Zaloguj się, aby obserwować  
Maurycy_69

The Elder Scrolls Online

258 postów w tym temacie

Sipso, dzięki twojemu jak to nazwałeś "wall of text" potwierdziłeś moje przypuszczenia, jak będzie wyglądał wciśnięty MMO w świat TES gdy nie odpowiada za niego ojciec marki czyli Bethesda, a zajmuje się nim inne studio Zenimaxu. No cóż tak to jest, jak na siłę się chce robić MMO bo inni tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po stronie hejtu ja dodam swoje trzy grosze :) Otóż ja mam zupełnie inne odczucia niz poprzednicy. Być może dlatego, iż nie jestem jakimś mega fanem tes (choc w skyri mnooostwo godzin, podobniez oblivion i morrowind) lecz bardziej fanem mmo. Nie nastawialem sie na produkcje ala Tes 6 albo raczej 5,5 tylko na innego rodzaju gre osadzona w swiecie tes. Po drugie szanowni gracze, rowniez wkurzaja mnie bledy bugi itd. ale chciałem tylko nadmienic ze to jest beta...juz pomijam fakt ze ostatnio standardem sie staje wypuszczanie gry na rynek jako finalnej a tak naprawde to beta ktora sie szybko lata. ale ad rem. Otoz patrze przez palce problemy techniczne gry, bo gralem w bete wow wiele lat temu i tam to kaszana byla. a w dniu premiery? o zgrozo....a popatrzcie co by nie gadac, i jakimi by uczuciami wowa nie obarzac, to jest krolem i miazdzy wszystkie produkcje jakie sie pojawialy i znikały. Zaraz napewno beda sie wypowiadac jednostki ze wow beznadziejny itd. owszem. Mi rowniez przeszla milosc do wowa po pandach i skasowaniu talentow itd. ale popularnosc gry mowi sama za siebie.
a teraz stricte o eso. Grafika ładna, aczkolwiek spodziewalem sie czegos lepszego. Bo modele postaci sa sliczne ale juz otoczenie takie troche przecietne. Zawiodlem sie bo ja slyszalem (byc moze blednie) ze swiat mial byc otwarty, a tu widze lokacje....dla mnie to mega minus. a co do rozgrywki. Ciekawy craft z urozmaiceniem stylow (za co Bog zaplac bo dla mnie w mmo przytlaczajace jest to ze na danym levelu z identyczna zbroja biega iles tam gostkow). Co do rozgrywki, narazie udalo mi sie grac lukiem (mowie udalo bo czas ladowania postaci jest porazajacy, ale tak to jest beta wiec chill). Rozgrywka jest przyjemna i dynamiczna. Troche dla mnie malo skili. trudno mi powiedziec jak potem bedzie funkcjonowac mechanika gry (np. w podziemiach) ale gra jest ciekawa. a juz napewno po prostu kosmiczne fajne jest rozwiazanie ze kazda klasa uzywa roznych broni i riznych zbroi. (oczywiscie kaceptujac plusy i minusy).

podsumowujac: jako wielki milosnik mmrpg (a praktycznie to jedyne gry w ktore gram, oprocz sentymentalnych powrotow do gier z innych epoki typu baldur, planescape itd). gra wydaje mi sie na dzien dzisiejszy dobra. do bardzo dobrej brakuje jej troche ale uwazam ze zarobi u mnie na te ocene jesli pozbedzie sie bledow technicznych. Jestem zmeczony wyborem pomiedzy cukierkowym wowem ktorego znam juz praktycznie na pamiec i innymi grami ktore jakos mojego serca na dluzej nie przyciagnely (no moze secret world ze swoimi misjami zagadkami). Beta przekonala mnie do zakupu gry. Co do abonamentu....to jestem kazda swoja konczyna na tak. Abonament co do zasady przesiewa graczy mlodszych u ktorych istnieje wysokie prawdopodobienstwo spotkania osob niedojrzalych (choc i u starych datowo spotkac mozna tepe dzieciuchy) a po drugie abonament wymusza nie jako na tworcach to (przepraszam za kolokwializm) place ządam....pod warunkiem ze nie bedzie sklepiku z mikroplatnosciami!! bo wtedy to basta nawet ja mowie nie. o ile mikroplatnosci beda dotyczyc jedynie gadzetu typu inny mount etc to ok. ale jesli jakies potion xp albo skladniki do craftu! to mikroplatnosćiowym skrytożercom mowie stanowcze NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolega pozwoli, że ustosunkuję się do tego co napisałeś.

A zacznę od samego początku.

Ta gra poza światem - którego grając w betę poznałem małą odrobinkę (przyznam, nie podobają mi się lokacje w grach mmo, sam pogrywam sobie w LoTRo oraz EVE, wcześniej zaliczyłem sporą ilość płatnych MMO choć przyznam się bez bicia w WoWa nie grałem nawet minuty).
Z tego co mogę powiedzieć analizując oraz oceniając przez pryzmat mojej osoby:
Twórcy gry wyszli z założenia, że skoro Skyrim sprzedał się w taki wielkim nakładzie, że można spróbować zrobić coś takiego w formie MMO no i mamy "ESO" tylko to eso patrząc na ową grę przez pryzmat innych mmo jest lekko niestrawnym tworem który na dłuższą metę w segmencie abonamentu nie ma racji bytu.
Z prostej przyczyny, to wszystko wcześniej było:
Gra powiela wiele elementów z innych MMO a dziś aby chcieć płacić za grę MMO co miesiąc 40-50 złotych trzeba mieć coś co przyciągnie gracza do tej gry - ESO prócz świata jak dla mnie nie daje nic innego.
Uważam niestety, że firma pomyślała, zrobić MMO na znanym i popularnym tytule, zrobić go płatnym MMO i liczyć na to, że fani świata rzucą się na tą grę generując masywny dochód - gdyby gra była tak jak GW2 czyli pay to play kupił bym i pogrywał od czasu do czasu, w sytuacji w której mam wydać 200 zł na grę i co miesiąc po 50 złotych licząc na to, że gra się utrzyma, na rynku dłuższy czas.
Niestety ten tytuł nie rokuje by miał być czymś co zapadnie graczom MMO głęboko w pamięć - ot kolejna porządna rzemieślnicza robota - w sam raz na f2p i mikropłatności i TYLE nic więcej.
Na chwilę obecną gra nie jest warta płacenia za nią abonamentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie pograłem jeszcze, ale ogólnie teren mały nie jest. I jest od groma zadań PVE. Co ciekawe, nie w stylu ''zabij ileś tam'' tylko w takim mocno TESowym klimacie. to jest świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ogole grywalnosc gry to subiektywna ocena. Sam przyznales ze gra musi miec cos co przyciagnie graczy. mnie przyciaga ciekawy pomysl klasa zbroja bron. czyli wyjscie z ram maga z laska i w szmatach. do tego to ze wiele rzeczy mozna zbierac zwiedzac i lootowac , walczac z czasem zeby inny gracz nie zlootwal wczesniej. a ponadto klimat tes zostal w jakims stopniu odzwierciedlony. Nie jest to tradycyjny tes bo to dwie rozne gry, ale cos tam w sobie ma. ja zaliczylem wszelkie tytuly mmo oprocz tych kosmicznych polegajacych na lataniu statkiem itd. i poki co jestem bardzo zadowolony z tej gry (przy zalozeniu ze usuna bledy techniczne.
Moim skromnym zdaniem ta gra ma cos. a 50zl miesiecznie? serio, ktos to zauwazy? durne wyjscie do spozywczaka po jogurt na sniadanie rownoznaczne w dzisiejszych czasach jest z 2 dyszkami. juz nie mowie o wyjsciu do klubu...a jesli mam za to dostac wsparcie techniczne, jakis content co jakis czas do gry ktora mi sie podoba i jest swieza (bo granie w lotro ktoro ma iles tam lat i grywalnosc jest archaiczna, czy gw2 ktoro graficznie azja zajezdza, to ja jestem za..<pod warunkiem ze nie bedzie abonamentu przy jednoczesnym dokupywaniu jakichs mikstur ktore na 100% pozwola nam zrobic lapsza bron etc>. a poza tym jesli ktos mi pokaze inny ciekawszy tytul na chwile obecna to porownam. bo na te chwile gra wymiata (oczywiscie z prostej przyczyny ze inne juz znam na pamiec i mnie nie bawia, a jeszcze inne sa o wiele gorsze) ale to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 18:19, Malc napisał:

Proszę bardzo EVE online.... trudna do ogarnięcia ale jak wciągnie to nie puszcza :)


EVE to zupełnie wyższa klasa mmo. Wg. mnie nie powinno się EVE porównywać z "regularnymi" mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 18:24, Sipso napisał:

EVE to zupełnie wyższa klasa mmo. Wg. mnie nie powinno się EVE porównywać z "regularnymi"
mmo.


No może coś jest na rzeczy, dlatego też pewnie mnie nie wciągnął w żaden sposób ESO - pykam w EVE i WoT i nie widzę by ESO miało mnie jakoś do siebie przekonać - nie ma tego czegoś - za to jest bardzo wtórne i odtwórcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 18:19, Malc napisał:

Proszę bardzo EVE online.... trudna do ogarnięcia ale jak wciągnie to nie puszcza :)


nie kreci mnie kierowanie statkiem czy nawet flotą statków...zreszta nadmienilem o tym w swoim poscie. rozumiem ze tam ekonomia itd. ale Ci ktorzy grali w wow na poczatku (po premierze) to pewnie pamietaja czasy kiedy i tam byla normalna ekonomia. craft mial sens itd.
ale to wszystko jest kwestia gustu Panowie i nie ma co sie spierac. Po prostu uwazam ze hejt typu " co to za szajs" jest bezzasadny. ot kolejne mmo ktore mi osobiscie klimatem i grafika pasuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za post po poscie ale juz edycji uzyc nie moglem. Czy ktos moze udal sie do drugiej krainy? bo moja postac (nord) nie moze opuścic blackrock village...ciagly ekran ładowania po tym jak ruszam w podroz...i tak non stop...to ograniczenie bety czy error?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 19:36, RadeXMaster napisał:

przepraszam za post po poscie ale juz edycji uzyc nie moglem. Czy ktos moze udal sie
do drugiej krainy? bo moja postac (nord) nie moze opuścic blackrock village...ciagly
ekran ładowania po tym jak ruszam w podroz...i tak non stop...to ograniczenie bety czy
error?

To nie błąd zostaw ekran ładowania i czekaj, doczytałem, że niektórzy mieli tak, że czekali nawet po 15 minut, ja ostatnio czekałem z 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 19:41, Malc napisał:

To nie błąd zostaw ekran ładowania i czekaj, doczytałem, że niektórzy mieli tak, że czekali
nawet po 15 minut, ja ostatnio czekałem z 10


masakra xD udalo mi sie po 20 minutach od momentu wlaczenia stopera (a juz jakis czas to trwalo) praktycznie tylko po to by serwer zostal wylaczony na konserwacje :P :D moj pech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmusiłem się i wbiłem 10lvl.

Cyrodill (pvp), jeżeli ktoś grał w Guild Wars 2 to może sobie po prostu powiedzieć WvW 1.5.
Jest trójkatna mapa, wypełniona symetrycznie zamkami i biegając w zergu naparzamy inne zergi i zdobywamy zamki dla niewielkich choć cieszących buffów jak bonus do zdobywanego złota.
Cyrodiil nie wygląda jak w Oblivionie, jest mocno ucięte z zachodu i nieco wschodu, tak dla tych co chcieli Anvil odwiedzić.
Więc wbijam do Cyrodiil i włączam mapę. Gram w GW2 i WvW więc od razu kojarzę ikonki. Każdy zamek ma przynależne farmy itp. Ale mniejsza, nie zagłębiam się, idę naparzać nabków. Pierwszy lepszy znaczek bitwy, quick travel i dołączam do zergu.
Wrażenia? Ranged ftw oraz cc fest.
Jeżeli zerg cię pochłonie i dostaniesz jednego knockbacka to już nie żyjesz. Za nim leci kolejny. Można cały zerg tak wyprzedzić.
Oblężenia wyglądają realistyczniej niż w GW2. Nie ogarniałem jak to dokładnie wygląda, ale zerg nie stawia 4 ramów od lewej do prawej. Stawiane są trebusze, balisty, ram.
Pierw outer gate, pote inner. Są npc broniące. Po przejściu do inner nie ma npc do zabicia jak w gw2, od razu można zdobywać.
I po chwili zamek nasz.

W Cyrodiil leveluje się rangę "Citizen". Z tego co widzę, ża każdy level citizen dostaje się skillpointa. W PvP CHYBA (bo serio przyszło mi coś trafić może z trzy razy) można normalnie levelować umiejętności.

Pierwsze co rzuca się w oczy to O WIELE lepsza optymalizacja niż w GW2. Mając wszystko ustawione na maxa, fpsy nie spadły poniżej płynnych 25 w zergu (limit postaci z tego co widzę wyłączony bo mogłem ogarnąć całe oblężenie bez pojawiajacych się postaci) większym od tych z gw2.

Ale jednak ranged ftw bo jak cc cię dopadnie to żegnaj Gienia. Na pewno ładnie poprawiony WvW. Do tego zamiast borderlandsów są kampanie więc pewnie gdy jedna się zapełnia powstaje kolejna. No, nie wnikałem bo późno już.

Krótko - WvW 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie cieszy fakt, że grą się nie rozczarowałem. Pograłem ponad 40h i grało się przyjemnie, fajne questy, mówione dialogi, ładna grafika, fajne pvp, zero lagów!
fajne są questline, gdzie przykładowo odbijamy miasto spod władzy wilkołaków i potem mamy normalnie zamieszkane przez NPC miasto, gdzie możemy skorzystać z usług kupców etc.
trochę dręczy mnie to, że co piąty quest jest zbugowany i nie da się go ukończyć. mają 1,5 miesiąca mam nadzieję że się z tym wyrobią. No i nie wiem jak inni ja miałem dziennie po 10 crashów..
Ogólnie moje zainteresowanie grą nie osłabło a nawet nieco się umocniło. czekam na koleją betę która pozwoli mi jednoznacznie rozwiać wątpliwości czy mój mian będzie dragon knightem czy sorcererem :)
edycja imperialna juz zakupiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się chciałem zapytać. Abonament? Czy to nie miało być za darmo z elementami typu "złoty miecz boga" za siano ? Bo elders scrolls online ma pojawić się na PS4 i Xone prawda? I tam to będzie za darmo czy też w postaci abonamentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 22:34, noobie napisał:

Tak się chciałem zapytać. Abonament? Czy to nie miało być za darmo z elementami typu
"złoty miecz boga" za siano ? Bo elders scrolls online ma pojawić się na PS4 i Xone prawda?
I tam to będzie za darmo czy też w postaci abonamentu?


TESCO nigdy nie mialo byc F2P. Na konsolach rowniez bedzie abonament ale... Zenimax ugadal sie z Micro(nie wiem jak z Sony), ze w przypadku TESCO nie bedzie potrzebny Gold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2014 o 00:43, Jester napisał:

TESCO nigdy nie mialo byc F2P. Na konsolach rowniez bedzie abonament ale... Zenimax ugadal
sie z Micro(nie wiem jak z Sony), ze w przypadku TESCO nie bedzie potrzebny Gold.

Szkoda że plus na PS4 jest teraz obowiązkowy do gry w sieci. Pewnie TESCO (bardzo się mi to podoba :D) będzie płatne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować