Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Tomb Raider - wrażenia z pokazu

17 postów w tym temacie

Może być to pierwsza gra z serii jaką polubię. Oby finałowa produkcja ukazała sie przynajmniej tak samo dobra jak się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmienią bzdur w stylu "Świeża i zielona Liara rozwala z łuku hordę przeciwników niczym Rambo" oraz "Strzały z dupy" to na moje pieniądze nie mają co liczyć. Po trailerach nastawiłem się na dobrą, survivalową grę, lecz po E3 okazało się, że to będzie zwyczajna młóćka akcji, z stękanie i wielkie bóle Liary związane z przetrwaniem będziemy widywać jedynie podczas cut-scenek. Ten kontrast pomiędzy tym jak zachowuje się nasza bohaterka w scenkach a tym jak w gameplay''u jest irytujący.

I cholernie mam nadzieję, że się mylę, a przedstawiany fragment gry był specjalnie przedstawiony na E3.
Doświadczenie jednak mówi, że się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 12:22, Dared00 napisał:

Lara, nie Liara.


A widzisz, głupie zboczenie. Dziękuję za poprawkę, szkoda, że edita już się nie da zrobić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia co Leos8- w grze Lara z zimną krwią morduje wszystkich po kolei, a na cutscenach zwija się z bólu i mówi jak przestraszona dziewczyna. Trochę to wszystko burzy. Ale jak spojrzeć na całość to ta Lara podoba mi się 300% bardziej niż Lara z wielkimi walorami przed sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! :) Chciałbym Was uświadomić, iż w jednym z wywiadów, twórcy gry wytłumaczyli to zjawisko, dlaczego Lara naparza tylu przeciwników, skoro jest taka młoda i zielona... A więc chodzi tu o to, że owy gameplay był pokazany z fragmentu gry, w którym Lara JUŻ WIEDZIAŁA, że aby przetrwać - MUSI ZABIJAĆ. Jej wrogowie bez skrupułów zabijają co się rusza, więc nie ma innego sposobu, żeby się uratować = eliminacja wszystkich wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dalej jednak Liara ma strzały znikąd, robi rzeź w stylu Rambo choć ma na sobie podarty podkoszulek, zaś sama jest ciągle młodą i w miarę delikatną osobą, która dopiero staje się twardsza.
Oczywiście pomijam, że shotguna wyjęła znikąd, a dysonans między tym jak się zachowuje podczas cutscenek a gameplayem dalej jest widoczny.
Tak więc ja podziękuję, ale nadal obstaję przy swoim - panowie tworzący gre stanęli w rozkroku i dostają deską po jajach od swego własnego dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 15:41, Leos8 napisał:

Tak. Dalej jednak Liara


:)

Dnia 07.06.2012 o 15:41, Leos8 napisał:

zaś sama jest ciągle młodą i w miarę delikatną osobą, która dopiero staje się twardsza.

Jednak cos musi sie stac, aby nastapila przemiana ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 15:51, Zgreed66 napisał:

> Tak. Dalej jednak Liara
:)


Nigdy się od tego nie uwolnię :(

Dnia 07.06.2012 o 15:51, Zgreed66 napisał:

> zaś sama jest ciągle młodą i w miarę delikatną osobą, która dopiero staje się twardsza.
Jednak cos musi sie stac, aby nastapila przemiana ;p


Z miejsca jednak nie stanie się Rzeźniczką Batalionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 12:19, Leos8 napisał:

Jak nie zmienią bzdur w stylu "Świeża i zielona Liara rozwala z łuku hordę przeciwników
niczym Rambo" oraz "Strzały z dupy" to na moje pieniądze nie mają co liczyć. Po trailerach
nastawiłem się na dobrą, survivalową grę, lecz po E3 okazało się, że to będzie zwyczajna
młóćka akcji, z stękanie i wielkie bóle Liary związane z przetrwaniem będziemy widywać
jedynie podczas cut-scenek. Ten kontrast pomiędzy tym jak zachowuje się nasza bohaterka
w scenkach a tym jak w gameplay''u jest irytujący.

I cholernie mam nadzieję, że się mylę, a przedstawiany fragment gry był specjalnie przedstawiony
na E3.
Doświadczenie jednak mówi, że się nie mylę.


Niestety odniosłem w 100% takie samo wrażenie. Dla mnie największe rozczarowanie E3 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 15:54, Bloodi1988 napisał:

Taka odsłona nowego Tomb Raidera przypadła mi bardzo do gustu. To będzie z pewnością
powiew świeżości w serii TR.


Oby tylko w tej grze więcej się grało, niż oglądało. Drzewiej w grach robiło się to, co dzisiaj musi się znaleźć w QTE (słyszałem argumentację: "bo są to nieraz sceny, w których gracz nie może po prostu dać sobie rady", phi) i setkach filmików, czyli wskakiwało się do zabawy od razu, a nie po pół godziny filmików, których jeszcze nie da się do tego przeklikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam taką nadzieję, że będzie więcej inicjatywy ze strony gracza aniżeli kino akcji. QTE nie jest złe, pod warunkiem, że nie dominuje całokształtu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować