Zaloguj się, aby obserwować  
Maurycy_69

The Elder Scrolls Online

258 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2014 o 10:27, lastvegas napisał:

6. Crafting mi się podoba bo jest wystarczająco różnorodny by nie znudzić i jednocześnie na tyle mało skomplikowany by nie zniechęcić.

Właśnie, jak ten crafting wygląda? Chodzi mi konkretnie o kwestię receptur/przepisów/schematów. Poznajemy je automatycznie wraz ze zwiększaniem poziomu postaci/craftingu, kupujemy/znajdujemy, czy też może znamy wszystkie od samego początku rozgrywki? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 17:39, Wrukos napisał:

> 6. Crafting mi się podoba bo jest wystarczająco różnorodny by nie znudzić i jednocześnie
na tyle mało skomplikowany by nie zniechęcić.
Właśnie, jak ten crafting wygląda? Chodzi mi konkretnie o kwestię receptur/przepisów/schematów.
Poznajemy je automatycznie wraz ze zwiększaniem poziomu postaci/craftingu, kupujemy/znajdujemy,
czy też może znamy wszystkie od samego początku rozgrywki? Pozdrawiam.


Sipso już odpowiedział. Ten system jest fajny chociaż spodziewam się, że nie jest do końca losowy. Odnoszę wrażenie, że w tych samych miejscach znajdujemy zawsze te same recepty. Jest to i dobre i nie. Dobre bo idąc po jakąś szczególnie trudną receptę będziemy mieli pewność, że tam jest. Z drugiej strony zawsze będziemy mieli to samo. Ale to spostrzeżenia z początku gry i może wynikać z faktu, że początkowe recepty są dość powszechne.

Za to bardzo podoba mi się łażenie i zbieranie surowców, szczególnie tych do alchemii, są to bowiem rośliny rosnące zazwyczaj w gąszczu innych roślin więc nie jest tak łatwo. Z czasem (o ile nie wykupiliśmy odpowiedniej umiejętności) nauczymy się je po prostu namierzać z wyglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ogromnych problemach z rejestracją (captcha itp., więcej w internecie), mam wybrać teraz metodę subskrypcji. Chcę skorzystać z 30-dniowej możliwości gry, która mi przysługuje. Potrzebuję kodu - gdzie on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 14:32, Wrukos napisał:

Po ogromnych problemach z rejestracją (captcha itp., więcej w internecie), mam wybrać
teraz metodę subskrypcji. Chcę skorzystać z 30-dniowej możliwości gry, która mi przysługuje.
Potrzebuję kodu - gdzie on jest?

Prawdopodobnie nieaktualne, przepraszam. Jako zapaleniec uniwersum TES strasznie jestem "napalony" na tą grę, więc zanim launcher się odpalił (a w nim komunikat, że darmowe 30 dni sklep "odpali" automatycznie), ja już majstrowałem na stronie TESO. Pozdrawiam, w razie problemów odezwę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje już jakaś gram''owa gildia? W GW2 byłem w tutejszej gildii i bardzo miło wspominam tamte chwile. Jeśli nie ma - to załóżcie :)

Grałem dziś od samego rana i lokacje w porównaniu do bety są puste. Zapewne każda mapa ma 158 instancji, by nie było ścisku, ale miałem nadzieję na walkę o każdą bryłę żelaza, a okazało się, że chętnych nie ma. Wystarczy jednak wejść do jakiejkolwiek jaskini, by przekonać się, że ludzi jest masa, ale taka jaskinia to tylko 5 minut ekspolarcji, a potem następuje powrót do samotnej wędrówki.

Dla jednych plusem, dla drugich minusem na pewno będzie healowanie w dungeonach. Jest cholernie trudne i wymaga zgrania całej ekipy. Czary leczące są bardzo słabe, zapas many kurczy się w zastraszającym tempie, a flaszki uzupełniające energię magiczną mają cooldown. Do tego nie można leczyć klikając na belkę z imieniem postaci, tylko zależnie od czaru ustawić się za innym graczej lub wycelować kółeczkiem pod postać. Jest to męczące, wymagające skupienia, ale jednocześnie dające masę satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 14:46, Wrukos napisał:

> Po ogromnych problemach z rejestracją (captcha itp., więcej w internecie), mam wybrać

> teraz metodę subskrypcji. Chcę skorzystać z 30-dniowej możliwości gry, która mi
przysługuje.
> Potrzebuję kodu - gdzie on jest?
Prawdopodobnie nieaktualne, przepraszam. Jako zapaleniec uniwersum TES strasznie jestem
"napalony" na tą grę, więc zanim launcher się odpalił (a w nim komunikat, że darmowe
30 dni sklep "odpali" automatycznie), ja już majstrowałem na stronie TESO. Pozdrawiam,
w razie problemów odezwę się.


Udało Ci się to odpalić bez problemów? Mnie prosili o potwierdzenie metody płatności za subskrypcję i generalnie użytkownicy zgłaszają niedogodność związaną z tym, że weryfikacja blokuje środki na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym mojego pierwszego kontaktu z grą ''bezproblemowym'' - zostałem zaskoczony przymusowym potwierdzeniem subskrypcji, więc zdecydowałem postawić na wygodny PaySafeCard - dwie godziny szukania go, następnie zapłata i 60 dni gry (30 dni za darmo + 30 opłaconych). Trochę to śmieszne, bo każdy, kto przeczyta na pudełku: "30 DAYS FOR FREE!", jest przekonany, iż będzie mógł pograć sobie ten miesiąc, a dopiero potem, jeśli zechce, zapłacić za kolejny/e.

Co do płatności kartą to udało mi się dotychczas wyczytać tyle, iż ściągana jest uzgodniona kwota z konta, w ciągu 72h karta jest weryfikowana, po czym pieniądze wracają na konto i są z powrotem ściągane po zakończeniu darmowych 30 dni.

Co do samej gry - wyśmienita, wspaniała, cudowna w moim odczuciu, odczuciu fan boy''a serii TES. Niebawem napiszę coś więcej, ale uwierzcie - WARTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 13:46, Maurycy_69 napisał:

> Skąd można pobrać klienta? Poza oficjalną stroną?
tak, logujesz sie na swoje konto i masz tam opcje pobrania klienta
https://account.elderscrollsonline.com



"Poza oficjalną stroną"

Klienta pobrałem z torrentów, leci milion razy szybciej. Pytałem się bo w tym czasie akurat oficjalny launcher pobierał mi 500kb/s. Torrent poleciał na 3mb/s :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 14:08, Sipso napisał:

> > Skąd można pobrać klienta? Poza oficjalną stroną?
> tak, logujesz sie na swoje konto i masz tam opcje pobrania klienta
> https://account.elderscrollsonline.com


"Poza oficjalną stroną"

Klienta pobrałem z torrentów, leci milion razy szybciej. Pytałem się bo w tym czasie
akurat oficjalny launcher pobierał mi 500kb/s. Torrent poleciał na 3mb/s :P


A to akurat dziwne, bo u mnie ze ściąganiem nie było problemów. Spokojnie ponad 1 MB/s. Ale i tak dłuuuugo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem mu nieco czasu, ale powyżej 1mb/s nie wskoczył więc zassałem torrenta. Z rana mogłem odpalać.

Niesamowite jak wiele bugów pozostało z bety... Zanikający voice over, zmieniający się jego język (gotta love niemieckie wstawki) no i Cyrodiil nadal lubi się zaciąć na wczytywaniu. O niepoprawnie działających skillach nie wspominając...
Dobrze, ze chociaż twórcy addonów na czas wrzucają poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 22:14, Sipso napisał:

Dałem mu nieco czasu, ale powyżej 1mb/s nie wskoczył więc zassałem torrenta. Z rana mogłem
odpalać.

Niesamowite jak wiele bugów pozostało z bety... Zanikający voice over, zmieniający się
jego język (gotta love niemieckie wstawki) no i Cyrodiil nadal lubi się zaciąć na wczytywaniu.
O niepoprawnie działających skillach nie wspominając...
Dobrze, ze chociaż twórcy addonów na czas wrzucają poprawki.


Zatem wygląda na to, że od czasu otwartej bety specjalnie nic się nie zmieniło?
Miałem przyjemność testować ten tytuł, z tym, że przyjemność jest tutaj słowem które nazbyt łagodnie opisuje moje doznania z tą grą, ot nie będę się nad tym tytułem specjalnie pastwił.
Tak szybko jak się z grą zapoznałem i pograłem te kilka dni tak samo szybko o niej zapomniałem - kolejne standardowe nic nie wnoszące do gatunku MMO które nie różni się specjalnie od tych które są na rynku a co ważniejsze, za które nie trzeba nic płacić.
Zobaczymy jak się sytuacja dalej będzie rozwijać - na początek - po ruchu i zainteresowaniu danym tytułem wygląda na to, że niezbyt wielu graczy owy tytuł wciągnął - dalej jeśli jest tak jak mówisz to mało kto będzie godził się na to by być Beta Testerem tytułu płacąc za to 15 dolarów na miesiąc-no chyba, że chce się zaliczać do elitarnego grona płacących Beta Testerów.
To jak będzie wyglądać gra w przyszłości okaże się za niespełna miesiąc gdy skończy się darmowy miesiąc gry dla wszystkich tych którzy zakupili owy tytuł.
Jak dla mnie sprawa będzie wyglądać tak - gra na rynku MMO dość szybko wyląduje w niszowym segmencie i będzie przeznaczona dla zapaleńców i fanów świata, nie stawiam na to, by owa populacja była liczna, idąc takim tokiem rozumowania, możliwe będą dwa aspekty, próba żyłowania do końca tytułu, czyli płatności miesięczne i wcześniejszy czy późniejszy zgon gry vide Warhammer Online bądź przejście na mikropłatności tak jak w wielu wcześniejszych tytułach - Dla przykładu Lord of the rings online który tak naprawdę odżył po tym jak przeszedł na moduł F2P.

Na chwilę obecną po około tygodniowym zapoznaniu się z grą podczas wszelakich beta testów stwierdzam, iż tytuł ten nie jest wart tego by płacić za niego 15 dolarów na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 13:13, Marsellus_x napisał:

Zatem wygląda na to, że od czasu otwartej bety specjalnie nic się nie zmieniło?


Dużo się zmieniło, nieco poprawiło, ale też dużo zostało.

Dnia 10.04.2014 o 13:13, Marsellus_x napisał:

Miałem przyjemność testować ten tytuł, z tym, że przyjemność jest tutaj słowem które
nazbyt łagodnie opisuje moje doznania z tą grą, ot nie będę się nad tym tytułem specjalnie
pastwił.


Właśnie przyjemnością testowania eso bym nie znazwał ;)

Dnia 10.04.2014 o 13:13, Marsellus_x napisał:

Tak szybko jak się z grą zapoznałem i pograłem te kilka dni tak samo szybko o niej zapomniałem
- kolejne standardowe nic nie wnoszące do gatunku MMO które nie różni się specjalnie
od tych które są na rynku a co ważniejsze, za które nie trzeba nic płacić.


Nikt też rewolucji nie obiecywał. Zmiany w MMO zachodzą. Jednak na tyle powoli, że nadążamy przyswajać je i mamy wrażenie, że nic nowego nie wchodzi. Prawdą jednak jest, że ESO jak na to co oferuje jest CHOLERNIE drogie. Ja zapłaciłem 210zł by odpalić grę. 135 za grę, 80 za 2 miesiące subskrypcji (bo nie chciało mi się pier!@#$ć z organizowaniem sobie akurat tej metody płatności, która oferuje tylko miesiąc za 50zł). Z racji jednak, że stać mnie na taki wydatek, to kupiłem. Jak coś "wydzierżawię" kumplowi, mega fanowi TES.
A sam kupiłem głównie dla PvP w Cyrodiil aka WvW 2.0 z Guild Wars 2.

Dnia 10.04.2014 o 13:13, Marsellus_x napisał:

Zobaczymy jak się sytuacja dalej będzie rozwijać - na początek - po ruchu i zainteresowaniu
danym tytułem wygląda na to, że niezbyt wielu graczy owy tytuł wciągnął - dalej jeśli
jest tak jak mówisz to mało kto będzie godził się na to by być Beta Testerem tytułu płacąc
za to 15 dolarów na miesiąc-no chyba, że chce się zaliczać do elitarnego grona płacących
Beta Testerów.


Błędów wyłapałem sporo. Graczy natomiast jest mało. Co akurat tej grze wychodzi na plus bo to po części Elder Scrollsy. W lochach jest zdecydowanie mniej ludzi, więc jest nawet sens używać skradania.

Dnia 10.04.2014 o 13:13, Marsellus_x napisał:

To jak będzie wyglądać gra w przyszłości okaże się za niespełna miesiąc gdy skończy się
darmowy miesiąc gry dla wszystkich tych którzy zakupili owy tytuł.


Miesiąc dostaje się za free, owszem, ale by go aktywować trzeba wykupić subskrypcję. Więc za free, ale jednak nie. Bez suba nie da się odpalić gry. Dało się tak jedynie podczas early access. A ten już się dawno skończył.

Dnia 10.04.2014 o 13:13, Marsellus_x napisał:

Jak dla mnie sprawa będzie wyglądać tak - gra na rynku MMO dość szybko wyląduje w niszowym
segmencie i będzie przeznaczona dla zapaleńców i fanów świata, nie stawiam na to, by
owa populacja była liczna, idąc takim tokiem rozumowania, możliwe będą dwa aspekty, próba
żyłowania do końca tytułu, czyli płatności miesięczne i wcześniejszy czy późniejszy zgon
gry vide Warhammer Online bądź przejście na mikropłatności tak jak w wielu wcześniejszych
tytułach - Dla przykładu Lord of the rings online który tak naprawdę odżył po tym jak
przeszedł na moduł F2P.


F2P. Hajs trzeba zbierać.

Dnia 10.04.2014 o 13:13, Marsellus_x napisał:

Na chwilę obecną po około tygodniowym zapoznaniu się z grą podczas wszelakich beta testów
stwierdzam, iż tytuł ten nie jest wart tego by płacić za niego 15 dolarów na miesiąc.


Dokładnie tak, i jeżeli ktoś ma na oku inną grę, nie może się zdecydować, a nie stać go na obie to niech NIE bierze ESO. To gra dla tych co hajs wydają tylko na bułki i papier toaletowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 13:48, Sipso napisał:

Błędów wyłapałem sporo. Graczy natomiast jest mało.

Gramy chyba w inne gry lub na innych serwerach.. Mało graczy? Nie zgodzę się. Chat w grze żyje, banki (czyli po prostu magazyny) okupowane są nieraz przez minimum stu graczy, trzeba się przepychać do warsztatów craftingu, w public dungeonach można z graczy spokojnie stworzyć kilka drużyn na końcowego bossa, na przedmieściach i rozdrożach nie ma możliwości nie spotkania żywej duszy.. A, pozostaje jeszcze kwestia Cyrodiil (i tu potwierdzam błąd z Twojego wcześniejszego posta - czasem podczas loadingscreen''a gra potrafi się scrashować, choć mnie zdarzyło się to wyłącznie raz) i Alliance War. Owa wojna frakcji jest okupowana i graczy bawiących się w tę formę PvP jest tak wiele, że w lokacji Cyrodiil mój internet ledwo zipie.

Reszta Twojej wypowiedzi to po prostu w większości krytyka, która zrodziła się u Ciebie poprzez fakt ceny gry i wymaganych opłat, których jestem ogromnym zwolennikiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 17:34, Wrukos napisał:

Gramy chyba w inne gry lub na innych serwerach.. Mało graczy?


Wiesz, ja nie narzekam. W tym mmo akurat taka ilość graczy na jakich trafiam mi wystarcza. A końcowych bossów się farmi, więc na nim zawsze campi z 20 chłopa. A że to megaserwer... może inteligentnie dobiera mi mało graczy bo tak lubię? Może mam farta?

>Alliance War. Owa wojna frakcji jest okupowana

Dnia 10.04.2014 o 17:34, Wrukos napisał:

i graczy bawiących się w tę formę PvP jest tak wiele, że w lokacji Cyrodiil mój internet
ledwo zipie.


Alliance War to właśnie to dlaczego kupiłem ESO. Tutaj owszem jest masa ludzi bo to właśnie masowe pvp w jednej lokacji. Jak już to nie twój internet (chyba, że serio masz jakieś 512) tylko serwery momentami. U mnie dwa dni gry bez problemu, ani laga.

Dnia 10.04.2014 o 17:34, Wrukos napisał:

Reszta Twojej wypowiedzi to po prostu w większości krytyka, która zrodziła się u Ciebie
poprzez fakt ceny gry i wymaganych opłat, których jestem ogromnym zwolennikiem. Pozdrawiam.


Oczywiście, że jest efektem ceny. Za taki hajs oczekuję, że moje skille będą działać poprawnie i, że nie będą mi się włączać niemieckie dialogi. Masa błędów z bety została.
Do tego biorąc pod uwagę konkurencję, która startowała z mniejszą ceną za abonament oferując takiej samej mniej więcej jakości content...
ESO zwyczajnie jest drogie jak na obecny stan.

Dodam, że również jestem zwolennikiem subskrypcji. I grałem w parę mmo z taką płatnością, więc mam porównanie.

Do tego od ostatniego patcha minął tydzień. A mój Death Stroke nadal nie nalicza bonusowego dmg za nadwyżkę Ultimate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować