Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rift z trzykrotnie większym światem dzięki dodatkowi Storm Legion

8 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2012 o 17:59, gothicsheep napisał:

Juz sie nie moge doczekac. RIFT jest obecnie najlepszym MMO na rynku, a TRION w roli
developerow spisuje sie znakomicie. Szacun dla nich.


A teraz bez sarkazmu i ironii czemu jest najlepsze? Tak w skrocie.
Gram w WoW-a juz wiele lat i sadze ze przydala by mi sie odmiana jakas. Niestety poki co nic mnie nie zachecilo na tyle do gry zebym rzucil WoW-a i poszedl w to grac. Mam ciche nadzieje ze Guild Wars 2 da ognia i moze w to pogram. Ale poki co moze RIFT? Tak wiec slucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 18:47, TigerXP napisał:

> Juz sie nie moge doczekac. RIFT jest obecnie najlepszym MMO na rynku, a TRION w
roli
> developerow spisuje sie znakomicie. Szacun dla nich.

A teraz bez sarkazmu i ironii czemu jest najlepsze? Tak w skrocie.
Gram w WoW-a juz wiele lat i sadze ze przydala by mi sie odmiana jakas. Niestety poki
co nic mnie nie zachecilo na tyle do gry zebym rzucil WoW-a i poszedl w to grac. Mam
ciche nadzieje ze Guild Wars 2 da ognia i moze w to pogram. Ale poki co moze RIFT? Tak
wiec slucham.

W sumie tu masz wszystko wyjasnione: http://www.youtube.com/watch?v=fuDzP45Uo64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 18:47, TigerXP napisał:

Gram w WoW-a juz wiele lat i sadze ze przydala by mi sie odmiana jakas. Niestety poki
co nic mnie nie zachecilo na tyle do gry zebym rzucil WoW-a i poszedl w to grac. Mam
ciche nadzieje ze Guild Wars 2 da ognia i moze w to pogram. Ale poki co moze RIFT? Tak
wiec slucham.


A więc tak:

Zalety w stosunku do WoW-a:
- Świetne drzewka talentów, prawdopodobnie jedne z najlepszych rozwiązań w MMO. Zasadniczo wybierając klasę dostajemy 8 podklas z których wybieramy sobie 3, każde z osobnymi skillami i talentami. Tutaj naprawdę Trion poszedł graczom na rękę sprawiając że np. Rogue tank jest jak najbardziej możliwy. Tak samo w zasadzie każdy może być healerem, dps-em czy supportem. Nawet nie wymaga to zazwyczaj jakichś większych zmian gearu.

- Inwazje - jako gracz WoW-a zapewne kojarzysz elementale które pojawiały się tuż przed premierą Cataclysmu w stolicach i masakrowały słabszych graczy... tutaj jest to nieodłączny element rozgrywki. W każdej lokacji pojawiają się tytułowe Rifty z których wyłażą tony demonów i innego diabelstwa. Ich siła jest uzależniona od ilości graczy w danym obszarze, z kolei próba zamknięcia takiego Rifta zazwyczaj ma po kilka faz - a to czasem uwolnić jakichś strażników żeby ci pomogli, a to eksterminacja iluś tam przeciwników... Czasem też na danym obszarze pojawiają się megabossowie których się tłucze w kilkadziesiąt osób (pozycja takiego jegomościa jest widoczna dla wszystkich w okolicy).

Wady w stosunku do WoW-a:
- Fatalnie rozwiązane levelowanie. Naprawdę zero różnorodności questów itd, tylko zabij i zabij. Co gorsza, samemu też łatwo w niektórych obszarach padać raz za razem bo mobki bywają mocne i łażą w grupach a w lokacjach startowych czasem i przez godzinę nikogo nie spotkamy.
Do tego bardzo niewielkie możliwości zmiany scenerii w której chcemy sobie expić. Co sprawia że kiepsko się robi alty.

Do tego, chociaż mamy cross realm jeśli chodzi o insty to ich jednak za wiele nie ma więc dość szybko te prostsze się znudzą więc tak czy siak, expienie polega na hardkorowym grindzie. Niby w tle jest jakaś fabuła i pod koniec danego obszaru pojawiają się specjalni bossowie... ale gwarantuję, system expienia w Rifcie potrafił mnie doprowadzić do szału bo jest nawet gorszy niż WoW w dniu premiery...że o Cata nawet nie wspomnę, tam z 35% questów jest zrobionych z jajem ;)

- Wysokie wymagania sprzętowe - co, jak łatwo zgadnąć, sprawia że gdy duuużo osób się tłucze, to mamy nieludzkie ściny.

A poza tym to znacząco od WoW-a się nie różni a prędzej czerpie garściami. Co dla jednego będzie zaletą a dla innego wadą. Na pewno nie masz się co nastawiać na jakąś rewolucję choć Rift to kawał dobrze wykonanego MMORPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować