Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard wprowadzi zmiany do zabezpieczeń kont Battle.net

89 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2012 o 00:21, Galder_Grasfiord napisał:

Czyli następne wyłudzenie Blizzarda, bo albo trzeba kupić autenthicatora albo nową komórkę.
Niech mi zasponsorują jeśli chcą abym zagrał w ich mierną gierkę.


Nikt nie zmusza Cię do zakupu czegokolwiek. Uwierzytelniacze na iOS i Android są bezpłatne. Nie musisz ich też posiadać jeśli nie chcesz korzystać z RMAH. A zabezpieczenia się przydają, bo później nie ma płaczu, że na konto był włam i ktoś nie dość, że ukradł grę to jeszcze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Galder_Grasfiord
Eeee sorry ale co ty pleciesz? Tu chodzi o bezpieczeństwo, a w grę wchodzą prawdziwe pieniądze. Lepiej stracić forsę przez kradzież niż ściągnąć darmową aplikację na telefon? I niby jak Blizzard zarobi na tym, że kupisz telefon od firmy z którą nie mają nic wspólnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po premierze Diablo 3 widać, że ludzie nie dbają o bezpieczeństwo swoich kont, więc żeby zapobiec dalszym stratom w postaci prawdziwej kasy wprowadzili dodatkowy wymóg. I dobrze, więcej czasu na poprawianie gry i mniej zmarnowanego na przywracaniu skradzionych kont. A sam token kosztuje 40 złotych, dużo mniej, niż stracone konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 00:28, The_Seth napisał:

@Galder_Grasfiord
Eeee sorry ale co ty pleciesz? Tu chodzi o bezpieczeństwo, a w grę wchodzą prawdziwe
pieniądze. Lepiej stracić forsę przez kradzież niż ściągnąć darmową aplikację na telefon?
I niby jak Blizzard zarobi na tym, że kupisz telefon od firmy z którą nie mają nic wspólnego?


To że pan przy zakupie gry kupił do tego telefon z androidem, bądź już go miał, nie znaczy że inni mają/chcą taki mieć... chyba, że jestem tak zacofany... wszyscy już na androidzie jadą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 00:28, Wojman napisał:

Nikt nie zmusza Cię do zakupu czegokolwiek. Uwierzytelniacze na iOS i Android są bezpłatne.
Nie musisz ich też posiadać jeśli nie chcesz korzystać z RMAH. A zabezpieczenia się przydają,
bo później nie ma płaczu, że na konto był włam i ktoś nie dość, że ukradł grę to jeszcze
pieniądze.

Chyba kpisz. Co z tego, że apka jest darmowa, jak telefon nie? I genialna odpowiedź, "jak nie chcesz to nie musisz wcale korzystać z tej funkcji". Czyli w podsumowaniu jeśli nie masz komórki - albo płacisz za token, albo za komórkę albo wcale nie korzystasz z tej funkcji. No po prostu krew się gotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już jest śmieszne- checie wydawać grubą forsę na AH w Diablo 3 a szkoda wam głupich 30-40 zł na authenticator?
Zresztą- mam go od dawna kupiony. Skoro wydaje pieniądze na gry od Blizza, płace abonament z WoWa to w moim interesie leży żeby konto było bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 00:35, MBi napisał:

To że pan przy zakupie gry kupił do tego telefon z androidem, bądź już go miał, nie znaczy
że inni mają/chcą taki mieć... chyba, że jestem tak zacofany... wszyscy już na androidzie
jadą ?


Jest wersja na iOS też. Była też na telefony starego typu, ale czy nadal jest to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 00:41, Mercuror napisał:

Chyba kpisz. Co z tego, że apka jest darmowa, jak telefon nie? I genialna odpowiedź,
"jak nie chcesz to nie musisz wcale korzystać z tej funkcji". Czyli w podsumowaniu jeśli
nie masz komórki - albo płacisz za token, albo za komórkę albo wcale nie korzystasz z
tej funkcji. No po prostu krew się gotuje.


Aplikacja za darmo - źle. No to może kupić uwierzytelniacz? Przecież trzeba za niego zapłacić - źle. Czyli najlepiej nie wprowadzać żadnych zabezpieczeń, lepiej się później pieklić, że na konto włam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 00:41, Mercuror napisał:

Chyba kpisz. Co z tego, że apka jest darmowa, jak telefon nie? I genialna odpowiedź,
"jak nie chcesz to nie musisz wcale korzystać z tej funkcji". Czyli w podsumowaniu jeśli
nie masz komórki - albo płacisz za token, albo za komórkę albo wcale nie korzystasz z
tej funkcji. No po prostu krew się gotuje.


To się wyluzuj i przestań podgrzewać. RMAH nie jest typową funkcją dostępną w dowolnej grze. Jest czymś nowym i dotyczy prawdziwych pieniędzy. Nic dziwnego, że wydawca gry chce się zabezpieczyć. Jest kilka opcji do wyboru, 1) token, który nie jest drogi albo 2) aplikacja na telefon z odpowiednim OS za darmo.
Token kosztuje niewiele, nadaje się do wszystkich gier Blizzarda i póki co nie ma udokumentowanego przypadku kradzieży takiego konta. Wszystkie "a X miał token i też mu ukradli" póki co okazywały się fałszywymi zgłoszeniami. Co bezczelniejsi twierdzili że im skradziono konto z tokenem, gdy tak naprawdę dołączali go już po kradzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja jest też dostepna na mniej popularne platformy, symbiana i blackberry. Można tez kupic token sa 3 dychy. Albo po prostu nie korzystac z real money auction house''a i nie kupowac gier na battlenecie ( i tak sporo sie tam przeplaca). Dla każdego jakieś wyjście jest, nie rozumiem co to za bezsensowny flame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 01:02, Wojman napisał:

Aplikacja za darmo - źle. No to może kupić uwierzytelniacz? Przecież trzeba za niego
zapłacić - źle. Czyli najlepiej nie wprowadzać żadnych zabezpieczeń, lepiej się później
pieklić, że na konto włam.

Hej, to ja może powtórzę, bo widać olałeś ten fragment - dla osoby nieposiadającej smartfona to nie jest darmowa aplikacja. Nawet Google ma coś takiego jak kody weryfikacyjne wysyłane po prostu SMSem.

Wy wszyscy tak serio z tym tłumaczeniem, że skoro to nowa, niespotykana funkcja itd. to nie wszyscy muszą korzystać? Serio? Wybaczcie, mój mózg doznaje spięcia jak próbuje pomyśleć o waszym zdaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 00:35, MBi napisał:

To że pan przy zakupie gry kupił do tego telefon z androidem, bądź już go miał, nie znaczy
że inni mają/chcą taki mieć... chyba, że jestem tak zacofany... wszyscy już na androidzie
jadą ?


Człowieku, tu chodzi o prawdziwe pieniądze. Jak ktoś już napisał, jak komuś może być żal 40zł na authenticator jeśli w ten sposób uchroni swoje konto przed stratą prawdziwej kasy.
Nie chcesz kupować, nie korzystaj z RMAH - proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Galder_Grasfiord: Kiedyś była też wersja JAVA tej aplikacji na stare telefony (ze dwa lata temu z takiej korzystałem), więc poszukaj. Może Blizzard dalej ją "rozwija". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 01:13, Galder_Grasfiord napisał:

1 opcja: 179 zł za grę + 40 zł token
2 opcja: 179 zł za grę + 600 - 2100 zł za telefon
3 opcja: olać grę


Opcja 4: nie używać Real Money Auction House i nie przepłacać za wersję cyfrowe gier kupowane na battlenecie.
Mam wrażenie, że niektórzy nie czytają uważnie newsa, którego komentują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować