Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2012: Nowy gameplay z Tomb Raidera. "W grze zobaczymy, jak Lara pierwszy raz zabija"

28 postów w tym temacie

Napisałbym coś mądrego, ale muszę zbierać szczękę z podłogi. Jeśli czegoś spektakularnie nie spieprzą, to będzie pewnego rodzaju przełom, przynajmniej w kwestii rysu psychologicznego postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale te strzały w kołczanie są "płaskie"... trochę zakuło w oko. Ale swoją drogą mimo tego, iż chcą żeby Lara była wiarygodna to tak cienko im to wychodzi. Bo tak jak było we wcześniejszym trailerze- raz Lara morduje z zimną krwią, raz jest przestraszona i nie wie co ma robić... tak więc czy im się uda to co zamierzyli? Wątpię, ale też nie mówię że gra będzie przez to zła. Od początku mnie zaciekawiła i nie mogę się doczekać premiery w następnym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 09:13, Volrgarth napisał:

Napisałbym coś mądrego, ale muszę zbierać szczękę z podłogi. Jeśli czegoś spektakularnie
nie spieprzą, to będzie pewnego rodzaju przełom, przynajmniej w kwestii rysu psychologicznego
postaci.


Na moje to już spieprzyli - głos aktorki jest po prostu fatalny. Po części słychać kulejące moim zdaniem aktorstwo, ale przede wszystkim barwa głosu jest nie do zniesienia. No jak w bardzo słabym dubbingu. Srogie rozczarowanie dla mnie, oby nie popsuło całej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2012 o 09:45, pepsi napisał:

Na moje to już spieprzyli - głos aktorki jest po prostu fatalny. Po części słychać kulejące
moim zdaniem aktorstwo, ale przede wszystkim barwa głosu jest nie do zniesienia. No jak
w bardzo słabym dubbingu. Srogie rozczarowanie dla mnie, oby nie popsuło całej zabawy.


Nie przesadzałbym z tym "fatalny", jest dość mocno pretensjonalny i zmanierowany, ale podejrzewam, że o to - w jakimś stopniu - chodziło, w końcu to dziewczyna z "dobrego domu". znam kilka takich brzmią bardzo podobnie. :p Raz brzmi arogancko, raz jak przestraszona dziewczynka, nie jest źle, chyba. Ale za to kwestie wypowiadane po rosyjsku są świetne, jak i sam pomysł na to żeby się w ogóle pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po E3 uważam, że spieprzyli całkiem dobrą koncepcję gry, ale o tym już pisałem w innym temacie, więc pozwolę sobie po prostu wkleić posta:

Jak nie zmienią bzdur w stylu "Świeża i zielona Liara rozwala z łuku hordę przeciwników niczym Rambo" oraz "Strzały z dupy" to na moje pieniądze nie mają co liczyć. Po trailerach nastawiłem się na dobrą, survivalową grę, lecz po E3 okazało się, że to będzie zwyczajna młóćka akcji, z stękanie i wielkie bóle Liary związane z przetrwaniem będziemy widywać jedynie podczas cut-scenek. Ten kontrast pomiędzy tym jak zachowuje się nasza bohaterka w scenkach a tym jak w gameplay''u jest irytujący.

I cholernie mam nadzieję, że się mylę, a przedstawiany fragment gry był specjalnie przedstawiony na E3.
Doświadczenie jednak mówi, że się nie mylę.

Tak więc ja podziękuję, ale nadal obstaję przy swoim - panowie tworzący gre stanęli w rozkroku i dostają deską po jajach od swego własnego dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 09:45, pepsi napisał:

Na moje to już spieprzyli - głos aktorki jest po prostu fatalny. Po części słychać kulejące
moim zdaniem aktorstwo, ale przede wszystkim barwa głosu jest nie do zniesienia. No jak
w bardzo słabym dubbingu. Srogie rozczarowanie dla mnie, oby nie popsuło całej zabawy.


A dla mnie jest w sam raz, powiedziałbym nawet że jest sexy :P Pasuje do bohaterki, która dopiero staje się bohaterką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2012 o 09:45, pepsi napisał:

Na moje to już spieprzyli - głos aktorki jest po prostu fatalny. Po części słychać kulejące
moim zdaniem aktorstwo, ale przede wszystkim barwa głosu jest nie do zniesienia. No jak
w bardzo słabym dubbingu. Srogie rozczarowanie dla mnie, oby nie popsuło całej zabawy.


może tu ma 15-16 lat ? w późniejszych odsłonach powinna mieć troche głębszy głos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leos8 - podoba mi się ostatnie zdanie. Ale nie wydawałbym już tak rozstrzygających sądów, nie po trailerze, który na bank jest choć trochę spreparowany na potrzeby prezentacji. Pewnie ma zadowolić wszystkich i pokazać grę z "każdej strony". Trochę widać ten przeskok, ale nie wiadomo jeszcze z jakiego etapu gry były te sceny. Jeśli z późniejszy, to nie ma się co dziwić, że się dziewczę "wyrobiło". W gameplayu już przeskok nie jest aż tak widoczny. Trzeba wziąć też po uwagę, że były to tylko kilkusekundowe, dynamiczne scenki, które mają robić wrażenie. Poza tym w ekstremalnych sytuacja ludzie zdobywają się na różne heroiczne, czy po prostu odważne czyny, co nie znaczy, że są z natury mega-twardzielami, który zabijają z zimną krwią i nie mają psychicznej męczarni, gdy już adrenalina opadnie. Także wspomniane wcześniej nieścisłości i tak wydają się dość wiarygodne, a, co więcej, nie są też banalne i stereotypowe. Ja w każdym bądź razie czekam z niecierpliwości, co z tego wyjdzie to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 10:37, 34all napisał:

może tu ma 15-16 lat ? w późniejszych odsłonach powinna mieć troche głębszy głos..


Ale tutaj co innego nie pasuje: na cutscenkach fakt, zachowuje się jakby miałą 15-16 może 20 lat... ale w grze morduje z zimną krwią wszystkich bez jakiegokolwiek zająknięcia się czy obrzydzenia. Przecież ona zabija poraz pierwszy więc nie wierzę że błyskawicznie zamienia się maszynę do zabijania, anioła ciemności, blah blah blah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja poczekam, aż pokażą Tomb Ridera. Jak narazie to było skradanie, coś z polowaniem, tyle że to nie zasługuje na tytuł Tomb Rider. Tamta gra to przede wszystkim skakanie, wdrapywanie się czy zwisanie ze ścian. Rozumiem odświerzenie seri, ale jak dotąd to calkowicie zmienili jej zasady dając temu znana plakietkę, żeby nie zaczynac z nową marką. A to jest zwykłe robienie klientów w bambuko. To tak, jak kipić Tyskie i w puszcze znaleść soczek bananowy, bo stwierdzili że odświerzą markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko - spójrz na gameplay, gdzie Liara z łuku zabija, w stylu Rambo, hordę przeciwników. Ja rozumiem, jakby się skradała, zabijała ich możliwie najciszej, a podczas otwartego ataku schowała się gdzieś, zaszczuta i po prostu wypuszczała te strzały AŻ SIĘ SKOŃCZĄ (bo Unlimited Ammo widziałem póki co). Ja wnioski wyciągam po tym co widzę, gdyż jest dysonans między trailerem, gameplayem i cutscenkami.
Spójrz w jednej chwili MORDUJE wszystkich jakby robiła to od zawsze, w drugiej stęka i płacze. To jest przesada - jeśli już zabiła, to niech ma wyrzuty sumienia, problem z tymi, których zabiła, ale trauma już nie będzie tak wielka jak za pierwszym razem.
Tak więc - dopóki nie usunątego dysonansu i nie zdecydują się JEDEN wariant gry, nie zaś podwójny - dopóty będę zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 09:17, Muradin_07 napisał:

Ale swoją drogą mimo
tego, iż chcą żeby Lara była wiarygodna to tak cienko im to wychodzi. Bo tak jak było
we wcześniejszym trailerze- raz Lara morduje z zimną krwią, raz jest przestraszona i
nie wie co ma robić... tak więc czy im się uda to co zamierzyli?

Zabija, bo musi. A jest przestraszona, bo każda młoda kobieta związana w lesie, w którym latają faceci z bronią strzelający do wszystkich naokoło by była przerażona. Poza tym na tym trailerze zabija po raz pierwszy w życiu. Bardziej mnie zastanawia jak facet kopnięty w krocze pozbierał się w ułamek sekundy. Ochraniacze?
P.S. Będzie na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 10:58, Speed565 napisał:

A ja poczekam, aż pokażą Tomb Ridera. Jak narazie to było skradanie, coś z polowaniem,
tyle że to nie zasługuje na tytuł Tomb Rider. Tamta gra to przede wszystkim skakanie,
wdrapywanie się czy zwisanie ze ścian. Rozumiem odświerzenie seri, ale jak dotąd to calkowicie
zmienili jej zasady dając temu znana plakietkę, żeby nie zaczynac z nową marką. A to
jest zwykłe robienie klientów w bambuko.

Tak samo jak Ze Splinter Celem, Hitmanem, Max Paynem i 50 innymi grami. Rób grę jak dawniej - źle, bo ciągle to samo. Zmień coś -źle, bo to nie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 11:20, NemoTheEight napisał:

Tak samo jak Ze Splinter Celem, Hitmanem, Max Paynem i 50 innymi grami. Rób grę jak dawniej
- źle, bo ciągle to samo. Zmień coś -źle, bo to nie to samo


Mi nie chodzi o zmiany, bo te są potrzebne, lecz o przypadki, kiedy calkowicie przerabia się mechanikę gry. Tomb Rider to była zręcznościowka. Tu mamy skradanie i strzelanie. Z wymienionych przez Ciebie gier tylko jedna powtarza to : Splinter Cell. To zawsze była skradanka, a najnowsza częśc w produkcji stawia na akcję i otwarty ogień. Ten sam tytuł - calkowicie inna produkcja. Jeśli poza głównym bohaterem nie ma nic wspólnego, to po co ta sama nazwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować