Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: The Elder Scrolls Online - wrażenia z pokazu

21 postów w tym temacie

gram.pl

Każda część The Elder Scrolls przyciągała do siebie całą rzeszę nowych graczy i miłośników serii. Od niepamiętnych czasów przemierzamy Tamriel, jednak dopiero teraz będziemy mogli zobaczyć wszystkie krainy w jednej, wielkiej grze. Szykujcie się, nadchodzi The Elder Scrolls Online!

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: The Elder Scrolls Online - wrażenia z pokazu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 10:47, PexPawlo napisał:

Wiadomo jaki będzie model płatności?


Przyłączam się do pytania :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak w kwestii technicznej, Daggerfall to nie prowincja tylko miasto w prowincji High Rock. Wprawdzie merytorycznie i językowo zdanie "jaka jest droga z morrowind do daggerfall'' oraz "dotrzemy do morrowind, daggerfall i skyrim'' są poprawne, ale mają tyle samo sensu co "jaka jest droga ze wschodnipomorskiego do Zakopanego" czy inne "dotrzemy do Wielkopolski, Podkarpackiego i Warszawy".
Jeśli chodzi o resztę wrażeń, na screenach dalej gra wygląda jak każde inne mmo umieszczone w dowolnym świecie fantasy, zaś opis konstrukcji przywodzi na myśl kolejnego singlowego RPGa z abonamentem, no ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

na marginesie, zastanawia mnie czy na pewno graliśmy w tego samego Skyrima, skoro u autor uważa go za graficzne dzieło sztuki (taa, zwłaszcza ten szkaradny daleki plan i silnik dławiący się przy głupiej paczce mocniejszych tekstur) albo fabule TORa która zdawała się robić wszystko by KOTORa 2 wymazać lub spłycić, ale mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 11:46, dark_master napisał:

tak w kwestii technicznej, Daggerfall to nie prowincja tylko miasto w prowincji High
Rock. Wprawdzie merytorycznie i językowo zdanie "jaka jest droga z morrowind do daggerfall''
oraz "dotrzemy do morrowind, daggerfall i skyrim'' są poprawne, ale mają tyle samo sensu
co "jaka jest droga ze wschodnipomorskiego do Zakopanego" czy inne "dotrzemy do Wielkopolski,
Podkarpackiego i Warszawy".


Dokładnie o tym samym pomyślałem. Wygląda na to, że autor rozpoczął przygodę z TES od części trzeciej i nie zweryfikował nawet tego co napisał.
Co zaś się tyczy gry to poczekam, może będzie jakaś beta, na którą się załapię. Może okaże się to coś warte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy:

- płatna gra/F2P=P2W/prawdziwe F2P?
- czy cały Tamriel będzie dostępny od początku, czy bezczelnie wytną co poniektóre tereny na potrzeby dodatków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 13:50, Cygi napisał:

- czy cały Tamriel będzie dostępny od początku, czy bezczelnie wytną co poniektóre tereny
na potrzeby dodatków?

Już mówili. Wytną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, jeden z redaktorów Destructoid.com mówił, że choć abonament/jego brak nie jest jeszcze potwierdzony, podobno całość skłania się raczej do jego braku z mikropłatnościami. Jak dla mnie byłoby to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś oczekuje od gier MMO świetnej grafiki z wieloma detalami to niech lepiej sie nie wypowiada na temat MMO.
Jeżeli chcemy coś wiecęj od MMO aniżeli samego PVE to lepiej mieć troche gorszą grafike, a przy tym lepsza wydajnosc podczas PVP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMO to nie singlowe DLC ludzie. Tutaj rzadko się wycina, ale tworzy jakoś dokładnie jakiś conent i potem go rozwija. To żadna nowośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 12:17, Daelor napisał:

Daggerfall to także nazwa całego regionu, pochodząca od jego stolicy, miasta Daggerfall.

racja, ale w kontekście w jakim użył tego autor dalej brzmi to jak "pozwoli dotrzeć do mazowsza, podkarpacia i powiatu Łękołody" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Twórcy uspokoili mnie co do jednego: nie będzie to kolejny głupi klon WoW-a, na którego nie warto wydać ani grosza."

Dziwne że autora takie coś uspokaja skoro przy Star Wars podobna gadka była i przy każdym kolejnym MMO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie merytorycznie i językowo zdanie "jaka jest droga z morrowind do daggerfall''

Dnia 10.06.2012 o 11:46, dark_master napisał:

oraz "dotrzemy do morrowind, daggerfall i skyrim'' są poprawne, ale mają tyle samo sensu
co "jaka jest droga ze wschodnipomorskiego do Zakopanego" czy inne "dotrzemy do Wielkopolski,
Podkarpackiego i Warszawy".



Czepiasz się autora a sam wyskakujesz z "wschodniopomorskim" w przykładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 13:34, Doktor99 napisał:

Czepiasz się autora a sam wyskakujesz z "wschodniopomorskim" w przykładzie.

my bad, myślałem o zachodniopomorskim,napisałem wschodnio, głupi błąd. Anyway, różnica jest tylko taka, że ja jestem jakimśtam randomowym userem forum, zaś newsmanom (a już tym bardziej redaktorom piszącym artykuły) za ich pracę się płaci, więc wymaga się od nich pewnej kompetencji w temacie na który się wypowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich systemów płatności F2P z mikropłatnościami jest najmniej korzystny... o ile bedzie to tylko sklepik z kostiumami a nie np sklep w kórym za 100$ kupisz sobie miecz armagedonu to ok... inaczej bedzie to P 2 win.
Najlepiej by było B2P... taki jak w GW, nikt nie narzeka i nie ma problemu z dzieciakmi które dostaja za dużo kasy od rodziców i są lepsze poniewarz za to zapłaciły.
A Biorąc pod uwagę, ze bedzie ta gra podzielona na przynajmnije 3-4 dodatki to ten system jak najbardziej by im sie opłacił... no ale po co skoro mozna zrobić clona WoW''a z abonamentem i po 3 miesiacach przejsc na f2p poniewarz gra sie nie wyróżniała...
BTW odnosząc sie do artykułu, redaktor w końcu nei powiedział, dla czego mamy sie nie martwić, że to kolejny klon WoW''a, a ja byłbym bardzo ciekaw co będzie wyróżniać tę produkcje... bo dungeony i instancje to są w każdym pierwszym lepszym koreańskim MMO

dark_master wybacz ale jezeli masz słaby komputer kóry Ci nie dzwiga skyrima z dodatkowymi texturami no to prosze Cię nei wypowiadaj sie na ten temat... w rozdzielczości 800x600 na minimalnych ustawieniach każda gra bedzie brzydka. Mnie natomiast chodzi wszystko płynnie i z dodatkowymi packami textur i na full detalach a gra wygląda bardzo dobrze i śmiem twierdzić, ze jest napewno w pierwszej 10 jezeli chodzi o grafike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować