie w sensie fizycznym, tzn. przebywanie w czasie przeszłym
bądź przyszłym. Jest zbyt wiele paradoksów. Np. cofasz sie w czasie o 20 lat i zabijasz swego
ojca zanim zostajesz poczęty. Tylko, że skoro nie zostałeś poczęty to nie możesz się z przyszłości
cofnąć i w efekcie nie zabijesz swego ojca co spowoduje, że sie narodzisz, w przyszłosci cofniesz
w czasie i zabijesz swego ojca i tak w kólko Macieju. ;-)


A może to nie tak działa.
Załóżmy, że ktoś cofa się w czasie z zamiarem zabicia własnego ojca. Ale to nie ma prawa mu się udać, bo inaczej nie cofnąłby się w czasie. Może chcieć zabić, ale coś stanie na przeszkodzie. Załóżmy jednak, że zaatakował własnego ojca. W takim przypadku, zanim cofnął się w czasie, ten atak miał już miejsce i możnaby znaleźć o nim zapiski np. w pamiętniku ojca.
Czytałem kiedyś dość ciekawą książkę na między innymi ten temat, i wyjaśniono tam parę paradoksów, ale nie pamiętam dokładnie jak.
Była tam też przykładowa teoria stworzenia takiego wehikułu czasu. Ale jest jeden problem. Działa on na zasadzie bramy. Wchodzi się w jednym czasie, wychodzi w innym. Problem w tym, że aby wyjśc, brama musi być w danym czasie skonunstruowana, więc żegnajcie wycieczki do starożytności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bóg raczej nie chciał abyśmy sobie swobonie podróżowali w czasie.
Kiedyś czytałem na temat maszyny czasu. Był to wywód naukowy na temat podróży w czasie. Zanalizowano w nim jak musiałaby wyglądać maszyna do takich podróży biorąc pod uwagę obecny stan wiedzu technicznej. Miałaby ona kształt cylindryczny, długośc ileś tam kilometrów (chyba nawet tysięcy) i obracałaby się w kierunku przeciwnym do ruchu Ziemii z prędkością większa niż prędkość światła. Prawda jakie to proste? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 12:50, HumanGhost napisał:

Zaciekawiły mnie te "dinozaury" TYHE. Znalazłem fragment (Genesis rozdz.VI werset 4) który
mówi "A byli olbrzymowie na ziemii w one dni". Może to były dinozaury? Bo to było tuż przed
Potopem. Hmm.. rozwiązanie zagadki zagłady dinozaurów? ;-D

Z kontekstu wynika, że giganci byli owocami związków synów Boga i córek człowieczych. Natknełam się na interpretację, że "synowie Boga" to aniołowie - m.in. za to zostali wypędzieni z nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byli to wlasnie oni, giganci. Mieszanka ludzko-niewiadomo jaka. Bo czy to kosmici, czy to aniolowie, efekt byl taki ze potomstwo takie, bylo o wiele wyzsze i silniejsze od reszty ludzi. Groby olbrzymow odkryto miedzy innymi na Jawie. Krolowa Saby tez podobno byla olbrzymka (a nawet owlosione nogi miala :)

Co do czasu, ze plynie to tak do konca nie wiadomo. A zeby bylo weselej, to tez nie wiemy czy plynie zawsze i wszedzie w ten sam sposob i z taka sama predkoscia... Nie wiemy jak sie zachowuje w stanach osobliwych, co sie z nim dzieje w sasiedztwie czarnych dzior, nawet nie wiemy co sie stanie na pewno z obiektem, ktory przekroczy predkosc swiatla... Przemieni sie w energie zgodnie z teoria Newtona? A moze cofnie w czasie, lub przeniesie do innego wymiaru ... a jak bedzie sie zachowywal czas w tym innym wymiarze ... ech ... same pytania, a zadnej pewnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 15:53, buras napisał:

> efekt byl taki ze potomstwo takie, bylo o wiele wyzsze i silniejsze od reszty ludzi

Co powodowało, że matki umierały przy porodzie.

Dnia 06.02.2006 o 15:53, buras napisał:

Co do czasu, ze plynie to tak do konca nie wiadomo. A zeby bylo weselej, to tez nie wiemy czy
plynie zawsze i wszedzie w ten sam sposob i z taka sama predkoscia...

W sumie czas jest czymś umownym raczej, a odczuwanie jego uplywu jest subiektywne. Jedyną pewną rzeczą są chyba tylko nazwy jednostek mających ten upływ opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 15:53, buras napisał:

/.../ ... ech ... same pytania, a zadnej pewnej odpowiedzi.


Dokładnie. Nawet nie wiemy czy te czarne dziury w ogóle istnieją. Ostatnio Hawkins podważył ich istnienie stwierdzając, że mógł się mylić. Tak prawdę powiedziawszy to na obecnym poziomie rozwoju ludzkości to g***o wiemy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 16:08, HumanGhost napisał:

Tak prawdę powiedziawszy to na obecnym poziomie
rozwoju ludzkości to g***o wiemy. ;-)


A g***o prawda ! :P Ludzie bardzo dużo wiedzą, tylko że nie wszyscy mają do tej wiedzy dostęp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować