Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

2649 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2010 o 20:03, Harrolfo napisał:

Nie, dlaczego? ;P
W większości zdań na google jest "How long does it take you", sprawdź sam :)


Miałem jakieś dziwne przeczucie :) w końcu nie jestem rodowitym anglikiem, (dla przykładu) żeby się nie mylić w kwestiach j. angielskiego :)
Ot jeżeli mam jakieś wątpliwości, to wolę się upewnić, a jestem pewien, że znajdę w tym temacie kompetentne osoby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 20:08, Patryk_R1 napisał:

w końcu nie jestem rodowitym anglikiem, (dla przykładu)


Akurat Angole kaleczą własny język tak, że szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 21:24, Wintesun napisał:

> Akurat Angole kaleczą własny język tak, że szok.

Akurat język urzędowy Angolii to portugalski :)



Ee, słucham? Językiem urzędowym w Anglii, jak i całej Wlk Brytanii jest angielski.

aha, chodziło o kraj Angolę, tak? Hah-ha, nie pojąłem tego jakże bystrego żartu ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I have big problems with the fluidity of animation. There are those whereby the lag that I see a picture of late (ie, for example, I see that a player is somewhere but it really is somewhere nearby), such that it can only get the impression that the game is cut. Whatever the Act details the game cuts. My computer is a AMD Sempron 2600 + 1.6 GHz, 512 RAM, GeForce 6600 256 MB VRAM Internet 25 / s UPC connection via cable modem. After format my computer, cleared registry, I removed all the viruses, have defragmenting the disk, turned off all unnecessary programs running in the background, I downloaded the latest drivers for my graphics card, I tried to disable antivirus and firewall, and you're still game to cut. In the tutorial, the game runs smoothly on ultra low detail and resolution of 800x600 but the game stutters in the same resolution and super low detail (though details have no impact on performance as I noticed) The only improvement of (small), I noticed after I increased the refresh rate from 60 Hz to 75 Hz and the reduction in sound quality. As for the ping Speedtest.net is a website that shows in your area does not exceed 30 but still lag and have a jam even on Polish servers (and I live in Poland).

Mam pytanko. Czy ten tekst jest zrozumiały? Bo użyłem takiego translatora do przetłumaczenia opisu mojego problemu z jedną grą i wydaje mi się że jest w miarę dobrze, ale proszę o opinie tych co znają Angielski dobrze. Jakby jakieś zdania były nieoprawne to proszę o korektę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 13:54, Piterixos napisał:

I have big problems with the fluidity of animation. There are those whereby the lag that
I see a picture of late (ie, for example, I see that a player is somewhere but it really
is somewhere nearby), such that it can only get the impression that the game is cut.
Whatever the Act details the game cuts. My computer is a AMD Sempron 2600 + 1.6 GHz,
512 RAM, GeForce 6600 256 MB VRAM Internet 25 / s UPC connection via cable modem. After
format my computer, cleared registry, I removed all the viruses, have defragmenting the
disk, turned off all unnecessary programs running in the background, I downloaded the
latest drivers for my graphics card, I tried to disable antivirus and firewall, and you''re
still game to cut. In the tutorial, the game runs smoothly on ultra low detail and resolution
of 800x600 but the game stutters in the same resolution and super low detail (though
details have no impact on performance as I noticed) The only improvement of (small),
I noticed after I increased the refresh rate from 60 Hz to 75 Hz and the reduction in
sound quality. As for the ping Speedtest.net is a website that shows in your area does
not exceed 30 but still lag and have a jam even on Polish servers (and I live in Poland).

Mam pytanko. Czy ten tekst jest zrozumiały? Bo użyłem takiego translatora do przetłumaczenia
opisu mojego problemu z jedną grą i wydaje mi się że jest w miarę dobrze, ale proszę
o opinie tych co znają Angielski dobrze. Jakby jakieś zdania były nieoprawne to proszę
o korektę.


Podaj może oryginalny polski tekst. Postarm sie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 13:54, Piterixos napisał:

Mam pytanko. Czy ten tekst jest zrozumiały? Bo użyłem takiego translatora do przetłumaczenia
opisu mojego problemu z jedną grą i wydaje mi się że jest w miarę dobrze, ale proszę
o opinie tych co znają Angielski dobrze. Jakby jakieś zdania były nieoprawne to proszę
o korektę.


Już na początku nie za bardzo wiadomo o co chodzi. Daj tekst po polsku to Ci przetłumaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duże problemy z płynnością animacji. Nie są to takie lagi polegające na tym że widzę obraz z opóźnieniem (tzn np widzę że jakiś gracz gdzieś stoi ale tak naprawdę on jest już gdzieś obok) tylko takie iż można odnieść wrażenie że gra się zacina.. Niezależnie od tego jakie ustawie detale gra niemiłosiernie się tnie. Mój komputer to AMD Sempron 2600+ 1.6 GHz, 512 RAM, GF 6600 256 VRAM internet 25 MB/s z UPC, łącze się za pomocą modemu kablowego. Komputer mam po formacie, rejestr wyczyściłem, usunąłem wszystkie wirusy, zaktualizowałem punkubuster przeprowadziłem defragmentację dysku, wyłączyłem wszystkie zbędne programy działające w tle, ściągnąłem najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej, próbowałem wyłączać program antywirusowy i firewalla, a mimo to nadal gra się tnie. W tutorialu, gra działa ultra płynnie w low detalach i rozdzielczości 800x600 natomiast podczas gry zacina się w tej samej rozdzielczości i super niskich detalach (zresztą detale nie mają żadnego wpływu na wydajność jak zauważyłem) Jedyną poprawę (małą) zauważyłem po tym jak zwiększyłem częstotliwość odświeżania obrazu z 60 Hz do 75 Hz oraz po zmniejszeniu jakości dźwięku. Lagi są tym większy im większa ilość graczy (przy 4 vs 4 jest w miarę dobrze)Jeśli chodzi o ping to strona Speedtest.net wskazuje że w najbliższej okolicy nie przekracza on 30 a mimo to lagi i zacięcia mam nawet na Polskich serwerach (a mieszkam właśnie w Polsce).


Chodzi o to że mam problem z grą BF Heroes i potrzebuję bardziej fachowej pomocy a taką mogę uzyskać tylko na anglojęzycznym supporcie. Tak w ogóle to wcześniej już pisałem z prośbą o przetłumaczenie tekstu ale nikt nie odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duże problemy z płynnością animacji. Nie są to takie lagi polegające na tym że widzę obraz z opóźnieniem (tzn np widzę że jakiś gracz gdzieś stoi ale tak naprawdę on jest już gdzieś obok) tylko takie iż można odnieść wrażenie że gra się zacina.. Niezależnie od tego jakie ustawie detale gra niemiłosiernie się tnie. Mój komputer to AMD Sempron 2600+ 1.6 GHz, 512 RAM, GF 6600 256 VRAM internet 25 MB/s z UPC, łącze się za pomocą modemu kablowego. Komputer mam po formacie, rejestr wyczyściłem, usunąłem wszystkie wirusy, zaktualizowałem punkubuster przeprowadziłem defragmentację dysku, wyłączyłem wszystkie zbędne programy działające w tle, ściągnąłem najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej, próbowałem wyłączać program antywirusowy i firewalla, a mimo to nadal gra się tnie. W tutorialu, gra działa ultra płynnie w low detalach i rozdzielczości 800x600 natomiast podczas gry zacina się w tej samej rozdzielczości i super niskich detalach (zresztą detale nie mają żadnego wpływu na wydajność jak zauważyłem) Jedyną poprawę (małą) zauważyłem po tym jak zwiększyłem częstotliwość odświeżania obrazu z 60 Hz do 75 Hz oraz po zmniejszeniu jakości dźwięku. Lagi są tym większy im większa ilość graczy (przy 4 vs 4 jest w miarę dobrze)Jeśli chodzi o ping to strona Speedtest.net wskazuje że w najbliższej okolicy nie przekracza on 30 a mimo to lagi i zacięcia mam nawet na Polskich serwerach (a mieszkam właśnie w Polsce).


Chodzi o to że mam problem z grą BF Heroes i potrzebuję bardziej fachowej pomocy a taką mogę uzyskać tylko na anglojęzycznym supporcie.

EDIT: Sry za dwa posty ale mi się coś firefox zaciął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 17:21, Piterixos napisał:

Tak w ogóle to wcześniej już pisałem
z prośbą o przetłumaczenie tekstu ale nikt nie odpowiedział.

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mowy zależnej. Znalazłem taki przykład w internecie:

Mr Brown said : "I will be going to Paris next week"

Mr Brown said (that) he would be going to Paris the following week

Czy nie może zamiast following pozostać "next"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 18:09, szypek26 napisał:

> Tak w ogóle to wcześniej już pisałem
> z prośbą o przetłumaczenie tekstu ale nikt nie odpowiedział.
...


O co ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 17:21, Piterixos napisał:

/ciach/


I’ve encountered problems with smoothness of the game animations. The problems are not lags in form of delayed picture (i.e. I see a player but in fact he has already moved somewhere) but the effect of stuttering image. The game stutters regardless of the detail level set in options. My system specs are: AMD Sempron 2600+ 1.6 GHz, 512 RAM, GF 6600 256 VRAM, broadband Internet 25 MB/s (cable modem connection). The computer was recently formatted, the register was cleaned, all viruses were removed, hard drive was defragmented, all background programs were turned off, graphic card drivers and Punkbuster software were updated. I even tried turning off anti-virus and firewall software but the game stutters nevertheless. In game’s tutorial in low details and 800x600 resolution the animation is smooth but during the game the picture stutters on the same settings. I’ve noticed one very small improvement after changing picture refresh rate from 60Hz to 75Hz and after lowering of the sound quality. The stuttering rise with the number of players (in 4vs4 the picture is relatively good). According to Speedtest.net my ping to nearest areas is 30 but lags and stuttering is great even on Polish servers where I live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 10:22, Piterixos napisał:

O co ci chodzi?

Powyżej twojego posta było kilka odpowiedzi na poprzednią prośbę, a ty płaczesz, że nikt ci nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 11:01, Phobos_s napisał:

> /ciach/

Ok dzięki. Tylko jeszcze jedno pytanko. Jeszcze dwie rzeczy chciałbym mieć przetłumaczone:
Dodatkowo czasami wyrzuca mnie z serwera bez żadnego errora
oraz tytuł tematu: Problem z zacinaniem się gry.

szypek26 Sry ale cały czas nie mam pojęcia o co ci chodzi? na mojego posta nikt nie odpowiedział a to że o tym przypomniałem nie znaczy że płaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 14:59, Piterixos napisał:

Dodatkowo czasami wyrzuca mnie z serwera bez żadnego errora


In addition, sometimes while playing I''m kicked out of the server with no apparent reason and no error information.

Dnia 16.09.2010 o 14:59, Piterixos napisał:

oraz tytuł tematu: Problem z zacinaniem się gry.


Problems with stuttering gameplay.

Wrzuć tam tylko gdzieś tytuł tej gry bo tak jak jest napisane to nie za bardzo wiadomo o jaką chodzi :) Ale pewnie o tym wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 15:17, Phobos_s napisał:


Wrzuć tam tylko gdzieś tytuł tej gry bo tak jak jest napisane to nie za bardzo wiadomo
o jaką chodzi :) Ale pewnie o tym wiesz :)


To znaczy ja chce napisać na oficjalnej stronie pomocy technicznej to dawanie nazwy gry było by be sensu. A i jeszcze jedno. Jakby co to pomożesz mi później? Bo będę też musiał zrozumieć odpowiedź i coś odpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 17:40, Piterixos napisał:

To znaczy ja chce napisać na oficjalnej stronie pomocy technicznej to dawanie nazwy gry
było by be sensu. A i jeszcze jedno. Jakby co to pomożesz mi później? Bo będę też musiał
zrozumieć odpowiedź i coś odpisać.


Myślałem, że będziesz to wysyłał mailem. Never mind then :)

A co to pomocy później to postaram się. Zależy od tego czy będę na forum i będę miał czas :) Ale jakby coś, to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2010 o 21:23, crash807 napisał:

Czy nie może zamiast following pozostać "next"?


Wszystko zależy od kontekstu, w którym powtarzasz to zdanie. Jeśli np. oryginalne zdanie było powiedziane w poniedziałek, a ty je raportujesz we wtorek, to może pozostać ''next'', bo wciąż chodzi o przyszły tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować