Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony zamierza sprzedać 10 milionów PS Vita do marca 2013

16 postów w tym temacie

Aha. Bez obniżki cen raczej to się nie uda. No i szkoda, że poza graniem ta konsolka nic nie oferuje, oglądanie filmów, jutuba, remote play i masa innych dupereli utkwiła gdzieś w odchłani i trzeba się nakombinować, żeby pograć. A skoro mam vitę w kieszeni to po co mi jeszcze telefon, tablet, laptop, empetrójka i kupa innego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podonie jak poprzednicy: bez obniżek cen się nie obejdzie. Wcześniej to chociaż mogłem przy PSP kupić pierwszy lepszy kabel mini USB i kartę pamięci oby była zgodna z MSPD. Teraz Sony zrobiło sobie wyłączność na wszystkie akcesoria i sprzedaje je dodatkowo do konsoli, gdzie takie coś jak kabel do podłączenia z komputerem powinno być od razu dodane. Ale to już chyba jest tradycja konsol Sony: kupicie konsolę ale KONSOLĘ, nie dodatki do konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Muradin_07: W moim egzemplarzu Vity kabel PC-Vita był za darmo dołączony. Jest to modułowy kabel, który podłącza się albo do ładowarki albo do PC. W każdym innym egzemplarzu Vity jest tak samo. Więc nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. BTW niektóre sklepy bundlują 4GB pamięci w cenie konsoli (czyt. za darmo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC i CoD rzeczywiście mogą nakręcić trochę sprzedaż, ale 10 milionów i tak zostaje nie do osiągnięcia bez noweg MH i GTA na Vitę. Zadziwiające jak wiele mówiło się o porażce 3DSa, a jak mało o zdecydowanie bardziej spektakularnej porażce Vity ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 15:56, Namaru napisał:

AC i CoD rzeczywiście mogą nakręcić trochę sprzedaż, ale 10 milionów i tak zostaje nie
do osiągnięcia bez noweg MH i GTA na Vitę. Zadziwiające jak wiele mówiło się o porażce
3DSa, a jak mało o zdecydowanie bardziej spektakularnej porażce Vity ;)


No, teorie spiskowe zawsze na czasie.
Co do vity, obniża cenę, wyjdzie line-up ciekawych gier, może i im się uda. Vita to fajny sprzęt, ale cierpi na ten sam problem co PS3 - wolny start, związany z brakiem ciekawych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dudebrosy nadal będą woleli grać w swojego Coda na stacjonarkach niż na handheldzie. Wątpię żeby nakręciło to sprzedaż.

W Japonii w zeszłym tygodniu poszło ponad 100 000 egzemplarzy 3DSa i lekko ponad 7 000 Vity. Było też 6 gier z PSP w top 20 sprzedaży. 0 Vity.
Nikt nie będzie kupował konsoli bez gier. Nie sądzę że sprzedadzą nawet 5 milionów w rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 15:21, Muradin_07 napisał:

Podonie jak poprzednicy: bez obniżek cen się nie obejdzie. Wcześniej to chociaż mogłem
przy PSP kupić pierwszy lepszy kabel mini USB i kartę pamięci oby była zgodna z MSPD.
Teraz Sony zrobiło sobie wyłączność na wszystkie akcesoria i sprzedaje je dodatkowo do
konsoli, gdzie takie coś jak kabel do podłączenia z komputerem powinno być od razu dodane.
Ale to już chyba jest tradycja konsol Sony: kupicie konsolę ale KONSOLĘ, nie dodatki
do konsoli.


Z tego co wiem to kabel jest w zestawie i współpracuje nawet z zasilaczem ,który też jest za darmo.A tak z innej beczki to żeby mieć pełny zestaw startowy to trzeba mieć ze 2 tysiaki. Czyli konsolka najlepiej z 3G,karta pamięci najlepiej 16GB lub więcej,jeden z zestawów dodatkowych czyli folia ochronna plus etui no i gierka za dwie stówki oraz parę złociszy na ps store na pomniejsze gierki.W niektórych marketach rtv można ubezpieczyć konsolkę od np.zużycia przycisków itp. co daje jeszcze ze dwie stówy.Nie wiem jak to działa bo kumplowi jeszcze się nie zużyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sobie folie i inne takie gadżety odpuścił. Skupiłbym się tylko na grach większych, tak jak na początku mojego grania na PSP to żadnych dodatkowych rzeczy oprócz kabla i karty, które są najważniejsze nie kupowałem. Fakt, że przez te dwa analogi potrzebne by było etui, ale jeżeli konsolę bym nosił w jakimś bezpiecznym miejscu, a nie w kieszeni to problemu nie ma zbytniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 16:02, Lerten napisał:

No, teorie spiskowe zawsze na czasie.
Co do vity, obniża cenę, wyjdzie line-up ciekawych gier, może i im się uda. Vita to fajny
sprzęt, ale cierpi na ten sam problem co PS3 - wolny start, związany z brakiem ciekawych
gier.

W mojej opinii Vita cierpi na znacznie poważniejszą chorobę. SONY wyprodukowało sprzęt wzorowany i kopiujący rozwiązania z smartfonów, ale nie będący smartfonem. To jest zła droga. Od PSP minęło wiele czasu i wg. mnie dzisiaj takie urządzenie z takim targetem ma bardzo małe szanse. Obstawiam, że przez cały cykl życia sprzedają 20-30 milionów i nawet dobre gry mało tu pomogą (no chyba, że naprawdę wymiotne exy, ale już teraz widzimy, że wielu wspierających PSP developerów jest teraz multiplatformowymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 21:16, Namaru napisał:

W mojej opinii Vita cierpi na znacznie poważniejszą chorobę. SONY wyprodukowało sprzęt
wzorowany i kopiujący rozwiązania z smartfonów, ale nie będący smartfonem. To jest zła
droga. Od PSP minęło wiele czasu i wg. mnie dzisiaj takie urządzenie z takim targetem
ma bardzo małe szanse. Obstawiam, że przez cały cykl życia sprzedają 20-30 milionów i
nawet dobre gry mało tu pomogą (no chyba, że naprawdę wymiotne exy, ale już teraz widzimy,
że wielu wspierających PSP developerów jest teraz multiplatformowymi).


Czyli rozumiem, że w smartfonach jest normą tylni panel dotykowy? I dwa analogi oraz fizyczne przyciski? No, to mój iPhone jest jakiś wybrakowany, bo jedyną formą "inputu" jest mizianie po ekranie.
Czekam na ekskluzywne tytuły na Vitę, jeżeli dowalą serią mocnych, to jest duża szansa, że sprzedaż drastycznie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym PS Vita, gdyby nie jeden drobny ficzer - karty pamięci. Oprócz konsoli muszę kupi kartę pamięci i to nie taką jaką mi się podoba tylko tą od Sony, która też kosztuje nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować