Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

2649 postów w tym temacie

Zależy jeszcze w jakim kontekście, bo np. w sportach walki gdzie stosuje się dźwignie i ktoś będzie klepał po ziemi, że się poddaje, to też się używa tego Tap out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 23:58, TetraGramaton napisał:

Co pisze na tych screenach ?


1) czy chcesz wybrać Digital Speaker jako domyślne ustawienie wyjścia. Możesz zmienić ustawienia wyjścia DS używając aplikacji Creative Surround Mixer.

2) ładne mh (nie mam pojęcia od czego skrót), może też powinienem kupić skille na ebay, jak ty.

[jak dla mnie brzmi to jak ciężki wrzut i masz choroba szczęście, że gram w MMO i umiem rozszyfrowywać ichnie wersje pokemonowego pisania]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 02:50, Corvin0451 napisał:

Format wyświetlania wygląda jak W3, więc mh to map hack.


LOL - ale bzdura, nie stosowałem żadnych maphacków, i nie jestem żadnym pro graczem, poprostu goście którzy grają orkami są dla mnie cieniasami i już.

Fumiko
Dzięki dziewczyneczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że nie stostowałeś. Po prostu dla pewnej kategorii graczy standardową odzywką po przegranej jest "używałeś map hacka / oszukiwałeś w jakiś inny sposób ale i tak jesteś cienki". Poziom umysłowy i kulturalny rzeczonych graczy pozostawmy bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 22:50, Dyplomejszon napisał:

Ktoś mi w miarę ładnie wytłumaczy Relativsatz (niemiecki)? ;) Bo coś na szybko znaleźć
nie mogłem a książek za bardzo nie mam...


Relativsatz to zdanie przydawkowe, a co za tym idzie jest zdaniem podrzędnym, które tworzymy w zastępstwie przydawki. Określa ono rzeczownik występujący w zdaniu głównym i stoi bezpośrednio za nim. Zdania te odpowiadają na pytania was für ein (eine) - jaki? jaka? jakie? lub welcher? welche? welches? - który? która? które? Zdanie zawsze zaczynamy od zaimków der, die, das, które pełnią w zdaniu podrzędnym rolę spójników np.
1) Das ist der Freund, der zusammen mit mir wohnt.
2) Das ist eben der Freund, dem ich mein Fahrrad geliehen habe,
3) Das ist eben der Freund, den ich in London kennengelernt habe.
Trzeba również pamiętać, że zaimek odmienia się i przybiera w poszczególnych przypadkach formy przypominające odmianę rodzajnika określonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm... no racja. A jeżeli chodzi o te rodzajniki po przecinku, to one odnoszą się do poprzedniego rzeczownika? I przybierają formę zależną od pytania jakie można postawić? Dativ, Genitiv, Akkusativ itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 09:30, TetraGramaton napisał:

Fumiko
Dzięki dziewczyneczko :)


... ok, więcej nawet się nie będę wysilać z pomocą komukolwiek :/ Oszczędź sobie swoich podziękowań chłopczyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Raany, znowu się foszysz? Napisał bez negatywnego zabarwienia i z emotą na końcu, a Ty masz problem. Niedługo do dziewczyn nie będzie można się już odezwać inaczej niż proszę pani...

Co do tego mh:
"nice maphack, maybe I should buy my skills on ebay like you". Tak by to brzmiało na ludzki język, czyli koleś zarzucił TG maphacka po prostu ;]
Przegrany się tłumaczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, przybierają formę od rzeczownika, który stoi w pierwszej części zdania, a także przybiera formę zależną od pytania, które stawiamy. Odniosę się do tych zdań, które napisałem i spróbuję to wyjaśnić:
1) Das ist der Freund, der zusammen mit mir wohnt. (kto mieszka - mianownik)
2) Das ist eben der Freund, dem ich mein Fahrrad geliehen habe. (komu pożyczyłem rower? - celownik)
3) Das ist eben der Freund, den ich in London kennengelernt habe. (kogo poznałem w Londynie? - biernik)
P.S. W liczbie pojedynczej wszystko jest tak jak napisałem, ale komplikacje zaczynają się przy liczbie mnogiej (Plural) przy dopełniaczu i celowniku - jak każda liczba mnoga jest die, to w w Relativsatz zmnienia się na denen. Reszta jest regularna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 21:57, zadymek napisał:

> Ej takie głupie pytanko: czy "pretender" można tłumaczyć jako "hipokryta"?
tak


Heh spoko bo translator upierał się, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o przetłumaczenie tej rozmowy.

wingz is the utv man
<+wingz`traiN_maN> trix?
<+wingz`traiN_maN> =o
<+wingz`traiN_maN> chris- can u like reboot the server somewhen? since some weeks theres always a little amount of pl which is pretty annoying coz it brakes down dodges n stuff :|
i know that , but bnc is also running on the same server. i restart the server like every 14 days
<@chris-> or it is now the problem?
<+wingz`traiN_maN> it''s since some time i dunno
<+wingz`traiN_maN> probably month
<+wingz`traiN_maN> only 1 pl sometimes but when you for example dodge, it brakes down and you are like, wtf
<@chris-> ok i do a quick restart now
<+wingz`traiN_maN> well it''s not neccessary but it would be cool ;P
<@chris-> ok server restarted

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy ktoś z grona forumowiczów co zna dobrze angielski przetłumaczył by mi tekst w czasie present simple? O ile to nie kłopot. Dzięki


Tekst:
James Hudson pracuje jako inspektor w legendarnej jednostce policyjnej Scotland Yardzie. Jest jednym z najlepszych detektywów i dlatego, gdy koledzy stoją przed nierozwiązywalną zagadką, zwykle zasięgają jego rady. Miss Paddinggton, rezolutna gospodyni Jamesa, wielbicielka kryminałów, wspiera go i troszczy sie się o niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować