Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard wprowadzi zmiany do zabezpieczeń kont Battle.net

89 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2012 o 09:55, Wojman napisał:

Jej, jakie utrudnienie wielkie przepisać kod.


A mam jeszcze takie pytanko, bo widzę, że stoisz za tym, jakby Ci Blizz płacił. Wiesz o tym, że włamania na konta mają nawet ludzie, którzy korzystają z authenticatora? Jak nie wiesz to zapraszam na oficjalne forum Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niech CDP wznowi sprzedaż tokenów i nie bedzie problemu. U mnie w mieście ten towar jest praktycznie niedostępny ,a Szczecin małym miastem nie jest. Sprowadzanie tego z za morza też mi sie nie widzi. To w końcu XXI wiek a nie komuna bym musiał takie pierdoły specjalnie sprowadzać po zawyżonych kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 11:02, TobiAlex napisał:

A mam jeszcze takie pytanko, bo widzę, że stoisz za tym, jakby Ci Blizz płacił. Wiesz
o tym, że włamania na konta mają nawet ludzie, którzy korzystają z authenticatora? Jak
nie wiesz to zapraszam na oficjalne forum Blizzarda.

Człowieku, im tego nie przetłumaczysz. Oni nadal wiedzą swoje - Blizzard powiedział, że nie było włamów na konta z tokenami to znaczy że ich nie ma. Przecież to proste i oczywiste.

Ludzie chyba pozapominali, ile czasu trzeba było czekać na to, że PSN zostało złamane i wyciekły hasła. Serio myślicie, że Blizzard się podzieli z graczami informacją, że ich zabezpieczenie padło?

PS. Gracze też są winny swojej głupoty - jak złamano serwery LoLa to okazało się, że 10 tysięcy osób korzysta z tych samych 11 haseł. To o czymś świadczy i nie dziwię się Blizzowi, że chcą jakoś te konta zabezpieczyć. Tym bardziej, że chodzi o prawdziwe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 11:02, TobiAlex napisał:

A mam jeszcze takie pytanko, bo widzę, że stoisz za tym, jakby Ci Blizz płacił.


A takie zarzuty biorę bardzo na poważnie. Poproszę o dowody na to, że Blizzard mi płaci. Masz na to 24h.

Dnia 10.06.2012 o 11:02, TobiAlex napisał:

Wiesz
o tym, że włamania na konta mają nawet ludzie, którzy korzystają z authenticatora? Jak
nie wiesz to zapraszam na oficjalne forum Blizzarda.


Jak już zaglądasz na oficjalne forum Blizzarda to wiesz, że to nie jest prawda, o czym przedstawiciele firmy informowali na tymże forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 11:08, be-ce napisał:

W takim razie niech CDP wznowi sprzedaż tokenów i nie bedzie problemu. U mnie w mieście
ten towar jest praktycznie niedostępny ,a Szczecin małym miastem nie jest. Sprowadzanie
tego z za morza też mi sie nie widzi.


Nie musisz sprowadzać z za morza. W europejskim sklepie Blizzarda token jest za 9.99 EUR czyli ok. 42 PLN. Do tego towar ten zwolniony jest z kosztów przesyłki. http://eu.blizzard.com/store/details.xml?id=221004517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego nie skorzystam. Kupno przedmiotów w Diablo III za realną kasę jakoś wg mnie się mija z celem. Co innego World of Warcraft, tam by można pohandlować przedmiotami z raidów czy czymś takim, ale w Diablo? No nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale shitstorm. Widzę że lepiej płakać "bo mnie okradli" niż się zabezpieczyć. Nikt nie ma konta w banku że nie wie co to zabezpieczenia? Kłócenie się o to kogo na co stać jest żałosne. Więcej szacunku do siebie panowie, nie karmić trolli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o tym, że ostatnio dodali Alerty Komórkowe cisza ;o

Jakoś nie dziwi mnie krok Blizzarda w celu lepszego zabezpieczenia konta. Nie mogą sobie pozwolić na coś w stylu Steam Guarda z powodu dużej mobilności użytkowników i braku ujednoliconej platformy, więc dodatkowym zabezpieczeniem będzie token.

Fakt, że rozczarowuje brak wsparcia Mobile Authenticator na telefony starsze, tj. na przykład z Win Mobile 6 i 6.5, lub bardziej specyficznej (Symbian). Oficjalna informacja:

"Wersje aplikacji Battle.net Mobile Authenticator oparte na języku Java (J2ME) dostępne dotychczasowo na tej stronie nie będą już wspierane przez nas. Jeśli pobrałeś/aś tę aplikację wcześniej, informujemy, że będzie ona nadal funkcjonować i chronić twoje konto przed włamaniem. Nie będziemy jednak dalej aktualizować wersji Java tej aplikacji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.nerfnow.com/comic/772
Plus bardzo fajny komentarz od twórcy, również uważam, że granie w gry Blizzarda bez authenticatora ciągnie się z dużym ryzykiem. Jak dla mnie to nie próba wyłudzenia pieniędzy tylko takie delikatne powiedzenie użytkownikowi, że jak masz pieniądze na wydawanie na wirtualne przedmioty to masz kasę na zabezpieczenie się.
Jak wcześniej wspomniano 42 zł bez kosztów przesyłki albo bez żadnych kosztów na smartphonach.
Oczywiście jak zawsze robimy z igły widły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BattleNet. Authenticator jest również dostępny na telefony z systemem Android (2.1+)
Aplikacja jest możliwa do pobrania z marketu Google Play, i przyznam że spisuje się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mentalność :polaczków"... nie znacie tematu a wypowiadacie sie jakbyście wszystkie rozumy pozjadali...

#Galder_Grasfiord i #Mercuror - najwięksi specjaliści...

Każda komórka która ma dostęp do wifi może mieć authenticator na sobie... płacisz 1.6 zł... omg ale majątek... podlączasz się do neta - przeprowadzasz suchronizacje i koniec... sam takową kupiłem dawno temu...

Masz jeszcze opcje tokena - dobra 40 zł nie każdy chce wydawać ale sa przecież inne opcje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Jej, jakie utrudnienie wielkie przepisać kod.


Jak się człowiek raz przyzwyczai do wygody, którą od dawien dawna oferuje konkurencja (Steam, xboxlive, czy nawet marny Origin etc.), to potem ciężko wracać do padaki oferowanej przez ten żalowy battlenet. Człowiek mimochodem przy każdym uruchomieniu SC2 czy Diablo 3, wklepując swoje hasło, pomyśli sobie - "strasznie się ten Blizz stoczył, a to taka fajna kiedyś firma była, amerykańska"...

Natomiast moje podejście mogę wyjaśnić krótko - nie zamierzam korzystać z RMAH i płacić realną forsą za jakieś wirtualne mieczyki, w związku z tym nie życzę sobie, żeby wymagano ode mnie jakiegoś durnego tokena (za real money - sorry, ale mam telefon z Symbianem, a przesiadka na smartphone na razie nie wchodzi w grę - zwyczajnie, nie potrzebuje). Jeśli się ode mnie tego nie będzie wymagać, to w porządku - gram dalej (jeszcze trochę, bo samo Diablo 3 mnie osobiście trochę rozczarowało, więc miesiącami przy tym siedział nie będę), jeśli natomiast Blizz chce na mnie wymusić korzystanie z tego shitu, no to się pożegnamy już na dobre i bez żalu.

I tak jeszcze na marginesie, bo padł tu przykład z bankiem - kiedy bank na mnie "wymusza" (w cudzysłowiu, bo NIE MA OBOWIAZKU korzystania z bankowości elektronicznej) korzystanie z kodów jednorazowych przy płaceniu, to kartę z tymi kodami dostaję prosto pod nos, nie ponosząc z tego tytułu żadnych opłat. Myślę, że sprawa jest jasna - skoro Blizz zamierza wymagać "autentykatorów" to powinien te autentykatory dostarczyć - każdemu kto posiada grę i za friko. Tak postępuja porządne, solidne, szanujące swoich klientów firmy. Chociaż czekaj.... my tu mówimy o Blizzie, więc już nic więcej nie pisze o solidnych firmach, Blizza nie ma co z takimi firmami porównywać, nie ta liga ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 12:36, Lordpilot napisał:

Myślę, że sprawa jest jasna - skoro Blizz zamierza
wymagać "autentykatorów" to powinien te autentykatory dostarczyć - każdemu kto posiada
grę i za friko.


No i jest aplikacja za friko dla każdego, tylko jakoś tego do wiadomości przyjąć nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 12:33, Duxjer napisał:

Każda komórka która ma dostęp do wifi może mieć authenticator na sobie... płacisz 1.6
zł... omg ale majątek... podlączasz się do neta - przeprowadzasz suchronizacje i koniec...
sam takową kupiłem dawno temu...

Ale nie każda komórka ma dostęp do wifi.

Wojman - aplikacja nie jest darmowa, ponieważ do działania wymaga sprzętu za przynajmniej 600 zł, tylko jakoś tego do wiadomości nie możesz przyjąć. Fajnie, że ty masz smartphona, fajnie, że ja go mam, szkoda tylko, że tylko ja tu wydaję się mieć świadomość, że pewna część graczy go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 12:36, Lordpilot napisał:

Chociaż
czekaj.... my tu mówimy o Blizzie, więc już nic więcej nie pisze o solidnych firmach,
Blizza nie ma co z takimi firmami porównywać, nie ta liga ;-)


Nie pisz tak. Nie na tym forum. Tutaj nikt nie zrozumie, że coś ci się nie podoba a tym bardziej u genialnego Blizzarda. Jeszcze będziesz miał 24h na udowodnienie, że Blizzard jest solidną firmą.
Co do tematu. Jedyne co mogę powiedzieć to: wielka bzdura. Przypuśćmy, że chcę kupić jakiegoś bibelota za 2zł. I co? Muszę kupować to coś za 40zł? Bezpieczeństwo, bezpieczeństwem, ale czy to firma nie powinna zrobić czegoś, żeby ludzi nie okradali a nie ludzie muszą się sami o to martwić i jeszcze pieniądze dokładać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 11:11, Henrar napisał:

Człowieku, im tego nie przetłumaczysz. Oni nadal wiedzą swoje - Blizzard powiedział,
że nie było włamów na konta z tokenami to znaczy że ich nie ma. Przecież to proste i
oczywiste.


Bynajmniej. Nie chodzi o to, co powiedział Blizzard, tylko co zgłaszają gracze. Owszem, na forum Blizzarda jest mnóstwo wpisów typu "A mojemu koledze/kuzynowi/etc. włamali się, a on ma token", ale za każdym razem kiedy Blizzard prosi o podanie battletaga, żeby mogli zbadać sprawę, następuje cisza. Tylko jeden koleś podał im potrzebne dane i okazało się, że owszem, ma authenticator, ale dołączył go już po po tym, jak odzyskał konto po włamaniu.
Póki co nie ma ani jednego potwierdzonego faktu włamania na konto z authenticatorem, to znaczy takiego w którym gracz miał authenticator podłączony przed włamaniem i zgłosił się z tym do Blizzarda.
Ludzie, którzy piszą o włamaniach na zabezpieczone konta, chociaż nie są w stanie podać ani jednego konkretnego przypadku zwyczajnie sieją panikę. Najlepszą odpowiedzią na podobne stwierdzenia jest "Link, or didn''t happen"

Dnia 10.06.2012 o 11:11, Henrar napisał:

Ludzie chyba pozapominali, ile czasu trzeba było czekać na to, że PSN zostało złamane
i wyciekły hasła. Serio myślicie, że Blizzard się podzieli z graczami informacją, że
ich zabezpieczenie padło?


Jeśli przyjdzie gracz i powie że miał token a mu się włamano? Blizzard będzie musiał to sprawdzić i wypowiedzieć się w tej sprawie.

Dnia 10.06.2012 o 11:11, Henrar napisał:

PS. Gracze też są winny swojej głupoty - jak złamano serwery LoLa to okazało się, że
10 tysięcy osób korzysta z tych samych 11 haseł. To o czymś świadczy i nie dziwię się
Blizzowi, że chcą jakoś te konta zabezpieczyć. Tym bardziej, że chodzi o prawdziwe pieniądze.


No właśnie. Blizzard nie jest święty, ale dobrze wie, że RMAH to już nie jest po prostu gra. Tutaj będą się liczyć prawdziwe pieniądze i w przypadku włamania nie mogą po prostu graczowi tych pieniędzy stworzyć, a muszą przecież je zwrócić (albo liczyć się z pozwem). Dlatego wprowadzają mocniejsze zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty weź nie żartuj, bo jeszcze Wojman to weźmie na poważnie i będzie siał terror tekstem "masz 24h na udowodnienie...". o_O

===

Krótka piłka:
Blizzard chce u każdego dodatkowych zabezpieczeń - niech da je wszystkim za darmo.

Przy okazji - nie wszyscy mają telefony komórkowe, bo ich po prostu nie-po-trze-bu-ją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2012 o 13:43, Cygi napisał:

Przy okazji - nie wszyscy mają telefony komórkowe, bo ich po prostu nie-po-trze-bu-ją...

To ściągnij sobie emulator i na nim odpalaj authenticator. Serio chyba z 5 osób pisało tutaj o możliwości emulowania i o aplikacji na Javę a wszystkie Trolle i tak zgrabnie te informacje omijają.
Ja tam jestem za Wojmanem, może jak część osób dostanie degrady/bany to się skończy plucie jadem przy KAŻDYM newsie. To forum zaczyna niebezpiecznie równać się z Onetem.

@Mercuror
>Wojman - aplikacja nie jest darmowa, ponieważ do działania wymaga sprzętu za przynajmniej 600 zł

Freewarowe, flashowe gry nie są darmowe, przecież potrzebują PCta za co najmniej 1000 złotych, żeby działały płynnie. Darmowe gry z PSNa też nie są tak naprawdę darmowe, przecież trzeba mieć PS3/PSP żeby mogły działać. Ta logika naprawdę mnie rozbraja. Ludzie podali już kilka sposobów jak używać aplikacji BEZ komórki z Androidem (swoją drogą dziś sieci komórkowe mają oferty w, których takie komórki są za grosze) ale zawsze byli ignorowani.
Jeżeli na forum Battle.net ktoś wychodzi z krzykiem, że go okradli a miał token, po czym okazuje się, że albo Tokena nie miał albo dodał go po kradzieży konta... sorry ale poważnie wątpię w ich wiarygodność.

@Fimbulvinter
>ale czy to firma nie powinna zrobić czegoś, żeby ludzi nie okradali...

"Czegoś" jak ja uwielbiam to słowo. To jest takie "nie mam bladego pojęcia jak to działa ale oni siem zznajom winc ma być tak żeby działało"... naprawdę szare komórki padają mi jak muchy kiedy czytam takie posty. NIKT nie znalazł jeszcze dobrego systemu w samej grze, który dawałby 100% bezpieczeństwa. Ani hasła, ani PINy wiele tu nie pomagają. Ja bym dał Tokenom szanse, myślę, że to może się udać.
Swoją drogą naprawdę:
są włamy na konta - Argh!@%$#^%$@! Blizzard nie potrafi zabezpieczać kont argh@#%$#@$#@$%2
blizzard próbuje zabezpieczyć konta - COOOOO JA MAM JESZCZE PŁACIĆ!!!!!!!!!???? AAARG!@$@#^#%@#$@%
W takich chwilach cieszę się, że te firmy nadal zarabiają na ludziach, którzy po prostu chcą się cieszyć z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować