Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe, czyli naczelny ma głos

109 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2006 o 17:08, Galadin napisał:

Przepraszam za drugi post, ale dopiero teraz sobie przypomniałem.

Czy redakcja mogłaby przesta być tak anonimowa? Tzn. żeby była gdzieś lista wszystkich pracujących
nad GRAM i żeby był tam krótki opis za zgodą autora o jego zainteresowaniach, ulubionych rzeczach
itp. :)

Będzie mniej anonimowa. Już wkrótce przygotujemy pełne bios naszych autorów. Na razie prezentują się swoją twórczością...
W zasadzie czekamy tylko na powrót z Japonii pewnego rysownika, który zrobi nasze podobizny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje propozycje to:
1. zamiesczenie imion i nazwisk redaktorow ktorzy prowadza serwis gram.pl
2. sponsoring stron poszczegolnych gier, ktore maja przyszlosc(sa plany na gre na 3 lata minimum)
3. powrot dzialu Upgrade( moze w innej formie), czyli po bardziej korzystnych warunkach sporzedaz dodatkow do gier lub to mozliwe dystrybucja dodatkow przez specjalny serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 17:22, Lucas the Great napisał:

W zasadzie czekamy tylko na powrót z Japonii pewnego rysownika, który zrobi nasze podobizny
:P

Trusta? :>

btw, może prześmiewczy komiks? ;]
np. co tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myśle że serwis gram.pl będzie dużo lepszy ale trzeba w niego włorzyć chociarz troche pracy. Będzie dobrze tylko trzeba się troche postarać.codzienne recenzje, zapowiedzi i inne takie to by było to coś.sądze że niedługo nie będę kupować gazet komputerowych w stylu CD-Action tylko wszystko przeczytam w internecie.było by fajnie.ale porzyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 17:22, Lucas the Great napisał:

W zasadzie czekamy tylko na powrót z Japonii pewnego rysownika, który zrobi nasze podobizny
:P


W Ciechocinku na deptaku robią niezłe karykatury za przystępną cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że będę musiał wrócić na forum :D a nie mam czasu!! :( Proszę, nie rozwijajcie się za szybko bo na prawde nie mam czasu :)
A gram.pl uzależnia :)

A wracając do pytania o samodzielność gram.pl - to czy ten serwis nie jest integralną częścią CDP? Zawsze myślałem, że to oficjalna strona CDP a nie serwis "zaprzyjaźniony" - a coś takiego właśnie tamto pytanie sugeruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no gram pl uzaleznia ale tu mam studia i dopiero od czerwca po sesji ... bede mogl wpasc w nalog pozadnie teraz to tylko raz w tygodniu we wtorki sobie przegladam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że CDProjekt nie lekceważy przeciwnika jakim jest Nowy Wymiar Rozrywki autorstwa CEntral EUropean GAmes
i dobrze bo dla nas graczy to jak najlepiej, a że CDProjekt ma coraz mniej atrybutów do zaoferowania w swoim
sklepie to przyszedł czas na skumanie (przywiązanie) się z redakcją CDProjekt.

Czy to dobrze czy źle, czas pokaze a na razie życze gram.pl by nie dała się łatwo konkurencji!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje profile, dla każdego czyli zarówno graczy jak i ekipy gram.pl i cdp.
Czyli avatarki, sygnaturki z obrazkami itp itd. Fotki etc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I sorki za post pod postem ale jeszcze przydała by się zmiana nicku lub Wyświetlana Nazwa (wiadomo osso hozi).
Bo te moje neo mnie wkurza już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja może zwrócę uwagę na rzecz wielce istotną, jaką są newsy na głównej stronie. Jak już wyżej napisaliście, zamierzacie wprowadzić pewne podziały z tekstami, podzielonymi na recenzje, wiadomości, etc. Bardzo dobry pomysł, który może być pierwszym krokiem na drodze do uwszechstronnienia się serwisu i odejścia od wizerunku wyłącznie forum, sklepu i newsów. No właśnie, o newsach miałem mówić...
Chodzi o to, że jakby tak je poprzeglądać, to okaże się że ponad połowa z nich zawiera informacje o konsolach, o tym że Kim-Dżi-Sam zapowiedział że PS3 będzie lepsze od Xboxa, że komuś tam nie spodobał się nowy kontroler next-gena... Ehh... Spójrzmy prawdzie w oczy, w Polsce póki co ponad 90% graczy to użytkownicy pecetów, kilka procent ma starsze konsole, a Xboxa360 to naprawdę już nieliczni. Tymczasem od kiedy powstało gram.pl każdy dzień przynosi kilka informacji o dajmy na to PS3, którego premiera zresztą będzie za kawał czasu. Rozumiem, że pracowników CDP stać na takie bajery;) i z niecierpliwością wyszukują o nich najnowszych wieści i lubią o tym onzajmić na głównej stronie serwisu, ale bez przesady... Nie proponuję w żadnym wypadku nie pisania newsów o tej tematyce, lecz do wybierania naprawdę istotnych i ciekawych rzeczy, a nie tłumaczenia na nasz język z oficjalnej strony Sony wszystkiego co tam napiszą. Te wiadomości o tych konsolach, oraz o nowej tapecie z WoW czy GW wywierają wrażenie jakby na stronie było dużo nowych informacji, a tymczasem ich wartość merytoryczna jest znikoma.
Internet jest kopalnią najświeższych informacji - o tym wiemy wszyscy. Naprawdę jest tak trudno znaleźć jakąś ciekawą wieść ze świara gier, oprogramowania czy sprzętu że piszecie w kółko o tym samym? Dawniej na cdprojekt.info i chyba na początku działalności gram.pl pojawiały się różne informacje o np. nowych sterownikach do karty grafiki, czy o specyfikacji przyszłych procesorów. Tak, wiem że od tego są inne bardziej specjalistyczne serwisy, lecz ja mówię o takich jakby ciekawostkach, mile widziany byłby jakiś subiektywny pogląd na sprawę przez redaktora gram.pl. Takie różne informacje ze świata komputerów, gier i wszelkich akcesorii (typu np. o tym że jakaś firma wypuściła na rynek specjalną klawiaturę dla gracza image''m z pewnej gry) z pewnością znacznie urozmaiciłyby Wasz serwis.

Zaznaczam, że to moja własna opinia, tak że proszę szanownych forumowiczów o nie pisanie postów typu "Głupi jesteś, ja lubię Wii i tapety z GW";-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram Majkella - choc osobiście nie mam nic przeciwko konsolom i newsom o nich, to faktycznie trochę mało newsów o rynku PC - a kolejne doniesienia o nowych tapetach są trochę nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie,Rozmowy na koniec tygodnia sa super :-).Jedno ale,przydal by sie layout do wyboru,jest tylko ten z paskudnie bialym tlem.Milo by bylo gdyby bylo z czarnym tlem.Pozdrawiam i GJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło co poniektórym do głowy, że na rynku PC po prostu niewiele się dzieje ? Prawda jest taka, że środek cieżkości tej branży jest na wszelkiej maści konsolach. PC ma oczywiście niepodważalną pozycję ale tak naprawdę gry na kompa to w większości kolejne klony klonów kilku perełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 20:38, Majkell napisał:

No to ja może zwrócę uwagę na rzecz wielce istotną, jaką są newsy na głównej stronie.


Popieram. Przydaloby sie wiecej wiadomosci "pecetowych", do tego mozliwosc wyboru tego jakie informacje beda wyswietlane (tak jak na cdprojekt.info - albo informacje o konsolach, albo o premierach nowych gier itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokusze sę o podsumowanie tego co tu przeczyrtałem: po prostu warto zrobić ankietę. Czytelnicy to klienci - mozna tak powiedziec. Więc aby wiedziec ja trafic do klienta, co mu poasuje a co nie, należałoby przeprowadzic badanie, czyli wlasnie ankietę wsrod wszystkich posiadajacych konto na gram.pl. Proste a ile mozna sie dowiedziec. Bedzie wiadomo kto co woli (konsole/pc) i czego oczekuje od forum/strony www. Czy ma pozostac stroną oficjalną czy zawierac ma tez wybitne gry nie wydawane przez CDP. W końcu demokracja. Mozna by tez wprowadzic ranking gier (z podzialem na kategorie/platformy lub bez - temat do przemyslenia). Taz czy inaczej pozdrawiam i ekipę i uzytkownikow. Bedzie co raz lepiej! Warto byc świadkiem narodzin legendy ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować