Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niesławny Błąd 37 powraca w Diablo III i zabija hardkorowe postacie

56 postów w tym temacie

Ja próbowałem pograć ok godziny 21 i też ciągle witał mnie ten błąd.
Oj, mam nadzieję, że ktoś w Blizzie beknie za ten pomysł singla on-line...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili sprzedali ok 7 mln sztuk Diablo 3
Nawet uśredniając cenę w doł do 200 zł (zachód ma za 240) to dane nam to 1 miliard 400 milionów złotych zysk, a minęły dopiero 15 dni od premiery.

Skoro zarobili już prawie 1,5 miliarda złotych to powinni kupić PORZĄDNE SERWERY i zatrudnić kompetentne osoby, a nie jakieś matoły, które takie rażące błędy przy patchach robią.

Po kasę łapska wyciągali, ale do pracy to już nie. Zresztą właśnie dlatego D3 powstawał ponad 10 lat... Może jednak gracze zdecydują się na pozew zbiorowy?
Płacić 200 zł i nie móc grać? Żaden argument tego nie wytłumaczy, a jak mają za mało testerów to niech zatrudnią kilkunastu lub kilkudziesięciu. Mają ciężarówkę pieniędzy od graczy a lecą w ch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 09:05, thiefi napisał:

W tej chwili sprzedali ok 7 mln sztuk Diablo 3
Nawet uśredniając cenę w doł do 200 zł (zachód ma za 240) to dane nam to 1 miliard 400
milionów złotych zysk, a minęły dopiero 15 dni od premiery.

Nie zarobili tyle. Większość sprzedaży to dystrybucja pudełkowa - odejmij koszt produkcji pudełka, tłoczenia płyty, marże dla sklepów, podatki, itp. Zostanie może z 20% całej sumy.

Dnia 31.05.2012 o 09:05, thiefi napisał:

Może jednak gracze zdecydują się na pozew zbiorowy?

Zabezpieczyli się licencją. Żadnych pozwów nie będzie, a nawet jeśli to gracze nigdy nie wygrają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 09:05, thiefi napisał:

Skoro zarobili już prawie 1,5 miliarda złotych


Choć zgadzam się, że z tą łatką dali zadka po cąłości (sam nie mogłemw czoraj zagrać, a akurat wygospodarowałem nieco czasu na to :() to akurat z tym zarobieniem 1.5 miliarda mocno bredzisz. 1.5 mld to ogolne wpływy, a nie zysk. Od wpływów należy odjąć:

- marżę sklepów
- marżę hurtowni
- marżę lokalnych dystrybutorów (jak CDP w PL)
- podatki
- koszty produkcji

Choć nie przeczę, że najpewniej i tak wyjdzie naprawdę SPORY zysk, to jednak nie można mylić zysku z tym, ile wydali na gry klienci końcowi, bo to dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zawiedziony. Może i gra miodna ale te błędy...
To już ponad 2 tygodnie po premierze a:
- problemy z serwerami
- problemy z ah
- znikające postacie
- spadki fps
- lagi (a teraz kawał: w single player hahaha dobre wiem)
- połowa osiągnięć się nie nalicza
- połowa wydarzeń losowych jest zbugowana i nie występuje
A oni wolą balansować postacie...
Po genialnym W3, WoW, i SC2 wydali grę w wersji beta.
Legenda że blizz zawsze wydaje dopracowane gry legła w gruzach.
Poza tym ten cały cyrk z dostępnością gry...
Dostali moje 320 zł za EK chyba ostatni raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 09:13, Henrar napisał:

> Może jednak gracze zdecydują się na pozew zbiorowy?
Zabezpieczyli się licencją. Żadnych pozwów nie będzie, a nawet jeśli to gracze nigdy
nie wygrają.


Tu wydaje mi się, że nei masz racji. By jakakowliek umowa miała moc prawną, musi być zgodna z obowiązującym stanem prawnym kraju. A raczej prawo do rozstrzygania sporów w sądzie jest powszechne w krajach demokratycznych. Więc raczej taki zapis moga sobie wsadzić (aczkolwiek tu by się musiał jakiś rpawnik wypowiedzieć, to jedynmie moje przypuszczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 09:15, RivaTnT napisał:

Po genialnym W3, WoW, i SC2 wydali grę w wersji beta.


Z jednej strony tak, z drugiej strony i takw te dwa tygodnie wprowadzili więcej poprawek, niż BioWare do swojego TOR''a przez pół roku :P I i tak gra ma mniej błędów, niż wiekszość współczesnych produkcji PC-towych (w zasadzie prócz tego nieszczęsnego łączenia się z serwerami trudno doszukać się tu jakichś rażących baboli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znikający dochód i itemy z ah są dla mnie rażącym babolem. Tak samo o ile problemy z serwerami są zrozumiałe patrząc na to jak ludzie rzucili się na grę o tyle balansowanie postaci zamiast poprawa technicznych błędów to jakieś nieporozumienie. Dajmy na to azmodana na którym na normalu ludzie wbijają 60 lvl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj ciśnienie lekko skoczyło. Wreszcie mogłem sobie trochę pograć (wcześniej nie dało radę - kilka dni przerwy było, żona chora, opieka nad córką spadła na mnie, a tu "bunt na pokładzie" i córa nie bardzo chce spać po 20 jak to drzewiej bywało).

No, ale nic - wczoraj nadarzyła się okazja aby dalej pchnąć koszmar, włączam ja sobie grę około 21, a tu serwery leżą i kwiczą.

^^ No i ciśnienie skoczyło, bo co jak co, ale dwa tygodnie po premierze, a tu nadal takie cyrki to jest spora kompromitacja Blizzarda. Niestety tak wygląda cloud gaming w wykonaniu tej firmy (na co się również niestety chcąć nie chcąc zgodziliśmy) - nie jesteśmy klientami tej firmy, jesteśmy petentami. Gramy nie wtedy kiedy mamy czas, ochotę i kaprys, tylko kiedy Blizz nam łaskawie pozwoli (czytaj - kiedy serwery akurat nie leżą). Co jak co, ale to powinni poprawić w pierwszej kolejności plus zmniejszyć lagi, bo szlag nieraz trafia, a granie w około 10 klatkach na sekundę trudno nazwać komfortowym ;/

ps. Co do newsa - EPIC FAIL Blizzarda i nic więcej nie trzeba dodawać. Właśnie przez lagi w ogóle nie tykam postaci "hardcore", po prostu szkoda moich nerwów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 09:16, Tenebrael napisał:

Tu wydaje mi się, że nei masz racji. By jakakowliek umowa miała moc prawną, musi być
zgodna z obowiązującym stanem prawnym kraju. A raczej prawo do rozstrzygania sporów w
sądzie jest powszechne w krajach demokratycznych. Więc raczej taki zapis moga sobie wsadzić
(aczkolwiek tu by się musiał jakiś rpawnik wypowiedzieć, to jedynmie moje przypuszczenie)

Nie czytałem licencji do końca, ale znając życie pewnie w którymś punkcie jest podane że ewentualne spory będzie można załatwiać wyłącznie przed sądem arbitrażowym. Kto się orientuje w tym temacie, ten wie że w takim wypadku nie ma możliwości by zbiorowy pozew graczy zaszkodził Blizzowi.

Dobrze że na czas sesji przestałem grać i siedzę ciągle na normalu. Może pod koniec czerwca załatają wszystko jak należy. Ah, kogo ja oszukuje, pewnie będą siedzieć na tyłkach i oglądać Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2012 o 09:18, Tenebrael napisał:

Z jednej strony tak, z drugiej strony i takw te dwa tygodnie wprowadzili więcej poprawek,
niż BioWare do swojego TOR''a przez pół roku :P I i tak gra ma mniej błędów, niż wiekszość
współczesnych produkcji PC-towych (w zasadzie prócz tego nieszczęsnego łączenia się z
serwerami trudno doszukać się tu jakichś rażących baboli)


Dokladnie. Wiec nie rozumiem tego ciaglego najezdzania. Tez po pracy chcialem pograc i 4h czekalem zanim wbilem - krew sie we mnie gotowala ale koniec koncow i tak tych bledow nie ma tak wiele. Zgadzam sie z wieloma kwestiami ale zeby az tak wieszac na nich psy... to troche bez sensu (; Gra jest bardzo dobra i zafunduje wiele miesiecy grania czego dac nie moze wiekszosc superhiperduper tytulow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kod 37 jakos przeżyje. Ale po wczorajszym zablokowaniu konta mam dosc blizzarda. Probowalem zmienic sobie serwer z Europe na American. I bum, lock account. Ale to nie wszystko, aby wysłać ticket w tej sprawie musze... zalogowac sie na zablokowane konto. Kocham Blizzarda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 3 hardcorowe postacie na koncie i zadna mi nie zgnileła, wg mnie ludzie stracili postacie przez zwykły dead ale chca zawalic wszystko na blizza i odzyskac postac, zeby nie musieli od nowa levelowac (nie wspomne o deadach spowodowanych lagami) FAILZZARD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj wywaliło z serwera + błąd niedostępności. Gdybym grał zawodowcem wiadomo, co by się stało, bo postać wylogowywana jest przez 10 sekund. Na szczęście z doświadczenia wiem, że trzeba D3 dać czas, aż wszystko będzie hulać (choć już powinno, ale co tam grrr.....).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 09:04, Moooras napisał:

Kolejny argument, żeby nie kupować gier w dniu premiery...


Od premiery minęło już sporo czasu ...
Z tym Diablo 3 to śmiać się lub płakać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 09:55, Drazok napisał:

Od premiery minęło już sporo czasu ...


Miesiąc to nie jest sporo czasu... może jakieś 2-3 miecy to jest dobry czas na takie poprawki i inne usprawnienia. Gorzej jeżeli te problemy będą się powtarzać cyklicznie z co którymś patchem. Wtedy będzie można powiedzieć, że Blizzard zaliczy wielkiego faila, bo nie potrafią sobie poradzić z takim czymś. Dlatego mam nadzieję, że jak ja kupię Diablo III to już nie będzie takich problemów. Teraz nadal wolę czekać aż wszystko się uspokoi i wtedy spokojnie usiąść do gry bez żadnych errorów w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować