Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Diablo 3 odpowiadają na (niektóre) wasze pytania

36 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2012 o 13:57, Myszasty napisał:

W skrócie było tak: lista Waszych pytań miała około 150-160 pozycji, w tym wiele pytań
naprawdę kłopotliwych. ;) Wcześniej Blizz zadeklarował, że odpowiedzą na wszystkie lub
prawie wszystkie. Potem okazało się, że pytać wolno tylko o filmiki lub dźwięk, a na
tej potężnej liście zostało jakieś 5-6 "pytań, które wolno zadać". Smuteczek.


O filmiki powiadasz osobiście jestem dosłownie zbulwersowany, jakością kompresji tych wspaniałych animacji. Jak na dzisiejsze czasy, jakość tych filmików, jeśli chodzi o materiał video jest żenująca. Kto to robił? Dali by mi materiał źródłowy to bym im pokazała jak się poddaje kompresji film.

Lecz kto to mógł przewidzieć przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 14:00, Dadziol20 napisał:

To powiedz jaki jest sens robić wywiad z kimś kto nic nowego nie powie tylko będzie
lał lukier? Skąd wiesz, że nie mogli przewidzieć tego co stanię się chwilę/dzień później?


A myślisz, że po co są takie wywiady przed premierą? Żeby poopowiadać o problemach? Nie, są tylko po to, żeby grę jeszcze bardziej rozreklamować.
Poza tym, jakie serwerowe wpadki mogą przewidzieć ludzie od filmików i muzyki? I sądzę, że sam Blizz raczej takich cyrków się nie spodziewał.
A Ty się dziwisz, że nie padło pytanie o problem, którego istnienia wtedy nikt nawet nie podejrzewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 13:52, Phobos_s napisał:

Tylko pomyśl, że ten wywiad był przeprowadzany w czasie nocnej premiery (a pewniej tuż
przed) kiedy panowie byli w Wawie i wtedy nikt jeszcze nie wiedział jakie cyrki będą
z serwerami.


Chyba żartujesz. Jesteś taki naiwny czy tak bardzo kochasz i ufasz Blizzardowi, że wszystko będzie ok ? Ten problem występuje zawsze przy większej grze. Oni nigdy nie wiedzą jakie będzie zainteresowanie i nigdy nie wiedzą, że trzeba dostawić od dawna z resztą nowe serwery. Lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 14:42, vegost napisał:

Chyba żartujesz. Jesteś taki naiwny czy tak bardzo kochasz i ufasz Blizzardowi, że wszystko
będzie ok ?


Ale nikt nie spodziewał się problemów 2 tygodnie po premierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 14:23, Phobos_s napisał:

I sądzę, że sam Blizz raczej takich cyrków się nie spodziewał.


Coś mi się wydaje, że doskonale o tym wiedzieli, a przynajmniej zakładali taką możliwość. Ktoś z pracowników gdzieś napisał, że nie ma co oczekiwać cudów - w końcu nikt nie płaci abonamentu. Gdyby podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Starcrafta 2 - oj nie działo by się dobrze w Blizzardzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 14:42, vegost napisał:

Jesteś taki naiwny czy tak bardzo kochasz i ufasz Blizzardowi, że wszystko
będzie ok ? Ten problem występuje zawsze przy większej grze.


A czy Ty się czasem zastanawiasz zanim coś napiszesz, czy już wziąłeś rozwód ze zdrowym rozsądkiem?
Problemy tak, owszem, przez dzień, dwa ale nie dwa tygodnie.
Takiego czegoś na bank nie wkalkulowali w ryzyko.

@ Shinigami

Tak jak napisałem. Problemy są nieodzowną częścią każdej premiery tytułu on-line, ale nigdy nie trwają one tyle czasu. Tego nikt się nie spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 13:39, Dadziol20 napisał:

Hehe.. wiedzą jak dobierać ludzi do wywiadów, ,żeby za dużo nie chlapneli. Ludzie nie
narzekają na filmiki/muzykę w takim stopniu jak problemy techniczne. Jakby dali takiego
programistę no no to był by wywiad.


Lubię jak "znafcy" piszą komentarze, a nie wiedzą o czym. Obaj poanowie z Blizzarda pojawili się w Polsce specjalnie na premierę gry Diablo III, więc z nimi można było na miejscu, w Warszawie w dniu premiery przeprowadzić wywiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 13:57, Myszasty napisał:

W skrócie było tak: lista Waszych pytań miała około 150-160 pozycji, w tym wiele pytań
naprawdę kłopotliwych. ;) Wcześniej Blizz zadeklarował, że odpowiedzą na wszystkie lub
prawie wszystkie. Potem okazało się, że pytać wolno tylko o filmiki lub dźwięk, a na
tej potężnej liście zostało jakieś 5-6 "pytań, które wolno zadać". Smuteczek.

No ciekawe nie wiedziałem że Diablo 3 to film i tylko w tych kryteriach był rozpatrywany, byłem świecie przekonany że kupuje grę widać się myliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jingiel grma.pl głośnośc urywająca uszy, a potem wywiad cichutko, za każdym razem jak wrzucacie filmiki ludzie zwracają uwagę, a redakcja robi to samo.

Co do wywiadu to wiadomo, że wybrali wygodne dla nich pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 13:57, Myszasty napisał:

W skrócie było tak: lista Waszych pytań miała około 150-160 pozycji, w tym wiele pytań
naprawdę kłopotliwych. ;) Wcześniej Blizz zadeklarował, że odpowiedzą na wszystkie lub
prawie wszystkie. Potem okazało się, że pytać wolno tylko o filmiki lub dźwięk, a na
tej potężnej liście zostało jakieś 5-6 "pytań, które wolno zadać". Smuteczek.

Hah
Oglądając to cały czas się zastanawiałem czyj to głos....
Jednak jak zaczęli rozmawiać o brodzie :D hahahahah epic. Twa broda już znana nawet za oceanem. XD
Zobacz... chyba jednak było warto ją "hodować" co ? :>
A co do filmików.... to mają rację. Jeśli chodzi o filmy z D3. Majstersztyk, szczena opada. Technologicznie chyba najlepsze jakie teraz są. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 19:27, Hartus napisał:

Miałem nadzieję, że udzielą ciekawszej odpowiedzi na pytanie o mroczność. ;)

Ciekaw jestem, czy któryś z tych panów pracował nad D1 =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować