Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cyberpunk, czyli nowa gra cRPG od CDPR

117 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2012 o 20:38, Lfdracon napisał:

@bonescaper: czemu uważasz, że będzie to klon Wieśka?


Cóż, na razie CDPR pokazują, że jedyne co im w głowie to robienie ARPG na modłę Bioware. Bardziej dopracowanych, ładniejszych i doroślejszych, ale i tak pustych jeśli chodzi o rozgrywkę. Machanie mieczem/strzelanie + dialogi, wielkie mi RPG...

Mam nadzieję, że sie mylę. W końcu dobry system PnP powinien do czegoś zobowiązywać, ale na razie podchodzę do tego z dystansem.... Chociaż kocham CP2020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu wspominałem ten system (przy okazji trafiając na Eclipse Phase) i trochę było mi szkoda, że wśród moich znajomych nie znajdzie się zbyt wielu chętnych, a Deus Ex pozostawił spory niedosyt. Mam nadzieję, że gra spełni moje oczekiwania i zapewni rozrywkę na długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem bardzo zainteresowana, jest potencjał na coś naprawdę fajnego.

a myślicie że będzie predefiniowany bohater czy tym razem większa dowolność niż w Wiedźminie? jakbym mogła zagrać w takim settingu kobietą to bym była bardzo zadwolona, choć jeżeli główny bohater będzie obdarzony głosem to pewnie liczę na zbyt wiele :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony system książkowy. Skoro dużo osób mówi "a nie mówiłem" to ja też powiem.. A nie mówiłem że kolejna gra CDP też będzie na licencji kogoś pomysłu. Oczywiście to nie jest "źle" ale czekam aż CDP kiedyś coś SWOJEGO zapowie. A tym czasem czekać na nowinki dotyczące Cyberpunka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 20:52, Erine napisał:

a myślicie że będzie predefiniowany bohater czy tym razem większa dowolność niż w Wiedźminie?


Zapowiedzieli że będzie się mieć do wyboru różne klasy postaci więc może i większy wybór będzie. Przynajmniej taką mam nadzieje. A głos to jeszcze nie taki wielki problem, to ból przy fantasy gdzie ma się wiele dziwacznych ras, ale w CP mamy tylko ludzi. Dwóch voice actorów do głównej roli to na grę AAA raczej coś normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja kopii jedynki na gogu nie działa niepoprawne kody, nie dotyczy to tylko mnie, ale wielu innych osób również, próbowałem wiele razy z myślnikami i bez i nic, zróbcie coś z tym REDzi zdjęcie z moją grą już wysłałem, czekam na szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech CDP NIE robi gier w "swoich" światach.
Obecnie branża cierpi właśnie przez wymyślane na sile światy które okazują się puste i czerstwe aż do bólu zębów (vide Kingdom of Amalur czy nawet świat z Dragon Age).

Światy papierowych RPG to cudowne wręcz źródło jeśli chodzi o tworzenie cRPG i nie am co ukrywać, najlepsze mechaniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś wielki fanem cyberpunku, ale bardzo chętnie w grę CDPR zagram ;D Z niecierpliwością czekam na dalsze informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 20:57, Nagaroth napisał:

Zapowiedzieli że będzie się mieć do wyboru różne klasy postaci więc może i większy wybór
będzie. Przynajmniej taką mam nadzieje. A głos to jeszcze nie taki wielki problem, to
ból przy fantasy gdzie ma się wiele dziwacznych ras, ale w CP mamy tylko ludzi. Dwóch
voice actorów do głównej roli to na grę AAA raczej coś normalnego.


Szczerze mówiąc, to jedyne gry które przychodza mi na myśl w których można wybrać płeć postaci dubbingowanej to nowsze gry bioware. W Saints Row 2 i 3 też ewentualnie, no ale to jest zupełnie inna skala tekstu mówionego. A tak - albo facet, albo bardzo rzadko kobieta, albo bohater niemowa.Oczywiście mam nadzieję, że jakby co CDPR się szarpnie, ale wole nie mieć zbyt wielkich oczekiwań żeby się nie rozczarować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 20:43, bonescraper napisał:

Cóż, na razie CDPR pokazują, że jedyne co im w głowie to robienie ARPG na modłę Bioware.
Bardziej dopracowanych, ładniejszych i doroślejszych, ale i tak pustych jeśli chodzi
o rozgrywkę. Machanie mieczem/strzelanie + dialogi, wielkie mi RPG...

Mam nadzieję, że sie mylę. W końcu dobry system PnP powinien do czegoś zobowiązywać,
ale na razie podchodzę do tego z dystansem.... Chociaż kocham CP2020.


Lol? Jak twoim zdaniem powinien wyglądać RPG? Poza tym, jeśli we Wiedźminie grałeś na łatwym to wtedy masz rację, to tylko zwykłe machanie mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 20:32, Nagaroth napisał:

Cyberpunk to taka wizja tylko i wyłącznie dlatego że gra się masakrycznie zestarzała
i zdezaktualizowała. Nigdy w zamyśle nie miało to być jakieś retro czy dziwne. Po prostu
CP to staroć, i dlatego wygląda jak wygląda.


No ależ ja o tym mówię i jestem świadomy daty wydania CP ;) imo to wspaniale że system jest zdezaktualizowany bo właśnie ta odmienność, inna perspektywa patrzenia na przyszłość sprawia że cp jest dla mnie okropnie atrakcyjny. Mam wielką nadzieje że właśnie tego będą się trzymać zamiast w pełni nowoczesnych deus exowych.. Chociaż DX''y włącznie z trzecim też były niesamowite, to totalnie mam nadzieje jednak na cp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 21:02, PowrotBialegoWilka napisał:

Aktywacja kopii jedynki na gogu nie działa niepoprawne kody, nie dotyczy to tylko mnie,
ale wielu innych osób również, próbowałem wiele razy z myślnikami i bez i nic, zróbcie
coś z tym REDzi zdjęcie z moją grą już wysłałem, czekam na szybką odpowiedź.


Co Ty piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 21:09, Erine napisał:

Szczerze mówiąc, to jedyne gry które przychodza mi na myśl w których można wybrać płeć
postaci dubbingowanej to nowsze gry bioware. W Saints Row 2 i 3 też ewentualnie, no ale
to jest zupełnie inna skala tekstu mówionego.


Jest jeszcze Fable 3. :P Tak czy siak, też trzymam kciuki bo grę chętnie bym przeszedł zarówno jako napakowany wszczepami Solo jak i cwana Netrunnerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że Cyberpunk 2020 (tak jak np. L5K) jest systemem "jedno-strzałówkowym" gdzie przy bardziej realistycznym MG ginie się co jedną - dwie sesje to jestem ciekaw jak CD Projekt rozwiąże kwestię odnoszonych obrażeń. Jedna seria z automatu i mogiłka jak w papierowym prekursorze?

Mam nadzieję, że postać gracza / graczki będzie można całkowicie stworzyć samemu. Nie cierpię bohaterów predefiniowanych.

Tak czy inaczej liczę na zabawę Nomadem uzbrojonym w AK47 ze wszczepionym dopalaczem refleksu kerenzikov.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 21:11, FranTheMan napisał:

No ależ ja o tym mówię i jestem świadomy daty wydania CP ;) imo to wspaniale że system
jest zdezaktualizowany bo właśnie ta odmienność, inna perspektywa patrzenia na przyszłość
sprawia że cp jest dla mnie okropnie atrakcyjny.


Mnie to z kolei strasznie odrzuca. Na szczęście na papierze mam cudowne Eclipse Phase które kompensuje mi zestarzenie się Cyberpunka. Liczę że komputerowy CP zostanie zmodernizowany bo szlag by mnie trafił jakbym się włamywał do korpa ukraść dyskietkę 1,4 MB. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zachwycony ... liczyłem na duży dodatek do W2 lub ogłoszenie prac nad W3 ...
cyberpunka nie lubię, choc Deuc Ex HR przypadł mi do gustu ale RPG to dla mnie przede wszystkim fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 21:10, oxygar napisał:

Lol? Jak twoim zdaniem powinien wyglądać RPG? Poza tym, jeśli we Wiedźminie grałeś na
łatwym to wtedy masz rację, to tylko zwykłe machanie mieczem.


Jeśli używam skrótu RPG, to chodzi mi o gatunek gier zwany "Role Playing Game", nie "Roll Playing Game". Subtelna, ale istotna różnica.

Prawdziwa gra RPG na pewno nie powinna wyglądać jak klon gier z serii których skrót to GoW.

Now take a hint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i się nie dziwie, gusta i guściki. A co do Eclipse Phase, słyszałem że wyśmienite choć nigdy nie miałem okazji pograć, ale dobra, bo zaraz odlecimy od topicu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować