Zaloguj się, aby obserwować  
Maurycy_69

The Elder Scrolls Online

258 postów w tym temacie

Już tak nie przesadzaj, że to TESO to taka tragedia. Bugów ma sporo to fakt , ale dużo z nich nie jest groźnych, zanikający voice over czy zmiana języka nie blokuje ci progresu, a to czy gra jest warta tych pieniędzy to moim zdaniem okaże się z czasem kiedy będziemy widzieć, czy łatają bugi w miarę szybko, dbają o balans no i jakiej jakości dodają content.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 09:40, Gacol08 napisał:

a to czy gra jest warta tych pieniędzy to moim zdaniem okaże się z czasem kiedy będziemy
widzieć, czy łatają bugi w miarę szybko, dbają o balans no i jakiej jakości dodają content.


No też właśnie... Od ostatniego patcha nie widziałem żadnych hotfixów. Nie będę wymieniał co mnie spotkało przez ten tydzień. Tak czy siak było tego całkiem sporo, a powinno być to załatane hotfixami. Może jestem rozpieszczony przez GW2, gdzie po niemal każdym dużym patchu są ze dwa, trzy hotfixy. Za ten hajs nie będę dawać im czasu "ło bo to dopiero po premierze." Wspomniany Guild Wars 2 łatano na premierę jakby wpadł w kombajn. Bo w sumie tak wyglądał.

I nie twierdzę, że gra jest tragiczna. Powoli. POWOLI. Coś przebija się przez warstwę bugów, pokracznych animacji i tysiąca Steve''ów Blum''ów. Serio, czuję się jak w Oblivionie z tym voice overem.
Liczę, że jutrzejszy patch (bo rozumiem, że patche wchodzą w poniedziałki, skoro ostatni wszedł) wyeliminuje syf, a przynajmniej ten utrudniający grę. No i balans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakiś trial, żeby pograć przez pierwsze parę godzin za darmo i sprawdzić grę? Trochę bezsensowne wydaje mi się wydawanie kasy na miesiąc grania, jeśli gra mi nie podejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie fixy w GW 2? Wprowadzali na starcie zbugowane living story i na drugi dzień leciał fix bo eventy się zacinały, ba jakby tego było mało prawie każde wprowadzenie living story powodowało kosmos lagi na WvWvW. Balansu klas brakuje, necro przez chyba rok czasu miał zbugowane traity w innych klasach też się znajdą źle działające skille, a niektóre sigile do tej pory nie działają jak należy. Nie piszę tęgo żeby pokazać wyższość TESO nad GW 2 bo w obie gry gram no w tą drugą póki co nie, ale mówienie, że w GW 2 bugi były łatane szybko to jest trochę śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hotfixy towarzyszące patchom. Nie mówię, że gw2 załatali w całości w miesiąc. Bo sigile dopiero za dwa dni będą (miejmy nadzieję) działać jak należy.
Mam na myśli te małe patche, które naprawiają to co patch spaprał. A na początku niemal każdego mmo, za patchami ciągną się nowe błędy.
Poza tym, z niektórymi rzeczami nie wypada graczom kazać czekać tydzień z naprawą. Bo nagłe utknięcie postaci w Cyrodiil przyjemne nie jest.
A gw2 mnie "rozpieścił" "łataniem", bo w early acces jeszcze trafiłem na zabugowanego skillpointa. Na drugi dzień wyszedł fix i dało się go zrobić. O tym mówię. Nie o górach lodowych typu balans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać mamy inne spojrzenie na GW ja także grałem od head startu i pamiętam że przez długi czas sporo skilli pointów bugowało się notorycznie, nie mówiąc już o problemach z wejściem do instancji czy też wieszaniu się misji głównych. No i spójrz na to jaki świat oferuje TESO na początku a jaki GW 2 1,5 roku po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziko zadowolony z ESO. Nie gram dużo, błędy są, zdaję sobie z tego sprawę. Może faktycznie powinni to łatać trochę szybciej ale z drugiej strony nie chciałbym mieć każdego dnia serwera wyłączonego na 3-4 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bugowało, ale w miarę szybko łatali. Nie ważne.
Oferowanej ilości cotentu nie porównujmy. Pamiętaj, że za gw2 zapłaciłeś 170zł, raz, półtora roku temu. Za ESO wybuliłeś minimum 185zł (135zł na Keye.pl + 50zł za miesiąc suba) za 2 miesiące gry.
ESO w standardzie musi mieć lepszy customer service i stały napływ contentu. Za to im na bieżąco płacą gracze.

Może wygląda to jakbym faworyzował GW2, ale tak nie jest. Osobiście wolę model subskrypcji. Eliminuje on z gry pewną pulę graczy, i mimo ryzyka, zapewnia stały dopływ contentu i customer service. Na razie po prostu, po wydaniu 210zł (bo akurat nie miałem jak kupić miesiąca za 50zł :( ) aktywność twórców wydaje mi się nieco mała. Choćby odezwaliby się w launcherze "fixes are coming!".

@lastvegas - nie trzeba wyłączać serwerów by łatać grę. Patrz gw2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bugi po premierze gry MMO to norma, zresztą umówmy się - gry tego typu nigdy nie są "skończone", a prace nad nimi muszą trwać cały czas. Testerzy nie wyłapią wszystkiego i ostatecznie sprowadza się do tego, że to gracze są najważniejszymi testerami, czy to wyłapującymi jakieś bugi, czy nawet oceniającymi jakość contentu (który musi się ciągle pojawiać i również musi być testowany), a ich opinie wpływają na dalszy rozwój gry :) Miałem "przyjemność" bawić się w TESO podczas beta testów i o ile gra zapowiada się całkiem przyjemnie, to po pierwsze: nie czułem w niej tego klimatu, który np. jest w World of Warcraft i samego tego trudnego do pisania poczucia, że znajduje się w tym wspaniałym świecie. Niestety w TESO mi tego brakowało, ale kto wie, może by się z czasem to zmieniło, gdybym bardziej poznał ten tytuł. Samo lore tej gry lubię, ile to przecież czasu spędziło się na vallherówkach, odgrywając tam swoje postacie :) Tak czy inaczej ogromnym minusem, który bardzo mnie do tej produkcji zniechęcił, było to, że strasznie utrudnili komunikację z innymi graczami, co w MMO jest IMO najważniejsze. Nie czułem obecności ludzi, którzy są naokoło mnie - co więcej - część z nich była bez wątpienia NPC :| Tak czy inaczej gra jak gra, IMO nie wyróżnia się na tle innych produkcji niczym nadzwyczajnym, a przecież nie należy też do najtańszych. Chociaż bez wątpienia wielu się ten tytuł spodoba. Szczerze mówiąc osobiście gdybym miał wybierać, to wolałbym wrócić do gry w starego, dobrego WoWa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując content miałem na myśli to, że w ESO twórcy mają trochę więcej do monitorowania.

Co do GW 2 Anet na początku wspominała, iż będą rozwijać E-sport i ich głównym targetem jest pvp, a dobrze wiesz ile w tym kierunku zrobili. Zapłaciłem 170zł bo zaufałem Anet czekałem ponad rok czasu aż spełnią swoje obietnice, które są ich głównym targetem- no i niestety się nie doczekałem.

Ogólnie nie żałowałem wydanej kasy na GW 2 mimo, że jako gracz który ostatecznie umiłował sobie w tej grze WvWvW, a ten tryb był najbardziej olewany przez twórców. Minęło od premiery wystarczająco dużo czasu żeby wysunąć jakieś wnioski na temat jakości tego tytułu, a ESO mimo wszystko jest jeszcze młode i myślę że na ocenę jakości serwowanego contentu trzeba trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 17:13, Gacol08 napisał:

Porównując content miałem na myśli to, że w ESO twórcy mają trochę więcej do monitorowania.


Hmm. Co masz na myśli?

Dnia 13.04.2014 o 17:13, Gacol08 napisał:

Co do GW 2 Anet na początku wspominała, iż będą rozwijać E-sport i ich głównym targetem
jest pvp, a dobrze wiesz ile w tym kierunku zrobili. Zapłaciłem 170zł bo zaufałem Anet
czekałem ponad rok czasu aż spełnią swoje obietnice, które są ich głównym targetem- no
i niestety się nie doczekałem.


O tym nie wiedziałem. Coś o e-sporcie słyszałem, był nawet ciekawy gif... Prawda. PvP jest potraktowanie po macoszemu. Ma potencjał i tbh, dopiero 15 kwietnia dostanie coś godniego uwagi. Przy PvE i WvW, które do mnie trafiły w sam raz, PvP, w takim stanie w jakim jest, jest miłym dodatkiem. Ale gdy mam ochotę na więcej... to nie ma właśnie tego "więcej".

Dnia 13.04.2014 o 17:13, Gacol08 napisał:

Ogólnie nie żałowałem wydanej kasy na GW 2 mimo, że jako gracz który ostatecznie umiłował
sobie w tej grze WvWvW, a ten tryb był najbardziej olewany przez twórców. Minęło od premiery
wystarczająco dużo czasu żeby wysunąć jakieś wnioski na temat jakości tego tytułu, a
ESO mimo wszystko jest jeszcze młode i myślę że na ocenę jakości serwowanego contentu
trzeba trochę poczekać.


Dla Allianace War właśnie kupiłem ESO. WvW 2.0 jak go nazywam. Wydaje mi się po prostu bardziej naturalny od tego z GW2. Choć trzeba będzie nieco poczekać aż gracze ogarną taktyki i całość gry.
To prawda, że trzeba poczekać z oceną. Ale blokowanie się postaci w Cyrodiil serio powinni naprawić asap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 17:34, Sipso napisał:

Hmm. Co masz na myśli?


Mam na myśli to że im większy świat tym więcej rzeczy do zrypania się, więcej questów do zbugowania dlatego mają więcej do roboty.

Ja ESO kupiłem głównie dla pve chodź pewnie Cyrodil też odwiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stało się, chce zakupić z kumplem TESO;). Dlatego mam pytanie, jak to wygląda z tym darmowym miesiącem gry. Czy wystarczy zarejestrować przypuśćmy kartę, na której mam jakieś 5 zł, a potem anulować dzień przed ( coś w stylu WoWa), czy jednak taki manewr nie przejdzie i muszę od razu wbijać w to abo za 50 zł? Nurtuje mnie to od jakiegoś czasu, a że mam aktualnie ograniczone fundusze, to nie chciałbym w to wtopić bez upewnienia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, tez mam pytanie. Jak gralam w beta to przydazylo mi sie cos tak nieprzyjemnego, ze stracilam wiare w ta gre, a ze jestem bardzo znudzona to zastanawiam sie jednak czy warto by dac tej grze szanse, pod warunkiem, ze bug zostal naprawiony. Otoz gralam sobie w bete i nagle dostalam dc czyli wywalilo mnie z gry. Zalogowalam sie ponownie i okazalo sie, ze 5 ostatnich minut w grze nie istnieje i musze od nowa zrobic cale zadanie (a w sumie niemal dwa), ze wszystkie przedmioty, ktore mi wypadly w ciagu tych 5 minut nie istnieja w moim ekwipunku itp. Myslalam, ze gra zapisuje caly czas i te ostatnie 5 minut to nie bylo jak w wow czy gw, ze ty sie ruszasz a swiat stoi, ale normalne 5 minut gry, ktore totalnie zniknelo niczym gra single player, ktora zapomnielismy zapisac. Byla to beta i nie wiem czy tak jest rowniez w samej grze, ale jezeli by tak bylo to wyklucza to moje zainteresowanie gra (akurat w te 5 minut mialam pare fajnych dropow wiec nie wyobrazam sobie znowu cos wydropic, a potem by sie okazalo, ze jednak nie, albo ze ubilam jakiegos trudnego quest moba, a tu od noa musze to zrobic).

Ogolnie mam tez pytanie do tych co grywali w wow co myslicie o grze? Jest w grze co robic? Zastanawia mnie system lvlowania bo mozna inwestowac punkty w sporo roznych skilli. Czy mozna sie oduczycz umiejetnosci (np naucze sie umiejetnosci na dwureczna bron, a potem zachce mi sie zmienic)? Grajac w bete balam sie inwestowac punkty bo nie wiedzialam co jest dobre dla danej postaci i czy bede mogla zresetowac ulozenie tych punktow.

Jak ma sie sprawa dungeonow? Czy mamy do czynienia z klasyka typu tank, healer i dpsi czy moze jest to bardziej dowolne? Np w GW2 w sumie nie ma zadnych healrow i tankow z prawdziwego zdarzenia. W wow zato nie da sie zrobic dungeona bez nich. Gralam troche taka klasa hmmc hyba guardianem i pare czarow si nauczylam do leczenia. Nawet fajnie sie gralo choc przemiawia przezemnie sentyment do seri TS (ktora uwielbiam).

Warto sprobowac czy lepiej poczekac az gra straci abonament? Niby nie jest to pewne, ale patrzac na praktycznie kazda inna gre online, ktora wyszla w ciagu ostatnich 3 lat to kazda z nich po 0,5-1,5 roku przezla na model FTP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś to rollback serwera. W becie może być normalne, ale w pełnej grze takie klocki występują naprawdę rzadko. Trzeba mieć farta by na coś takiego trafić. Polecam google i sprawdzić dokładnie czym jest rollback serwera, zwłaszcza w mmo.
Poza tym... serio skreślać całą grę z powodu pięciu straconych minut?

Tak, jest możliwość resetowania wydanych punktów. Postęp w umiejętnościach nie jest cofany. Więc możesz spokojnie levelować każdą umiejętność, a potem rozdawać i resetować punkty do momentu gdy uznasz, że tak ci pasuje.

Tak, jest tradycyjna "święta trójca". Czteroosobowe party - jeden tank, healer i dwóch dps. System umiejętności pozwala jednak na przenikanie się ról. Więc będąc np. dpsem, możesz posiadać umiejętności leczące.

Na pytanie czy warto nie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 22:26, Sipso napisał:

Takie coś to rollback serwera. /ciach/

Dzieki za odpowiedz. Proboje zrozumiec ten rollback, ale najwazniejsze bylo dla mnie dowiedziec sie, czy to cos co sie moze zdarzac czesto i czy jezeli to MI sie przydazy DC (czyli nie jakis problem calego serwera, ale moj) to czy po zalogowaniu strace pare minut rozgrywki czy nie. Z tego co napisales i jezeli zrozumialam to nie powinno to miec miejsca.

Co do tych 5min co przekreslaja gre to zle mnie zrozumiales:). Mialam na mysli, ze gdyby za kazdym razem (lub bardzo czesto) zdarzalo sie, ze majac DC bym musiala od nowa robic ostatnie pare minut gry to by skreslalo gre bo coz to za przyjemnosc powtarzac cos co sie przed chwila zrobilo. Z jakiegos powodu moje lacze internetowe wywala mnie z kazdej gry online co mniej wiecej godzine i z tad to przerazenie:P. Przeinstalowalam komputer z innego powodu, ale znowu mam to samo. Nie mam pojecia jak sie pozbyc tego problemu. Mam ten problem od jakiegos roku, dawniej go nie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 17:44, Eilene napisał:

> Takie coś to rollback serwera. /ciach/
Dzieki za odpowiedz. Proboje zrozumiec ten rollback, ale najwazniejsze bylo dla mnie
dowiedziec sie, czy to cos co sie moze zdarzac czesto i czy jezeli to MI sie przydazy
DC (czyli nie jakis problem calego serwera, ale moj) to czy po zalogowaniu strace pare
minut rozgrywki czy nie. Z tego co napisales i jezeli zrozumialam to nie powinno to miec
miejsca.

Co do tych 5min co przekreslaja gre to zle mnie zrozumiales:). Mialam na mysli, ze gdyby
za kazdym razem (lub bardzo czesto) zdarzalo sie, ze majac DC bym musiala od nowa robic
ostatnie pare minut gry to by skreslalo gre bo coz to za przyjemnosc powtarzac cos co
sie przed chwila zrobilo. Z jakiegos powodu moje lacze internetowe wywala mnie z kazdej
gry online co mniej wiecej godzine i z tad to przerazenie:P. Przeinstalowalam komputer
z innego powodu, ale znowu mam to samo. Nie mam pojecia jak sie pozbyc tego problemu.
Mam ten problem od jakiegos roku, dawniej go nie bylo...


Albo motyw taki, że bierzesz udział w jakimś raidzie - czy czymś w ten deseń, nie wiem jak to wygląda w TESO - po czym wypada itemek na który polujesz nie wiadomo jak długo, a tu pyk! Cofka :D

Co do rozłączania się internetu co godzinę, hm. Może sprawdź opcje zasilania i czy tam nie masz ustawionego oszczędzania energii, czy czegoś w tym stylu, co może sprawia, że właśnie ten internet zostaje rozłączany? Ewentualnie może to problem modemu/routera/karty sieciowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rollback można porównać do cofania czasu, z tym, że wszyscy są tego świadomi. Twórcy mogą zrobić rollback gdy coś się popsuje. Np. gdyby pojawił się bug, który daje wszystkim darmowe złoto. Takie coś może całkowicie zrujnować ekonomię. Cofnięcie tego złota każdej postaci z osobna jest zbyt czasochłonne, więc lepiej cofnąć czas do momentu gdy nie mają one jeszcze tego złota i oczywiście naprawić błąd, który to złoto rozdawał. Oczywiście to przykład. Powodem rollbacku może być coś bardziej złożonego. Powodem może być też błąd serwera. Zwarcie i trach. Postęp wszystkich graczy z ostatniej godziny znika. To wygląda przerażająco, ale rollbacki są rzadkie i zwykle szkody są rekompensowane przez twórców.

DC, którego przyczyna leży po twojej stronie nie ma wpływu na twój postęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować